Julius Maximilians Universität Würzburg

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

133816_university.jpgfoto viisakalt Julius Maximilians Universität Würzburg

Ajalugu

1402. aastal asutatud Julius-Maximilians-Universität Würzburg (JMU) on üks saksakeelse maailma ülikoolidest, millel on pikk ja rikkalik traditsioon. Siin on oma jälje teinud arvukad kuulsad teadlased ja teadlased, näiteks Carl Siebold, Rudolf Virchow ja Franz Brentano.

Siiani on siin uurimistööd teinud 14 Nobeli preemia laureaati, nende seas ka Wilhelm Conrad Röntgen, kes avastas Würzburgis röntgenikiirte. 1985. aastal sai selle tunnustuse füüsik Klaus von Klitzing kvanthalli efekti avastamise eest. Harald zur Hausenile anti 2008. aastal Nobeli meditsiinipreemia avastuse eest, et viirused käivitavad emakakaelavähi.

Lisaks on üksteist Würzburgi ülikooli teadlast saanud Leibnizi preemia - kõige mainekama Saksamaa teaduspreemia.

Julius-Maximilians-Universität laieneb kogu aeg: alates 1960. aastatest on see levinud linna idaservas asuvale künkale, mida nimetatakse Hublandiks. Seal on üles kasvanud roheline ülikoolilinnak, mis ühendab suuri teaduse ja humanitaarteaduste sektsioone. Selles asuvad ka ülikooli raamatukogu, söökla ja ülikooli spordirajatised. 2011. aastal laiendati seda piirkonda veel 39 hektari võrra, pakkudes tohutult ruumi uute instituudi ruumide ja seminariruumide jaoks.

Väljavaade

Uued õppeprogrammid ja uute üliõpilaste sissevool stimuleerivad jätkuvalt kasvu. Rudolf Virchowi eksperimentaalse biomeditsiini keskuse ja ülikooli haigla uued hooned, uus keskne loengusaal ja seminaride hoone kõigile teaduskondadele, teaduslabori hoone, uus söökla ning keemia- ja farmaatsiateaduskonna renoveerimine näitavad kõik, et JMU liigub edasi.

Faktid ja arvandmed

Kümnesse teaduskonda on registreeritud üle 28 000 üliõpilase, sealhulgas umbes 2300 noort välismaalt. Need võib jagada neljaks peamiseks valdkonnaks: humanitaarteadused, õigus ja majandus, bioteadused ning loodusteadused ja tehnoloogia. Ülikool ja selle haigla pakuvad tööd 10 000 inimesele. Akadeemilises personalis töötab umbes 3000, professorina üle 400.

Teaduskonnad ja keskused

Teaduskonnad

 • Katoliku teoloogia
 • Seadus
 • Meditsiin
 • Kunst, ajaloo-, filoloogia-, kultuuri- ja geograafia
 • Humanitaarteadused
 • Bioloogia
 • Keemia ja farmaatsia
 • Matemaatika ja infotehnoloogia
 • Füüsika ja astronoomia
 • Ärijuhtimine ja ökonoomika

Teaduste kesksed üksused

 • Botaanikaaed
 • Kõrgkoolid
 • Martin von Wagneri muuseum
 • Mineraloogiline muuseum
 • Rudolf Virchow keskus
 • Nakkushaiguste Uurimiskeskus
 • Kutsekool
 • Meediadidaktika keskus
 • Andekuspsühholoogiline nõustamiskeskus

Teeninduskeskused

 • Ülikooli raamatukogu
 • Infotehnoloogiakeskus
 • Spordi- ja kehalise kasvatuse keskus
 • Keelekeskus

133817_university_springtime.jpgfoto viisakalt Julius Maximilians Universität Würzburg

Uuringud

Õppevõimalused

JMU pakub üle 250 õppeprogrammi. Bakalaureuse- ja magistriõpe hõlmab järgmisi programme:

Kunstiharidus, Kunstiajalugu, Lennunduse ja kosmose infotehnoloogia, Biokeemia, Bioloogia, Biomeditsiin, Ärijuhtimine, Ettevõtte infotehnoloogia, Ettevõtte matemaatika, Katoliku teoloogia, Keemia, Klassikaline õpe, Arvutusmatemaatika, Arvutiteadus, Kultuurmaastikud, Digitaalsed humanitaarteadused, Haridus, Inglise / Ameerika uuringud, Euroopa etnoloogia / etnoloogia, Evangeelne teoloogia, Toidukeemia, Funktsionaalsed materjalid, Geograafia, Saksa õpe, ajalugu, arvutustehnika inimfaktorid, Indoloogia / Lõuna-Aasia uuringud, bioteadused, lingvistika, matemaatiline füüsika, matemaatika, meedia Suhtlemine, Moodne Hiina / Hiina uuringud, museoloogia, muusikaõpetus, muusikateadus, nanostruktuuritehnoloogia, filosoofia, filosoofia ja religioon, füüsika, poliitilised ja sotsiaalsed uuringud, eraõigus, psühholoogia, avalik õigus, romaani keeled ja kirjandus, vene keel ja kultuur, teadus ja tehnoloogia, erivajadustega inimeste haridus ja sporditeadus. Peaaegu kõigi koolitüüpide meditsiini, hambaravi, farmaatsia, õiguse ja õpetajakoolituse programmid kulmineeruvad riigieksamiga.

Edasine haridus

Lisaks sellele toimuvad paralleelsed kursused ja kraadiõppe kursused eksperimentaalmeditsiinis, Euroopa õiguses ja muudes õppesuundades. Ülikool pakub ka mõnda täiendõppekursust, näiteks psühholoogiline psühhoteraapia, ostu- ja pakkumishaldus ning ärijuhtimise magistrikraad (MBA). Täienduskoolituskeskus koordineerib osalise tööajaga koolitusi spetsialistidele, mida laiendatakse pidevalt.

Doktorikraadid ja kraadiõpe

Olulise elemendina noorte talentide edendamisel pakub JMU doktorikraadi kõigis õppesuundades, isegi interdistsiplinaarsetes valdkondades, intensiivse juhendamise ja täiendavate multidistsiplinaarsete kursustega. Selleks loodi Würzburgi ülikooli abikoolid kõigi erialade doktorantidele.

Teadusuuringud

Saksamaa ja maailma tipus

2018. aastal on Julius-Maximilians-Universität Würzburg saavutanud edu Saksamaa innovatiivseimate teaduskontseptsioonide konkursil oma ühise ettepanekuga tippkeskuse klastri "Kvantmaterjalide keerukus ja topoloogia" jaoks, mida viivad läbi JMU ja TLÜ Dresdeni füüsikameeskonnad.

Ülikoolis on arvukalt koostööd tegevaid uurimiskeskusi, kraadiõppeasutusi ja uurimisrühmi, mida rahastab Saksamaa Teadusfond (DFG). Vaatamata teiste kõrgkoolide tihedale konkurentsile on need tipptasemel uurimisvõimalused Würzburgi jaoks tagatud.

Julius-Maximilians-Universität kuulub Saksamaa edukamate kõrgkoolide hulka. Selle põhjuseks võivad olla nii kõrge kvalifikatsiooniga teadlased ja teadlased kui ka interdistsiplinaarsed uurimiskeskused, mis on loodud meditsiini, teaduse ja humanitaarteaduste valdkonnas.

Edu edetabelis

Akadeemiline paremusjärjestus kinnitab jätkuvalt ülikooli juhtivat positsiooni. 2018. aasta Shanghai edetabeli üldtulemuses on JMU üks maailma 200 parimatest ülikoolidest ja Saksamaa edetabelis 14 paremat; aastal asetas Shanghai Ranking biomeedikumis JMU maailma 100 juhtiva ülikooli hulka kategoorias "Biomeditsiinitehnika".

Ja viimane Times Higher Education'i maailmaülikooli edetabel asetab Würzburgi ülikooli kogu maailmas hinnatud 1258 ülikooli seas 159. kohale.

Ülikooli haigla

Suurepärane arstiabi ja tipptasemel uuringud patsientide kasuks: see on ülikoolihaigla moto. Teadus ja patsientide ravi on siin nii tihedalt läbi põimunud, et patsiendid saavad alati kasu uusimatest meditsiiniteraapia standarditest.

Haigla oli FOCUS-edetabelis 1100-st haiglast 14. kohal 14. kohal. 2017 pakub ülikoolihaigla statsionaarset ravi umbes 62 000 inimesele ja selles osaleb 261 000 ambulatoorset patsienti. 2004. aastal avati laiendatud meditsiinilinnakus uus operatiivmeditsiini keskus (ZOM). Sellele järgnes 2009. aastal uus sisehaiguste keskus (ZIM). 2017. aastal kolis Würzburgi ülikool Põhjalik Südamepuudulikkuse Keskus uude ZIMi lähedal asuvasse uurimishoonesse. Käimas on ettevalmistused rohkemate uute hoonete jaoks.

Kosmopoliitne ja peresõbralik

Rahvusvahelised sidemed

Julius-Maximilians-Universität hoiab arvukalt partnerlussuhteid Aafrika, Ameerika, Aasia, Austraalia ja Euroopa ülikoolidega ning tugevdab neid suhteid pidevalt. Lisaks on instituutide ja osakondade vahel märkimisväärsed suhted. Rahvusvahelistumine on ühisettevõtte peamine prioriteet. Selle õpilastele pakutakse mitmekesiseid võimalusi õpingute jätkamiseks välismaal. Välismaa partnerülikoolide noortel on omakorda võimalus õppida Würzburgis.

Vilistlased

Ülikooli vilistlaste võrgustik koondab äärmiselt mitmekesist hulka inimesi. Selle liikmetel on rikkalik kogemus, millest on kasu nii üliõpilastele kui ka õppejõududele.

Vilistlaste töö eesmärk on säilitada selline kogemus ülikooli jaoks ja võimaldada meie vilistlastel osaleda ülikoolielus. Kõiki meie vilistlasi, aga ka kõiki meie praeguseid inimesi kutsutakse registreeruma ülikooli kodulehe vilistlaste portaalis.

Perekond ja lapsed

JMU sai 2015. aastal taas peresõbraliku ülikooli sertifikaadi. See töötab pidevalt õpingute või karjääri ja pere vahelise tasakaalu parandamise nimel. Ülikooli pereteenistus pakub nõu ja teavet selle teema kõigis aspektides. See abistab päevakodude ja lapsehoidjate korraldamisel ning korraldab pühade ajal koolilastele kogu päeva programmi. See haldab ka imikutele lühiajalist hooldust pakkuvat asutust.

Ülikool ja tööstus

Ülikool on äriringkondade jaoks oluline: rakenduspõhiste teadusprojektide partnerina ja eriti homsete juhtide koolitajana. Ülikoolil on tihedad sidemed akadeemiliste ringkondade ja tööstuse vahel, et uusimad tehnoloogiad leiaksid tee laborist ärimaailma kiiresti ja otse.

Ülikool kaitseb leiutisi ja uurimistulemusi omandiõigustega ja annab litsentse. Ja see toetab oma teadlasi ja teadlasi, kes soovivad luua oma ettevõtte.

133818_campus.jpgfoto viisakalt Julius Maximilians Universität Würzburg

Ülikoolilinnak

Noor ja elujõuline

Ülikool ja Würzburgi linn on alati olnud tihedalt seotud. Ligikaudu 125 000 elaniku juures tagavad JMU, rakenduskõrgkooli ja muusikaülikooli tudengid koos umbes 34 000 inimesega, et Würzburg oleks noor ja elujõuline. Würzburg asub mägises viinamarjakasvatuspiirkonnas, mis meenutab Vahemere piirkonda. Maini jõgi voolab läbi linna, pakkudes paljudele vaatamisväärsustele romantilist õhkkonda. Võtke näiteks vana peasild: muljetavaldavad kivist kujud, kaunis vaade kindlusele ja ajaloolisele kesklinnale - see kõik loob suurepärase õhkkonna!

Elu jõe ääres

Maini jõe ääres, selle promenaadide, heinamaade ja õlleaedade ääres toimub palju tudengitegevusi: Euroopa suurima Aafrika festivali ajal saate meie naabruses asuva mandri muusika ja kultuuri avastada Main heinamaadel, jalutades paljajalu liival linnarannas või nautida kontserte ja teatrietendusi ujuval laval Würzburgi dokifestivali ajal - kõike seda ja palju muud on Würzburgis pakkuda. Teine populaarne sündmus on Mozarti festival, kus “Serenaad nr 13” viiakse läbi pingevabas õhkkonnas residentsi õueaias.

Linna kohta

Würzburgi kesklinnas asuvaid vahemaid saab hõlpsalt jalgsi katta. Sportlikud inimesed pääsevad jalgrattaga kõikidesse sihtkohtadesse. Linnas pole puudu spordivõimalustest; seal on jalgratta-, jooksu- ja rulluisuteed, mis viivad mööda Maini jõge või läbi viinamarjaistanduste. Ülikool pakub laias valikus sporditegevusi, alates capoeirast kuni joogani.

Ülikooli kultuuriline panus

Ühisettevõte on kultuuriliselt kasulik ka linnale ja kogu piirkonnale: Muusikauuringute Instituudi kontserdid või näitused ülikooli muuseumides rikastavad kultuurimaastikku. Üldsuse jaoks korraldab ülikool loenguid, ettekandeid ja muid avalikke üritusi. Lisaks on seal kooliõpilaste laborid, lasteülikool, kooliõpilaste ülikool ja eakatele mõeldud õppeprogrammid. Kõik need üritused koos muude Würzburgi kultuuripakkumiste ja vaba aja veetmise võimalustega - teatrid, kontserdid, vabaõhufestivalid ja veinifestivalid - loovad elamiseks ja töötamiseks atraktiivse keskkonna.

133815_Wurzburg.jpgfoto viisakalt Julius Maximilians Universität Würzburg

Asukohad

Würzburg

Address
Sanderring 2
D-97070 Würzburg, Baieri, Saksamaa

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega