Ludwig-Maximilians-University Munich

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Ludwig-Maximilians-Ülikooli või LMU Ülikool südames Münchenis, moodustab linnamaastiku ning on ülikoolilinnakud kogu linna. LMU Münchenis on üks juhtivaid ülikoole Euroopas. Tegelevad traditsioon, mis ulatub üle 500 aasta, LMU pakub väljakutseid õppekavade ja annab ideaalse keskkonna tippteaduse. LMU ühendab akadeemilise tipptaseme linnade elukvaliteeti ja unikaalne puhkevõimaluste umbes 50.000 õpilased.

Umbes 7500 välised üliõpilast rohkem kui 125 riigis, on LMU on akadeemilise kodus enamik välisüliõpilasi Saksamaal. 70% neist õpilased on pärit Euroopa, 20% Aasia ja 7% Põhja-ja Lõuna-Ameerikas. Kõik need õpilased, kes on pärit välismaalt, kaasa koos rahvusvahelise teadlaste mitmekesisust kultuuri ülikoolis.

LMU Münchenis on pikk traditsioon tipptasemel Euroopa teadusülikool, on selgelt näidanud oma rahvusvahelist iseloomu ja selle alad akadeemilise koostöö teadus- õpetamise ja üliõpilasvahetuse. Ülikool oli asutajaliige Liiga Euroopa teadusülikoolide (LERU), Veneetsia International University (vertikaalselt integreeritud), Saksa Academic Exchange Service (DAAD) ja Baieri International akadeemilised keskused. Euroopa Liidu edukat liikuvuse ja stipendiumid, LMU Münchenis osaleb ERASMUS üliõpilaste ja õppejõudude vahetusprogrammid, Erasmus Mundus ja ELi kolmandate riikide projekte.

LMU Munich teeb tihedat koostööd ka paljude partner ülikoolides väljaspool ELi programmides. Kokku LMU jääb teaduskonna baasil koostöölepingud ning üle 400 partnerülikooli üle maailma, mis reguleerivad valdkondi alates akadeemiliste kontaktide ja üliõpilasvahetust projekteerimise ühiskraad programmid. Koostööprojektid ning vahetada tegevus individuaalsel ja tool tasandil ümardada tihedalt rahvusvaheline võrgustik. Lisaks valitud strateegilise teaduskoostöös pakuvad võimalust tihedad kontaktid institutsioonide vahel ja luua uusi koostöövorme. Neid rahastab institutsionaalse strateegia LMUexcellent ning toetama LMU Müncheni staatus riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil.

Geograafilises mõttes LMU Müncheni rahvusvahelistumise strateegiat järgib traditsioonilist juured, jätkates samas oma praeguse arengud ülemaailmses akadeemilises maailmas. Enamik tema kontaktid ja strateegilisi algatusi asuvad Euroopas, järgneb Põhja-Ameerikas ja Aasias. Üks tulemus selle areng on uus koostööprojekt silmapaistva hiina partner ülikoolid, siis LMU-Hiina Academic Network.

LMU Münchenis on akadeemiline kodu ligi 7000 rahvusvahelist üliõpilast 125 riiki, mis on suurim arv igal Saksa ülikoolis ja samaväärne 15 protsenti LMU Müncheni üliõpilastest. Kolmveerand neist õpilased on pärit Euroopa, 15 protsenti Aasia ja 6 protsenti Põhja-ja Lõuna-Ameerikas. Kuni 1000 üliõpilast partnerülikooli registreeruda aadressil LMU Münchenis vahetusüliõpilasteks semester või aasta. Kahes junior aasta programme, umbes 70 üliõpilast Põhja-Ameerika partner ülikoolides kulutada oma kolmanda aasta uuringus Münchenis, lisaks umbes 450 osalejat Müncheni Rahvusvaheline suveülikool (Misu).

Umbes 1500 Külalisteadlastel õpetada ja teadustöö LMU Münchenis, sealhulgas 90 teadurite ja Alexander von Humboldti Fond. LMU Müncheni Mobility Center ja erinevaid eriteenistuste pakkumine pluss International Center for Science and Humanities Münchenis (Internationales Begegnungszentrum der Wissenschaft München eV, IBZ) rõhutavad samuti, et ülikooli rahvusvahelist kohustust.

LMU Munich võitu märkimisväärses mahus väljaspool rahastamist oma pühendumust rahvusvahelisus õppe- ja teadustöö. Peale ülikooli edu tõsta rahvusvahelise kolmanda osapoole vahenditest, paljudes teistes valdkondades pakkuda rahastamisvõimalusi, mis kaitseb konkurentsieelise oma üliõpilaste, vilistlaste ja teadlased tulevikuks. DAAD üksi aitab üle nelja miljoni eurot aastas toetusena Saksa ja rahvusvahelistele üliõpilastele ja rahvusvahelistes projektides, toetades samuti toetusi LMU Münchenis.

Kodust umbes 1,5 miljonit inimest, München on üks maailma kõige sõbralik ja elavat linna. Oma tuntud muuseumide ja galeriide, teatri- ja festivalid, kunsti ja ballett ja muusika, sealhulgas maailmatasemel Baieri Riigiooperi ja Müncheni Filharmoonikud, see ei ole ainult pealinnas Bavaria, kuid oluline Euroopa kultuuri keskus. Selle lähedus Baieri Alpid ja erinevaid järved, lossid ja vaba aja veetmise ümbritseva maastiku lisada Müncheni unikaalsust. See on tõepoolest linna miski muu!

Asukohad

München

Ludwig-Maximilians-Universität

Address
Ludwig-Maximilians-Universität München Professor-Huber-Platz 2
80539 München, Baieri, Saksamaa
Telefon
+49 (0) 89 / 2180 - 0