Loe ametlikku kirjeldust

Meie missioon: maailmatasemel fotoonika haridus

Abbe fotoonika kooli missiooniks on pakkuda kõige kõrgematele ja motiveeritud üliõpilastele fotonikas haridusprogrammi kõrgeimatele rahvusvahelistele standarditele. Meie kool toimib karjääri hüppelauana, edendades akadeemilist karjääri ning pakkudes võimalusi fotonika tööstuse töökogemuse omandamiseks.

Fotoonika õppimine selles linnas, kus see kõik algas

Kooli kontseptsiooni ja filosoofia peamine eesmärk on luua üks maailma juhtivaid optikakunsti ja fotonikakeskusi Jeenis, Saksamaal. ASP kujundas meie ülikoolis kergete teaduste valdkonna traditsioon ja laiaulatuslik õppe- ja teadustegevuse spekter. Kool pakub väljapaistvaid kraadi kvalifikatsioonivõimalusi bakalaureuse- ja magistriõppe tasemel optika ja fotoonika valdkonnas. Kooli kvalifikatsioonistrateegia on täielikult teadusuuringutele orienteeritud ja põhineb akadeemilise vabaduse, konkurentsivõimeliste uuringutingimuste ja rahvusvahelistumise põhimõtetel kõigil hariduse ja teaduse tasemetel.

Kool tunnustab oma vastutust, et paljud selle lõpetanud töötajad jätkavad karjääri teadustööga tegelevates ettevõtetes. Seetõttu on ASPi koolitusprogrammide eesmärk edendada ja optimaalselt seostada noorteadlaste akadeemilist karjäärietappi töökogemusega teadustööga tegelevates ettevõtetes. Seetõttu on kõik meie karjäärinvesteeringute konkurentsivõime tõstmise meetmed rajatud eduka karjääri alusele nii akadeemilises kui ka tööstuses.

ASP asutati 2008. aastal avaliku ja erasektori partnerluses Saksamaa föderaal- ja Tüüringi riigi valitsuste, Jena Ülikooli ja Saksa fotoonika tööstuse poolt. Programmi põhitegur on ASP tihedas koostöös tööstuspartneritega. Et säilitada meie partnerite erakorralist majandusarengut tulevikus, on vaja olulise hulga kõrgelt kvalifitseeritud töötajate kättesaadavust. ASP lõpetajad on need potentsiaalsed kandidaadid, kes on hästi valmis Saksa fotoonika tööstusele.

Jena: Saksa kõrgkool, mis on täis ajalugu ja traditsioone

Friedrich Schilleri ülikool Jena , mille iidne ladina nimi on "alma mater jenensis", on üks vanimaid Saksa ülikoole, mis on asutatud 1558. aastal. Sel ajal olid klassikalised filosoofia, teoloogia, õiguse ja meditsiini akadeemilised valdkonnad. uurimis- ja õpetamisvaldkonnad. Viimase sajandi jooksul on ülikooli professorid olnud paljud tuntud teadlased. 18. sajandi lõpus ja 19. sajandi alguses sai Jena kuulsaks klassikalise-romantilise "imelise ajastu" ajal, kui maailmakuulsad luuletajad ja filosoofid nagu Goethe, Schiller, Hegel ja Fichte tähistasid oma intellektuaalset atmosfääri.

Maailma ülikoolide praeguses akadeemilises edetabelis, nn Shanghai reitingus, kuulub Friedrich Schilleri ülikool Jena 300 parima ülikooli hulka kogu maailmas . 2017. aasta järjekorras kuulub Jena ülikool 22 parima Saksa ülikooli hulka . Shanghai edetabeli annab välja Shanghai Ranking Consultancy ning arvestab teadustööde ajakirjades avaldatud trükiste ja tsitaatide arvu, eelkõige kõrgetasemelistes ajakirjades „Loodus ja teadus, Nobeli auhinnad ja väljad”, mis antakse teadlastele ja vilistlastele, samuti uurimistulemustest mõõdetakse. Üle 1200 ülikooli esitleb neid edetabelis, parimad 500 avaldatakse regulaarselt 2003. aastal.

Programmide õpetamise keel:
  • Inglise

See ülikool pakub ka:


The Abbe School of Photonics

Magistrikraad fotoonikas (magistrikraad fotoonika) on magistrikursus, mis pakub multidistsiplinaarset katvust optika ja fotoonika valdkonnas. Kaheaastane programm koosneb ... [+]

Maailmatasemel fotoonika uurimine

See magistriõppekava on väga rahvusvaheline, täielikult inglise keeles õpetatud ja pakub multidistsiplinaarset optika ja fotoonika valdkonda.

Me hindame ja julgustame tungivalt üliõpilaste taotlusi, kes on omandanud või kavatsevad saada bakalaureusekraadi või samaväärse kvalifikatsiooni füüsikas, loodusteadustes või inseneriteaduses.

Miks photonics?

Laseri leiutis 1960. aastal sillutas teed uude uurimisajastu optikasse ja fotoneemiasse. Optikute ja fotonikaga, mis toimivad võimendajatena ja katalüsaatorina, on fotonetehnoloogiate leiutistel kaugeleulatuvad tagajärjed, põhjustades revolutsiooni paljudes teaduse, meditsiini ja tehnoloogia valdkondades.... [-]

Saksamaa Jena
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
ABBE SCHOOL OF PHOTONICS
Address
Abbe Center of Photonics Albert-Einstein-Str. 6 07745 Jena, Germany
07745 Jena, Thuringia, Saksamaa
Koduleht
Telefon
+49 3641-9-47963