The Abbe School of Photonics

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Meie missioon: maailmatasemel fotoonika haridus

Abbe fotoonika kooli missiooniks on pakkuda kõige kõrgematele ja motiveeritud üliõpilastele fotonikas haridusprogrammi kõrgeimatele rahvusvahelistele standarditele. Meie kool toimib karjääri hüppelauana, edendades akadeemilist karjääri ning pakkudes võimalusi fotonika tööstuse töökogemuse omandamiseks.

Fotoonika õppimine selles linnas, kus see kõik algas

Kooli kontseptsiooni ja filosoofia põhieesmärk on rajada Saksamaal Jenasse üks maailma juhtivaid optika ja fotoonika õppekeskusi. ASP kujundas meie ülikooli valgusteaduste traditsioon ja lai õppe- ja teadustegevuse spekter. Kool pakub silmapaistvaid kraadiõppevõimalusi optika ja fotoonika alal bakalaureuse ja magistriõppe tasemel. Kooli kvalifikatsioonistrateegia on täielikult teadusuuringutele suunatud ja põhineb akadeemilise vabaduse, konkurentsivõimeliste teadustingimuste ning rahvusvahelistumise põhimõtetel kõigil haridus- ja teadustasemetel.

Kool tunnustab oma vastutust, et paljud selle lõpetanud töötajad jätkavad karjääri teadustööga tegelevates ettevõtetes. Seetõttu on ASPi koolitusprogrammide eesmärk edendada ja optimaalselt seostada noorteadlaste akadeemilist karjäärietappi töökogemusega teadustööga tegelevates ettevõtetes. Seetõttu on kõik meie karjäärinvesteeringute konkurentsivõime tõstmise meetmed rajatud eduka karjääri alusele nii akadeemilises kui ka tööstuses.

ASP asutati 2008. aastal avaliku ja erasektori partnerluses Saksamaa föderaal- ja Tüüringi riigi valitsuste, Jena Ülikooli ja Saksa fotoonika tööstuse poolt. Programmi põhitegur on ASP tihedas koostöös tööstuspartneritega. Et säilitada meie partnerite erakorralist majandusarengut tulevikus, on vaja olulise hulga kõrgelt kvalifitseeritud töötajate kättesaadavust. ASP lõpetajad on need potentsiaalsed kandidaadid, kes on hästi valmis Saksa fotoonika tööstusele.

Jena: Saksa kõrgkool, mis on täis ajalugu ja traditsioone

Friedrich Schilleri ülikool Jena , mille iidne ladina nimi on "alma mater jenensis", on üks vanimaid Saksa ülikoole, mis on asutatud 1558. aastal. Sel ajal olid klassikalised filosoofia, teoloogia, õiguse ja meditsiini akadeemilised valdkonnad. uurimis- ja õpetamisvaldkonnad. Viimase sajandi jooksul on ülikooli professorid olnud paljud tuntud teadlased. 18. sajandi lõpus ja 19. sajandi alguses sai Jena kuulsaks klassikalise-romantilise "imelise ajastu" ajal, kui maailmakuulsad luuletajad ja filosoofid nagu Goethe, Schiller, Hegel ja Fichte tähistasid oma intellektuaalset atmosfääri.

Maailma ülikoolide praeguses akadeemilises edetabelis, nn Shanghai edetabelis, kuulub Friedrich Schilleri ülikool Jena kogu maailmas 400 parima ülikooli hulka . 2019. aasta edetabelis kuulub Jena ülikool Saksamaa 22 parima ülikooli hulka . Shanghai edetabeli annab välja Shanghai Ranking Consultancy ja see võtab arvesse publikatsioonide ja tsitaatide arvu teadusajakirjades, eriti teadlastele ja vilistlastele omistatavates kõrgetasemelistes ajakirjades Nature and Science, Nobeli preemiad ja valdkonnad, samuti teadusuuringute tulemuslikkust mõõdetakse. Paremusjärjestust tutvustab üle 1200 ülikooli, parimad 500 avaldatakse regulaarselt alates 2003. aastast.

Asukohad

Jena

ABBE SCHOOL OF PHOTONICS

Address
Abbe Center of Photonics
Albert-Einstein-Str. 6
07745 Jena, Germany

07745 Jena, Tüüringi, Saksamaa
Telefon
+49 3641-9-47963