Loe ametlikku kirjeldust

66821_top.jpg

Uuenduslikud, interdistsiplinaarsed, rahvusvahelised: need kolm sõna on kokkuvõtlikud, mis teeb Tübingeni ülikooli eriliseks. Suurepärane uurimus ja õpetamine on Tübingeni vastus tulevikuprobleemidele globaliseeruvas maailmas. Me hoolitseme teabevahetusega partneritega kogu maailmas - nii kõrgkoolides kui ka mitte-ülikoolide teadusasutustes. Võrgustikud ja teaduskondadevaheline koostöö ning teema piirid on meie eduka strateegia sambad. See kajastub meie hea positsioonis rahvusvahelises pingereas. Lisaks oleme üks neist üheteistkümnest Saksa ülikoolist, kellele on iseloomulik pealkiri "suurepärane".

Pikad traditsioonid

Tübingeni ülikool, kellel on rohkem kui 500 aastat ajalugu, on üks Saksamaa vanimaid. Tübingenis on õppinud ja töötanud paljusid suuri intellektuaale - sealhulgas Kepler, Hegel, Hölderlin ja Schelling. Geenius loci - koha vaim - on nüüd tugevam kui kunagi varem.

Tübingeni füüsika ajalugu

Mütoloogia ja füüsika alustati astronoomiaga Tübingenis. Juba 1507. aastal, st 30 aastat pärast ülikooli asutamist, kutsus härrasmees Ulrich kunstnike teaduskonna "Mathesis" professoriks pastori Johannes Stöffleri (1452-1531). Sel ajal oli mütoloogia ja astronoomia Tübingenis tihedalt seotud. Stöffler oli peamiselt tuntud oma astronoomilise ephemeriidi väljaandmisest, milles ta oli tabelinud planeedi kulgu 20 aastat ette.

Ta tegi ka Tübingeni raekojas astronoomia kellad. Sellele järgnesid astronoomia esindajad, nagu Michael Mästlin (1546-1601), Johannes Kepleri õpetaja ja Wilhelm Schickard (1592-1635), kes töötas välja esimese arvutusmasina oma astronoomiliste arvutuste jaoks. Schickardil oli Tübingenis professuur heebrea ja astronoomia jaoks. Johannes Kepler (1571-1630), kelle nimel õppejõud igal aastal korraldab akadeemilise ürituse, oli Tübingenis vaid üliõpilane. Teoloogiliste õpetuste üle peetavad vaidlused takistasid Keplerit nimetada Tübingeni professuuriks.

1863. aastal asutati Saksamaal Tübingenis esimene Saksa ülikooli teaduskond. See hõlmas lisaks matemaatika ja füüsika õppetoolidele ka geoloogia, keemia, botaanika ja zooloogia. 19. sajandil tuleb märkida eelkõige Karl Ferdinand Braun (1850-1918), kes töötas elektromagnetilise võnkumise valdkonnas 10 aastat, alustades 1885. aastast. Ta arendas katood-ostsilloskoobi - Brauni toru - televisiooni- ja arvutimonitoride arendamise lähtepunkt. Tema panus antennitehnoloogia arendamisse võimaldas võimsaid raadio- ja telejaamu.

20. sajandi esimesel poolel iseloomustas Tübingeni füüsika eriti tuumafüüsika. Friedrich Pascheni (1865-1947), Ernst Tagasi (1936-1948) ja Walter Gerlachi nimed on seotud aatomfüüsika ja kvantmehaanika baaskatsetustega. Hans Geiger (1882-1945) töötas radioaktiivsuse ja tuumafüüsika valdkondades. Tema nimega seostub peamiselt Geigeri loendur ioniseerivate osakeste avastamiseks.

1970. aasta suvel lahutati matemaatika ja loodusteaduste teaduskond erinevates osakondades. Muuhulgas tekkis matemaatika ja füüsika osakonna teaduskond - alates 1979. aastast füüsikateaduskond. 1973. aasta suve semerandil suundus suurem osa nende teaduskondade instituudid Morgenstelle'i piirkonnas asuvatesse uutesse ehitistesse.

Osana ülikooli struktuurireformist 2002./03. Aasta talve semestris ühendati matemaatika ja füüsika teaduskond ühisesse matemaatika ja füüsika teaduskonnaga. Järgmises struktuurireformis 2010/11. Aasta talveperioodil loodi matemaatika ja loodusteaduste teaduskond ning füüsika on nüüd selle teaduskonna sektsioon.

68240_neckarfrontkobusch.jpg

Programmide õpetamise keel:
  • Inglise

See ülikool pakub ka:

MSc

University Of Tuebingen

Magistriprogrammi Astro ja osakeste füüsika fookus pannakse füüsika eripärasele kvantitatiivsele lähenemisele, nagu ka praktiline praktiline oskuste omandamine seoses Ast ... [+]

Magistriprogrammi Astro ja osakeste füüsika fookus pannakse füüsika eripärasele kvantitatiivsele lähenemisele, nagu ka praktiline praktiline oskuste omandamine seoses Astro ja osakeste füüsikaga seotud probleemide komplektidega.

Master Astro ja osakeste füüsika on rahvusvaheline uurimuslik kaheaastane Kepleri keskuse loodud programm. See programm ühendab teaduse osakeste füüsika, astrofüüsika ja kosmoloogia valdkondades ning ühendab erinevaid distsipliine eksperimentaalses ja teoreetilises füüsikas, astronoomia ja astrofüüsika valdkonnas. Kogu haridus toimub inglise keeles, kus üliõpilased valmistavad ette tööstuse ja kaasaegse ühiskonna kasvava rahvusvahelistumise.... [-]

Saksamaa Tübingen
Oktoober 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles