Princess Nourah Bint Abdulrahman University

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Sissejuhatus ülikoolist

Saudi Araabia Kuningriigis naiste haridust on saanud palju tähelepanu ja see on võimaldanud Saudii naistel teha kindlaid edusamme oma ambitsioonide saavutamiseks ja nende ainulaadsuse avastamiseks erinevates valdkondades. Saudi naine on tekkinud mitte ainult kohalikul tasandil, vaid ka rahvusvahelisel tasandil. Näeme Saudii naiste näiteid kultuuri ja eriuuringute vallas, näiteid, mida austatakse ja tunnustatakse rahvusvahelisel areenil ja erinevates teaduse valdkondades, mis tõestab nende edukust ja väärtust, mis konkureerib teiste arenenud riikide eakaaslastega.

PNU on üks naissoost kõrgharidusele suunatud tähelepanu tulemusi. See tähelepanu algas varakult, mil tüdrukute hariduse eest vastutav eesistujariik asutas esimese kolleegi naistele 1390 AH-s, mis vastab 1970. aastatele. Sellele järgnes kolledžite avamine, ulatudes 102-ni, ulatudes ülikoolide kolledžidest kuni kolleegiumide ja kogukondade kolleegiumideni. Neid levitati üle 72 Saudii linna ja see hõlmas 600 000 õpilast.

Ainult Riyadhi juures on kuus kolledžit; nimelt Liberaalkõrghariduse hariduskolleegium, teadustegevuse hariduskolleegium, õpetajate arengu hariduskolleegium, sotsiaalhoolekande kolledž, kodumajanduse kolledž ja kaunite kunstide kolledž.

1427 AH-s anti välja kuninglik korraldus kõrghariduse ministeeriumi järelevalve all Riyadhis esimese naiste ülikooli rajamiseks. Nende hulka kuulusid kuus kolledžid, mis asusid Riyadhis lisaks paljudele kolledžitele, mis on loodud naiste hariduse ja arengu eesmärgil Ühendkuningriigis.

Ülikool avati üles 1428 AH-s, nimetades oma esimese rektori, dr Al-Jawhara bint Fahd Al-Saudi.

Kolmapäeval, 29. augustil 1429 AH-l austati ülikool kahe Püha Moskva eestkostjaga, pannes ülikoolilinnakule nurgakivi. Tema Majesteet nägi sel ajal parimat nime muutmist Princess Nourah Bint Abdulrahman University (PNU); Princess Nourah, Saudi Araabia Kuningriigi asutaja õde, hiline kuningas Abdul Aziz bin Abdulrahman.

Visioon, missioon ja väärtused

Visioon:

Naiste teadmiste ja eetiliste tavade võti.

Missioon:

Naiste jaoks kõikehõlmava ülikooli saamine, mis eristub akadeemilisel juhtimisel ja teaduslikel uuringutel, mis aitavad kaasa teadmistepõhise majanduse loomisele ühiskondlike ja rahvusvaheliste partnerlussuhetega.

Väärtused:

Lojaalsus, terviklikkus, usaldus, tipptase, eristamine, pühendumine kvaliteedile ja professionaalsus.

Asukohad

Riyadh

Address
Riyadh, Riyadhi provints, Saudi Araabia