Jyväskylä University Faculty of Mathematics and Science

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Loominguline ja rahvusvaheline: matemaatika ja loodusteaduste teaduskond

Tere tulemast teaduskonnale! Matemaatika ja teaduse teaduskond tegeleb rahvusvaheliselt tunnustatud teadustööga ning pakub kõrgema taseme õpetamist kõigis matemaatika ja teaduse valdkondades, mida see esindab. Teaduskonnal arendatakse uusi ideid välja ja jagatakse kogukonnaga ning tulevad nii Soome kui ka välismaal õpetatavad eksperdid.

Maailm vajab eksperte homsete probleemide lahendamiseks. Globaalselt kasvab vajadus teaduse valdkonnas tegutsevate ekspertide järele. Muret keskkonna seisundi ja soovi luua jätkusuutlik tulevik on see, mis toob kokku matemaatika ja teaduse õpilased. Me mängime aktiivset rolli Soome matemaatika ja loodusteaduste arengus.

Pakume laia spektri multidistsiplinaarseid teadusuuringuid, millel on mitu maailma juhtivat uurimisrühma. Meil on oluline uurimisinfrastruktuur nii katse-kui ka teoreetiliste uuringute jaoks. Meil on parimad õpetajad ja teadlased, rääkimata kaasaegsetest rajatistest ja rahvusvahelisest ja ülikoolilinnakust.

Üldine informatsioon

Matemaatika ja loodusteaduste teaduskond on asutatud 1965. aastal ja see on Ülikooli vanim ja suurim teaduskond. Tal on neli osakonda Mattilanniemi ja Ylistönrinne ülikoolilinnakutes. Mattilanniemi ja Ylistönrinne piirkonnad on hoolikalt planeeritud ja neil on oma unikaalsed omadused. Akadeemiasse on kaasatud umbes 2300 õpilast. Töötajate arv on umbes 560.

Matemaatika ja loodusteaduste teaduskonnas asuvad neli osakonda:

  • Bioloogia ja keskkonnateaduste osakond
  • Füüsika osakond
  • Keemiainstituut
  • Matemaatika ja statistika osakond

Meil on ka kolm uurimiskeskust:

  • Kiirendaja laboratoorium
  • Nanoteaduste keskus
  • Konnevesi uurimisjaam

Asukohad

Jyväskylä

The Faculty of Mathematics and Science

Address
University of Jyväskylä
Ylistönrinne (YN), Survontie 9 C

FI-40014 Jyväskylä, Soome

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega