Loe ametlikku kirjeldust

Multidistsiplinaarne. Rahvusvaheline. Teadusülikool.

Lisaks Turule on meil ülikoolilinnakud Rauma ja Pori linnades ning operatsioonid üle kogu Soome - kõik Lapimaalt saarestikumereni.

University of Turku maailmas 1% seas
QS World University Rankings 2018

Tõhusad uuringud

Teostame teadusuuringuid ja töötame parema tuleviku ja heaolu nimel.

Propageerime tasuta, tõhusat ja avatud teadust.

Meie uurimistöö koosneb kuuest teemavaldkonnast:

 • Biofuture
 • Lapsed, noored ja õppimine
 • Kultuurimälu ja ühiskondlikud muutused
 • Digitaalsed futuurid
 • Ravimite väljatöötamine ja diagnostika
 • Mere- ja merendusuuringud

teamwork.jpg

Missiooni kirjeldus

University of Turku on rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline teadusülikool, mille tegevus põhineb kvaliteetsetel, multidistsiplinaarsetel teadusuuringutel.

Edendame haridust ja tasuta teadust ning pakume teadusuuringutel põhinevat kõrgharidust. Ülikool on osa rahvusvahelisest akadeemilisest kogukonnast. Teeme tihedat koostööd Soome ühiskonnaga ja osaleme aktiivselt oma piirkonna arengus.

Strateegilised eesmärgid

Tõhusad uuringud

Lahendame tänased ja homsed keerulised probleemid oma põhiuuringute abil. Rakendame oma uurimistöös interdistsiplinaarset lähenemist, et tõsta selle kvaliteeti ja ühiskondlikku tõhusust. Tugevdame teadlase karjäärivõimalusi, avatud teadust ja uuringute tuge.

Vastutustundlik haridus

Oleme multidistsiplinaarne ja inspireeriv kõrgkool. Meie haridus põhineb uusimatel teaduslikel teadmistel ja vastab ühiskonna muutuvatele vajadustele. Me tagame, et õpperajad on paindlikud ja arusaadavad.

Sotsiaalse heaolu ja majanduse katalüsaator

Tunnustame teadusuuringutest ja meie globaalselt konkurentsivõimelistest haridusteenustest tulenevaid uuendusi. Edendame ettevõtlikku suhtumist ja teadusuuringute kasutamist koostöös ärieluga.

Kogukonna heaolu

Oleme vastutustundlik tööandja ja meie tegevus on üles ehitatud ühistele väärtustele. Ehitame julgustavat ja interaktiivset ülikooli, kus on rõõm õppida ja töötada.

Tänu meie silmapaistvatele teenustele, kompaktsele ülikoolilinnakule ja aktiivsele üliõpilaselule tunnevad rahvusvahelised tudengid end kodus olles ja turvaliselt juba viibimise algusest peale.

10 parimad põhjused UTU valimiseks

 • UTU on Soome rahvusvahelisim ülikool.
 • Magistrikraad ja doktoriõppe programmid põhinevad meie tugevustel teadusuuringutes.
 • Karjääri tulevikuväljavaated.
 • Mahukad stipendiumid andekatele tudengitele.
 • Professorid ja õppejõud, kes pakuvad teile väljakutse.
 • Isiklik tugi ja teenused kogu õpingute vältel.
 • Suurepärased võimalused ja õpikeskkond.
 • Lai valik valikaineid ja väiksemaid uuringuid.
 • Aktiivne tudengielu ja mitmekülgsed tegevused.
 • Kompaktne ülikoolilinnak, kus kõik on lähedal.

Loe rohkem:

research.jpg

Inspireeriv teadlaskarjäär

Meie jaoks on oluline kogu ülikooli kogukonna heaolu. Soovime toetada noori teadlasi nende karjääris ning pakkuda teaduskeskkonda ja kogukonda, mis inspireerib neid ainulaadsete saavutuste ja tulemuste saamiseks.

17 doktoriprogrammi
170 doktorikraadi aastas
Uuringute uuendused

Ksülitooli ennetav toime hammaste lagunemisele avastati esmakordselt University of Turku hambaravi instituudis. Igal aastal pärineb ülikoolis läbi viidud uuringutest üle saja erineva uuenduse ja kümneid leiutiste avaldusi.

Loov, vilgas ja uuenduslik

Arendame ettevõtlikku suhtumist ja tegevust kogu ülikoolis. Pakume tipptasemel teadustööst tulevatele alustavatele ettevõtetele ja spinoffidele kasvuplatvormi.

Ehitage oma tulevane karjäär koos meiega

University of Turku on populaarne vahetuspunkt, magistrikraad ja doktoriõpe. Teeme koostööd enam kui 400 ülikooliga kogu maailmas ja pakume oma tudengitele laia valikut kursusi ja programme, mida õpetatakse inglise keeles.

20 000 õpilast enam kui 100 riigist
Aastas 650 sissetulevat ja
750 lahkuvat vahetusõpilast

95% rahvusvahelistest üliõpilastest valis meid kvaliteetse teadustöö tõttu

laskiainen.jpg

Tere tulemast Turu üliõpilasküllusse

Turu Campus University of Turku asub lähedal kesklinna ja Aura jõe lähedal teiste kõrgkoolide, Turku Science Park ettevõtted ja Turu Ülikooli Haigla. Ülikoolilinnaku piirkond ulatub Turu katedraalist kuni Kupittaa raudteejaamani.

Kõik üliõpilastele, töötajatele ja külastajatele olulised teenused asuvad ülikoolilinnaku lähedal. Igal pool ringi liikuda on mugav kas jalgsi, jalgrattaga või Föli linnaliinibussidega.

Turu kõrgkoolide ja Turu linna ühine eesmärk on olla Soome parim tudengilinn! Turu suureks plussiks on aktiivne tudengielu, lihtne ja hästitoimiv ühistransport ning taskukohane eluase. Tervelt 99% linna kõrgkoolide tudengitest soovitab

Mõistlikud elamiskulud paljudega

Linna seatud strateegilise eesmärgi kohaselt on Turu aastaks 2029 Põhja-Baltimaade kõige huvitavam linn, millel on tugev alus nii kunsti kui ka teaduse alal. Turu ehitab klastriliste mugavuste ja sünergia abil ainulaadseid varasid - loovat töötlevat tööstust, biotehnoloogiat, logistikaalaseid teadmisi.

Tere tulemast Soome Turusse!

Programmide õpetamise keel:
 • English (UK)

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

University of Turku

Rohkem teavet varsti. Kui olete programmist huvitatud, võtke palun ühendust vastuvõtuteenustega aadressil admissions@utu.fi. ... [+]

utu.fi/kraadid

Rohkem teavet varsti.

Kui olete huvitatud

Sisenemise nõudedÜldõppe nõuded

Üldine nõue

Te olete abikõlblik magistriõppe taotleja, kui:

teil on riiklikult tunnustatud esimese tsükli kraad - tavaliselt bakalaureusekraad - akrediteeritud kõrgkoolist,teie kraad vastab vähemalt 180 EAP-le (Euroopa ainepunktid) või kolmeaastasele täisajaga õppele,teie kraad on teie magistrikraadi programmi jaoks vastavas valdkonnas, kuhu kandideerite. Täpsemad kraadinõuded leiate programmi lehelt.

Keelenõuded

Taotlejatel peab olema suurepärane inglise keele oskus ja neid oskusi tõendav tunnistus. Oma keeleoskuse määramiseks peate sooritama ühe rahvusvaheliselt tunnustatud inglise keele testidest.... [-]

Soome Turu
August 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Turku

Soome ja selle keelte magistriprogramm on mõeldud soome ja teiste soome-ugri keelte emakeelena kõnelejatele, kes on lõpetanud bakalaureuse kraadi välismaal või Soomes. ... [+]

masters.utu.fi

Soomlaste ja selle keelte magistriõppe üliõpilaste valikSoome ja selle keelte magistriprogramm on mõeldud soome ja teiste soome-ugri keelte emakeelena kõnelejatele, kes on lõpetanud bakalaureuse kraadi välismaal või Soomes.

Magistriõppesse vastuvõtmine on bakalaureusekraad, mis ühendab soome-ugri või soome keele ja kultuuri põhi- ja vaheõppeid kas kraadina või eraldi kursusena. Erandjuhtudel võidakse programmi lubada ka tasemekatse kaudu üliõpilased, kes on lõpetanud bakalaureusekraadi ja kes pole lõpetanud eespool nimetatud soome-ugri või soome keele ja kultuuri õpinguid.

Aastane vastuvõtt on 6.-10. Valikukriteeriumina kasutatakse varasemaid uuringuid ja edukust.... [-]

Soome Turu
August 2020
Soome
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

MA

University of Turku

Ida-Aasia uuringute magistriprogramm (EAST) annab ainulaadse võimaluse saada põhjalikke teadmisi tänapäeva Ida-Aasia dünaamilistest ühiskondadest. ... [+]

utu.fi/kraadid

Hakka süvendatud teadmisi tänapäeva Ida-Aasia ühiskondadest ja muutuma spetsialiseerunud maailma kõige dünaamilisemaks piirkonnaks!Ida-Aasia uuringute magistriprogramm (EAST) annab ainulaadse võimaluse saada põhjalikke teadmisi tänapäeva Ida-Aasia dünaamilistest ühiskondadest.

Õpilased omandavad teadmisi Ida-Aasia kaasaegses ajaloos, poliitikas ja ühiskondades ning õpivad sotsiaalteaduste uurimismeetodeid, et saada Ida-Aasia piirkonna spetsialistid. Ida-Aasia keelt uuritakse üliõpilaste teadmiste omandamise ja magistritöö uurimistöö osana.

Õpilased selles

Programmi struktuur

Akadeemiline tippkvalifikatsioon

Akadeemilise personali uurimine on otseselt kajastatud magistriõppes: õpilased saavad ajakohase õpetuse Ida-Aasia ühiskondade päevakajalistel teemadel ning ühiskonna ja poliitiliste arengute kohta. Õpilased saavad ka individuaalset doktoritöö järelevalvet, mis on kindlalt kinnitatud Ida-Aasia õppejõudude teadmised.... [-]

Soome Turu
August 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Turku

Hankige kraad haridusvaldkonnas koos täpsema teooria ja praktika kombinatsiooniga! Hariduse ja õppimise magistriprogramm koolitab teid mitmesuguste haridusvaldkonna riikl ... [+]

utu.fi/kraadid

Hankige kraad haridusvaldkonnas koos teooria ja praktika täpsema kombinatsiooniga!Hankige kraad haridusvaldkonnas koos täpsema teooria ja praktika kombinatsiooniga! Hariduse ja õppimise magistriprogramm koolitab teid mitmesuguste haridusvaldkonna riiklike ja rahvusvaheliste ülesannete jaoks.

Uuringute käigus on tugev rõhk õpilaste teadustöö oskustele. Taotlejatel on ka võimalus taotleda kahekordse kraadiõppe võimalust, mida nimetatakse soome-saksakeelseks magistriprogrammiks hariduses, kus osa kraadiõppest on lõpetatud Saksa regensburgi ülikoolis.

Programmi struktuur

Uuringud on jagatud erinevatesse õppemoodulitesse järgmiselt:

Orienteerumine ja üldõpe 24 EAPKohustuslikud kursused, sealhulgas akadeemiline inglise keel ja intensiivne soome keelKasvatusteaduste süvendatud õpingud 75 EAPKasvatusteaduste kohustuslikud kursused 25 EAPPraktika 10 EAPMagistritöö 40 EAPValikained 21 EAPVabatahtlikud kursusedAkadeemiline tippkvalifikatsioon... [-]
Soome Turu
August 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Turku

Õiguse ja infoühiskonna magistriprogramm (LIS) pakub olulisi teadmisi, võimalusi ja intellektuaalseid vahendeid infoühiskonna õiguslike probleemide analüüsimiseks. ... [+]

utu.fi/kraadid

Saage digitaliseerimise õiguslike väljakutsete eksperdiks!Õiguse ja infoühiskonna magistriprogramm (LIS) pakub olulisi teadmisi, võimalusi ja intellektuaalseid vahendeid infoühiskonna õiguslike probleemide analüüsimiseks.

Programm pakub oma õpilastele ainulaadset era- ja avaliku õiguse ning interdistsiplinaarsete perspektiivide kombinatsiooni. Õigusanalüüsi, kriitilise mõtlemise, uurimistöö ja kirjutamise oskused eristavad suurepäraseid juriste ja õigusteadlasi.

Meie interaktiivsed õppemeetodid põhinevad viimastel pedagoogilistel uuringutel ja kursusi õpetatakse valitud õpilaste väikestes rühmades. Programm loob tugeva aluse õigusteaduse doktoriõppele. Samuti pakub see teile vajalikke teadmisi, mis on vajalikud edukaks karjääriks advokaadibüroodes ja korporatsioonides, valitsuses ja rahvusvahelistes organisatsioonides, samuti ülikoolides ja teadusasutustes.... [-]

Soome Turu
August 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Turku

Futures Studies magistriprogramm pakub põhjalikku, multidistsiplinaarset ja praktilist haridust futuuride alal. Selle eesmärk on harida ettenägelike asjatundjate koolitam ... [+]

utu.fi/kraadid

Kas sa oled tulevase tulevase ekspertina?Futures Studies magistriprogramm pakub põhjalikku, multidistsiplinaarset ja praktilist haridust futuuride alal. Selle eesmärk on harida ettenägelike asjatundjate koolitamist, kes aitavad organisatsioonidel kasutada tulevasi võimalusi ja vältida tarbetuid riske.

Futures Studies on hiljuti tekkiv uurimisvaldkond. Kuna tulevikku veel pole, uurivad futuristid mineviku suundumuste ja praeguste vaadete pikaajalise tuleviku tulevikuprognoose ja katkestusi. Futures Studies on huvitatud võimalikest futuuridest, võimalikest futuuridest ja eelistatud futuuridest. Ühiskondliku tegevusena on tuleviku-uuringute eesmärk teenindada era- ja avalikke otsustajaid, tuues välja alternatiivsed pikaajalised strateegiad muutuvas tegevuskeskkonnas. Akadeemilise uurimisvaldkonnana loob tulevikuuuringud teadmisi viisidest ja protsessidest, kuidas üksikisikud ja organisatsioonid ebakindla tulevikuga toime tulevad. Valdkonna tüüpilised uurimisküsimused on suunatud tulevikku käsitlevate teadmiste epistemoloogiale, futuuride uuringuvahendite metoodilisele väljatöötamisele ning selge või üldisema teema alternatiivsete futuuride analüüsile. Tuleviku-uuringud on interdistsiplinaarne valdkond, kus analüüsitakse laiu teemasid ning kohtuvad traditsioonilistemate erialade tulemused ja lähenemisviisid.... [-]

Soome Turu
August 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Turku

Sooliste uuringute magistriprogramm on üles ehitatud soo ja seksuaalsuse interdistsiplinaarsele uurimisele, ühendades sotsiaal-, kunsti- ja humanitaarteadused. ... [+]

utu.fi/kraadid

Hankige täiustatud ja interdistsiplinaarne koolitus soolise võrdõiguslikkuse uuringute valdkonnas!Sooliste uuringute magistriprogramm on üles ehitatud soo ja seksuaalsuse interdistsiplinaarsele uurimisele, ühendades sotsiaal-, kunsti- ja humanitaarteadused.

Järgmine tarbimine toimub aastal 2021.

Te omandate pädevuse soolise võrdõiguslikkuse poliitika ja poliitika alal ning omandate võime iseseisvalt töötada kesksetes küsimustes, mis on seotud soo, feminismi, soolise võrdõiguslikkusega, jõu ja teadmiste tootmisega.

See

Programm korraldatakse koostöös Tampere ülikooliga.

Programmi struktuur

Akadeemiline tippkvalifikatsioon

Sooliste uuringute multidistsiplinaarne magistrikraad pakub teile täiendõpet soolise võrdõiguslikkuse alal. Programm on suunatud nii Soome kui ka rahvusvahelistele üliõpilastele, kellel on mitmekesine akadeemiline taust ja karjäärikavad.... [-]

Soome Turu
August 2021
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Turku

Programm annab õpilastele võimaluse omandada magistritaseme õpetajakoolitus rahvusvahelises kontekstis. Soome õpetaja kvalifikatsiooni, olulise hariduse ja rahvusvahelise ... [+]

utu.fi/kraadid

Õpetaja alghariduse kraadiõppe programm, BA (Rauma) ja MA (Turu)Programm annab õpilastele võimaluse omandada magistritaseme õpetajakoolitus rahvusvahelises kontekstis. Soome õpetaja kvalifikatsiooni, olulise hariduse ja rahvusvahelise konteksti kombinatsioon muudavad programmi ainulaadseks. Kraad on orienteeritud õpetaja algharidusele (eelkool ja 1.-6. Klass põhihariduses). Programm koosneb haridusteaduste õpingutest, praktilisest koolitusest ja õpingutest, mis annavad alghariduse omandamiseks vajalikke pedagoogilisi oskusi.NEONBRAND / Unsplash

Õppekava eesmärk on koolitada kõrgelt kvalifitseeritud akadeemilisi spetsialiste, aktiivseid tulevasi tegijaid, kriitiliselt ja eetiliselt vastutustundlikke eksperte ning haridusvaldkonna teadlasi. Õpetaja töö keskmes on lapse ja rühma arengu mõistmine ja toetamine. Dialoog teooria ja praktika vahel toimub eriti õpetamisperioodidel, mis pakuvad õpetaja tööle terviklikku vaadet.... [-]

Soome Turu
August 2020
Inglise
Päevane õpe
2 - 5 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

MSc

University of Turku

Tänu Darwinile teame, et evolutsiooniprotsess on kujundanud hämmastava variatsiooni, mida meie ümber näeme. Selle magistrikraadi programmi kaudu omandavad üliõpilased loo ... [+]

utu.fi/kraadid

Tänu Darwinile teame, et evolutsiooniprotsess on kujundanud hämmastava variatsiooni, mida meie ümber näeme. Selle magistrikraadi programmi kaudu omandavad üliõpilased looduse uurimisel selgesõnalise evolutsioonilise bioloogilise perspektiivi, suurendades seeläbi raku ja ökosüsteemi tasemest erinevatel skaaladel mustrite ja protsesside mõistmise võimet.

Õpilased sellest

Rõhk on infoteaduste (programmeerimise) oskuste omandamisel, omades teadmisi bioinformaatika, molekulaarse ja kvantitatiivse geneetika alal. Õpetajate hulka kuuluvad inimese geneetika, mikroobide ja kvantitatiivse evolutsioonigeneetika eksperdid. Loomade ja taimede fülogeneetika teadmised on toodud meie loodusloomuuseumi ekspertide poolt. Saadud oskused ja teadmised sillutavad teed edasistele karjääriteedele akadeemilistes ringkondades või tööstuses.... [-]

Soome Turu
August 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Turku

Molekulaarsete süsteemide bioloogia rada pakub ulatuslikku koolitust moodsa molekulaarbioloogia alal ja haridust, mis keskendub süsteemibioloogiale (genoomika, transkript ... [+]

utu.fi/kraadid

Molekulaarsete süsteemide bioloogia rada pakub ulatuslikku koolitust moodsa molekulaarbioloogia alal ja haridust, mis keskendub süsteemibioloogiale (genoomika, transkriptoomika, proteoomika, geenide ja valkude struktuuri ja funktsioonide vahelised seosed), keskendudes praktilistele laborioskustele ja molekulaarsete interaktsioonide võrgustikele.

Selle programmi kaudu aastal 2006

Programmi struktuur

Kursused hõlmavad erinevaid õppemeetodeid, sealhulgas loenguid, harjutusi, laboratooriumi- ja arvutipraktikat, õpilaspõhiseid esitlusi ning iseseisva uurimisprojekti (MS Thesis) lõpuleviimist. Õppekava osaks on bioloogiliste andmete numbriline analüüs, sealhulgas bioinformaatika ja muud statistilised analüüsid.... [-]

Soome Turu
August 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Turku

Digitaalse tervise põhiaine pakub ulatuslikku koolitust, alates molekulaartasemel toimuvast suhtlemisest kuni üksikisikute ja ühiskonnaga. ... [+]

utu.fi/kraadid

Digitaalse tervise põhiaine pakub ulatuslikku koolitust, alates molekulaartasemel toimuvast suhtlemisest kuni üksikisikute ja ühiskonnaga.

See

KüberturvalisusNutikad süsteemidDigitaalne tervisKrüptograafia

Digitaalne tervisevaldkond ühendab arvutiteaduse, manussüsteemide ja meditsiiniteaduste oskused ja põhimõtted, et luua arusaam teooriast ja saada valdkonnas praktilisi pädevusi.

Digitaalse tervise lõpetanud üliõpilased on omandanud teaduslikud ja analüütilised oskused, teadmised praeguste teooriate ja kaasaegsete tehnoloogiate kohta, samuti praktilised oskused, sealhulgas meeskonnatöö, juhtimis- ja suhtlemisoskused rahvusvahelises keskkonnas. Omandatud metoodilised oskused ja põhjalikud teadmised võimaldavad õpilastel jätkata karjääriteed akadeemilistes ringkondades või tööstuses.... [-]

Soome Turu
August 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Turku

Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia magistriprogramm pakub mitmekülgset ja kvaliteetset IKT-alast haridust valitud IKT-valdkondades, millel on väljakujunenud maine uuend ... [+]

utu.fi/kraadid

Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia magistriprogramm pakub mitmekülgset ja kvaliteetset IKT-alast haridust valitud IKT-valdkondades, millel on väljakujunenud maine uuendusliku interdistsiplinaarse ja rahvusvahelise hariduse alal.KüberturvalisusNutikad süsteemidDigitaalne tervisKrüptograafia

Krüptograafia põhiaine keskendub krüptograafia uurimisele. Selle spetsialiseerumise eesmärk on koolitada tulevasi eksperte, kellel on tugevad ja laialdased teadmised krüptograafia ja andmeturbe matemaatilistest aspektidest, uurimis- ja IKT-valdkonda. Krüptograafias uuritakse ja analüüsitakse peamisi tänapäevaseid sümmeetrilisi ja asümmeetrilisi krüptograafia algoritme ja protokolle matemaatilisest aspektist.... [-]

Soome Turu
August 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Turku

Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia magistriprogramm pakub mitmekülgset ja kvaliteetset IKT-alast haridust valitud IKT-valdkondades, millel on väljakujunenud maine uuend ... [+]

utu.fi/kraadid

Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia magistriprogramm pakub mitmekülgset ja kvaliteetset IKT-alast haridust valitud IKT-valdkondades, millel on väljakujunenud maine uuendusliku interdistsiplinaarse ja rahvusvahelise hariduse alal.

See

KüberturvalisusNutikad süsteemidDigitaalne tervisKrüptograafia

Küberjulgeoleku põhiaine annab oma õpilastele põhjaliku ja põhjaliku hariduse ning teadmised võrgusüsteemide turvalisuse ja tehnoloogia alal. Keskendutakse võrgustatud süsteemide ja kommunikatsioonimahuka tuleviku rakenduste küberturvalisuse tehnoloogiate uurimisele. Käsitletavad tehnoloogilised teemad hõlmavad nutika keskkonna turvalisust, süsteemide ja võrkude turvalisust, sidesüsteemide ja rakenduste turvalisust ning turvaliste süsteemide kavandamist. Õpilased uurivad nii tehnoloogilisi kui ka teoreetilisi teaduse edusamme valdkonnas ja rakendavad neid praktikas. Lõpetajatel on tugev tehnoloogiline, teoreetiline ja praktiline arusaam küberturvalisusest. Oma uute teadmiste ja oskustega saavad lõpetajad eduka karjääri rajada info- ja kommunikatsioonitehnoloogia tööstuses.... [-]

Soome Turu
August 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Turku

Nutisüsteemide põhiaine pakub konkurentsivõimelisi oskusi ja põhjalikke teadmisi asjade Internetis (IoT) põhinevate nutikate ja autonoomsete manussüsteemide ülitähtsas va ... [+]

utu.fi/kraadid

Nutisüsteemide põhiaine pakub konkurentsivõimelisi oskusi ja põhjalikke teadmisi asjade Internetis (IoT) põhinevate nutikate ja autonoomsete manussüsteemide ülitähtsas valdkonnas, mille peamised rakendusalad on mobiilses robotisüsteemides ja nutikates keskkondades.KüberturvalisusNutikad süsteemidDigitaalne tervisKrüptograafia

Nutikas süsteemide põhiaine valmistab oma õpilasi ette tarkvara- ja riistvarapõhiste teadus- ja arendustegevuse ülesannete lahendamiseks manustatud arukate süsteemidega tööstuses, ühiskonnas ja ülikoolides. Lõpetajate tööhõiveväljavaated on suurepärased Soomes, Euroopas ja kogu maailmas. Üliõpilane saab kohandada oma õpingute orientatsiooni riist- või tarkvara rõhuasetusele valikainete õpingutega nii suuremates kui ka väiksemates ainetes.... [-]

Soome Turu
August 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Turku

Teoreetilise füüsika pala tutvustab õpilasele füüsikaliste teooriate intrigeerivat mitmekesisust ja annab vahendeid maailma mõistmiseks. ... [+]

utu.fi/kraadid

Loodusseaduste mõistmine alt üles!Teoreetilise füüsika pala tutvustab õpilasele füüsikaliste teooriate intrigeerivat mitmekesisust ja annab vahendeid maailma mõistmiseks.

Teemad alates kvantfüüsikast kuni gravitatsiooniteooriateni kaasatakse teoreetilise füüsika teele. Teoreetilise füüsika uuringute keskmes on fundamentaalse kvantfüüsika, kvantteabe, kvantvälja teooria ja teoreetilise kosmoloogia probleemid.

Lõpetamisel saate kasutada seda pala omandatud mitmekesiseid oskuste kogusid, sealhulgas teoreetilisi ja numbrilisi meetodeid uute füüsiliste projektide koostamiseks ja analüüsimiseks.

Programmi struktuur

Struktuur on modulaarne. Kõik moodulid on 20 ECTS. Igal spetsialiseerumissõjal on kaks kohustuslikku moodulit, mis sisaldavad väli põhitehnoloogiat. Lisaks sellele on olemas üks temaatiline moodul, mis võib olla valitud teistest käesoleva programmi raames pakutavatest moodulitest või University of Turku muudest programmidest. Neljas moodul koosneb vabalt valitud kursustest ja kohustuslikust soome keele ja kultuuri kursustest (5 ECTS). Lisaks seminarile, praktikale ja projekti tööle (10 ECTS) on vaja ka magistrikraadi (30 ECTS), mille üksikasjad sõltuvad spetsialiseerumisest. Vt joonist allpool.... [-]

Soome Turu
August 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Turku

Füüsikaliste ja keemiliste teaduste magistriprogramm: materjalide keemia õpetab mõistma, avastama, looma ja arendama uusi elukvaliteeti parandavaid materjale! ... [+]

utu.fi/kraadid

Elukvaliteeti parandavate uute materjalide mõistmiseks, avastamiseks, loomiseks ja arendamiseks!Füüsikaliste ja keemiliste teaduste magistriprogramm: materjalide keemia õpetab mõistma, avastama, looma ja arendama uusi elukvaliteeti parandavaid materjale!

University of Turku koosneb materjalide keemiaalane uurimistöö nii materjalide omaduste kui ka liideste, pindade ja nanostruktuuride keemilisest vaatenurgast. Rakendusuuringud keskenduvad funktsionaliseeritud orgaanilisele elektroonikale, luminestsentsmaterjalidele ja poorsele kandjale, aga ka nanotehnoloogiale, tuvastustehnoloogiale, energia salvestamisele ja muundamisele.

Pärast ülikooli lõpetamist

... [-]
Soome Turu
August 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Turku

Füüsikaliste ja keemiliste teaduste magistriprogramm - astronoomia ja kosmosefüüsika hõlmab laia teemade ringi alates päikese ja päikesesüsteemi füüsikast kuni tähe- ja g ... [+]

utu.fi/kraadid

Päikesest supernoovade, neutrontähtede, mustade aukude ja galaktikateni!Füüsikaliste ja keemiliste teaduste magistriprogramm - astronoomia ja kosmosefüüsika hõlmab laia teemade ringi alates päikese ja päikesesüsteemi füüsikast kuni tähe- ja galaktilise struktuuri ja evolutsioonini, samuti kõrge energiaga astrofüüsika ja kosmoloogia teemadeni.

Astronoomia ja kosmosefüüsika rada sisaldab kindlat teoreetilisi aspekte ning annab võimalused vaatlusuuringuteks (nt supernoovad või mustad aukud); kosmosefüüsika rühm teostab eksperimentaalseid, teoreetilisi ja arvutuslikke uuringuid suure energiaga nähtuste kohta peaaegu maa ruumis.

Programmi struktuur... [-]
Soome Turu
August 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Turku

Materjalifüüsika rajal saate eksperdiks uute materjalide uurimisel ja arendamisel biomeditsiinilistes või elektroonilistes rakendustes. ... [+]

utu.fi/kraadid

Elu parandamine asjade tegemise kaudu!Materjalifüüsika rajal saate eksperdiks uute materjalide uurimisel ja arendamisel biomeditsiinilistes või elektroonilistes rakendustes.

Materjalifüüsika on üks füüsikaliste ja keemiliste teaduste magistriprogrammi neljast spetsialiseerumisrajast. Programmi muud lood on astronoomia ja kosmosefüüsika, materjalide keemia ja teoreetiline füüsika.

in

Pärast kooli lõpetamist saate selle loo osana kasutada mitmesuguseid omandatud oskusi, sealhulgas eksperimentaalseid, teoreetilisi ja numbrilisi tehnikaid uute füüsiliste projektide koostamiseks ja analüüsimiseks.

Programmi struktuur

Struktuur on modulaarne. Kõik moodulid on 20 ECTS. Igal spetsialiseerumissõjal on kaks kohustuslikku moodulit, mis sisaldavad väli põhitehnoloogiat. Lisaks sellele on olemas üks temaatiline moodul, mis võib olla valitud teistest käesoleva programmi raames pakutavatest moodulitest või University of Turku muudest programmidest. Neljas moodul koosneb vabalt valitud kursustest ja kohustuslikust soome keele ja kultuuri kursustest (5 ECTS). Lisaks seminarile, praktikale ja projekti tööle (10 ECTS) on vaja ka magistrikraadi (30 ECTS), mille üksikasjad sõltuvad spetsialiseerumisest. Vt joonist allpool.... [-]

Soome Turu
August 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Turku

Magistrikraadi programmi globaalse innovatsiooni juhtimise eesmärk on viia teaduslik mõtteviis juhtimisprobleemidele rahvusvahelise äri, ettevõtluse ja innovatsiooni juht ... [+]

utu.fi/kraadid

Uuenduslikud juhid tulevase maailma jaoks!Magistrikraadi programmi globaalse innovatsiooni juhtimise eesmärk on viia teaduslik mõtteviis juhtimisprobleemidele rahvusvahelise äri, ettevõtluse ja innovatsiooni juhtimise ristumiskohas.

in

Selles programmis omandatud pädevus avab arvukalt karjäärivõimalusi erinevates organisatsioonilistes oludes ja rollides ning võimaluse kandideerida doktoriõppesse.

Programmi struktuur

Programmi ulatus on 120 ECTS ainepunkti ja kraad on välja töötatud kahe aasta jooksul. Lisaks suurematele ja väiksematele uuringutele peavad õpilased võtma keeleõppe ja vajadust täiendada metoodika kursuseid. Õpilased peaksid teadma, et see on täisajaga programm ning enamikul kursustel on kohustuslik osalemine.... [-]

Soome Turu
August 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Turku

Tarkvaratehnika magistriprogrammi juhendavad otseselt kaasatud tööstuspartnerid Euroopas ja Lõuna-Aafrikas, et pakkuda rahvusvahelist programmi kutsepraktikas. See progra ... [+]

utu.fi/kraadid

Saate omandada oskused, mida ettevõtted otsivad tarkvaratehnika valdkonnas uuel Lõuna-Aafrika ülikoolil!Tarkvaratehnika magistriprogrammi juhendavad otseselt kaasatud tööstuspartnerid Euroopas ja Lõuna-Aafrikas, et pakkuda rahvusvahelist programmi kutsepraktikas.

See programm asub Namiibias Windhoekis.

See

M.Sc. (Tech.) Kraadiprogramm põhineb standardil UTU M.Sc. (Tehniline) kraadiõppe programm, mida rakendatakse peamiselt veebis Namiibias, kuid sisaldab ka kontekstilisi elemente projektides ja meeleavaldustes. Mõni kursus korraldatakse Windhoekis ja edastatakse Internetis Turku ülikoolilinnakule. Õppekava on saadaval kõigile sobivatele õpilastele üle kogu maailma.... [-]

Namiibia Windhoek
Jaanuar 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Turku

Toiduarenduse magistriprogramm annab teile kompetentsi toiduainetööstuse ja akadeemiliste ringkondade teadus- ja arendustegevuse väljakutsetega toimetulemiseks. ... [+]

utu.fi/kraadid

Põhjamaade teadmised loodusliku toidu osasToiduarenduse magistriprogramm annab teile kompetentsi toiduainetööstuse ja akadeemiliste ringkondade teadus- ja arendustegevuse väljakutsetega toimetulemiseks.

Programmi kaudu saate hariduse ja kvalifikatsiooni töötamiseks eksperdina, näiteks toiduasutustes.

Programmi struktuur

Toiduainete arendamise magistrikraad on kaheaastane programm mahuga 120 EAP. Kraad koosneb järgmistest õppemoodulitest:

Toiduarendus (20 ECTS)Toiduaineteadus (20 ECTS)Magistritöö tehnoloogias ja täiendõppel (40 ECTS)Vähem teema (20-25 ECTS)Muud uuringud (20 ECTS), sealhulgas kohustuslikud keeled (2-7 ECTS)Akadeemiline tippkvalifikatsioon... [-]
Soome Turu
August 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

Opiskelijakaupunki Turku - The City of Students

Location address
Student and Admissions Services
University of Turku
20014 Turun yliopisto

Turku, FI
Social Media
Location address
Department of Teacher Education
Seminaarinkatu 1

Rauma, 26100 FI