University of Turku

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Multidistsiplinaarne. Rahvusvaheline. Teadusülikool.

Lisaks Turule on meil ülikoolilinnakud Rauma ja Pori linnades ning operatsioonid üle kogu Soome - kõik Lapimaalt saarestikumereni.

University of Turku maailmas 1% seas
QS World University Rankings 2018

Tõhusad uuringud

Teostame teadusuuringuid ja töötame parema tuleviku ja heaolu nimel.

Propageerime tasuta, tõhusat ja avatud teadust.

Meie uurimistöö koosneb kuuest teemavaldkonnast:

 • Biofuture
 • Lapsed, noored ja õppimine
 • Kultuurimälu ja ühiskondlikud muutused
 • Digitaalsed futuurid
 • Ravimite väljatöötamine ja diagnostika
 • Mere- ja merendusuuringud

teamwork.jpg

Missiooni kirjeldus

University of Turku on rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline teadusülikool, mille tegevus põhineb kvaliteetsetel, multidistsiplinaarsetel teadusuuringutel.

Edendame haridust ja tasuta teadust ning pakume teadusuuringutel põhinevat kõrgharidust. Ülikool on osa rahvusvahelisest akadeemilisest kogukonnast. Teeme tihedat koostööd Soome ühiskonnaga ja osaleme aktiivselt oma piirkonna arengus.

Strateegilised eesmärgid

Tõhusad uuringud

Lahendame tänased ja homsed keerulised probleemid oma põhiuuringute abil. Rakendame oma uurimistöös interdistsiplinaarset lähenemist, et tõsta selle kvaliteeti ja ühiskondlikku tõhusust. Tugevdame teadlase karjäärivõimalusi, avatud teadust ja uuringute tuge.

Vastutustundlik haridus

Oleme multidistsiplinaarne ja inspireeriv kõrgkool. Meie haridus põhineb uusimatel teaduslikel teadmistel ja vastab ühiskonna muutuvatele vajadustele. Me tagame, et õpperajad on paindlikud ja arusaadavad.

Sotsiaalse heaolu ja majanduse katalüsaator

Tunnustame teadusuuringutest ja meie globaalselt konkurentsivõimelistest haridusteenustest tulenevaid uuendusi. Edendame ettevõtlikku suhtumist ja teadusuuringute kasutamist koostöös ärieluga.

Kogukonna heaolu

Oleme vastutustundlik tööandja ja meie tegevus on üles ehitatud ühistele väärtustele. Ehitame julgustavat ja interaktiivset ülikooli, kus on rõõm õppida ja töötada.

Tänu meie silmapaistvatele teenustele, kompaktsele ülikoolilinnakule ja aktiivsele üliõpilaselule tunnevad rahvusvahelised tudengid end kodus olles ja turvaliselt juba viibimise algusest peale.

10 parimad põhjused UTU valimiseks

 • UTU on Soome rahvusvahelisim ülikool.
 • Magistrikraad ja doktoriõppe programmid põhinevad meie tugevustel teadusuuringutes.
 • Karjääri tulevikuväljavaated.
 • Mahukad stipendiumid andekatele tudengitele.
 • Professorid ja õppejõud, kes pakuvad teile väljakutse.
 • Isiklik tugi ja teenused kogu õpingute vältel.
 • Suurepärased võimalused ja õpikeskkond.
 • Lai valik valikaineid ja väiksemaid uuringuid.
 • Aktiivne tudengielu ja mitmekülgsed tegevused.
 • Kompaktne ülikoolilinnak, kus kõik on lähedal.

Loe rohkem:

research.jpg

Inspireeriv teadlaskarjäär

Meie jaoks on oluline kogu ülikooli kogukonna heaolu. Soovime toetada noori teadlasi nende karjääris ning pakkuda teaduskeskkonda ja kogukonda, mis inspireerib neid ainulaadsete saavutuste ja tulemuste saamiseks.

17 doktoriprogrammi
170 doktorikraadi aastas
Uuringute uuendused

Ksülitooli ennetav toime hammaste lagunemisele avastati esmakordselt University of Turku hambaravi instituudis. Igal aastal pärineb ülikoolis läbi viidud uuringutest üle saja erineva uuenduse ja kümneid leiutiste avaldusi.

Loov, vilgas ja uuenduslik

Arendame ettevõtlikku suhtumist ja tegevust kogu ülikoolis. Pakume tipptasemel teadustööst tulevatele alustavatele ettevõtetele ja spinoffidele kasvuplatvormi.

Ehitage oma tulevane karjäär koos meiega

University of Turku on populaarne vahetuspunkt, magistrikraad ja doktoriõpe. Teeme koostööd enam kui 400 ülikooliga kogu maailmas ja pakume oma tudengitele laia valikut kursusi ja programme, mida õpetatakse inglise keeles.

20 000 õpilast enam kui 100 riigist
Aastas 650 sissetulevat ja
750 lahkuvat vahetusõpilast

95% rahvusvahelistest üliõpilastest valis meid kvaliteetse teadustöö tõttu

laskiainen.jpg

Tere tulemast Turu üliõpilasküllusse

Turu Campus University of Turku asub lähedal kesklinna ja Aura jõe lähedal teiste kõrgkoolide, Turku Science Park ettevõtted ja Turu Ülikooli Haigla. Ülikoolilinnaku piirkond ulatub Turu katedraalist kuni Kupittaa raudteejaamani.

Kõik üliõpilastele, töötajatele ja külastajatele olulised teenused asuvad ülikoolilinnaku lähedal. Igal pool ringi liikuda on mugav kas jalgsi, jalgrattaga või Föli linnaliinibussidega.

Turu kõrgkoolide ja Turu linna ühine eesmärk on olla Soome parim tudengilinn! Turu suureks plussiks on aktiivne tudengielu, lihtne ja hästitoimiv ühistransport ning taskukohane eluase. Tervelt 99% linna kõrgkoolide tudengitest soovitab

Mõistlikud elamiskulud paljudega

Linna seatud strateegilise eesmärgi kohaselt on Turu aastaks 2029 Põhja-Baltimaade kõige huvitavam linn, millel on tugev alus nii kunsti kui ka teaduse alal. Turu ehitab klastriliste mugavuste ja sünergia abil ainulaadseid varasid - loovat töötlevat tööstust, biotehnoloogiat, logistikaalaseid teadmisi.

Tere tulemast Soome Turusse!

Asukohad

Turu

Address
Student and Admissions Services
University of Turku
20014 Turun yliopisto

Turu, Soome

Rauma

Address
Department of Teacher Education
Seminaarinkatu 1

26100 Rauma, Soome

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Programmid

MA
MSc