Loe ametlikku kirjeldust

University of Vaasa on multidistsiplinaarne ülikool, kus on rohkem kui 5000 üliõpilast ja pakub kraadi kõigil akadeemilistel tasanditel alates bakalaureuse kuni magistri ja doktorini. Ligikaudu 12 protsenti õpilastest on rahvusvahelised üliõpilased, kes tulevad kogu maailmast. Ülikooli õppe- ja teadustegevus keskendub äriõpingutele, haldusteadustele, tehnoloogiale ja kommunikatsioonile. Õppekeel rahvusvahelistel magistriõppekavadel ja mitmel teisel kursusel inglise keeles.

University of Vaasa asub ühes Soome uusimates ülikoolilinnakupaikades mere lähedal. Kõik koolid ja osakonnad asuvad Palosaari ilusas saarel. Ülikoolilinnak on huvitav vanade ja uute, kombineeritud mandri- ja anglo-saksoni arhitektuuride kombinatsioon. See asub Vaasa linnas, Soome päikeselises linnas. Vaasa on oma 12 000 õpilasega väga elav üliõpilaslinn. Lisaks sellele on linna ümbritsev ilus Kvarkeni saarestik osa UNESCO maailma looduspärandi alast alates 2006. aastast.


4244_rsz_4172_img_3584.jpg

University of Vaasa - multidistsiplinaarne ja ettevõtlusele orienteeritud

Uuringud

University of Vaasa tegutseb neljas koolis. Juhtimiskool ja raamatupidamise ja rahanduskooli ning koolide turunduse ja kommunikatsiooni koolitus ja teadustöö on kõrge riigi standardiga ja University of Vaasa on üks suurimaid ärihariduse pakkujaid Soomes. Äritegevuse põhivaldkonnad on finantseerimine ja finantsturg, ettevõtlus, tarbijate käitumine ja ettevõtete rahvusvahelistumine. Koolid on Eduniversaali ülemaailmse ärikoolide edetabelina suurepäraste ärikoolide seas ja nende rahandusalase magistriõppe programm, strateegilise ettevõtluse magistriõppekava ja rahvusvahelise äri magistriprogramm on saanud rahvusvaheliste EPASi akrediteerimise.

Juhtimiskool ja turundus- ja kommunikatsioonikool on oma erilise tugevusega valdkonnad, nagu kommunikatsiooni- ja haldusteadused. Tehnoloogiainstituudis on ülikooli erialateadmised automatiseerimine, elektrotehnika, infotehnoloogia ja telekommunikatsioonitehnoloogia.

University of Vaasa haridus saab tänapäeva tööelu nõudmistele vastamiseks tööandjaid tunnustama. Kõik ülikooli kraadid hõlmavad äritegevuse oskusi ja ülikoolilinnaku tõeliselt rahvusvahelist atmosfääri koos üliõpilasvahetuse võimalustega, mis annavad üliõpilastele tugevaid oskusi tööelu sisenemisel. Õppekeel kõigis magistriprogrammides inglise keele kursustele pakutavate kursuste jaoks. Kursused põhinevad tavaliselt loengul, mille lõpueksamil või õppeaastal uuritud iseseisvaks õppeks. Samuti on õppekavade hulka kuuluvad seminarid ja erinevad rühmatöö vormid kirjalike ja suuliste ülesannetega.

Õppurite elu Vaasas


4247_rsz_4175_yliopisto3.jpg

University of Vaasa kogukonnas on üle 5 000 üliõpilast ja igal aastal õpib ülikoolis üle 300 rahvusvahelise üliõpilase üle kogu maailma. Ülikooli üliõpilastel on kasvav huvi rahvusvahelise õppe atmosfääri vastu. Vaasas on kokku umbes 12 000 üliõpilast ning olemasolevad elamu- ja vaba aja veetmise võimalused linnas on palju.

Linna kultuurielus on midagi kõigile. Soome Vaasa Linnateater, Rootsi Wasa teater, Linnaorkester, Vaasa ooperiteater ja paljud teised muusikarühmad, koorid ja teatrid ning mitmed galeriid ja muuseumid tagavad linnale elava kultuurilise elu. Linnas on suvine ajal mitmekülgne pop, rock, alternatiivne muusika ja kultuurifestivalid.

University of Vaasa pakub kõikide uute rahvusvaheliste üliõpilaste juhendamist. Iga rahvusvahelisest üliõpilast nimetatakse rahvusvaheline õpetaja, kaasõpilane. Õpetajatel on õpilastel võimalus akadeemilist keskkonda tundma õppida ja abistada muudes Vaasas ja Soomes elavate asjadega seotud küsimustes.

Õppeaasta jooksul pakuvad juhendajad rahvusvahelistele üliõpilastele erinevaid tegevusi ja üritusi. Need üritused on suurepärane võimalus õppida kaaslasi ja kogeda Vaasa uut moodi. University of Vaasa korraldab ka teisi Soome osariike, et näha rahvusvahelisi üliõpilasi. Näiteks iga-aastane reis Lapimaale on alati õpilastele meeldejääv kogemus.

Kohaliku üliõpilaskonna liikmetena saavad University of Vaasa rahvusvahelised magistriõppe üliõpilased mitmesuguseid soodustusi ülikoolilinnakus ja väljaspool seda. Nende hulka kuuluvad nt ühen- duse restoranides ja kohvikutes subsideeritud toidud, samuti reisipiletite allahindlused, teatrites, muuseumides ja paljudes kauplustes. Magistriõppe üliõpilastel on õigus ka üliõpilaste tervishoiuteenusele.

University of Vaasa ülikooli ülikoolilinnak asub meri lähedal, kus on palju vaba aja veetmise võimalusi. Neile, kes tunnevad looduse lähedust, on Vaasa piirkond suurepärane koht vabal ajal vaba aja veetmiseks. Mererand pakub igal hooajal kogemusi kajakaja ja sukeldumisega jäälinnaks. Vaasa linn on väga ligipääsetav; Ülikooli lähedal asuvad kõik vajalikud teenused ja enamus inimesi jätkab jalgrattaga kogu aasta vältel. Reisiühendused on kõikehõlmavad - lisaks hästi ühendatud lennujaamale, rongi- ja bussiliinidele läbivad ristlejad Botni lahte, mis võimaldab reisijatel mõne tunni jooksul jõuda Rootsi.

Campus Area

University of Vaasa asub Soome uusima ülikoolilinnakuga mere ääres - kombineerituna rannikuäärse maastiku, kaasaegse arhitektuuri ja muundatud tööstushoonetega. Ülikool pakub kaasaegset õppekeskkonda, kus on ajakohane arvuti ja muud tehnilised võimalused. Akadeemiline raamatukogu asub ka ülikoolilinnakus. Peahoone üliõpilasköögis on suurepärane vaade ümbritsevale loodusele ja merele.

Rahvusvaheline Ülikool


4249_rsz_4177_yliopisto12.jpg

University of Vaasa on kontakte kogu maailmas; üliõpilaste ja töötajate vahetuspartnerluse ülikoolid ning ka teadus- ja haridusalane koostöö. Igal aastal läheb välismaal üle 200 üliõpilase mõnda oma kraadiõppekavast nõutavatest uuringutest. Samuti saabub University of Vaasa vahetusperioodi lõpetamiseks igal aastal üle 200 rahvusvahelise üliõpilase. Lisaks õpib ülikooli rahvusvahelises magistri- ja doktoriõppes rohkem kui 300 rahvusvahelist tudengit.

University of Vaasa pakub lisaks inglise keelele pakutavatele kursustele ka rahvusvahelist atmosfääri ja ilusat merenduskampaaniat, tõhusat juhendamist ja elavat sotsiaalset keskkonda. Enamik magistriõppes sisalduvaid kursusi pakutakse nii rahvusvahelistele kui ka Soome õpilastele, mis pakub suurepärast võimalust kohalike üliõpilaste tundmaõppimiseks. Rahvusvaheliselt segatud uurimisrühmad pakuvad suurepärast võimalust õppida teistelt õpilastelt ja nende kogemustest.

Investeerige oma tulevikku!


Tihedalt rühmitatud õpikogukond, hästi planeeritud õpetused ja tõhusad üliõpilasfirmad soodustavad akadeemilist edu ja kraadiõpet. University of Vaasa õpetab pädevaid eksperte kaasaegse tööelu vajaduste rahuldamiseks ja lõpetanute tööhõive väljavaated on head. Ülikool toetab paindlikkust ülikoolis ja teistes akadeemilistes õppeasutustes Vaasas, Soomes ja kogu maailmas.Lisateavet leiate University of Vaasa kodulehtedest aadressil http://www.uva.fi/master/. Liitu meiega nüüd!

Programmide õpetamise keel:
Inglise

See ülikool pakub ka:

Magister

University of Vaasa

EPAS akrediteeritud magistriõppekava rahanduses keskendub rahanduse teooriale ja finantsanalüüsile rahvusvaheliselt. ... [+]

Magistriprogramm Finance keskendub teooria rahastamiseks ja finantsanalüüsist rahvusvaheliselt. Programm annab ülevaate ettevõtete rahastamisest, investeeringutest ja optsioonide hinnakujundusest. Õpilased arendavad spetsialiseerumist ettevõtte finantseerimise ja investeeringute valdkondades, nagu aktsiate ja võlakirjade hindamine, finantsturgud, optsioonide hinnakujundus, kapitali eelarvestamine, kapitalikulud, pikaajaline eelarvepoliitika ja muud kaasaegse rahastamisega seotud teemad.

Raamatupidamise ja rahanduse lõpetanute karjäärivõimalused on suurepärased kogu maailmas. Rahvusvaheline EPAS-i akrediteerimine on ülikooli äriõpetuse kvaliteedi märk ja magistriõppeprogrammi finantseerimisest lõpetajad on olnud väga edukad nii oma kui Soome ja rahvusvahelises karjääris. Lisaks sellele on kvaliteetsed teadustöö ja teaduslikud õpetused paigutanud Euroopa kõrgemate uurimiskeskuste hulka raamatupidamis- ja rahandusministeerium, mis on Euroopas 10 kohal ja Põhjamaades number 1.... [-]

Soome Vaasa
August 2019
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Vaasa

Magistrikraadi programm rahvusvahelises äris on EPAS akrediteeritud värav rahvusvahelises karjääris ärivaldkonnas. ... [+]

Rahvusvahelise äri magistriõppeprogramm on kaheaastane täistööajaga programm, mis keskendub äritegevuse planeerimise, kontrollimise ja kooskõlastamise probleemide tuvastamisele ja juhtimisele rahvusvahelisel tasandil. Tuginedes nii rahvusvaheliste juhtide kui ka peamiste University of Vaasa teadusuuringute valdkonna pädevusvaldkonnale, on programmi õpetamine keskendunud praegusele teooriale ja praktikale rahvusvahelises ärivaldkonnas kolmes olulises aspektis - rahvusvahelise strateegilise juhtimise, rahvusvahelise turunduse juhtimise ja rahvusvaheline personalijuhtimine. Rahvusvaheline EPAS-i akrediteerimine on University of Vaasa kvaliteedi märk.

Lisaks nendele kolmele võtmevaldkonnale pakub MIB programm õpilastele mitmesuguseid riigipõhiseid uuringuid, mis valmistavad õpilasi äriettevõtetele ette võtmeks peamistel arenevatel turgudel. Programmi õpetamist toetavad kõrgekvaliteedilised ja rahvusvaheliselt tunnustatud uurimisrühmad, kes on korduvalt premeerinud nende panust rahvusvahelises akadeemilises kogukonnas.... [-]

Soome Vaasa
August 2019
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Vaasa

EPAS akrediteeritud magistriõppesse Strateegiline äritegevuse arendamine keskendub teooria ja praktika strateegilise ettevõtte arengut, alates strateegilise analüüsi kuni ... [+]

Strateegilise ettevõtluse arendamise magistriõpe keskendub strateegilise ettevõtluse arendamise teooriale ja praktikale alates strateegilisest analüüsist kuni strateegilise valiku ja strateegia rakendamiseni. Programmiga hõlmatud valdkonnad hõlmavad projektijuhtimist, rahvusvahelist strateegilist juhtimist ja ettevõtlusvõrgustike haldamist. Lisaks pakub programm õpilastele mitmesuguseid vabatahtlikke uuringuid, mis võimaldavad neil süvendada oma teadmisi muudes valdkondades, nagu inimressursid ja kultuuridevaheline juhtimine. Rahvusvaheline EPAS-i akrediteerimine on University of Vaasa kvaliteedi märk.

Kaheaastane programm pakub oskusi ja teadmisi keskmise ja ülemise juhtimise tasandil kõigis ettevõtetes ja organisatsioonides, suur või väike, avaliku või erasektori. Programmi lõpetanud õpilastel on oskused, mis on vajalikud organisatsioonide strateegilise positsiooni mõistmiseks, strateegiliste valikute tegemiseks ja strateegia kujundamiseks, et saada jätkusuutliku konkurentsieelise allikaks.... [-]

Soome Vaasa
August 2019
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Vaasa

Magistrikraadi tööstusharidus ühendab äri ja tehnilisi oskusi ning viib karjääri tulevikku suunatud tehnoloogia juhtimise valdkonnas konkurentsivõimeline palk. ... [+]

Magistrikraad tööstusharidus on võti karjääri tehnoloogia juhtimine, tulevikku suunatud ala. Õpetatavate teemade hulka kuuluvad tehnoloogia prognoosimine, arendusjuhtimine, rahvusvaheline hankimine ja tootmine, tootearendus ja tehnoloogia integratsioon. Programmis püstitatud pädevused on rakendatavad eelkõige kõrgtehnoloogiliste ettevõtete ja kiiresti muutuvate põhitehnoloogiate, uurimiskeskuste ja ülikoolide jaoks ning piirkondliku ja riikliku tehnoloogiapoliitika väljatöötamisel.

Magistrikraad tööstusliku juhtimise ühendab kaks strateegilist prioriteeti University of Vaasa , internatsionalismi ja interdistsiplinaarse töö. Programmil on tihe koostöö regiooni kõrgtehnoloogiliste ettevõtetega, mille eelis on Soome taastuvenergia äri keskmes. Lisaks annab see õpilastele kogemusi rahvusvaheliste ja kohalike õppejõudude keskendudes oma tööd tehnoloogia ja operatiivjuhtimise.... [-]

Soome Vaasa
August 2019
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Vaasa

Uue magistriprogramm Smart Energy pakub uusimaid teadmisi käimasolevatest energiaülekannetest ja suurepärasest võimest tööstuse uuendamiseks ja tulevaste lahenduste leidm ... [+]

Nutikate energiaallikate arendajad

Kas olete huvitatud arukatest energiasüsteemidest, uute tehnoloogiate ja ärimudelite kombinatsioonist? Kas soovite saada tuleviku jaoks uuenduslikke ja jätkusuutlikke energiaallikaid?

Traditsiooniliste energia- ja energiasüsteemide muutmisel ja katkestamisel on vaja uusi oskusi, et realiseerida üleminek arukamatele, paindlikumatele ja taastuvatele energiaallikatele. Järgmise põlvkonna elektriinsenerid peavad mõistma erinevate interdistsiplinaarsete koostoimete suurenevat kogust, alates uutest tehnoloogiatest kuni klientide vajaduste ja erinevate energiapoliitikateni.

Uue, multidistsiplinaarse magistriprogrammi Smart Energy pakub üliõpilastele uusimaid teadmisi käimasolevatest energiaülekannetest ja suurepäristest võimalustest, et uuendada tööstust ja luua jätkusuutlike ja arukate energiasüsteemide tulevikukindlad lahendused.... [-]

Soome Vaasa
August 2019
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Vaasa

Tööstussüsteemide analüüsi magistriprogramm (ISA) pakub sisu, mudeleid ja meetodeid energiasektori organisatsioonide keerukate protsesside ja süsteemide kavandamiseks, ar ... [+]

Tööstussüsteemide analüüsi magistriprogramm (ISA) pakub sisu, mudeleid ja meetodeid energiasektori organisatsioonide keerukate protsesside ja süsteemide kavandamiseks, arendamiseks, rakendamiseks ja käitamiseks. Energiasüsteemid on keerukad süsteemid, mis nõuavad terviklikku mõistmist ja seega teadusuuringute ja hariduse mitut perspektiivi. Energiasüsteeme võib vaadelda kui sotsiaal-tehnilisi süsteeme ning uus ISA-programm põhineb tehnoloogia, organisatsiooni ja inimeste väljavaadetel (TOP). Süsteemide dünaamika ja süsteemide mõtlemine on programmi jaoks vajalikud ühenduselemendid. Oluline on mõista, kuidas tehnoloogiaid ja inimesi eesmärkide saavutamiseks korraldatakse.... [-]

Soome Vaasa
August 2019
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

To know us is to feel us: Life at the University of Vaasa

Exchange Student at the University of Vaasa

Location address
Wolffintie 34,
Vaasa, 65200 FI