Loe ametlikku kirjeldust

Esimene tulevikku

ESCP Europe võib viimase 200 aasta pioneeriks olla uhke paljude uuenduste üle, mis on edukalt vastu võetud kogu maailmas. See on ainus üleeuroopaline kool, kus on kuus ülikooli Berliinis, Londonis, Madridis, Pariisis, Torinos ja Varssavis ning sellega seotud ülikoolilinnak Luksemburgis.

Olles meie kahekümnendal aastal, 2019 on ideaalne aeg ESCP Euroopa geenides sisalduva uuendusliku vaimu tähistamiseks. Selleks vaatame tagasi kooli loomist 1819. aastal, misjärel see sai esimeseks ärikooliks maailmas ja avastas sellise pika elu retsepti!116833_bicentenay.jpg

# 1 Uuendava kooli alused (1819-1869)

1819. aastal luuakse eritüüpi eraettevõte: üks esimesi ärikoole ja nüüd on loodud maailma vanim ärikool.

Selle perioodi jooksul tugineb kool algsetele kontseptsioonidele, mis moodustavad ESCP Euroopa uuendusliku strateegia tugisambaid alates 1970. aastatest:

 • Rahvusvaheline avatus (rohkem kui 20% välisüliõpilastest juba 1827-1828), julge poliitika, mis käsitleb rahvusvahelisi küsimusi (kolm võõrkeelt, mida õpetatakse aastast 1823; õppereisid Euroopas 1826–1827;). See oli tõeline esitus Prantsusmaal Napoleoni sõjajärgse ühiskonna kontekstis!
 • Lisaks juhtimisteadusele ja -tehnoloogiale õpivad üliõpilased õigust ja poliitilist majandust või rakendusteadusi (keemia). ESCP Euroopa mitmekultuuriline ja multidistsiplinaarne mudel on juba kujunemas.
 • Asukoht majandusliku kapitali südames (Hôtel des Fermes, seejärel Hôtel de Sully, Pariis).

Selle varajase faasi kujundavad ehitajad: ettevõtjad Germain Legret ja Amédée Brodart ning teadlased nagu majandusteadlane Jean-Baptiste Say, ettevõtluse mõiste teoreetik; kaupmees Vital Roux, Prantsuse äriseadustiku kontseptsiooni andja ja praktilisele õpetamisele orienteeritud pedagoogika edendaja; ja majandusteadlane Adolphe Blanqui, kooli omanik ja direktor 24 aastat.

# 2 Konsolideerimine ja küpsus (1869-1969)

Ajavahemikus 1869–1969 on Kool kaubandus- ja tööstuskoja egiidi all tugevdatud ja jõuab küpsuseni. On tõestatud nii selle vastupidavust kui ka kohanemisvõimet: ühelt poolt programmide ja registreerimiste märkimisväärne laienemine (mõnest tosinast õpilasest 1820ndatel, 250-le 19. sajandi lõpus ja ligi tuhat 1970. aastatel); teisest küljest, suurenenud selektiivsus ja kõrgemad akadeemilised nõuded alates 1920. aastatest, sealhulgas:

 • Riigi hariduse tunnustamine 1890.
 • Esimese spetsialiseerumise sektsiooni loomine, kooli algusaastatel leiutatud "Comptoirs" (kaubanduspostid) pärand: Merendussektsioon (1905), Kolooniaosakond (1913), Hotellide jaotis (1916), Kaubanduse esinduse sektsioon (1917) ), jne.
 • Kohustuslik võistluskontroll 1926. aastal.
 • Kõrgharidusasutuse staatuse edendamine 1947. aastal, mis on oluline samm järkjärgulise ümberkujundamise suunas Grande École de Commerce'iks.
 • Vilistlasliidu ja üliõpilasesinduse loomine 1950. aastal.
 • IT ja keelelabori integreerimine 1960ndatel.

Mürgise sajandi jooksul, mil Pariisi linna tabas kolm korda relvastatud konfliktid, muudetakse kooliruumid haavatud sõjale (1870, 1914-1918 ja 1939-1945) - kaks korda Avenue de la République.

# 3 Reinvented Business School (1969-2019)

Kui kool sai oma iseseisvuse 1969. aastal ESCAE võrgust lahkudes, siis ESCP Europe taaselustab järk-järgult oma ärimudeli, mis põhineb väärtustel ja akadeemilistel põhimõtetel, mis on sisse viidud alates 1819. aastast.

Uus integreeritud Euroopa ülikoolilinnaku mudel tuleneb 150-aastase institutsiooni jätkuvast majanduskasvust, mis on vastuseks majanduslikule üleilmastumisele.

See ümberkujundamine toimub Euroopa Liidu intensiivistamise ja laienemise kontekstis.

Viie verstapostiga märgitakse uue Euroopa mudeli uuendamise edusammud: 1969, 1973, 1999 ja 2009:

 • 1969: pühendunud alalise teaduskonna ja üliõpilasühingu Tribunes ESCP loomine.
 • 1973: 8. oktoobril 1973 luuakse Pariisi École des Affaires de Paris (alates 1982. aastast nimega l'Ecole Européenne des Affaires), kus üliõpilased järgivad rahvusvahelisi õppekavasid vahelduvate semestritega suuremates Euroopa pealinnades (London alates 1974. aastast, Düsseldorf alates 1975. aastast ( ülikoolilinnak on üle viidud Berliinisse 1985. aastal) 1973 on ka see aasta, mil kool on naistele kättesaadav (Joëlle Le Vourch on esimene naisüliõpilane 1973. aastal).
 • 1999: ESCP ja EAP ühendamine.
 • 2009: ESCP Euroopa loomine pärast intensiivistunud võrgu laienemist Torino ülikooli avamisega 2004. aastal ja Varssavi ülikoolilinnakule 2015. aastal.
 • 2018: ESCP Europe muutub sõltumatuks Pariisi Kaubandus- ja Tööstuskojast. Käivitatakse Euroopa bakalaureusekraad, mis kinnitab kooli Euroopa LMD mudelis ja käivitab tugeva kasvu. Üliõpilaste arv kahekordistub nelja aastaga.

Üle kahe sajandi on maailm muutunud: alguses nüüdseks humanitaarteadustele orienteeritud kursustel ja laboratooriumis rakendatud poliitikateaduste klassid on andnud teed kodeerimisele ja suurtele andmetele. Siiski valitseb tänapäeval ikka veel asutajate nägemus ettevõtlusest, mis peegeldab selliseid aspekte nagu Blue Factory Euroopa edu, kooli inkubaator kõigis ESCP Europe ülikoolides!

Meie missioon

„ESCP Euroopa missioon on inspireerida ja harida tuleviku ärijuhte.”

Meie veendumus on, et homsed ärijuhid peavad olema rahvusvahelised, digitaalsed ja kultuuridevaheliselt tõhusad. Meie lähenemine haridusele ja organisatsioonilisele struktuurile peegeldab seda, tugevad rahvusvahelised programmid, mida pakub integreeritud (üleeuroopaline) teaduskond ülikoolilinnakute vahel Euroopa peamistel turgudel.

Me arendame seda missiooni läbi meie ainulaadse lähenemisviisi rahvusvahelise juhtimisalase hariduse ja teadustegevuse kaudu, mis edendab riikidevahelist kogemust, koostööd ja õppimist üleeuroopalises raamistikus.

2015. aastal vormistas kool ainulaadse lähenemise ja perspektiivi C4B akronüümi all: Kultuurid (4) Äri. See jätkab meie töö suunamist ja on nüüdseks uude strateegilisse kavasse aastateks 2018-2022.

C4B või kuidas me toimetame ESCP Euroopas

 1. Rahvusvaheline / võrdlev uurimine keskendub ekspertide akadeemiale.
 2. Kohustuslikud rotatsiooniprogrammid, mis pakuvad ainulaadseid mitme ülikooli õppekogemusi kogu Euroopas.
 3. Interdistsiplinaarne õpetamine, mis ühendab raske (kodeerimine jne) ja pehmema (humanitaarteadused jne) juhtimisoskused.
 4. Mitmekesine, loominguline ja ettevõtlik kogukond.

Meie visioon (Mis ja kus me tahame olla aastaks 2022)

„Aastal 2022 tunnustatakse ESCP Euroopat kogu maailmas juhtiva Euroopa ärikoolina rahvusvaheliselt keskendunud juhtimiskoolituse jaoks.”

Meie visioon, saada tõeks, tähendab:

 • maailmatasemel rahvusvahelise ja / või võrdleva juhtimise alase uurimistöö loomine ja levitamine, mis kujundab organisatsiooni ja juhtide mõtlemise ja käitumise viisi;
 • kultuuriliselt ja digitaalselt nutikate lõpetajatest, kes on varustatud tulevase ärimaailma kujundamiseks ja ühendamiseks;
 • kaasates ettevõtjaid, vilistlasi ja valitsust mõtteliselt, et edendada rahvusvahelist juhtimispraktikat ja kultuuridevahelisi suhteid;
 • mitmekesisuse rakendamine kõigis oma vormides innovatsiooni, jõu ja juhtimise allikana.

Meie väärtused ja pühendumus on eurooplased

Me kasvatame Euroopa ülikoolikultuurist päritud akadeemilise tipptaseme väärtusi.

Läbi meie uurimistöö, arendame juhtimishariduse jaoks ainulaadset kontseptsiooni, mis põhineb mitmekultuurilisel, interdistsiplinaarsel ja avatud lähenemisviisil tuleviku maailma suurematele väljakutsetele.

Meie koolis, mille on loonud ettevõtjad 200 aastat tagasi, arendame loovust uudishimu, julguse ja kõigi distsipliinide panuse andmisega majandusdünaamikasse.

Meie kogukond on pühendunud pluralismi edendamisele, austades kultuure ja kõiki mitmekesisuse vorme.

Programmide õpetamise keel:
 • Inglise

See ülikool pakub ka:


ESCP Europe London

Paindlik 12-kuuline osalise tööajaga programm, mis sisaldab 5 nädala pikkuseid mooduleid; iga mooduli kaks põhikomponenti: juhtimine ja tehnoloogia; õppida kolmes erineva ... [+]

Juhtimine 4.0 - tuleviku juhtide loomine!Paindlik 12-kuuline osalise tööajaga programm, mis sisaldab 5 nädala pikkuseid mooduleidIga mooduli kaks põhikomponenti: juhtimine ja tehnoloogiaUuring 3 erinevas linnas: London, Torino ja PariisVõrgustik meie 60 000 töötajaga vilistlaste ja C-taseme spetsialistidega

Kestus12-kuulised osalise tööajaga programmid, mis on kavandatud kinni pidanud juhtide ajakava täitmiseks.Uurige kolme ESCP Europe ülikoolilinnakut: London, Torino ja Pariis.ProfiilVanusevahemik 35-51 (mõeldud spetsialistidele, kellel on inseneri- või tehnoloogiapõhine taust või mis tahes muu distsipliin, millel on asjakohane töökogemus tehnoloogia, tootmis- või in... [-]
Suurbritannia London
Jaanuar 2020
Inglise
Osakoormus
12 kuud
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
ESCP Europe London

Programmi eesmärgid: keskenduda ettevõtte küsimustele ja optimeerida kutseoskusi juhtkonna tasandil; saada põhjalikud teadmised ja nägemus energiatehnoloogiatest, tööstus ... [+]

Teie 360 ° vaade energiaettevõtteleProgrammi eesmärgidKeskenduge ettevõtte probleemidele ja optimeerige ametialaseid oskusi juhtkonna tasandilSaada põhjalikud teadmised ja nägemus energiatehnoloogiatest, tööstusharudest ja turgudestTöötada välja ja rakendada strateegiline mõtteviis, et tegeleda energiavaldkonna oluliste tulevikuküsimustegaTugevdage oma võimet elada ja töötada väga mitmekultuurilises ja rahvusvahelises keskkonnasVõtme faktidPaindlik, 12-kuuline osalise tööajaga programm, mis võimaldab kandidaatidel viia täidesaatvat tööd koos täistööajagaMõeldud üliõpilastele, kellel on magistrikraad ja 5-aastane töökogemusKaks nädalat kaugõpet juhtimiskursustelUuring neljas ESCP Europe ülikoolis: London, Berliin, Pariis ja MadridÜhe nädala rahvusvaheline seminar Houstonis, TXÕpetatakse täielikult inglise keelesIntegreeritud rahvusvaheline konsultatsiooniprojektReaalajas kauplemise kogemusSaate individuaalsed sertifikaadid meie energiaklasside valikugaEdastatud maailma tuntud õppejõudude ja tööstuse praktikute pooltEnergiatööstuse tugev toetus meie Energiahalduse Teaduskeskuse kauduSuurepärane võrgustikuvõimalus, mida pakuvad meie 50 000-kohalised vilistlasedÜle 40 professori ja praktiku õpetab programmiKaks õppimisviisi... [-]
Suurbritannia London
September 2019
Inglise
Osakoormus
1 aasta
Ülikool
Online
Loe edasi eesti keeles
Address
London Campus ESCP Europe 527 Finchley Road London NW3 7BG United Kingdom
London, England, Suurbritannia