Loe ametlikku kirjeldust

Keskmes ülikooli koos 400 aasta pärand, mis on järjekindlalt hinnatud üheks maailma parimaks ja tsentraalselt asub üks Euroopa kõige uimastamist äri ja kultuuri Capitals University of Edinburgh Business School pakub kogemus, et vähesed saavad rivaali.

University of Edinburgh Business School naudib juba pikka aega õppe-ja teadustöö. Kool pakub bakalaureuse, magistri ja Executive Education programmid ettevõtluse ja juhtimise ning näeb ette platvormi uurimistöö, arutelu ja mõttevahetuse laia äri teemasid.

Triple akrediteeritud

Oleme top 1% ärikoolides maailmas omada kolmekordne akrediteerimine. Need on välja andnud:

USA assotsiatsiooni Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) Euroopa kvaliteedi ja Improvement System (EQUIS) Assotsiatsiooni magistriõppes (AMBA)

Rahvusvaheline kool

Nagu üks juhtivaid ärikoolides Euroopas, kool koosneb rahvusvahelise üliõpilaskonna esindavad rohkem kui 88 riigis, köitev uusi ideid erinevatest kultuuridest pärit ja taustaga. Meie globaalsed vilistlaste võrgustiku ulatub üle 120 riigis võimaldades teile juurdepääsu palju kontakte üle kogu maailma.

Teadustöö

Püüame toota teooria juhitud, praktiliselt asjakohaseid teadusuuringuid, mis käsitleb väljakutseid ettevõtetele, avaliku sektori organisatsioonid, reguleerivate asutuste ja poliitikakujundajate. Kooli eesmärk on luua toetav, koostööl ja elavat teadus kultuuri, tõstes kvaliteeti meie teadus- väljund ning aidates õppejõud saavutada oma eesmärke.

Programmi ülevaade

Business School pakub akadeemiliselt täpne ja väga meisterdatud programmid bakalaureuse, magistri ja doktoriõppe üliõpilased. Õpetamine ja uurimistöö katta kuus peamist valdkonnad, mis on: raamatupidamine ja rahandus, ettevõtlus ja innovatsioon, juhtimine teaduse ja äri majandust, turundus, organisatsiooniline uuringud ja strateegia ja rahvusvaheline äri.

Teenused ja vahendid

See state-of-the-art hoone funktsioone loengu teatri, mitu sündikaat toad, täidesaatva haridus suite, kohvik ja olulise ruumi üliõpilastele ja töötajatele. Õpilased on ka juurdepääs Hub, keskus, mis annab põhjaliku uuringu vahendid ja juurdepääs teadusuuringute andmebaaside, ajakirjade ja juhtiv finantsteenuste infoteenused.

Missioon

Tõhusate ja vastutavad juhid, luues insightful teadmisi ja inspireeriv mõtted dialoogi maailma meie ümber.

Nägemine

Et pidada progressiivse ja ühendatud kommuun läbimõeldud juhtimist rahvusvahelisel äri staadiumis.

Väärtused

Business School on tuvastanud 5 põhiväärtusi, mis aitavad meil saavutada meie visioon ja seega töötajaid julgustatakse võtma neid kui vähegi võimalik.

Visionäär inspireeriv Collaborative pilkupüüdvaid Säästev

Miks Edinburgh?

Edinburgh on järjepidevalt nimeks üks parimaid kohti elada ja töötada Suurbritannias. Linn on tähelepanuväärne oma trahvi Gruusia ja Victoria arhitektuur, silmatorkav parkide ja tähelepanuväärne siluetile.

Asub kaldal Firth of Forth ja seatud seitse mäed, Edinburgh City sisaldab kuningapalee, kalju-top loss ja kustunud vulkaan. Linnas on kaasaegne dünaamikat kõrvuti ajalooliste munakivitänavate ja on koduks neli ülikooli, kurikuulus Edinburgh Fringe Festival, maailmatasemel galeriid, teatrid, kontserdisaalid ja ostutänavatega.

Kultuurilinn

Edinburgh on rahvusvaheline linn. Inimesed üle kogu maailma on siia elama asunud põhjustanud mitmesuguseid restoranid, kohvikud ja baarid tugeva rahvusliku hõnguga. Linn on kompaktne ja lihtne liikuda jalgsi kuid see on kõik eelised suure Euroopa pealinnas.

Linna äri

Edinburgh on ka linna jaoks äri. See on suuruselt teine ​​finantskeskus Suurbritannias edukas, mitmekesine majandus ja kõrgelt haritud ja motiveeritud tööjõudu. Mitmed suur ülemaailmne finantsasutused - pangad, kindlustusseltsid, investeeringute maja ja maaklerid - on nende staapide Edinburghis.

Linna innovaatorite

Linna ja tegelikult ülikoolis, on kodus mõned instrumentaalsed mõtlejad, innovaatorid, teadlased ja ärimehed. Lammas Dolly, maailma esimene kloonitud imetaja sündinud Edinburghi ülikoolis, mis on koduks ka kõige võimsam arvuti Suurbritannias. Ülikool on uhke palju tähelepanuväärne vilistlaste hulgas Charles Darwin, Sir Arthur Conan Doyle ja Robert Louis Stevenson. Business School on ise ka alma materi mõne tuntud ettevõtjad sealhulgas John Boyd Dunlop Dunlop Kummi ja Arthur Young Ernst & Young.

Šotimaa

Üle linna piire, Šotimaa on maa karm ilu, üks Euroopa viimane suur wildernesses mäed, Lochs ja seitse tuhat miili uimastamise rannajoont.

Jooksul vaid paar miili School asub jooksva maal Ida Lothiani, rannad, külades ja kuulus golfiväljakud, mis kõik on väärt päevane reis või nädalavahetusel külastada. Edinburghi naaberlinna kiidelda palju vaatamisväärsusi: St Andrew golfiväljakud, Glasgow laeva pärandi ja Aberdeen vapustavat graniidist arhitektuuri on kõik kergesti kättesaadavad sagedased bussi või rongiga teenuseid. Šotimaa on võrdselt tuntud oma paljude kaunite saarte punktiir ümber riiki, mis pakuvad oodatud, lõõgastav paus Tomera linna elu.

Maastik seda silmatorkav, mitmekesine riik sobib ideaalselt väljas spordielu. Suusatamine, surfamine, matkamine, mountain biking ja kajakisõit on vaid mõned virgutav sportimisvõimalused, kõige mõne minuti kaugusel ukselävel.

Programmide õpetamise keel:
  • Inglise

See ülikool pakub ka:

MSc

University of Edinburgh Business School

Meie magistriõppes Carbon Finance on maailma esimene programm, mis on pühendatud madala süsinikusisaldusega finantseerimise ja investeeringute valdkonna spetsialistidele. ... [+]

Meie magistriõppes Carbon Finance on maailma esimene programm, mis on pühendatud madala süsinikusisaldusega finantseerimise ja investeeringute valdkonna spetsialistidele. Selle eesmärk on arendada oma arusaama sellest, kuidas kliimamuutuse väljakutsed juhivad triljoneid naela uutest investeeringutest suurtes valdkondades, sealhulgas energiatootmises, elamutes ja infrastruktuuris, ning valmistab ette ka seda investeeringut, mille eesmärgiks on edendada teadmisi ja oskusi .

Programmi ülevaade

Meie programm annab teile arusaamise kliimamuutuste alasest teadusest ja poliitikast, nende seostest rahastamise ja investeeringutega ning menetlustega ja küsimustega energeetikasektoris ja süsinikuturgudel. See on pühendatud madala süsinikusisaldusega finantseerimise ja investeeringute valdkonna spetsialistidele, keskendudes ärivõimalustele ja rahalistele voogudele, mida ajendab ühiskond reageerima kliimamuutustele. MSc on põhimõtteliselt interdistsiplinaarne ja seega tervitab paljude taustaga taotlejaid, sealhulgas äri-, majandus- ja teadustegevust.... [-]

Suurbritannia Edinburgh
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Edinburgh Business School

Organisatsioonid, kes soovivad kasutada inimesi, kes suudavad kohapeal uute võimalustega tutvuda ja neid ära kasutada, püüavad üha enam ettevõtlus- ja innovatsioonialasei ... [+]

Organisatsioonid, kes soovivad kasutada inimesi, kes suudavad kohapeal uute võimalustega tutvuda ja neid ära kasutada, püüavad üha enam ettevõtlus- ja innovatsioonialaseid oskusi. Meie magistrikraad valmistab teid ette paljudele tööalade karjääridele, sealhulgas ettevõtluse arendamisele ja käivitamisele.

Programmi ülevaade

Meie MSc eesmärk on edendada ettevõtlus- ja innovatsioonialaseid oskusi üliõpilastel, et saaksite karjääri juhtida innovatsiooni olemasolevatel ettevõtetel ja leida uusi ettevõtmisi. Õppige, kuidas organisatsioonid väärtustavad oma ettevõtlusvormide rakendamisel, väljakutseid ja võimalusi, mis tavaliselt seisavad silmitsi uute ja olemasolevate ettevõtetega, ning võime kavandada ja rakendada loomingulisi strateegiaid. Programm tõstab esile oma oskuste ja teadmiste rakendamist reaalsetes olukordades ja organisatsioonides.... [-]

Suurbritannia Edinburgh
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Edinburgh Business School

Kombineerides tipptasemel teooriat praktilise rakendusega, valmistavad meie rahanduse magistrid teid ette hulgaliselt karjäärivõimalusi. Kombineerides tipptasemel teooria ... [+]

Kombineerides up-to-the-minute teooria ja praktiline rakendus, meie Masters in Finance valmistab teid palju karjäärivõimalusi. See magistriprogramm on välja töötatud, et anda teile võimalus kohandada oma õppimist oma karjääri püüdlusi. Programm võimaldab teil segada erinevaid finantsvaldkondi või spetsialiseeruda:

Corporate FinanceEnergiaturudRahandusProgrammi ülevaade

Programmi käigus omandatud praktilised, teoreetilised ja arvutuslikud oskused, samuti klassiruumi õppimise ja arutelu käigus omandatud globaalne perspektiiv jätavad teid hästi kvalifitseeritud mitmesuguste rahandusega seotud kutsealade jaoks. Me ootame, et lõpetajad võtaksid positsioone selliste firmadega nagu Big 4 investeerimis- ja kommertspankadega; turu- ja tarbijauuringute keskused; fondivalitsejad; energiaettevõtted ja konsultatsioonid; samuti finantssektori, energeetika ja kliimamuutuste poliitika eest vastutavate avaliku sektori osakondadega.... [-]

Suurbritannia Edinburgh
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Edinburgh Business School

Finantsturgude toimimine ja finantsteenuste pakkumine mõjutavad mitmesuguseid reaalmaailma probleeme, sealhulgas töökohtade loomist ja laenude kinnitamist. Meie professio ... [+]

Finantsturgude toimimine ja finantsteenuste pakkumine mõjutavad mitmesuguseid reaalmaailma probleeme, sealhulgas töökohtade loomist ja laenude kinnitamist. Meie professionaalselt mõtlevad uued rahanduse, tehnoloogia ja poliitika magistriprogrammid, mis on maailma esimene omalaadne, tegelevad teadmiste puudujäägiga, mis on tingitud tehnoloogiliste muutuste kiirusest finantsteenuste ja -turgudel.

Õpitulemused

See magistrikraad asub tänapäeva majanduse kolme kõige olulisema draiveri - finantsteenuste ja turgude, tehnoloogia ja poliitika - ristumiskohas.

Lisaks sellele, et pakkuda põhjalikke teadmisi peamistest teoreetilistest rahandusest ja majanduslikest mõistedest, innustab see MSc võimalikke tulevasi juhte analüüsima ja väljakutseid aktsepteeritud finantsseadistusele.... [-]

Suurbritannia Edinburgh
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Edinburgh Business School

Meie magistrikraad annab teile arusaamise kaasaegsetest juhtimisküsimustest pidevalt muutuvas ärikeskkonnas ja võimaluse rakendada oma teadmisi reaalmajanduse juhtimise v ... [+]

Meie magistrikraad annab teile arusaamise kaasaegsetest juhtimisküsimustest pidevalt muutuvas ärikeskkonnas ja võimaluse rakendada oma teadmisi reaalmajanduse juhtimise väljakutseteks. See programm, mis on Financial Timesi pealinnas 2017. aastal Ühendkuningriigis edetabelis, on väärtuslik nii nendele, kes alustavad äritegevust kui ka need, kes soovivad oma praeguses karjääris edu saavutada.

Programmi ülevaade

Meie magistrikraad halduses annab teile põhjalikku arusaamist juhtimistehnikatest, mida kasutatakse erinevates äriolukordades, samuti oskab neid teadmisi rakendada asjakohastes stsenaariumides. Õppige korraldama metodoloogilisi uuringuid ettevõtte ja juhtimise küsimustes ning kujundama oma kontseptsioone põhjalikult ja tundlikult. Klassikaliste juhtimistehnikate kombineerimine uusimate juhtimis mõtlemisega, programm hõlmab rahvusvahelisi küsimusi ja erinevaid riiklikke äriomadusi ja seadistusi.... [-]

Suurbritannia Edinburgh
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Edinburgh Business School

Meie pangandus- ja riskialase magistrikraadi eesmärgiks on anda teile teadmisi, arusaamist ja võtmeoskusi, mis võimaldavad teil olla finantsinstitutsioonide, eriti pankad ... [+]

Meie pangandus- ja riskialase magistrikraadi eesmärgiks on anda teile teadmisi, arusaamist ja võtmeoskusi, mis võimaldavad teil olla finantsinstitutsioonide, eriti pankade juhtide efektiivsed riskianalüüsid ja juhid kõikides maailma riikides.

Programmi ülevaade

Meie magistrikraad panganduses ja riskides erineb enamikust sarnastest programmidest, kuna see vastab spetsialiseerunud osakondade nõuetele finantsettevõtetes. Üliõpilasega saate teada panganduse rollist majanduses ning erinevate pankade ees seisvate riskide ja nende juhtimisega. Samuti omandate praktilisi oskusi finantsaruannete mõistmiseks, potentsiaalse laenuvõtjaga seotud riskide ennustamiseks ja prognoositavate riskide mudelite hindamiseks, kasutades arvutitarkvara. Üldiselt käsitleb programm pangandust kui mitmekülgset tööstust, mitte akadeemilist eriala.... [-]

Suurbritannia Edinburgh
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Edinburgh Business School

MSc inimressursi juhtimise (HRM) eesmärk on anda õpilastele teadmised, arusaamine ja põhioskused, mida vajavad tänapäeva HR spetsialistid ja võimaldada õpilastel tõhusalt ... [+]

MSc inimressursi juhtimise (HRM) eesmärk on anda õpilastele teadmised, arusaamine ja põhioskused, mida vajavad tänapäeva HR spetsialistid ja võimaldada õpilastel tõhusalt kaasa dünaamilisi organisatsioone.

Programmi ülevaade

Kuna inimressursi juhtimise vastutusalade kohustused arenevad, on järgmise põlvkonna juhid laiemad poliitikad, mis on seotud sellistes valdkondades nagu stiimulite kavandamine ja töö- ja eraelu tasakaalustamine. Pidades silmas edusamme, on meie täielikult CIPD akrediteeritud MSc arendada teadmisi personaliarenduse kontseptsioonidest ja inimeste juhtimisoskustest, mis on olulised kaasaegse ettevõtte jaoks. Meie magistrikraad on teadusuuringute juhitud, praktilise ja teoreetiliselt informeeritud hariduse esirinnas.... [-]

Suurbritannia Edinburgh
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Edinburgh Business School

Meie magistriõpe raamatupidamises ja rahanduses pakub teoreetilist arusaamist ja võtmeoskusi, et edendada oma karjääri mitmesugustes rahandusega seotud kutsealades. Meie ... [+]

Meie magistriõpe raamatupidamises ja rahanduses pakub teoreetilist arusaamist ja võtmeoskusi, et edendada oma karjääri mitmesugustes rahandusega seotud kutsealades. Meie eesmärgiks on varustada teid oluliste raamatupidamis- ja finantsvõimalustega, sealhulgas kriitilise analüüsi, teadustöö ja täiustatud arvutusoskusega.

Programmi ülevaade

Meie MSc eesmärk on anda õpilastele spetsialiseeritud haridus raamatupidamise ja rahanduse, mis sobib mitmesuguseid karjääri rahandussektoris. See annab teile arusaama rahvusvahelistest raamatupidamisstandarditest, ülemaailmsetest finantsturgudest ning erinevate organisatsioonide edukuse ja ebaõnnestumise teguritest. Programm aitab teil arendada praktilisi oskusi, näiteks suutlikkust hinnata finantsaruandeid, hinnata õiglaseid väärtusi ja võrrelda erinevaid investeeringuid.... [-]

Suurbritannia Edinburgh
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Edinburgh Business School

Globaliseerumine ja muutuv majandusmaastik on kasutusele võtnud uusi võimalusi ja tavasid tõhusaks personalijuhtimiseks. Meie rahvusvahelise personalijuhtimise magistrikr ... [+]

Globaliseerumine ja muutuv majandusmaastik on kasutusele võtnud uusi võimalusi ja tavasid tõhusaks personalijuhtimiseks. Meie rahvusvahelise personalijuhtimise magistrikraad arendab teie arusaamist reaalsetest inimressursside küsimustest ja varustab teid vajalike oskustega tegutseda üle riigipiiride kui inimressursside professionaal.

Programmi ülevaade

Tuginedes meie MSc personalijuhtimise alal, hiljuti kasutusele võetud rahvusvahelise personalijuhtimise magistrikraad pakub juhtidele praktilisi, teoreetilisi ja teaduslikke oskusi, mis on spetsiifilised nõudmistele rahvusvaheliste organisatsioonide ja riigiüleste tööde järele. Selles MSc-s saate arusaamist HRM-i peamistest teooriatest, põhjalikest teadmistest spetsiifilistest haigusjuhtimise tavade praktikatest ning arusaamist rahvusvahelistest personalijuhtimisküsimustest.... [-]

Suurbritannia Edinburgh
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Edinburgh Business School

Meie MSc arendab arusaamist arenevatest turgudest ja kuidas ettevõtted saavad kasu maailmamajanduse globaliseerumisest. Meie eesmärgiks on varustada teid võtmevaldkonna e ... [+]

Meie MSc arendab arusaamist arenevatest turgudest ja kuidas ettevõtted saavad kasu maailmamajanduse globaliseerumisest. Meie eesmärgiks on varustada teid võtmevaldkonna ettevõtlusoskustega, et tulla toime inimestega ja ettevõtetega multikultuurses kontekstis.

Programmi ülevaade

Meie magistrikraad aitab teil hinnata üksikute rahvaste ja areneva majandusega riikide dünaamikat ning mõista rahvusvahelise äri konkurentsivõimet puudutavaid võtmeküsimusi. Samuti aitab see välja töötada praktilised tehnikad ja oskused, mida on vaja ettevõtete koostööks rahvusvaheliste äriprojektidega. Programmi eesmärk on üldiselt teavitada teid sellest, kuidas ettevõtted saavad ära kasutada majanduslikku üleilmastumist ja pidada läbirääkimisi uute majandushoovade kiire arengu üle.... [-]

Suurbritannia Edinburgh
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Edinburgh Business School

Meie turunduse ja ärianalüüsi MSc annab teile turunduse teoreetilised alused ja andmete analüüs ja ärimudelitehnikad, mida kasutatakse üha enam äriotsuste kujundamiseks j ... [+]

Meie turunduse ja ärianalüüsi MSc annab teile turunduse teoreetilised alused ja andmete analüüs ja ärimudelitehnikad, mida kasutatakse üha enam äriotsuste kujundamiseks ja teavitamiseks. Kombineerides teadmisi nii turunduse kui ka juhtimise alal, programm valmistab ette õpilasi karjäärile mõlemas nendes valdkondades.

Programmi ülevaade

Tarnitakse kooli turundusosakonna poolt koostöös oma Management Science Group, meie MSc annab teile teoreetiline arusaam turunduse ja juhtimise teaduse nii akadeemilise ja praktiku perspektiivi, samuti võime kohaldada ärianalüüsi meetodeid turunduse ja äri probleemid. Programm võimaldab teil mõista ka seda, kuidas turundusuuringute meetodeid rakendatakse, ning viia läbi oma kvalitatiivseid ja kvantitatiivseid uuringuid.... [-]

Suurbritannia Edinburgh
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Edinburgh Business School

Meie magistrikraad annab teile põhjalikke teadmisi turunduse kohta nii akadeemilistelt kui praktikute vaatenurgast, mis võimaldab teil lahendada turunduslikke väljakutsei ... [+]

Meie magistrikraad annab teile põhjalikke teadmisi turunduse kohta nii akadeemilistelt kui praktikute vaatenurgast, mis võimaldab teil lahendada turunduslikke väljakutseid kriitilistel ja loovatel viisidel. Programmi eesmärk on aidata üldiste äri- või juhtimisalaste erialade inimestel areneda uuenduslikeks turundusspetsialistideks, kes saavad juhtida strateegilisi otsuseid edukate toodete ja teenuste loomisel.

Programmi ülevaade

Meie turunduse magister annab teile teoreetilise ülevaate tarbijate käitumisest, turundusteaduslikest meetoditest ja turunduse juhtimisest ning pädevustest ja loovusest, et neid teadmisi rakendada reaalsetes turundustingimustes. Programm pakub ka teile suuri võimalusi luua juhtimisoskusi, näiteks suhtlemist ja iseseisvat tegevust, grupitööde ja üksikute ettekannete kaudu. MSc sisaldab turundusteooria ja -praktika praeguseid ja esilekerkivaid suundumusi, et anda teile teadusuuringute juhitud teadmised ja oskused, mida ettevõtted ja tööandjad vajavad.... [-]

Suurbritannia Edinburgh
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Edinburgh Business School

See on Big Data vanus. Organisatsioonidel on rohkem teavet oma ärikeskkonna kohta kui kunagi varem. Need organisatsioonid tunnevad üha sagedamini andmete rolli teadmiste ... [+]

See on Big Data vanus. Organisatsioonidel on rohkem teavet oma ärikeskkonna kohta kui kunagi varem. Need organisatsioonid tunnevad üha sagedamini andmete rolli teadmiste ja välja mõtlemast konkurentide leidmisel. Selle tulemusena kasvab nõudlus töötajate ja juhtivtöötajate järele, kellel on analüütilised oskused ja kes saavad teha teadlikke otsuseid, mis võivad organisatsiooni edukust juhtida.

Programmi ülevaade

Arvestades üha suurenevat andmete hulka, mida ettevõtted täna saavad, on olemas nõudlus töötajate jaoks, kellel on arvutuslikud ja analüütilised oskused ning kes saavad tõhususe suurendamiseks teha äriotsuseid. Meie ettevõtlusalase analüüsi magistrid on välja töötatud just seda silmas pidades ja meie eesmärk on õpetada õpilastele, kuidas rakendada suurte andmekontseptsioonide ja -tehnikate kirjeldavat, prognoositavat ja prognoositavat analüüsi, et luua väärtuslikku ülevaadet, mis aitab otsuste tegemisel kaasa aidata.... [-]

Suurbritannia Edinburgh
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Address
Business School The University of Edinburgh 29 Buccleuch Place
EH8 9JS Edinburgh, Scotland, Suurbritannia