University of St Andrews

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

15. sajandil asutatud St Andrews on Šotimaa esimene ülikool ja kolmas vanim inglise keelt kõnelevas maailmas

Miks St Andrews

St Andrews on ainulaadne koht õppimiseks ja elamiseks. Šotimaa idarannikul asuvad üliõpilased võivad jõuda golfiväljakutesse, mis on teel klassidesse, või pärast õhtusööki jooksma rannas. Ülikoolil ei ole mitte ainult maailmatasemel mainet, vaid ka mitmekülgseid sotsiaalseid tegevusi, sealhulgas üle 140 üliõpilasühingu ja 50 spordiklubi. Ajaloolised hooned on kõrvuti kaasaegsete rajatiste vastu ning paljud õpilaste traditsioonid muudavad St Andrewsi õppimise unustamatuks kogemuseks.

St Andrewsi haridus

Kraad University of St Andrews on tööandjate poolt kogu maailmas ihalda, osaliselt tänu ülikooli heale mainele. Õpilastel on juurdepääs mõnele maailma parimale professorile ja õppejõule ning meie kaasaegsed rajatised ja tugiteenused on alati kättesaadavad, et aidata teil õpingute ajal oma täielikku akadeemilist potentsiaali saavutada.

Maine

600-aastase institutsioonina ei ole üllatav, et University of St Andrews on kogu maailmas tuntud kui maailma juhtiv haridus. Meie järjekindlalt kõrged edetabelid nii riiklikes kui ka globaalsetes liigade tabelites panevad meid esikümnesse maailma ülikooli.

Ülikool oli Šoti ülikool 2019. aasta täielikus ülikoolijuhendis kõrgeima asetusega ja seda hinnati Suurbritannia viiendaks parimaks ülikooliks. St Andrews oli ka Šotimaa populaarseim ülikool ajalehtedes The Times ja Sunday Times University Guide 2018 ning seda nimetati Ühendkuningriigi üliõpilaste kogemuste aasta ülikooliks. 2018. aasta Guardiani ülikooli juhend hindas University of St Andrews ülikooli Suurbritannia paremuselt kolmandaks ülikooliks. QS University World Rankings 2018 kohaselt oleme meie 92. kohal, tähistades 10 aastat, et St Andrews on teinud maailma saja parima ülikooli.

2018. a. Kõrghariduse maailmaülikooli edetabelis oli University of St Andrews ülikoolis maailma parim 44 kunsti- ja humanitaarteaduste ülikool.

Me hindame kõrgelt ka meie uurimistööd, kusjuures eriti suur osa meie psühholoogia ja inglise kirjanduse uuringutest hindas REF 2014 4 *, mis tähendab, et see on originaalsuse, olulisuse või ranguse poolest maailma juhtiv.

Teema pingeread

University of St Andrews ka tipptasemel tabelid oma tipptasemel konkreetsetes õppeainetes. Enamik ülikooli pakutavaid teemasid on tihti Suurbritannia top 10-s, kus paljud on paigutatud 2018. aasta Guardian University Guide'i.

Tööandja maine

Meie fantastiline maine kogu maailmas muudab University of St Andrews ülikooli lõpetajate tööandjad kõrgelt hinnatud. Täielik ülikoolijuhend 2019 viib meid kõrgelt lõpetajate väljavaadete jaoks.

Raamatukogu

Ülikooli üliõpilasena on mõned St Andrewsi hooned teile sama tähtsad kui raamatukogud. Ülikoolil on suur hulk kollektsioone ja kogenud töötajaid, kes aitavad teil kasutada ja kasutada raamatukogu ressursse oma õppe ja teadustöö toetamiseks.

University of St Andrews saate õppida, kuidas soovite: raamatukogu kohvikus, individuaalses õppevaldkonnas või grupiõppes - valida. Teil on võimalik ka raamatukogus printida, paljundada ja skaneerida ning kasutada tohutut arvu veebiressursse ja vahendeid, mida pakume.

Peamine raamatukogu asub St Andrewsi keskuses. See on avatud üle 100 tunni nädalas, sealhulgas nädalavahetustel. Raamatukogu pakub suurt hulka ressursse, mis hõlmavad järgmist:

  • üle miljoni mahu
  • rohkem kui 400 000 e-raamatut
  • tuhandeid trükitud ja elektroonilisi ajakirju
  • akadeemilised andmebaasid
  • ulatuslik DVD-de kogumik
  • arvutid igal raamatukogu tasandil.

Raamatukogu pakub ka akadeemilise koostöö raamatukoguhoidja meeskonna ekspertide tuge, kes saavad anda abi ja koolitust teabe leidmiseks raamatukogus ja võrgus.

Raamatukogu kasutamine on kiire ja lihtne. Saate teile orienteerumiskäigu, kui jõuate, ja lihtsalt kasutatavad iseteenindusseadmed tähendavad, et teie raamatute sisse- ja väljalülitamine võtab aega vaid paar sekundit.

IT-teenused

Ülikooli IT-teenused pakuvad laias valikus teenuseid, mis tagavad, et viibiksite ülikoolis kõikjal, nii et teil oleks juurdepääs sellele vajadusele.

IT-teenused teevad jätkuvalt olulisi infrastruktuuri investeeringuid, et pakkuda parimat võimalikku kasutajakogemust. See hõlmab ulatuslikku wifi, Office 365, laia valikut tarkvararakendusi, arvutikliinikut ja tugiteenust, mis on avatud seitse päeva nädalas, et tagada probleemide tõhus ja tulemuslik lahendamine.

IT-juurdepääs

‌Võite juurdepääsu ülikooli võrgule ja internetile järgmistel viisidel:

Juhtmevaba juurdepääs on saadaval üle 95% ülikooli hoonetest, sealhulgas kõigis eluruumides.

Arvuti klassiruumid jagatakse üle ülikooli ja paljud neist on avatud 24 tundi ööpäevas, 7 päeva nädalas. Ülikoolis on üle 1000 fikseeritud arvuti.

112202_112085_library-004.jpg

Õpilaste kogemus St Andrewsis

St Andrewsi üliõpilased on teiste peamiste ülikoolidega võrreldes riigis kõige rahulolematud. Riiklik üliõpilaste uuring 2018 nimetas St Andrewsi tippu Ühendkuningriigis kümnendat korda viimase 12 aasta jooksul.

Elu siin keskendub rahvusvaheliselt tuntud õppesüsteemile, kuid see on tohutu lisavõimaluste hulk, mida ainult St Andrews suudab pakkuda, mis loob ainulaadse kogemuse. Kuna St Andrews on väike ülikool, on õpilastel võimalus suhelda töötajatega, integreeruda üksteisega ja tunda kuuluvustunnet. Nad tegutsevad poliitikas, heategevusliku raha kogumise, vabatahtliku tegevuse ja kohaliku tasandi juhtimises.

Meie õpilased lahkuvad St Andrewsi haridusest, mis ulatub kaugemale nende kraadist.

Tipptaseme õpetamine

Meil on sajanditepikkune traditsioon tuua maailma kõige eredamad meeled jagada oma ideid. Siin, kusagil mujal, saavad uudishimulikud õpilased kohtuda maailma parimate teadlaste ja õpetajatega ning leida otsustavalt mõtlemisruumi, et küsida, mida neid õpetatakse.

Meie õpetust toetab Šoti süsteemi paindlik olemus, mis võimaldab teil oma kraadi käigus õppida mitut ainet. See kõik aitab selgitada, miks meile 2017. aastal anti TEF Gold staatus ja miks me krooniti Suurbritannia Ülikooli aasta õpetamise kvaliteedi eest Timesis ja Sunday Times University Guide 2017-s.

Linn

St Andrews on tervitanud palverändureid sajandeid ja selle tulemusena on kohalike inimeste külalislahkus instinktiivne ja juurdunud. Paljud filmitähted, kuulsused ja poliitikud, kes külastavad, ütlevad, et üks St Andrewsi vaatamisväärsusi on see, et igale külastajale pakutakse võrdset tervitust.

Paljud juhitakse St Andrewsi kui „Golfi kodu“. Golfimine St Andrewsis on paljude golfimängijate lõppeesmärk. See on unistus, mis tõuseb igal aastal paljude õpilaste jaoks, sest St Andrewsi golf on oma skotlaste juurte jaoks tõsi kõigile.

"Auld Grey Toun" ei ole aga kogu golf. St Andrews sai 2012. aasta loovate kohtade auhinna - Šotimaa kõrgeima kunsti tunnustuse - tunnustades selle märkimisväärset hulka erinevaid festivale, kultuuriüritusi ja kogukonna osalust. Linnas on ka kolm rannat, Šotimaa suurim katedraal ja eklektiline segu sõltumatutest kauplustest, restoranidest ja galeriidest.

Tavaliselt peetakse linna umbes 16 000 inimesele, mis koosneb kohalikust kogukonnast, ülikooli üliõpilastest ja töötajatest ning külastajatest. See annab linnale intiimse tunde, mida täiendab kõigi ülikooli rajatiste, hoonete ja eluruumide vahetus läheduses.

Sündmused

Teine unikaalne St Andrewsi eelis on iga semestri sündmuste rikkus. Akadeemilistest kõnelustest ja konverentsidest kuni ülikooli üritusteni, nagu näiteks ülikooli rektori valimine või iga-aastased carol-teenused, toimub alati midagi.

Üliõpilaste sündmused on samuti väga populaarsed. Muusikaüritused ulatuvad üliõpilasest juhitud Starfieldsi muusikafestivalist kuni mitmete acapella kontsertide, orkestrite ja kooride juurde. Teatri ja kunsti fännid saavad nautida Skotimaa suurimat üliõpilasfestivali On the Rocks, mis toimub igal kevadel, samuti ülikooli kahe teatri vahetus läheduses.

Tudengite toetus

Teie esimesest päevast St Andrews'is toetavad teid akadeemiliste koolide professionaalsed töötajad, eluruumid ja ülikooli üliõpilasteenuste meeskond.

Kõigi esimese õppeaasta üliõpilastele garanteeriti esimesel aastal ülikooli saalis koht, see ei ole üllatav, et meie õpilased krediteerivad oma saali sageli oma koha, kus nad leiavad oma sõpruskontserni ülejäänud kraadi. Iga meie saal on koduks ka personalipersonali ja kraadiõppe üliõpilaste süsteemile, kes on saadaval õhtuti ja nädalavahetustel üliõpilastele, kes vajavad nõu, toetust või lihtsalt keegi, kes õhtusöögiks istub. Õpilased, kes vajavad lisatoetust, suunatakse ülikooli üliõpilasteenuste meeskonda.

Student Services meeskond, mis sisaldab koolitatud nõustajaid, võib anda nõu ja tuge mitmesugustes küsimustes, sealhulgas puudega inimeste, vaimse tervise, akadeemiliste küsimuste, rahanduse või heaolu küsimustes. Ülikooli kaplan on ka üliõpilaste toetamiseks mitmesugustes küsimustes kergesti kättesaadav.

Võite kasutada ülikooli isiklikku ja professionaalset arendusteenust CAPOD, mis aitab õpingute kaudu õpioskusi ja akadeemilist tuge. Rahvusvahelistel üliõpilastel on ka võimalus töötada koos oma inglise keele õpetamise meeskonnaga, kes suudab enne kraadiõppe alustamist või siis, kui olete siin, toetada inglise keelt emakeelena rääkijaid.

112462_SRB_3260a.jpg

Asukohad

Saint Andrews

Address
St Katharine's West
The Scores

KY16 9AJ Saint Andrews, Šotimaa, Suurbritannia

Programmid

Juhtimisalased kursused