Loe ametlikku kirjeldust

Brno University of Technology (BUT)

Miks õppida Brnos?

 • paljude rahvusvaheliste üliõpilaste ja välismaalaste populaarne linn
 • Hingetõmbav arhitektuur ja elav kultuur - teatrid, kinod, galeriid, muuseumid, elav muusika, festivalid ja kultuurisündmused
 • Brno City TOP 100 üliõpilaste linnade seas maailma QS Best Student City indeksi järgi - 59. kohal
 • kolme Euroopa pealinna keskel - Viin (Austria), Bratislava (Slovakkia) ja Praha (Tšehhi Vabariik)
 • Tšehhi Vabariigis suuruselt teine ​​linn on 90 000 üliõpilast - 6 avalikku ja 6 erakõrgkoolit
 • teaduse, teaduse, kõrgtehnoloogia ja alustajate keskus (nn Tšehhi Silicon Valley)
 • Brno Tehnoloogiapark on Kesk-Euroopas juhtiv äri- ja tehnoloogiaarendusprojekt
 • suurepärane ja taskukohane köök ja ööelu
 • turvaline ja arukas ühistranspordisüsteem 24/7

Peaaegu 400 000 elanikuga on Brno suuruselt teine ​​linn Tšehhi Vabariigis ja Lõuna-Moravia maakonna pealinnas, kus elab 90 000 õpilast, kes õpivad 6 avalikus ja 7 eraülikoolis. See on elav linn, kus on noor ja inspireeriv vaim, suurepärane koht elamiseks, õppimiseks ja teadustöö tegemiseks. Suured investeeringud infrastruktuuris koos kõrgtehnoloogiliste asutustega muudavad selle atraktiivseks keskpunktiks rahvusvahelistele tehnoloogilistele ettevõtetele ja innovatiivsetele ettevõtetele, kes valivad Brno oma filiaalide jaoks. Lisaks sellele pakub Brno oma valikut üheks parimaks kohaks elamiseks vastavalt New York Times ja Numbeo.

38751_VUT_FP_promoce_2016-11_042.jpgMis teeb Brnos nii eriliseks?

Tema tehnoloogiatööstuse kombinatsioon, millel on tohutu tööhõivepotentsiaal, on maailmas tunnustatud arhitektuur, mis ulatub ajaloolistest paletidest kuni funktsionaalsetest juveeltoodetest, nagu kuulus UNESCO nimekiri Villa Tugendhat, ning kodanikele suunatud teenused on vaid mõned elemendid kõigile, kes soovivad kaasaegset elustiili vaatenurk. Elanikud ja külalised leiavad, et Brno on ka väga turvaline elukoht.

Arvestades Brno strateegilist asukohta Kesk-Euroopas, on see lihtne välismaale reisida ja naaberriikidest inspireerida. Ilusad maastikud, lähedal asuv Moraavia karst ja unikaalsed kultuuri-, rahvatervise- ja veinitootmise traditsioonid Lõuna-Moraavia piirkonnas hämmastavad külastajaid, kes otsivad puhke- ja välirežiiramisi.

38750_VUT_Brno_Cohen-Tannoudji_2016-12-08_034.jpgMiks õppida Brno University of Technology ?

 • üle saja aasta traditsioon, asutatud 1899. aastal
 • rohkem kui 25 bakalaureuse-, magistri- ja doktorikraadi inglise keeles
 • Rahvusvaheline üliõpilasliit, Erasmuse üliõpilasvõrgustiku liige - sõprusprogramm ja rahvusvaheliste üliõpilaste tervitusnädal
 • suurepärased spordirajatised (olümpia standardi staadion), kus pakutakse erinevaid sporditegevusi
 • Brno suurimad õpilasaalid
 • teadus- ja arendustegevuse koostöö (IBM, FEI, Honeywell, Bosch, Siemens, Škoda Auto jne)
 • tippkeskused (Kesk-Euroopa tehnoloogiainstituut, IT4 innovatsioonid)
 • soodsa paigutuse QS World ülikooli edetabelid ja THE WORLD UNIVERSITY Rankings

Brno University of Technology (BUT) on Tšehhi Vabariigi suurim tehniline / inseneriülikool ning üks juhtivaid haridus-, teadus- ja uurimisasutusi Kesk-Euroopas. Tema traditsioon pärineb 1899. aastast, enam kui 115 aastat hiljem, ülikoolis on 21 000 üliõpilast. Tänapäeval on BUT kaheksa teaduskonda ja kolm ülikooli instituuti, viis piirkondlikku uurimiskeskust (AdMaS, CVVOZE, MRC, NETME, SIX) ja see on osa kaks tippkeskust (CEITEC, IT4Inovation).

Teaduskonnad

 • Arhitektuuri teaduskond - FA
 • Äri- ja juhtimisteadus - FBM
 • Ehitusteaduskond - FCE
 • Keemiainstituut - FCH
 • Elektrotehnika ja kommunikatsiooniteaduskond - FEEC
 • Kunstide teaduskond - FFA
 • Infotehnoloogia teaduskond - FIT
 • Mehhaanikainstituut - FME

38752_FEEC.jpgÜlikooli instituudid

 • Kohtuekspertiisi insener - IFE
 • Kesk-Euroopa tehnoloogiainstituut - CEITEC
 • Sporditegevuse keskus - CESA

Kuid programmid hõlmavad mitte ainult inseneritööd, vaid ka loodusteaduste, arhitektuuri, kunstiteoste, infotehnoloogia ja majanduse valdkondi, millel on tugev interdistsiplinaarne rõhuasetus ja tihe seos tööstussektoriga. Tänu oma kaasaegsetele uurimisvõimalustele ja akadeemilisele kvaliteedile, on BUT neil üliõpilaste ja spetsialistide eristatav maine.

Brno University of Technology sai Tšehhi Vabariigis ühe esimesena ECTS ja DS Label sertifikaate. Mõlemad tunnistused tõendavad, et BUT vastab ELi kriteeriumidele kõrghariduse valdkonnas ja lisaks sellele annavad olulise panuse liikuvuse laiendamisele ja ülikooli rahvusvahelistumise suurendamisele.

Ülikool teeb koostööd nii ELi kui ka ELi mittekuuluvate partneritega (praegu on üle 600 kokkuleppe) ning osaleb mitmesugustes liikuvusprogrammides (Erasmus, CEEPUS, Aktion, EEA ja Norra stipendiumid jne). Ülikooli pikaajaline kava on tugevdada oma positsiooni juhtivate rahvusvaheliselt tunnustatud teadus ülikoolide seas. Seega on rahvusvaheline koostöö Brno University of Technology üks strateegilisi prioriteete. Selle eesmärgi saavutamiseks on BUT võtnud ühelt poolt kohustused, mis on suunatud rohkemate rahvusvaheliste üliõpilaste värbamisele, kuid teiselt poolt välismaalaste teadlaste ja õpetajate tööle võtmist. Euroopa Ülikoolide Liidu (EUA), CESAERi ja teiste organisatsioonide liige BUT osaleb ühistes projektides ja tegevustes.

Kuid ta on pikaajaliselt teinud koostööd selliste juhtivate rahvusvaheliste firmadega nagu Škoda Auto, Siemens, FEI, Honeywell, Bosch ja IBM. Kuid need ettevõtted ühendavad üliõpilasi, kellel on võimalus oma õppevaldkonnaga seotud internatuuri jätkata või isegi juhtida tööstuse eksperte, kes töötavad nende väitekirjades. Tööpakkumisi jagatakse nii üliõpilaste kui ka lõpetanutega. Ülikool pakub laia valikut spordialasid CESA spordikeskuses, mis on üks paremini varustatud Tšehhi Vabariigi keskus, millel on olümpia standardi staadion. Kuigi üliõpilased on suurema osa sporditegevustest tasuta, on nad tasuta.

38749_CESA.jpg

KUID on kõigi Brno ülikoolide üliõpilaste majutusvõimaluste suurim. Ülikooli tudengiruumide majutuskulud on umbes 170 eurot kuus, igas toas on kiire internetiühendus. Peaaegu kõik teenused asuvad ülikoolilinnakute, sööklate, kohvikute, spordiväljakute, rahvusvaheliste üliõpilasklubide ja ülikooliklubide vahetus läheduses. Kuid ühiselamu oli TP-s kolme parimast võistlusest Tšehhi Vabariigi parimate elamisparkide jaoks, mis näitab nende head kvaliteeti. Enamik ülikooli ehitisi asub Brno linna põhjaosas University Campus'is (Pod Palackeho Vrchem).

Ülikoolil on palju toitlustusasutusi teaduskondades ja üliõpilasaalides, mis hõlmavad järgmist: kohvikud, restoranid, pitsad, kohvikud, baarid ja suupistetid. Kohvikutes ja restoranides on palju valikuid nii kuumade kui ka külmade toitude valmistamiseks, eritoiduks ja taimetoiduks. On-line tellimuste jaoks on olemas arvutipõhine toitlustusteenus ja õpilaskaartidega tasuta sularaha makse.

Programmide õpetamise keel:
 • Inglise
 • Tšehhi

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

Brno University of Technology

Graduateeritud arhitekti ettevalmistamine, et saada loominguliseks eksperdiks kogu oma eriala kompleksis, kes suudab kapitali ehitamise protsessis toime tulla projekteeri ... [+]

Arhitektuur ja linnaplaneerimine

Lühend: ARCHURB

Kursuse tase: magistriõpe

Teaduskond: Arhitektuuriteaduskond

Akadeemiline aasta: 2019/2020

Auhinnatud pealkiri: Ing. ark.

Kvalifikatsioon: Ing. ark. valdkonnas "Arhitektuur ja linnaplaneerimine"

Kvalifikatsiooni tase: magistriõpe (2. tsükkel)

Konkreetsed vastuvõtu nõuded: Vastuvõtutingimuseks on bakalaureusekraadi omandamine.

Peamised õpitulemused:

Õppekava eesmärk on saavutada selline kraadiõppurite kvalifikatsioon, et loa taotlemisel - Tšehhi Arhitektide Koordinaatori liitumisel - suudab ta tõestada vajalikke teadmisi ja oskusi.

Töökogemus

Spetsiaalsed uuringud on suunatud kõrgelt kvalifitseeritud kontseptuaalse töötaja haridusele arhitektuuri ja linnaplaneerimise valdkonnas. Lõpetajad omandavad teadmised ja oskused, mis vastavad neile Tšehhi Arhitektide Koja autoriseerimise reeglite tingimustele, mis võimaldavad neil vabakutselise kutsealaga tegeleda.... [-]

Tšehhi Brno
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 - 4 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Brno University of Technology

Magistriõppeprogramm Infotehnoloogia laiendab ja süvendab informaatika ja infotehnoloogiaga seotud bakalaureuseõppeprogrammide teadmisi ja oskusi. ... [+]

Miks õppida FIT BUT?Parimad tehnoloogiad - superarvutid, kaasaegsed laborid, lennusimulaatorPraktiline orientatsioon - tööstus, teadustöö, projektidCampus - vana klooster täis kaasaegseid rajatisiLõpetajad - suur nõudlus, 99% 3 kuu jooksul, 120% palkBrno - Euroopa Silicon ValleyÕppige parimast - õppejõud on teadlasedRahvusvaheline koostööHakka IT-eliit IT-is FIT BUT"Olge üks juhtivaid Euroopa institutsioone"

Infotehnoloogia teaduskond (FIT) asub ainulaadses endises Carthusiani kloostris, mis on omavahel ühendatud uue tänapäevase hoonega kesklinna lähedal. Infotehnoloogia teaduskond on üks juhtivaid Euroopa haridus- ja teadusasutusi, mis pakuvad tippkvaliteedilisi diplomeid infotehnoloogia ja arvutitehnoloogia valdkonnas. Õpilasi julgustatakse tegema teadusprojekti arvutikeskuses oma projekte ning ühinema riiklike ja rahvusvaheliste teadusuuringutega tegelevate meeskondadega kaasaegseimate laboratooriumide, sealhulgas, kuid mitte ainult, multimeedia, biomeetria, optika ja robootika valdkonnas.... [-]

Tšehhi Brno
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Brno University of Technology

Magistriõppeprogramm pakub spetsialiseeritud ülikooliharidust eelmise bakalaureuseõppe lõpetanutele kõigis väikese võimsusega tehnikavaldkondades, suure võimsusega elektr ... [+]

Elektri-, elektroonika-, side- ja juhtimistehnoloogia

Lühend: EEKR-MN

Kursuse tase: magistriõpe

Teaduskond: Elektrotehnika ja kommunikatsiooniteaduskond

Akadeemiline aasta: 2019/2020

Auhinnatud pealkiri: Ing.

Kvalifikatsioon: Ing. valdkonnas "Elektri-, elektroonika-, side- ja juhtimistehnoloogia"

Kvalifikatsiooni tase: magistriõpe (2. tsükkel)

Konkreetsed vastuvõtu nõuded: Vastuvõtutingimuseks on bakalaureusekraadi omandamine.

Programmi profiil:

Magistriõppeprogramm pakub spetsialiseeritud ülikooliharidust eelmise bakalaureuseõppe lõpetanutele kõigis väikese võimsusega tehnikavaldkondades, suure võimsusega elektrotehnika ja elektroonika, kommunikatsioonitehnoloogia, küberneetika, juhtimis-ja mõõtmistehnikad.... [-]

Tšehhi Brno
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Brno University of Technology

Kaheaastane magistriõppeprogramm "Mehaanika" on mõeldud inseneriõppe bakalaureuseõppe üldõpetajate lõpetajatele. ... [+]

Õhusõiduki projekteerimine

Lühend: M-STL

Programmi käitaja: doc.

Õppetöö tüüp: täistööajaga

Juhendi keel: inglise keel

Standardväljaõpe: 2 aastat

Kvalifikatsioon: Ing.

Profiil:

Kaheaastane magistriõppeprogramm "Mehaanika" on mõeldud inseneriõppe bakalaureuseõppe üldõpetajate lõpetajatele. See on ülikooliõpe, mis pakub üliõpilastele laialdasi ja sügavaid teoreetilisi ja praktilisi teadmisi valitud erialal.

Kõik filiaalide loendit leiate teaduskonna veebisaidilt ("Õppimisplaanid").

Lõpetajad võivad töötada näiteks uurimis- ja arendusvaldkonnas, projekteerimisel ja tehnoloogias, tootmises ja töös, samuti juhtimises, kaubanduses ja teenustes. Nad võivad hõivata selliseid positsioone nagu projekteerijad, liikmed ja arendusmeeskondade juhid, projektijuhid jms. Karjäärivõimalused sõltuvad valitud haruastmest.... [-]

Tšehhi Brno
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Brno University of Technology

Ehitusteenuste eriala trümmide järjestikuse magistriõppe ehituskonstruktsioonide ehituskontserdil põhineb sarnase tehnilise iseloomuga nelja-aastase bakalaureuse kursuste ... [+]

Ehituskonstruktsioonid (ehituskonstruktsioonide projekteerimine)

Lühend: S

Spetsialiseerumine: Ehitusteenused

Õppetöö pikkus: 1,5 aastat

Programm: tsiviilehitus

Teaduskond: tsiviilehituse teaduskond

Akadeemiline aasta: 2019/2020

Akrediteeritud alates: 25.7.2007

Akrediteeritud kuni: 31.8.2023

Filiaali profiil:

Ehitusteenuste eriala trümmide järjestikuse magistriõppe ehituskonstruktsioonide ehituskontserdil põhineb sarnase tehnilise iseloomuga nelja-aastase bakalaureuse kursustel. Uuringute käigus laiendavad õpilased oma teadmisi ehituskonstruktsioonide ja ehitusteenuste valdkonna uusimate teaduslike ja tehniliste tulemuste kohta.... [-]

Tšehhi Brno
September 2019
Inglise
Päevane õpe
1 - 2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Brno University of Technology

Euroopa äri- ja rahandusalane programm põhineb erinevatel kolledžidel magistrikraadiga õpetatavatele majandusteooriatele ning keskendub spetsialistide koolitamisele ettev ... [+]

Majandus ja juhtimine

Lühend: MGR-EBF Kursuse üksuse tase: magistriõpe Teaduskond: äri- ja juhtimisteaduskond Õppeaasta: 2019/2020

Kvalifikatsioon: Ing. valdkonnas "Majandus ja juhtimine"

Kvalifikatsiooni tase: magistriõpe (2. tsükkel)

Akrediteeritud alates: 20.7.2005

Akrediteeritud kuni: 31.7.2019

Konkreetsed vastuvõtu nõuded: Vastuvõtutingimus on bakalaureusekraadi omandamine ja edukalt ka sisseastumiseksam.

Programmi profiil:

Euroopa äri- ja rahandusalane programm põhineb erinevatel kolledžidel magistrikraadiga õpetatavatele majandusteooriatele ning keskendub spetsialistide koolitamisele ettevõtluse, äri ja rahanduse valdkonnas, eelkõige ELi keskkonnas.... [-]

Tšehhi Brno
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Brno University of Technology

Kaheaastane magistriõppeprogramm "Applied Sciences in Engineering" on mõeldud rakendusteaduste bakalaureuseõppeprogrammide lõpetanutele. ... [+]

Matemaatiline tehnika

Lühend: M -MAI

Acad. aasta: 2019/2020

Programm: rakendusteadused inseneriteaduses

Õppetöö tüüp: täistööajaga

Standardväljaõpe: 2 aastat

Kvalifikatsioon: Ing.

Profiil:

Lõpetajad omandavad sügavamad teadmised matemaatikast ja informaatikast, mida saab kasutada keeruliste inseneritöö probleemide lahendamiseks. Seega, lisaks bakalaureusekraadiga omandatud oluliste insenerivaldkondade teadmistele, saavad lõpetajad teoreetilise tausta, mida nad vajavad, et saavutada juhtivat positsiooni erinevate inseneri erialade uurimisrühmades.... [-]

Tšehhi Brno
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 - 1 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

Brno University of Technology: Strong Connection between Technology and Emotions

BUT: I Belong Here

BUT: I Am Not An Idol

Brno University of Technology
Address
BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY Antonínská 548/1 601 90 Brno Czech Republic
Brno, South Moravian Region, Tšehhi
Koduleht
Telefon
+420 541 141 111