Loe ametlikku kirjeldust

Filmi- ja telekool (FAMU)

Filmi- ja telekool (FAMU) on 1947. aastal pärast II maailmasõda asutatud Etenduskunstide Akadeemia lahutamatu osa. See on viies vanim filmikool maailmas. Selle lõpetajate hulka kuuluvad paljud mõjukad filmitegijad ja stsenaristid.

Õpingud Famu = Filmitööstuse akadeemiliste distsipliinide kirjutamine

FAMU Internationalil on mitmeid programme inglise keeles, ühest kuni kuue nädala suvestest seminaridest kuni ühe semestri programmidesse, mis on korraldatud välismaal üheaastasteks programmideks täisõppeprogrammides.

Iga programm koosneb erinevast osast praktilisest filmitegemisest, kirjutamisoskustest, mis on seotud praktiliste protsesside ja audiovisuaalvaldkonnaga seotud akadeemiliste distsipliinidega, nende mõtete ja metoodikaga. Igal programmil on erinevad vastuvõtutingimused.

FAMU-s õppimine tähendab ka, et veedate oma elu südames üks maailma ilusamaid linnu. Praha on suurepärane koht õpilaste eluks, täis kultuuri ja lõbusust. Vähem kui 5 tundi Viinist / Berliinist / Münchenist / Budapestist ja teistest Kesk-Euroopa linnadest.

Ajalugu

1960-ndad olid nii Tšehhi kino kui ka FAMU ajaloo kõige ilmsem periood. Õpilased ja professorid pakkusid aja üldise diskursuse jaoks kõige progressiivsemaid ja keerukamaid ideid.

Pärast Tšehhoslovakkia okupatsiooni 1968. aasta augustis pidid paljud FAMU professorid ja lõpetajad riigist lahkuma, nende hulgas Miloš Forman või Frank Daniel. Mõned neist aitasid kaasa filmikunsti ja tööstuse arengule maailmas ning mängisid olulist rolli filmihariduse arendamisel. Pärast kommunismi langemist Euroopas säilitas FAMU oma riikliku filmikooli staatuse, kuid samal ajal avas oma väravad rahvusvahelistele üliõpilastele üle kogu maailma.

FAMU on CILECTi (Maailma Filmikoolide Liit), Euroopa Kunstiinstituutide Liidu (ELIA) ja Euroopa Kino- ja Televisioonikoolide GEECTi Euroopa Liidu asutajaliige. Lõpetanute teosed on saanud rahvusvahelistel festivalidel palju auhindu ning neid on sageli koostatud koos kodumaiste televisioonivõrkudega ja edastatud üle rahva.

FAMU3

Programmide õpetamise keel:
Inglise

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Uurige kinematograafia kraadi FAMUs ja täiustage oma oskusi ka tehnilises ja kunstilises aspektis. ... [+]

FAMU esimese kolme osakonna hulgas on kinematograafia alati olnud kõige nõudlikum ja selle lõpetajate kutsestandard on olnud traditsiooniliselt kõrge tänu oma õpetajatele, kuulsatele filmifotograafidele. Osakonna praeguse õppejõu hulka kuuluvad juhtivad spetsialistid ja ülikooli spetsialistid, kes on saanud mitmeid nii kodumaiseid kui ka rahvusvahelisi auhindu.

Osakond pakub nii teoreetilist kui ka praktilist õpet filmi ja televisiooni fotograafia direktori kõrgeima kvalifikatsiooni jaoks. Spetsialiseerunud kunsti-, tehnika- ja tehnoloogiaklasse täiendab üldine akadeemiline ja esteetiline haridus.

Õppekava eesmärk on pakkuda professionaalseid teadmisi ja oskusi, mille arendamist toetavad valdkonna- ja osakondadevahelised praktilised harjutused. Osakonnajuhataja on professor Jaroslav Brabec, kes on viis Tšehhi lioni (Tšehhi Vabariigi prestiižseima filmitegijate auhind) omanike poolt töötatud filmide eest.... [-]

Tšehhi Prague
September 2019
Päevane õpe
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Fotograafia osakond pakub magistriprogrammi, bakalaureuse programmi ja lühiajalist õppeprogrammi fotograafias inglise keeles. Õpilastel on võimalus osaleda FAMU rahvusvah ... [+]

Fotograafia osakond pakub magistriprogrammi, bakalaureuse programmi ja lühiajalist õppeprogrammi fotograafias inglise keeles. Õpilastel on võimalus osaleda FAMU rahvusvahelises programmis inglise keele loengutes. Üliõpilastel on ka võimalus töötada tuntud õpetajate juhitud stuudios. Nendeks stuudioteks on dokumentaalfotograafia stuudio, lavastatud fotograafia stuudio, post-kontseptuaalse fotograafia stuudio ja multimeedia stuudio.

MEIST

FAMU on maailma viies vanim filmikool. Selle lõpetajate hulka kuuluvad paljud mõjukad filmitegijad ja stsenarid, kellest paljud on rahvusvaheliselt tuntud Oscari võitjate ja rahvusvaheliste filmifestivalide laureaatidega. | Fotograafia osakond asutati aastal 1975, mistõttu on see üks vanimaid selliseid institutsioone Euroopas. Kool asub Praha ajaloolises keskuses. Meie unikaalne spetsialiseerumine on klassikaliste fototehnikate ühendamine tänapäevaste multimeedia suundumustega. Põhiteavet programmi, rajatiste, õppemeetodite ja jooksvate sündmuste kohta leiate osakonna veebisaidilt foto.amu.cz/en . MORE TAOTLUS INFO .... [-]

Tšehhi Prague
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
4 semestrid
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Kas kirjutad teie kirge? Kas teil on väga palju lugusid, mida öelda? Siis on see kraadiprogramm just teie jaoks asi. Aitame teil tegeleda märkide ja kaalukate loodega. ... [+]

Kas kirjutad teie kirge? Kas teil on väga palju lugusid, mida öelda? Siis on see kraadiprogramm just teie jaoks asi. Aitame teil tegeleda märkide ja kaalukate loodega.

Scrritting on kolmeaastane järelkontrolli magistriõppekava, mida õpetatakse inglise keeles kraadiõppuritele, kes on juba saanud bakalaureusekraadi kinos või muus valdkonnas.

Üliõpilased valitakse programmile nende talentide hindamise ja vajalike oskuste taseme alusel. Tahtlikult väike õpilaste arv tagab individuaalse lähenemise igale õpilasele.

Programmi tuum on intiimne juhendaja juhitud seminar, mis pakub väikestele õpilasrühmadele (kuus või vähem) intensiivseid praktilisi ja üks-ühele juhiseid selle kohta, kuidas loomingulist ideed muuta funktsionaalseks stsenaariumiks.... [-]

Tšehhi Prague
September 2019
Päevane õpe
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Filmijuhi programm on rajatud mentorite juhitud õpikodade süsteemile, mis pakub väikestele õpilasrühmadele (kuus või vähem) intensiivset juhendamist selle kohta, kuidas m ... [+]

Filmijuhi programm on rajatud mentorite juhitud õpikodade süsteemile, mis pakub väikestele õpilasrühmadele (kuus või vähem) intensiivset juhendamist selle kohta, kuidas muuta loov idee täielikult realiseeritud filmiks.

2008. aastal loodud kino ja digitaalne meedia - režissöör on kolmeaastane magistriõppekava, mida õpetatakse inglise keeles lõpetajatele, kes on juba saanud bakalaureusekraadi kinos või muus valdkonnas.

Programmi kirjeldus

Üliõpilased valitakse programmile nende talentide hindamise ja vajalike oskuste taseme alusel. Tahtlikult väike õpilaste arv tagab individuaalse lähenemise igale õpilasele.

Programm põhineb mentorite juhitud seminaride süsteemil, mis pakub väikestele õpilasrühmadele (kuus või vähem) intensiivseid praktilisi juhiseid selle kohta, kuidas muuta loov idee täielikult realiseeritud lühifilmi.... [-]

Tšehhi Prague
September 2019
Päevane õpe
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Kui olete lõpetanud bakalaureusekraadi filmis või sellega seotud valdkonnas, teil on filmi redigeerimisega rikkalik kogemus ja soovite oma teadmisi ja oskusi laiendada, r ... [+]

Kui olete lõpetanud bakalaureusekraadi filmis või sellega seotud valdkonnas, teil on filmi redigeerimisega rikkalik kogemus ja soovite oma teadmisi ja oskusi laiendada, registreeruge FAMU kolmeaastase järelõppe magistriprogrammi Montage'ile.

Montage'i magistriprogrammi eesmärk:

Te saate monteerimist oma kunstilise väljendusviisi loomulikuks viisiks ja jääte oma loomingulise partnerina kõrvuti direktoriga. Teil on ekspertide oskused ja oskused heli ja kujutise kujundamiseks erinevatel teemadel. Saate läheneda audiovisuaalse teose toimetamisele igakülgselt, austades ja arendades režissööri visiooni ja käimasoleva töö loomust loomesel viisil, kasutades kaasaegse kunsti ja tehnoloogia arengut. Te saate filmide redigeerimise oma verdesse, monteerimine muutub teie mõtteviisiks.... [-]

Tšehhi Prague
September 2019
Inglise
Päevane õpe
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague
Address
FAMU International Smetanovo nábřeží 2
11665 Prague, Prague, Tšehhi
Telefon
+420 234 244 311