Loe ametlikku kirjeldust

Filmi- ja telekool (FAMU)

Filmi- ja telekool (FAMU) on 1947. aastal pärast Teist maailmasõda asutatud Teoste Akadeemia lahutamatu osa. See on viies vanim kinokool maailmas. Selle lõpetanute hulka kuuluvad paljud mõjukad filmitegijad ja stsenarid, paljud neist rahvusvaheliste kontekstite hulgas, nagu Oscari võitjad või rahvusvaheliste filmifestivalide laureaadid. Peale selle on FAMU lõpetanud enamus Tšehhi Vabariigi filmi- ja tvistööstuses kunsti- või tootmispositsioonis töötavaid inimesi, aga ka mitmes meedias olevaid fotograafe.

FAMU3


1960ndad olid ehk kõige säravam periood nii Tšehhi kino kui ka FAMU ajaloos. Tudengid ja professorid pakkusid kõige progressiivsemaid ja väljakutsuvaid ideid aja üldiseks sotsiaalseks diskursuseks. Pärast Tšehhoslovakkia okupeerimist augustis 1968 pidid mitmed FAMU professorid ja lõpetajad sellest riigist lahkuma. Mõned neist aitasid kaasa filmikunsti ja tööstuse arengule maailmas ning mängisid olulist rolli filmihariduse arendamisel. Pärast kommunismi langemist Euroopas jätkas FAMU riikliku filmi kooli staatust, kuid samal ajal avas oma väravad rahvusvahelistele üliõpilastele üle kogu maailma.
FAMU on Euroopa Liidus asuvate kunstiinstituutide (ELIA) ning Euroopa Kino- ja Televisioonikoolide Assotsiatsiooni GEECT asutajaliige CILECT (Kinokoolide Ülemaailmne Assotsiatsioon). Lõpetanute töötab rahvusvahelistel festivalidel mitmeid auhindu ja on tihti kaasproovitud kodumaiste televisioonivõrkudega ja edastatakse rahva kaudu./>

FAMU UURINGUD = FILMMAKING KIRJADE AKADEEMILISED DISTSIPLINID
FAMU Internationalil on erinevad inglise keele programmid, ühe kuni kuue nädala suvised seminarid, ühe semestri programmid välismaale, üheaastased programmid täielike magistriõppesse. Üldiselt koosneb iga programm erinevast praktilise filmimajanduse osakaalust abist, praktiliste protsesside ja audiovisuaalse valdkonna akadeemiliste erialadega seotud kirjutamisoskustest koos nende peegeldustega ja metoodikaga. Igal programmil on erinevad tingimused vastuvõtmiseks. Mõned lühemad programmid (tavaliselt ühe semestri või suvise töötuba programmid) põhinevad lepingutetel konkreetsete ülikoolide või akadeemiliste asutustega. Neid programme juhib FAMU õppekavaga seotud küsimustes, kuid sisseastumist juhivad konkreetsed ülikooli- või akadeemilised ametid (CIEE või CET), kellega sõlmitakse FAMU leping. FAMU3 Meie veebisaidi selles osas leiate täielikku teavet iga programmi omaduste ja taotlejate jaoks mõeldud linkide kohta, kus saate teavet vastuvõtu kohta. FAMU1 FAMU-i õppimine tähendab ühtlasi ka oma elu südames üks maailma kauneimaid linnu. Päge on koduks paljudele kuulsatele kultuuriobjektidele, millest paljud jäid ellu 20. sajandi Euroopa vägivalla ja hävitamise. Peamiste vaatamisväärsuste hulka kuuluvad Praha loss, Karli sild, vanalinna väljak, juudi kvartal, Lennoni müür ja Petřini mägi. Alates 1992. aastast on Praha ulatuslik ajalooline keskus UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud. Teisest küljest on Prahas ka palju erinevaid nägusid, endisi tööstusosasid, mitmesuguseid eeslinnas erinevaid stiile, sealhulgas tohutud linnaosasid koos kommunistliku aja paneelmajadega, 19.-20. Sajandi koguarhitektuuri, paljusid parke jne .

Programmide õpetamise keel:
Inglise

See ülikool pakub ka:

Magister

FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Fotograafia osakond pakub magistriprogrammi, bakalaureuseõppe ja lühiajalise õppeprogrammi fotograafias inglise keeles. Inglise keelt õppivatel üliõpilastel on ka võimalu ... [+]

MEIST

FAMU on maailma viies vanim filmikool. Selle lõpetajate hulka kuuluvad paljud mõjukad filmitegijad ja stsenarid, kellest paljud on rahvusvaheliselt tuntud Oscari võitjate ja rahvusvaheliste filmifestivalide laureaatidega. | Fotograafia osakond asutati aastal 1975, mistõttu on see üks vanimaid selliseid institutsioone Euroopas. Kool asub Praha ajaloolises keskuses. Meie unikaalne spetsialiseerumine on klassikaliste fototehnikate ühendamine tänapäevaste multimeedia suundumustega. Põhiteavet programmi, rajatiste, õppemeetodite ja jooksvate sündmuste kohta leiate osakonna veebisaidilt foto.amu.cz/en . MORE TAOTLUS INFO .

UURING | Fotograafia osakond pakub magistriõppekava ja lühiajalise õppeprogrammi fotograafias inglise keeles. Inglise keelt õppivatel üliõpilastel on ka võimalus osaleda FAMU rahvusvahelises programmis inglise keele loengutes. | Õpilastel on võimalus töötada ka tuntud õpetajate juhitud stuudiod. Nende stuudiote hulka kuuluvad dokumentaalfilmide stuudio, statueeritud fotograafia stuudio, postkontseptuaalse fotograafia stuudio ja multimeedia stuudio.... [-]

Tšehhi Prague
September 2019
Päevane õpe
4 semestrit
ülikoolis
Loe edasi eesti keeles
FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Kolmeaastane järelkontrolli magistriõppekava on intensiivne praktiline koolitus käsikirja kirjutamisel. ... [+]

Scrritting on kolmeaastane järelkontrolli magistriõppekava, mida õpetatakse inglise keeles kraadiõppuritele, kes on juba saanud bakalaureusekraadi kinos või muus valdkonnas.

Üliõpilased valitakse programmile nende talentide hindamise ja vajalike oskuste taseme alusel. Tahtlikult väike õpilaste arv tagab individuaalse lähenemise igale õpilasele.

Programmi tuum on intiimne juhendaja juhitud seminar, mis pakub väikestele õpilasrühmadele (kuus või vähem) intensiivseid praktilisi ja üks-ühele juhiseid selle kohta, kuidas loomingulist ideed muuta funktsionaalseks stsenaariumiks.

Seminari täiendavad täiendavad klassid, mis käsitlevad stsenaariumi kirjutamise tehnikaid ja meetodeid.... [-]

Tšehhi Prague
September 2019
Päevane õpe
ülikoolis
Loe edasi eesti keeles
FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Kolmeaastane järelkontrolli magistriõppekava on intensiivne praktiline koolitus filmitegemise alal. ... [+]

2008. aastal loodud kino ja digitaalne meedia - režissöör on kolmeaastane magistriõppekava, mida õpetatakse inglise keeles lõpetajatele, kes on juba saanud bakalaureusekraadi kinos või muus valdkonnas.

Programmi kirjeldus

Üliõpilased valitakse programmile nende talentide hindamise ja vajalike oskuste taseme alusel. Tahtlikult väike õpilaste arv tagab individuaalse lähenemise igale õpilasele.

Programm põhineb mentorite juhitud seminaride süsteemil, mis pakub väikestele õpilasrühmadele (kuus või vähem) intensiivseid praktilisi juhiseid selle kohta, kuidas muuta loov idee täielikult realiseeritud lühifilmi.

Õppematerjal sisaldab vähemalt ühte lühifilmi tootmist igal poolaastal (esimene ja teine aasta) ning lõppfilmi (aasta 3), kasutades nii digitaalset kui ka analoogset ( 16 ja 35 mm ) tehnoloogiat, asukohta ja kooli enda stuudios.... [-]

Tšehhi Prague
September 2019
Päevane õpe
ülikoolis
Loe edasi eesti keeles
FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Kui olete lõpetanud bakalaureusekraadi filmis või sellega seotud valdkonnas, teil on filmi redigeerimisega rikkalik kogemus ja soovite oma teadmisi ja oskusi laiendada, r ... [+]

Montage'i magistriprogrammi eesmärk:

Te saate monteerimist oma kunstilise väljendusviisi loomulikuks viisiks ja jääte oma loomingulise partnerina kõrvuti direktoriga. Teil on ekspertide oskused ja oskused heli ja kujutise kujundamiseks erinevatel teemadel. Saate läheneda audiovisuaalse teose toimetamisele igakülgselt, austades ja arendades režissööri visiooni ja käimasoleva töö loomust loomesel viisil, kasutades kaasaegse kunsti ja tehnoloogia arengut. Te saate filmide redigeerimise oma verdesse, monteerimine muutub teie mõtteviisiks.

Järjekindel töö juhendaja juhtimisel

Programmi tuum on intensiivne töö töötubades, kus alati juhivad aktiivsed professionaalsed filmide toimetajad, kes suudavad edastada oma praegust töökogemust ja teoreetiliselt vaadata filmi redigeerimist õpilastele. Igas töökojas ei ole kunagi rohkem kui kuus õpilast, mis võimaldab igale õpilasele individuaalset lähenemist pakkuda.... [-]

Tšehhi Prague
September 2019
Päevane õpe
ülikoolis
Loe edasi eesti keeles
FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague
Address
FAMU International Smetanovo nábřeží 2
11665 Prague, Prague, Tšehhi
Telefon
+420 234 244 311