FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Filmi- ja telekool (FAMU)

Filmi- ja telekool (FAMU) on 1947. aastal pärast II maailmasõda asutatud Etenduskunstide Akadeemia lahutamatu osa. See on viies vanim filmikool maailmas. Selle lõpetajate hulka kuuluvad paljud mõjukad filmitegijad ja stsenaristid.

Õpingud Famu = Filmitööstuse akadeemiliste distsipliinide kirjutamine

FAMU Internationalil on mitmeid programme inglise keeles, ühest kuni kuue nädala suvestest seminaridest kuni ühe semestri programmidesse, mis on korraldatud välismaal üheaastasteks programmideks täisõppeprogrammides.

Iga programm koosneb erinevast osast praktilisest filmitegemisest, kirjutamisoskustest, mis on seotud praktiliste protsesside ja audiovisuaalvaldkonnaga seotud akadeemiliste distsipliinidega, nende mõtete ja metoodikaga. Igal programmil on erinevad vastuvõtutingimused.

FAMU-s õppimine tähendab ka, et veedate oma elu südames üks maailma ilusamaid linnu. Praha on suurepärane koht õpilaste eluks, täis kultuuri ja lõbusust. Vähem kui 5 tundi Viinist / Berliinist / Münchenist / Budapestist ja teistest Kesk-Euroopa linnadest.

Ajalugu

1960-ndad olid nii Tšehhi kino kui ka FAMU ajaloo kõige ilmsem periood. Õpilased ja professorid pakkusid aja üldise diskursuse jaoks kõige progressiivsemaid ja keerukamaid ideid.

Pärast Tšehhoslovakkia okupatsiooni 1968. aasta augustis pidid paljud FAMU professorid ja lõpetajad riigist lahkuma, nende hulgas Miloš Forman või Frank Daniel. Mõned neist aitasid kaasa filmikunsti ja tööstuse arengule maailmas ning mängisid olulist rolli filmihariduse arendamisel. Pärast kommunismi langemist Euroopas säilitas FAMU oma riikliku filmikooli staatuse, kuid samal ajal avas oma väravad rahvusvahelistele üliõpilastele üle kogu maailma.

FAMU on CILECTi (Maailma Filmikoolide Liit), Euroopa Kunstiinstituutide Liidu (ELIA) ja Euroopa Kino- ja Televisioonikoolide GEECTi Euroopa Liidu asutajaliige. Lõpetanute teosed on saanud rahvusvahelistel festivalidel palju auhindu ning neid on sageli koostatud koos kodumaiste televisioonivõrkudega ja edastatud üle rahva.

FAMU3

Asukohad

Praha

FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Address
FAMU International
Smetanovo nábřeží 2

11665 Praha, Praha, Tšehhi
Telefon
+420 234 244 311

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega