Loe ametlikku kirjeldust

Ärijuhtimise teaduskond - Praha majandusülikool

Teaduskonna ajalugu pärineb 1953. aastast, kui asutati Praha ülikool, mille raames loodi tootmismajanduse teaduskond; pärast 1989. aasta ümberkujundamist üleminek ärijuhtimise teaduskonnale (FBA). Kuuskümmend aastat kestnud ajaloos on teaduskond haritud ja välja töötanud mikrosfääri positsioonide lõpetajate, st mitmesuguste ametikohtade, sealhulgas kõrgema juhtkonna, ametikohtadel majanduses, äri-, turundus-, personali- ja muudes ärivaldkondades ning ka mittetulundusühingutes. Matemaatika on üks Zizkovi ülikoolilinnakus Prahas asuvast majanduse ülikoolist viiest teaduskonnast; selle kontorid asuvad kaasaegses nn Paradise hoones .

2017. aastal on FBA, kes on Tšehhi Vabariigi ainus selline instituut, antud maineka EQUISi rahvusvahelise akrediteeringuga. See akrediteering antakse ainult nendele teaduskondadele, kellel on parimad õpetamisstandardid, tuntud akadeemikud, kvaliteetne teadustegevus ja tihedad sidemed äritavaga.

Viimasel ajal on FBA valdav akadeemiline keskendumine kõigil õppetüüpidel ( bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõpe ) suunatud ärijuhtimisele ja juhtimisele . Seda fookust on hiljuti laiendatud, hõlmates ka kunstitegevusega tegelevaid bakalaureuse- ja magistriõppeasutusi .

Matemaatiline õpe toimub peamiselt tšehhi keeles, kuid FBA pakub ka bakalaureusekraadiõpet vene ja inglise keeles . Lõpetustasandil pakub FBA magistrikraadi rahvusvahelise juhtimise alal, mida õpetatakse inglise keeles ja mida korraldab koostöös 28 juhtiva ülikooliga kogu maailmast ning mille Financial Times on saanud edetabeli aastakümneteks. Praegu korraldab teaduskond ka mitmeid täiendõppe programme, sealhulgas MBA-õpinguid .

FBA uurimistegevus on oma olemuselt rohkem rakendusuuringuid. Igal aastal tegelevad paljud praegused majandus- ja juhtimisküsimused teaduskonnaga. Akadeemikud on avalikult tuntud teaduslike väljaannete autoritena äri majandusteaduse, juhtimise, turunduse, sotsioloogia, psühholoogia, inimressursside, logistika jne valdkondades .

Alates selle loomisest on FBA säilitanud tihedad sidemed era- ja avaliku sektoriga . Korporatiivpartnerid pakuvad teaduskonna üliõpilastele mitmesuguseid teemasid, millele keskenduda oma bakalaureuse- ja magistritöödega; lisaks annavad juhtivtöötajad rikastavat õpetamise keskkonda, pakkudes paljusid atraktiivseid teemasid reaalsest ärielust.

Kaasaegsel kõrgkoolil peavad olema ulatuslikud rahvusvahelised kontaktid . Meie teaduskonna puhul oleme kaasatud rahvusvahelisse õppeprogrammi nimetusega CEMS (globaalne allianss juhtimishariduses); pakume ka mitmesuguseid stipendiume üliõpilastele ja loengutele välismaal viibivate külalisprofessorite kaudu jne.

FBI juhtkonna ülesandeks on asuda juhtivale ametikohale Kesk-Euroopa kõrgkoolide hulgas, kes keskenduvad majanduslikult ja juhtival kohal asjatundlikele ekspertidele. FBA korduv kaasamine majanduslikult orienteeritud koolide mainekamasse järjestusse Financial Times näitab, et see läheb õiges suunas.

Õppetöö ja pedagoogiline tegevus

Bakalaureuse- ja magistriprogrammi haridus on täistööajaga . Ärijuhtimise magistrikraadi võib läbi viia ka osalise tööajaga . Samamoodi õpetatakse doktoriprogramme nii täiskoormusega kui ka osalise tööajaga. Tšehhi keeles õpetatavate programmide eest tasu ei võeta . Kõik teised programmid tasuvad õppemaksu. FBA juurutab sarnaseid finantstingimusi ka mitmesuguseid koolitusi elukestva õppe raames, sealhulgas MBA programmi. Pikaajalist huvi on õppida FBA-s.

Programmide õpetamise keel:
Inglise
Vene

See ülikool pakub ka:

Magister

University of Economics Prague - Faculty of Business Administration

Rahvusvaheline juhtimisprogramm koos sisseehitatud CEMS MIM-i programmiga võtab vastu parimad juhtimisüliõpilased, kellel on suurepärane akadeemiline töökogemus ja potent ... [+]

Kapten Rahvusvahelise Juhtimise (inglise keeles)

Täielik ja ajakohane teave programmi kohta leiate rahvusvahelise ärijuhtimise magistriprogrammi / CEMS veebisaidilt .

Rahvusvahelise juhtimise magister on EQUISi ärijuhtimise teaduskonna juhtprogramm; see programm on täielikult õpetatakse inglise keeles, selle rakendamine toimub CEMS MIM (rahvusvahelise magistri kraadi rahvusvahelise juhtimise) rahvusvahelise magistriprogrammi raames. Osana sellest erialast on CEMSi partnerülikoolis välismaal viibitud ühe semestri õppeaega ja internatuuri välismaal.

Rahvusvaheline juhtimisprogramm koos sisseehitatud CEMS MIM-i programmiga võtab vastu parimad juhtimisüliõpilased, kellel on suurepärane akadeemiline töökogemus ja potentsiaal võtta endale kõrgem rahvusvaheline juhtkonna roll. Selle magistriõppe edukas lõpuleviimine võimaldab lõpetajal ainulaadset kokkupuudet ärimaailmaga, arendades samal ajal usaldusväärseid inimestevahelisi ja juhtimisoskusi, suurendades seega oluliselt nende väljavaateid rahvusvahelise äri ja sellega seotud turgude valdkonnas. Programm on ainult nii hea kui tema osalejad. See tähendab, et on oluline valida õiged õpilased, kes tagavad programmi edu pikemas perspektiivis. Samavõrd oluline on tunnistada ainult neid taotlejaid, kes pakuvad selle edukaks lõpuleviimiseks kõige suuremat tõenäosust. Seetõttu on valikužürii kohustatud valima õpilasi, kes:... [-]

Tšehhi Prague
September 2019
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Economics Prague - Faculty of Business Administration

Eesmärgiks on meie magistrikraadi juhtimise määral harida analüütiliselt ja sotsiaalselt vastutustundlik mõtteid äri spetsialistid, kellel on laiaulatuslik majanduslik ül ... [+]

Õpilaste tüüp, kelle jaoks väli on sobiv

Õppevaldkond sobib analüütilise mõtlemisega õpilastele, kes on huvitatud ärikeskkonnast, eriti neile, kellel on rõhuasetus suurusega juhtimis- ja ehitusettevõtetele ning omandivormidele, tööstusele ja ärisektoritele.

Kogu ja ajakohastatud teavet programmi kohta leiate Master in Management veebisaidilt .

Lõpetajad tööturul perspektiivist

Lõpetajad saavad osaleda majandus- ja juhtimisfunktsioonide täitmisel juhtivtöötajate tasemel ettevõtetes ja teistes institutsioonides, kus eeldatakse ärijuhtimise alast haridust. Nad alustavad enamasti tööstusettevõtete, energeetikasektori, transpordi ja ladustamise, kaubanduse ja teenuste või konsultatsioonifirmade tegevust. Õpitulemused... [-]

Tšehhi Prague
September 2019
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

Sebastian: Why did I choose BBA?

Kathrin: Why did I choose CEMS?

Day of a Student at VŠE

University of Economics Prague Faculty of Business Administration
Address
Faculty of Business Administration University of Economics, Prague Nám. W. Churchilla 4
130 67 Prague, Prague, Tšehhi
Koduleht
Telefon
224 098 440