Loe ametlikku kirjeldust

Kes me oleme…

Ülikooli majandusteadus ja haldus asutati 1. jaanuaril 1991. aastal kuuendat teaduskonna Masaryki ülikoolis. Alates selle loomisest, teaduskonna majandusteadus ja haldus on kujunenud prestiižne ala õppimist. Praegu teaduskonna pakub haridust ligi 4500 üliõpilast kõigis õppevormides ning on olnud rahvusvaheliselt tuntud kvaliteet selle uurimistöö.

Faktid ja arvud

Kokku 4675 õpilased on registeeritud õppejõud: 2478 aastal bakalaureusekraadi programmid, 2078 magistri- programmid ja 119 doktoriõppekavadel (2012/2013 õppeaastal).

Teaduskond koosneb 7 osakondade ja töötab kokku 221 akadeemiliste ja mitte-akadeemiliste töötajate hulgas 12 professorid ja 20 dotsendid.

Korraldus on sätestatud kokku 230 õppejõu sealhulgas 145 MU töötajat, 29 õpilastele ja 56 välist õppejõud.

Kokku 9656 taotlejate uuringus registreeriti 2012. aastal; 3309 hiljem aktsepteeritud. Kokku 34 puudega õpilased on registeeritud õppejõud (2011/2012 õppeaastal).

Arv väljaminevate üliõpilaste seisab 144 arv üliõpilastelt välismaalt 6 (2011/2012 õppeaastal).

Kokku 707 õpilast lõpetas teaduskonna 2012: 332 alates bakalaureuse programmid, 355 Magistriõppe programmid ja 20 doktoriõppesse.

Matemaatika lõpetajad on väga edukas tööturul (vt koolilõpetaja tööhõive rekord).

Alates 1994. aastast, kokku 9654 üliõpilast on lõpetanud õppejõud.

Brno - seas Top 10 Student Linnad - Vastavalt Õpilased!

Sel aastal tuntud edetabelis parim õpilane linnades üle maailma, nagu on koostanud Briti firma Quacquarelli Symonds (QS), on otsustanud, Tšehhi Vabariik. In uhiuus kategooria põhineb hinnangust üliõpilased ja hiljutised lõpetajad, Brno ja Praha saavutatud 4. ja 2. koht võrra. Kõrgeim tulemus läks Kanada pealinnas Ottawas, Shanghai ja Montréal moodustavate esiviisikus.

Vastavalt QS veebilehel, kuigi Brno on vähem tuntud kui Praha, Tšehhi pealinnas, see annab hea õpilane kogemus: "Linn saab väga tugev pole sallivuse ja kaasatuse ja lihtsus liikumisvahend, samas punktisüsteem väga hästi nii taskukohasus ja ööelu. Vastajad kiitsid linna atraktiivsuse, samuti suur ja sõbralik üliõpilane kogukonnas. "Detsembrist 2016 kuni jaanuarini 2017 rohkem kui 18000 üliõpilaste ja lõpetajate hinnatud nende linnade kaheksa QS parim õpilane asukohtades: kunsti ja kultuuri, taskukohasus, ööelu tööhõivevõimalusi, mitmekesisus, tolerantsus ja kaasatust, lihtsus liikumisvahend ja sõbralikkust. Nad olid ka küsiti, kas nad jääda või viibis, linnas pärast kooli lõpetamist.

Programmide õpetamise keel:
Inglise
Tšehhi

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

Masaryk University Faculty of Economics and Administration

Rahandus- ja majandusprogramm on mõeldud kõigile, kes tahavad mõista erasektori ja avaliku sektori suhteid. Programm julgustab kriitilist mõtlemist; õpilased analüüsivad ... [+]

Riigi rahanduse ja majanduse õppekava ei ole mõeldud ainult inimestele, kes on huvitatud avalikus halduses töötamisest (munitsipaal- ja piirkondlikest omavalitsustest, ministeeriumidest ja nende kontorite asutustest), vaid kõigile, kes tahavad mõista avaliku ja erasektori suhteid sektorites, kas nad leiavad hiljem tööd erasektoris, avalikus sektoris või valitsusvälises mittetulundussektoris. Õpilasi julgustatakse õppimise ajal kasutama kriitilist mõtlemist ja tugevdama nende analüüsi- ja arutlusvõimet. Nad omandavad põhjalikud teadmised riigi rahanduse süsteemist ja avaliku sektori vahendite tõhusast haldamisest nii riigitulude (maksusüsteem, maksude ja lõivude haldamine) kui ka avaliku sektori kulutuste erinevates valdkondades. Valdkonna lahutamatu osa on avaliku poliitika küsimus, eelkõige nende ümberjagamise mõju hindamine ja nende mõju avaliku ja erasektori tõhususele.... [-]

Tšehhi Brno
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Masaryk University Faculty of Economics and Administration

Economics Programm rõhutab arengu põhjalikud teadmised praeguste majandusteooria laiemas kontekstis. ... [+]

Economics programm rõhutab arengu põhjalikud teadmised praeguste majandusteooria laiemas kontekstis. Selle eesmärk on anda õpilastele iseseisvalt lahendada mitmekesine teoreetilise ja rakendusliku majanduslikke probleeme, kuid tuginedes oma teadmistele kaasaegse teoreetilise majandusteaduse ja asendamatu matemaatilisi-statistilisi meetodeid.

lõpetaja tööd

Meie lõpetajate eeldada kohtadel valdkonnas majandusteooria ja teadustöö, samuti kaubandus, finantssektor, avalik haldus ja majandusliku ajakirjandust. Nende suurepärased teadmised majanduse ja matemaatilisi meetodeid võimaldab neil õppida majandusliku doktoriõppesse.

Tunnustamine eelnevate bakalaureuse- ja magistrikraadi ... [-]
Tšehhi Brno
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Masaryk University Faculty of Economics and Administration

Meie Business Management programm inspireerib ja koolitab tulevasi professionaalsed. Õpilased õpivad tundma erinevate ettevõtete funktsioone tootmise, HR, tehnoloogia ja ... [+]

Meie Business Management programm inspireerib ja koolitab tulevasi professionaalsed. Õpilased õpivad tundma erinevate ettevõtete funktsioone tootmise, HR, tehnoloogia ja teaduse, äri, majandus ja rahandus-kontekstis nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel turul.

Programm varustab õpilaste head arusaamist materjalist, majanduslike, organisatsiooniliste, informatiivne ja juhtimise aspekte äri protsessid ja nende omavahelisi seoseid. Lisaks kogub teoreetilisi teadmisi, õpilased arendada oskusi, mis on vajalikud nii täidesaatva ja juhtivatel ametikohtadel. Kursuse lõpetanu olema võimalus pidada erinevaid spetsialist kohtadel firma pärast õpingute lõpetamist. Need võivad sisaldada keskastme juhtide ametikohtadel või assistent tippjuhtkonda samuti positsioone analüütikud, ettevõtte juhtimise süsteemi projekteerijatele, nõustajaid majanduslike ja organisatsiooniliste küsimuste jms... [-]

Tšehhi Brno
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Masaryk University Faculty of Economics and Administration

Finance programm valmistab õpilasi töötama erinevates asendites finantsasutustes ja rahasüsteemid; pangandus-, kindlustus- ja turukaubanduse finantseerimisteenustele, fin ... [+]

Finance programmi valmistab õpilasi töötama erinevates asendites finantsasutustes ja rahasüsteemid; pangandus-, kindlustus- ja turukaubanduse finantseerimisteenustele, finantsarvestus, auditeerimise ja maksud. Õpilased valida kahe spetsialiseerumise, Finantsturud ja raamatupidamine. Meie Finance programm on akrediteeritud ACCA (globaalne ühendus pakub kvalifikatsioon neile noortele, kes soovivad jätkata karjääri raamatupidamine, rahandus ja juhtimine) ja ICAEW (ACA kvalifikatsioon on üks eelistatud kvalifikatsiooni lõpetajate huvitatud karjääri üldine tava , ettevõtte juhtimine ja nõustamine).

Õpitulemused

Programm lõpetajale eriala finantsturud:

mõista ja määratleda põhiterminoloogiat kasutatud rahanduse teooria ja praktika oskab arvutada saagikuse finantsinvesteeringud ja Inflatsiooni mõju kokkuhoidu ja finantsinvesteeringud oskab kirjeldada ja mõista põhilisi suundumusi finantsturgudel võimalik valida sobiv pank hoiustamis- ja krediiti ... [-]
Tšehhi Brno
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

Welcome to Masaryk University