Loe ametlikku kirjeldust

Mendel University in Brno on vanim sõltumatu spetsialiseeritud ülikool Tšehhi Vabariigis. See asutati 1919. aastal Brno põllumajandusülikoolina ja alates 2010. aastast on ta kasutanud nime Mendel University in Brno (MENDELU). Ülikoolil on uhkelt kaasaegse geneetika asutaja JG Mendel, kes viis oma kuulsad eksperimendid Brnosse läbi.

MENDELU on üks Tšehhi juhtivatest haridusasutustest eluteaduste valdkonnas. Ülikool koosneb viiest teaduskonnast - AgriSciences, Metsandus- ja Puidutööstuse teaduskond, Äri- ja Majandusteaduskond, Aianduse teaduskond ja Regionaalarengu ja Rahvusvaheliste Uuringute Instituut. Tänapäevastes laborites tegelevad akadeemilised töötajad mitte ainult taimekasvatust ja loomakasvatust, vaid ka toidutootmist, agroökoloogiat, virtuaalset reaalsust või puidutöid. 2011. aastal ühendas ülikool sõltumatu ülikoolide instituudi CEITEC MENDELU asutamisega ülikool rahvusvahelisel teaduse tippkeskusel - Kesk-Euroopa tehnoloogiainstituudis.

Ülikool pakub laias valikus inglise keele õpiprogramme nii traditsioonilises kui ka kaasaegses õppevaldkonnas. MENDELU pakub põllumajandus-, metsandus- ja puidutöötlemise, aianduse, majanduse, informaatikaga või rahvusvaheliste uuringute õppekavasid. Ülikool kasutab ECTS-i krediidisüsteemi, mis võimaldab aineid / õpitulemusi lihtsalt ja selgelt tunnustada. Akadeemiline aasta jaguneb kaheks semestriks (talvel ja suvel). Igaüks sisaldab 13 õppenädalat, millele järgneb nelja / viie nädala eksamiperiood. Enamikul programmidel on täpselt määratletud kursuste struktuur ja ajastus, mida tuleks järgida.

Ülikoolis õppitakse ligikaudu 10 000 üliõpilast ja ligi 10 protsenti neist on rahvusvahelised. MENDELU toetab oma rahvusvahelist õpilasklubi, kes töötab sõprade süsteemis - Tšehhi vabatahtlike õpilased, kes abistavad saabunud õpilasi ja partnereid kohanemisega saabumisel. Ülikool osaleb ka paljudes akadeemilistes vahetusprogrammides ja korraldab spetsiaalseid seminare, konverentse, seminare ja suvekursuseid. Enamik neist tegevustest on inglise keeles.

Ülikool on tuntud tugevast rahvusvahelisest koostööst partnerülikoolidega üle kogu maailma. Mendele pakuvad rahvusvahelised õpetajad ja huvitavaid võimalusi välismaal õppimiseks välisüliõpilastele väga atraktiivne.

Laialdasemate rakendusuuringute ja -koolituse hõlbustamiseks pakub ülikool oma erinevaid rajatisi. Üks tähtsamaid on elukestva õppe instituut. Instituut pakub laia valikut erialasele vaatajaskonnale mõeldud professionaalseid, keele- ja erikursusi ning töötoad. Rahvusvaheliste üliõpilaste jaoks pakuvad nad välismaalaste jaoks üheaastast tšehhi keelt. Üliõpilaste praktiliseks koolituseks on mõned erikogud: metsakoolitusettevõte (Masaryki mets) Křtinyses, Žabčice ülikooli treeningumajand ja Mendeli paviljon - ühine ruum ülikoolilinnakule kõigi teaduskondade jaoks, mis pakub üliõpilastele paremaid võimalusi uurimistööks. Ülikooli ülikoolilinnaku lahutamatu osa on Botaanikaaed ja Arboretum, mis on kogu akadeemilisele ringkonnale vabalt kättesaadav.

Kuidas taotleda õppeprogramme

• Valige teaduskond, kus soovite õppida veebisaidil www.mendelu.cz/en.

• Järgige valitud teaduskonna veebisaidil toodud juhiseid.

• Täida taotlusvorm veebiaadressil http://mendelu.cz/en/25225-admissions-procedures ja lisage oma CV.

Palun pöörduge kõikide küsimuste või probleemide poole, mis on seotud kõigi kontaktisikutega järgmistes kontaktides:

  • AgriScience teaduskond - agro@mendelu.cz
  • Metsandus- ja puidutehnoloogia teaduskond - info.ldf@mendelu.cz
  • Äri- ja ökonoomika teaduskond - info@pef.mendelu.cz
  • Aianduse teaduskond - info@zf.mendelu.cz
  • Regionaalarengu ja rahvusvaheliste uurimuste teaduskond - studijni.frrms@mendelu.cz
  • Elukestva õppe instituut - czv@mendelu.cz
Programmide õpetamise keel:
Inglise

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

Mendel University in Brno

Programmi eesmärk on valmistada ette spetsialistid riiklike metsandusorganisatsioonide ja erasektori üksuste juhtivatele ametikohtadele nii Tšehhi Vabariigis Euroopa Liid ... [+]

Euroopa metsanduse magisterVõtme faktidProgramm: C-EUFO Euroopa metsandusÕppetöö: C-EUFO-EUFO Euroopa metsandusKvalifikatsiooni tase: magistriõpe jätkubÕppetöö: täistööajagaKvalifikatsioon: magistrikraadKonkreetsed lubamise nõuded:

Lõpetatud bakalaureusekraad ja sisseastumiseksam, kui vaja.

Magistriõppekava

Euroopa metsandus - metsakooslus, metsamajandus, metsanduse põhiliste tootmisprotsesside meetodid.Kvalifikatsiooninõuded ja -määrused:

Lõpetatud bakalaureusekraad bakalaureuse diplomiga.

Eelneva õppe tunnustamise erikord:

Varasemate õpingute tunnustamise kohta puudub konkreetne kord. Ülikooli tunnustamise menetlus juhindub kõrgkoolide seadusest nr 111/1998 ja ülikooli õppe- ja eksamieeskirjadest.... [-]

Tšehhi Brno-sever
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Mendel University in Brno

Raamatupidamise ja maksude programmi uurimine annab üliõpilasele põhjalikud teadmised keerukatest raamatupidamistoimingutest, sealhulgas äriettevõtete ümberkujundamise ra ... [+]

Kapten Raamatupidamises ja MaksudVõtme faktidProgramm: C-EPA majanduspoliitika ja -juhtimineÕppetöö: C-EPA-UAD raamatupidamine ja maksudKvalifikatsiooni tase: magistriõpe jätkubÕppetöö: täistööajagaKvalifikatsioon: magistrikraadKonkreetsed lubamise nõuded:

Lõpetatud bakalaureusekraad ja sisseastumiseksam, kui vaja.

Kvalifikatsiooninõuded ja -määrused:

Lõpetatud bakalaureusekraad bakalaureuse diplomiga.

Eelneva õppe tunnustamise erikord:

Varasemate õpingute tunnustamise kohta puudub konkreetne kord. Ülikooli tunnustamise menetlus juhindub kõrgkoolide seadusest nr 111/1998 ja ülikooli õppe- ja eksamieeskirjadest.

Programmi profiil:

Raamatupidamise ja maksude programmi uurimine annab üliõpilasele põhjalikud teadmised keerukatest raamatupidamistoimingutest, sealhulgas äriettevõtete ümberkujundamise raamatupidamis- ja maksualased mõjud, rahvusvaheliste raamatupidamisstandardite ja rahvusvahelise maksustamise alased teadmised. Selle programmi õpilane tunneb ka maksude haldamise küsimust põhjalikult. Lõpetajad saavad professionaalselt pakkuda ja hallata kõiki ettevõtte finants- ja raamatupidamisaspekte ning suhteid pankade ja muude finantsinstitutsioonidega, sealhulgas maksuprobleeme. Lõpetajad on ka tutvunud info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga ning nende tõhusa rakendamisega kõigis tegevustes.... [-]

Tšehhi Brno-sever
September 2019
Tšehhi
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Mendel University in Brno

Programmi "Rahvusvahelised territoriaalsed uuringud" raames keskendutakse "Rahvusvahelise Arengu Uuringute" spetsialiseerumisele arengumaade praeguste probleemide harimis ... [+]

Kapten Rahvusvahelise Arengu Uuringutes

See magistrikraad programm rahvusvaheliste territoriaalsete uuringute valdkonnas keskendub "rahvusvahelise arengu uuringud", mis võimaldab õpilastel spetsialiseeruda kas globaalse arengu või Euroopa uuringud. Programmi eesmärk on anda õpilastele võimalus kindlaks teha arengumaade kriitilisi tegureid ja suundumusi nii üldises kui ka rahvusvahelises kontekstis, hinnata probleemide põhjuslikkust ja olemasolu arengumaades ning koostada tõhusate lahenduste ettepanekuid (sealhulgas kriitilised olukorrad), tõlkida nende küsimustega tegelevad ettepanekud arenguabiprojektidele, sealhulgas otsuste keskkonnamõju austamine laiemas kontekstis. Samal ajal omandavad õpilased praktilisi teadmisi konkreetsete praeguste probleemide kohta, mis on seotud arengumaade valitud piirkondadega, nimelt Aafrika, Lõuna-ja Kagu-Aasias või Ladina-Ameerikas (vastavalt nende valikule) ja saavad koostada arenguprojekte nende valitud piirkond. Euroopa õpingute lõpetajad saavad aru Euroopa Liidu rollist ülemaailmses keskkonnas, pöörates erilist tähelepanu selle suhtlemisele arenguriikidega.... [-]

Tšehhi Brno-sever
Veebruar 2020
Inglise
Päevane õpe
3 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Mendel University in Brno

Lõpetajad õpingute ajal saavad laialdasi ja täiustatud rakendusi ning loovaid teadmisi süsteemide ja tarkvaratehnika vallas, informaatikateooria alustalasid, väga spetsii ... [+]

Magistrikraad majanduse informaatikasVõtme faktidProgramm: C-SIA System Engineering and InformaticsÕppetöö: C-SIA-EIA majandusinformaatikaKvalifikatsiooni tase: magistriõpe jätkubÕppetöö: täistööajagaKvalifikatsioon: magistrikraadKonkreetsed lubamise nõuded:

Lõpetatud bakalaureusekraad ja sisseastumiseksam, kui vaja.

Kvalifikatsiooninõuded ja -määrused:

Lõpetatud bakalaureusekraad bakalaureuse diplomiga.

Eelneva õppe tunnustamise erikord:

Varasemate õpingute tunnustamise kohta puudub konkreetne kord. Ülikooli tunnustamise menetlus juhindub kõrgkoolide seadusest nr 111/1998 ja ülikooli õppe- ja eksamieeskirjadest. Lisateavet leiate siit.

Programmi profiil:... [-]
Tšehhi Brno-sever
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Mendel University in Brno

See kaheaastane õppesuund annab kraadiõpetajale üldise ülevaate põllumajandusest loomakasvatuses, taimekasvatuses ja mehhaniseerimises. Õpilased tutvuvad kogu põllumajand ... [+]

See kaheaastane õppesuund annab kraadiõpetajale üldise ülevaate põllumajandusest loomakasvatuses, taimekasvatuses ja mehhaniseerimises. Õpilased tutvuvad kogu põllumajandusliku esmatootmise, ärijuhtimise ja loomsete ja taimsete toodete tootmisega.

Õppekava hulka kuuluvad ka strateegiad, mis peaksid viima põllumajanduse säästvaks arenguks, kasutades selleks majanduslikke vahendeid ja tehnoloogiaid ülikoolilõpetajate väljaõppeks. Ideaalne bakalaureuse jaoks, kellel on põllumajandus-, toiduainetootmise ja teadusliku hariduse taust.

Edukatel üliõpilastel antakse magistrikraad õigus kasutada pealkirja "insener".

Kuupäevad:

Registreerimisprotsess avatakse 2019. aasta detsembri keskel.... [-]

Tšehhi Brno-sever
Oktoober 2020
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Mendel University in Brno

Rahvusvaheline õppeprogramm "Rahvusvaheline aiandusteaduse magistriõppeasutus" on koostöös partnerasutustega rakendatud ühise õppekava raames keskendunud õpilaste haridus ... [+]

Rahvusvaheline aianduse teaduse magisterVõtme faktidProgramm: C-HOE AiandusinstituutÕppetöö: C-HOE-IMHS rahvusvaheline aianduse teaduse magisterKvalifikatsiooni tase: magistriõpe jätkubÕppetöö: täistööajagaKvalifikatsioon: magistrikraadKonkreetsed lubamise nõuded:

Lõpetatud bakalaureusekraad ja sisseastumiseksam, kui vaja.

Kvalifikatsiooninõuded ja -määrused:

Lõpetatud bakalaureusekraad bakalaureuse diplomiga.

Eelneva õppe tunnustamise erikord:

Varasemate õpingute tunnustamise kohta puudub konkreetne kord. Ülikooli tunnustamise menetlus juhindub kõrgkoolide seadusest nr 111/1998 ja ülikooli õppe- ja eksamieeskirjadest.

Programmi profiil:

Rahvusvaheline õppeprogramm "Rahvusvaheline aiandusteaduse magistriõppeasutus" on koostöös partnerasutustega rakendatud ühise õppekava raames keskendunud õpilaste haridusele ja koolitusele nende tulevase tegevuse, juhtimise, kaubanduse ja teenuste valdkonnas samuti Euroopa tasandi valitsusasutustes. Õppetöö käigus saavad õpilased omandada teatud eriala tasemel, et läbida nii kohustuslikud kui ka vabatahtlikud kursused, mis on valitud kaasaegse Euroopa aiakultuuride tootmise praeguste suundumuste valguses. Spetsiaalse põllumajandustootmise segmendina hõlmab õpikut "Aiandus" aiandustööstust täiemahulises ulatuses ja erialasid magistri tasemel.... [-]

Tšehhi Brno-sever
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Mendel University in Brno

Magistriõpe keskendub nii sotsiaalmajanduslike kui ka keskkonnaalaste tagajärgedega piirkondade arengu strateegiate ja kontseptsioonide väljatöötamise ja rakendamise teor ... [+]

Regioonide sotsiaalmajanduslik ja keskkonnaalane areng

See "regionaalarengu" magistrikraadi magistriprogramm keskendub piirkondade sotsiaalmajanduslikule ja keskkonnaalasele arengule eesmärgiga anda üliõpilastele põhjalikke teadmisi piirkondade säästva arengu, regionaalarengu, regionaalarengu, loodusvarade keskkonnatingimused ja -küsimused, sotsiaalsed ja kultuurilised tingimused ja suhted regionaalarengus ning piirkondlikud, geograafilised, demograafilised ja haldusküsimused, kultuuripärandi tähtsus ja kasutamine regionaalarengus, samuti avaliku halduse, kohaliku tasandi korraldamise ja juhtimise meetodid valitsuses ja äritegevuses.

Spetsialiseerumine - äri

I. Akadeemiline aasta... [-]

Tšehhi Brno-sever
Veebruar 2020
Inglise
Päevane õpe
3 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Mendel University in Brno

Lõpetajad omandavad põhjalikud teadmised majanduse ja ettevõtte juhtimise ning konkreetsete juhtimis-ja majanduslikest oskustest, et tagada äritegevuse, tootmise juhtimin ... [+]

Ärijuhtimise ökonoomika ja juhtimise magisterVõtme faktidProgramm: C-EMAJ Economics and ManagementÕppetöö: C-EMAJ-MEEN Business Economics and ManagementKvalifikatsiooni tase: magistriõpe jätkubÕppetöö: täistööajagaKvalifikatsioon: magistrikraadKonkreetsed lubamise nõuded:

Lõpetatud bakalaureusekraad ja sisseastumiseksam, kui vaja.

Kvalifikatsiooninõuded ja -määrused:

Lõpetatud bakalaureusekraad bakalaureuse diplomiga.

Eelneva õppe tunnustamise erikord:

Varasemate õpingute tunnustamise kohta puudub konkreetne kord. Ülikooli tunnustamise menetlus juhindub kõrgkoolide seadusest nr 111/1998 ja ülikooli õppe- ja eksamieeskirjadest.

Programmi profiil:

Lõpetajad omandavad põhjalikud teadmised majanduse ja ettevõtte juhtimise ning konkreetsete juhtimis-ja majanduslikest oskustest, et tagada äritegevuse, tootmise juhtimine, finantsjuhtimine, strateegiline juhtimine ja inimressursside juhtimine. Lõpetajad on valmis sõltumatuks ja meeskonnatööks, neil on laialdased teadmised otsuste tugiteenuste, statistiliste andmete analüüsi, kaasaegsete infosüsteemide ja majandusprogrammide seadmete kohta. Lõpetajad saavad kasutada teaduse valdkonna ökonoomika ja juhtimise alal üldisi teoreetilisi teadmisi, et luua uusi mittestandardseid lahendusi otsustusprobleemidele ja prognoosida; lõpetajad on välja töötanud väga häid organisatsioonilisi oskusi, neil on väga häid suhtlemisoskusi nii tšehhi kui ka inglise keeles ning nende argumendid ja otsused põhinevad kvaliteetsetel kvantitatiivsetel andmetel.... [-]

Tšehhi Brno-sever
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

MSc

Mendel University in Brno

Selle programmi õpilased on ette valmistatud strateegia koostamiseks ja piirkondade sotsiaalmajanduslikuks ja keskkonnaalaseks arenguks. ... [+]

Regionaalareng

Kvalifitseerimine: magistrikraad (M.Sc.)

Spetsialiseerumine: äri / globaalne areng

Selle programmi õpilased on ette valmistatud strateegia koostamiseks ja piirkondade sotsiaalmajanduslikuks ja keskkonnaalaseks arenguks. Meie lõpetajad on kvalifitseeritud töötama omavalitsuste ja nendega seotud piirkondlike üksuste, avaliku halduse, kohaliku omavalitsuse, mittetulunduslike organisatsioonide, klastrite, arendusasutuste institutsioonide avaliku halduse tasandil. Nad võivad töötada ka ettevõtetes, huvirühmades ja ühingutes, ekspertide nõustamisteenused piirkondliku arengu valdkonnas. Uuring hõlmab teadmiste loomise protsessi, globaliseerumisprotsesside internaliseerimist, piirkondade sotsiaalseid ja kultuurilisi tingimusi, piirkondlikke, geograafilisi ja demograafilisi aspekte, piirkondade kultuuripärandit, keskkonnatingimusi ja looduslikke tingimusi.... [-]

Tšehhi Brno-sever
September 2019
Inglise
Päevane õpe
3 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

Study at MEDELU

Student life in the Czech Republic

Address
Zemědělská,1
613 00 Brno-sever, South Moravian Region, Tšehhi