University Of West Bohemia - Faculty of Electrical Engineering

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Teaduskonna kohta

Endine Pilseni mehaanika- ja elektrotehnika ülikool (VŠSE) asutati 1949. aasta sügisel Praha Tšehhi tehnikaülikooli osana. Alates 1950. aastast on see olnud eraldi teaduskond ja 1953. aastal sai see iseseisva ülikooli ametikoha, mida juhtis rektor ja hakkas kiiresti arenema. Sel ajal oli teaduskonna koosseisus ainult üks elektrotehnika osakond nimega "Elektrotehnika osakond". Elektrotehnika teaduskond (otsetee FEE) loodi 1960. aastal Pilseni mehaanika- ja elektrotehnikaülikooli osakonna poolt samal ajal mehaanikateaduskonnaga. Lisandusid uued harud, mis keskendusid elektrienergia tootmisele, elektroonikale ja arvutitele.

Praegu on see osa 28. septembril 1991 loodud Pilseni Lääne-Böömimaa ülikoolist.

Peamiste teadus- ja arendustegevuste kohaselt on elektrotehnika teaduskond jagatud viieks osakonnaks ja üheks R-ks

  • Rakendusliku elektroonika ja telekommunikatsiooni osakond (KAE),
  • Elektrienergia ja keskkonnatehnika osakond (KEE),
  • Tehnoloogia ja mõõtmise osakond (KET),
  • Elektromehaanika ja jõuelektroonika osakond (KEV),
  • Elektrotehnika teooria osakond (KTE),
  • Elektrotehnika piirkondlik innovatsioonikeskus.

Haridustegevuse valdkonnas pakub teaduskond ülikooliharidust bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe programmides. Samuti pakub ta oma teenuseid elukestva hariduse valdkonnas.

Teadus-, arendus- ja innovatsioonivaldkonnas keskendub teaduskond põhi- ja rakendusuuringute projektide lahendamisele. Teaduskonnal on pikaajaline kogemus paljude riiklike ja rahvusvaheliste grandiprojektide ning lepinguliste uurimisprojektide lahendamisel. Teaduskond on pikaajalises perspektiivis demonstreerinud oma teadus- ja arendustegevuse tulemuste eduka rakendamise võimalusi praktikas - seda saab dokumenteerida paljude tööstusrakenduste abil, mis on loodud pikaajalise koostöö käigus oluliste ettevõtetega väljaspool Pilseni piirkonda.

Asukohad

Pilsen 3

Address
8 Univerzitní
301 00 Pilsen 3, Plzeňi piirkond, Tšehhi

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega