Loe ametlikku kirjeldust

Rahandus- ja raamatupidamise teaduskonna missiooniks on pakkuda ülikooliharidust akrediteeritud õppeprogrammides, mida õpetatakse võimalikult kõrgel tasemel, arendada teaduslikke uuringuid ning viia läbi akrediteeritud õppejõudude professorite ametissemääramisega seotud erialase ettevalmistuse protseduurid ja menetlused.

Rahandus- ja raamatupidamisteadus loodi 1. juulil 1991 Prahas Ülikooli (VSE) organisatsiooniliste muudatuste tulemusena pärast 1989. aasta revolutsiooni. See oli rajatud ülikoolide epitsentri loomisest alates 1953. aastast ja on jätkuvalt kogu oma õppejõudude rahandus-, raamatupidamis- ja majandusuuringute didaktika osakondade traditsioonides. rohkem kui kuuskümmend aastat olemasolu.

Uuesti loodud rahandus- ja raamatupidamisteadus oli selle algusest peale toetanud tugevat ja stabiilset teaduslike ja haridusalaste spetsialistide meeskonda, kes kombineerides traditsioonilist lähenemist majandusharidusele ja täpselt kavandatud õppekavadele, on edukalt saavutanud konkurentsieelise, mida hoitakse sellel kuupäeval. See stabiilne meeskond tegeles teaduskonna loomisega alates selle loomisest, moodustades nii akadeemilise valdkonna kui ka välise valdkonna silmapaistvate spetsialistide rühma, nagu ettevõtted ja valitsusasutused, kes osalesid olulisel määral Tšehhi ühiskonnas revolutsioonijärgsete muudatuste käigus.

Selle ebatavalise tähtkuju tõttu sai teaduskond üheks Tšehhi Vabariigi majandusõppe tippu ja see õnnestub täna seda prestiižset positsiooni hoida. Rahandus- ja raamatupidamisteadus pakub kolme taset (bakalaureuse-, magistri- ja doktorikraad) türgi keeles.

Alates 2015. aastast on teaduskond uhkelt võimeline pakkuma magistri- ja doktoriõppesid täielikult inglise keeles. Kaheaastane magistriõpe rahandus- ja raamatupidamisarvestuses (MIFA) ja kolmeaastane doktoriõpe kas rahandus- või raamatupidamis- ja ettevõtte finantsjuhtimise alal. See fakt on veel üks tõendusmaterjal teaduskonna tänapäevasest lähenemisviisist ja üritab oma õpilastele pakkuda midagi muud, mis on nende karjääri jaoks väärtuslik.

Teaduskonna kõrge kvaliteet peegeldub uuringute ja küsitluste järjepidevas üleriigilisanduses, mille koostavad spetsialistid, ajakirjanikud ja üliõpilased . Teise osa tõestatud õppejõu kvaliteedist on vilistlaste üliõpilased - lõpetajad.

Nende edukalt kasvav karjäär pankades, audiitor ja konsultatsioonifirmad, tootmis- ja äriettevõtted, sealhulgas valitsusasutused ja ka mittetulundussektoris, räägib iseenesest. Vilistlaste tööhõive edukuse aastaarvestuse hindamisel on meie õppejõud juhtivatel ametikohtadel, kus peaaegu oma lõpetanute töötuse määr on null. Kvaliteet on samuti oluline aspekt, kui tegemist on õppejõudude akadeemiliste töötajatega, arvestades nende akadeemilisi tulemusi, teadus - ja kirjastamistegevusi, mida nii õppejõud toetab kui ka juhib.

Sellel teaduskonnal on privileeg spetsialiseerunud konverentside korraldamisel ja teaduslike ajakirjade avaldamisel ning koostöös mitmete väliseksperditega, kes on kaasatud ülalmainitud tegevustesse ja on teaduskonna akadeemilise nõukogu ametikohad. Tänu neile on teaduskond võimeline järgima kõige uuemat teavet tegelikust elukogemustest ja ühendama need õppe- ja teadustöö atribuutidega, mis toetavad akadeemiliste ringkondade ja igapäevase kogemuse kõrge akadeemilist taset. Teaduskonna rahvusvahelised tegevused pakuvad mitte ainult inglise keele magistri- ja doktoriprogrammi, vaid ka üliõpilasel on ainulaadne võimalus õppida välismaal tänu sellistele programmidele nagu Erasmus või praktikale välismaal.

Teaduskonna tulemused, mis on saadud selle olemasolust, on siduvad ja vajavad suuri jõupingutusi, et neid säilitada ja edasi arendada. Olen kindlalt veendunud, et teaduskond on selle eesmärgi saavutamiseks piisavalt varustatud ja motiveeritud ning seda peetakse jätkuvalt tunnustatud akadeemiliseks asutuseks, kelle erialaseid arvamusi austatakse ja kelle lõpetajad rakendavad oma kvaliteeti praktikas täielikult.

doc. Ing. Ladislav Mejzlík, Ph.D.
dekaan rahandus-ja raamatupidamise teaduskond
Programmide õpetamise keel:
Inglise

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

University of Economics Prague - Faculty of Finance and Accounting

MIFA programmi algne idee oli pakkuda kvaliteetset programmi kõigile õpilastele, kes näevad oma tulevikku finantsides ja raamatupidamises. See sai nägemus, mis lõi erakor ... [+]

MIFA programmi struktuur:1. semester (30 ainepunkti):Vahepealne arvestus: üldiselt heakskiidetud põhimõtted (6 ainepunkti)Tulemuslikkuse juhtimine (6 ainepunkti)Rahvusvaheline rahandus (6 AP)Majandusteadus II (6 ainepunkti)Corporate Finance (6 krediiti)2. semester (30 ainepunkti):Tuletisinstrumendid (6 ainepunkti)Majandus- ja sotsiaalsete näitajate mõistmine (3 AP)Maksustamine CR-is ja EL-is (6 AP)Ettevõtte hindamine (6 ainepunkti)Ärieetika (6 ainepunkti)Üks valikainekursus (3 ainepunkti)3. semester (30 ainepunkti):Valikaine kursused (24 ainepunkti) koos projektiga (6 ainepunkti) võiVahetuse programm või internatuur (30 ainepunkti)4. semester (30 ainepunkti):Audit ja kinnitus (6 ai... [-]
Tšehhi Prague
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles