Loe ametlikku kirjeldust

Lõuna-Böömimaa Ülikool

Lõuna-Böömimaa Ülikool on avalik-õiguslik ülikooli tüüpi haridus- ja teadusasutus, kusjuures kaheksa teaduskonda pakuvad valikut kolmanda taseme haridusprogrammidest.

Teaduskond

Teaduskond loodi 1991. aastal ja pakub bakalaureuse-, magistri- ja magistriõppe mitmesugustes bioloogilistes valdkondades. Enamik õppeprogramme viiakse läbi tšehhi keeles, kuid inglise keele kursuste ja programmide arv kasvab pidevalt. Näideteks on biokütuste bakalaureuse- ja magistriprogrammid, mis töötavad üle kümne aasta, või kvantitatiivne ökoloogia moodul, mis töötab alates 2011. aastast. Lisaks on palju doktorikraadi. üliõpilased, kes töötavad enamuses töörühmas kogu õppejõul. Inglise keele õpingute nimekirja on nüüd pikendanud uus magistriprogramm "Ökoloogia" alates 2019. aasta sügisest.

Kolmeaastased bakalaureuse programmid annavad õpilastele põhiteadmised, mis on vajalikud kas järgnevate magistriõppes või praktilise tööalase töö jaoks. Õpilased valivad kas sissejuhatava bioloogiaprogrammi (ettevalmistus edasisteks õpinguteks bioloogia või bioloogia tulevaste õpetajate jaoks), "Biofüüsika", "Keemia ja keemia tulevastele õpetajatele", "Rakendusmatemaatika", "Matemaatika tulevastele õpetajatele", " Tulevase õpetaja füüsika ja füüsika "," Mõõtmis- ja arvutitehnoloogia "või professionaalselt orienteeritud programmidest -" Ökoloogia ja keskkonnakaitse "," Biomeditsiinilised laboratooriumid "," Mehhatroonika "ja" Rakenduslik informaatika ".

Need programmid viiakse läbi ainult tšehhi keeles, kuigi õpilased peavad omandama inglise keele piisava taseme, et võimaldada neil õppida inglise keeles õpikutest. Tšehhi Vabariigis läbiviidavate õppeprogrammide raames pakub teaduskond inglise keele eliidi bakalaureuseõppe "Bioloogiline keemia" ja "Bioinformaatika" programme. Need õppekavad viiakse läbi kahepoolses piiriüleses koostöös Johannes Kepleri ülikooliga Linzis (Austrias) ja Lõuna-Böömimaa ülikooli teadusosakonnaga České Budějovice.

Magistriõppe programmid on avatud kõigile üliõpilastele, kes on edukalt läbinud bakalaureusekraadi ülikoolis bioloogias või sellega seotud valdkondades. Taotlejad võetakse vastu konkursi alusel, sõltuvalt nende tulemustest sissepääsu kontrollimisel. Nad võivad siseneda erinevatesse õppeainetesse: "Applied Informatics", "Bioloogiline keemia", "Biofüüsika", "Botaanika", "Kliiniline bioloogia", "Ökoloogia", "Eksperimentaalne bioloogia", "Keskkonnakeemia", "Parasitoloogia", "Zooloogia" "Või" füüsikalised mõõtmised ja modelleerimine ". Alates 2008. aastast on olnud ka võimalus õppida kahekordsete õppejõudude ja õpetajakoolituse pakutavate kombinatsioonide individuaalseid õppekavasid. Enamik neist programmidest toimub ainult tšehhi keeles, kuid mõned neist on ka inglise keeles ja eeldatavasti suureneb ingliskeelsetest versioonidest.

Õpilased omandavad oma erialal rohkem teoreetilisi teadmisi ja annavad ka diplomi lõputöö, mille tulemuseks peab olema paber, mis avaldatakse vastavas korrapärases rahvusvahelises teadusajakirjas. Tänu üliõpilaste (nt Socrates / Erasmus) vahetusprogrammide kasvavale huvile Euroopas või isegi kaugemalgi pakuvad programmid osaliselt poolaastakursusi, mille käigus on võõrtudengitele mitmeid seotud teemasid.

Doktoriõppe tase võib olla välisüliõpilaste jaoks eriti oluline. Allpool olevas tabelis on näidatud doktoriõppe valdkonnad ja näidatud lehekülgedel on esitatud üksikasjalikum teave üksikute programmide kohta.

Programmide õpetamise keel:
Inglise
Tšehhi

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

University of South Bohemia – Faculty of Science

Programm laiendab edukat kvantitatiivset ökoloogia moodulit prof. Jan Lepš, kes töötab alates 2011. aastast. ... [+]

Programm laiendab edukat kvantitatiivset ökoloogia moodulit prof. Jan Lepš, kes töötab alates 2011. aastast.

Õpilasi koolitatakse tänapäevastes ökoloogiauuringutes. Kursused keskenduvad ökoloogilisele teooriale ja analüüsile ning ökoloogiliste andmete tõlgendamisele tänapäevaste arvutusmeetodite abil. Töökoormus on umbes viis kursust semestris.

Tugev rõhk pannakse õpilaste enda uurimistööle; peaaegu pooled ainepunktid antakse uurimisprojekti jaoks, mis viiakse läbi kogu kaheaastase õppeperioodi vältel, ning selle aluseks on magistritöö. Parimad projektid avaldatakse tõenäoliselt esimese õpilasega. Lektorid ja doktoritöö juhendavad kvaliteetset uurimistööd tihti tihedas koostöös Tšehhi Teaduste Akadeemia Bioloogiakeskusega.... [-]

Tšehhi Ceske Budejovice
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Küsi tasuta infot
University of South Bohemia – Faculty of Science