Loe ametlikku kirjeldust

Meist

Ida- ja Lõuna-Aafrika juhtimisinstituut (ESAMI) on valitsustevaheline piirkondliku juhtimise arenduskeskus. ESAMI peakontor asub Arushas, ​​Tansaanias.

Instituut loodi põhieesmärgiga pakkuda piirkonda koolitatud personali mitmetes kriitilistes valdkondades, sealhulgas poliitika juhtimine, transpordi juhtimine, finantsjuhtimine, infotehnoloogia juhtimine, tervishoiu juhtimine, inimressursside juhtimine, projektijuhtimine, energia ja keskkonna juhtimine ning muu hulgas soolise võrdõiguslikkuse juhtimine.

Keskenduti keskmise tippjuhtide koolitamisele piirkonnast, et parandada nende juhtimisalast tegevust, võttes arvesse ülemaailmseid probleeme, kuid keskendudes Aafrika keskkonda.

ESAMI volitused, missioon, visioon ja filosoofia

Ida- ja Lõuna-Aafrika juhtimisinstituut (ESAMI) on Pan-Aafi piirkonna juhtimisarengu keskus, mis kuulub Ida- ja Lõuna-Aafrika piirkonna kümneliikmelisse valitsusse. Need on Kenya, Malawi, Mosambiik, Namiibia, Seišellid, Svaasimaa, Tansaania, Uganda, Zambia ja Zimbabwe. See on teenindus- ja turule orienteeritud asutus, mis pakub kõrgetasemelist spetsialiseeritud juhtimiskoolitust, nõustamisteenuseid, haridusprogramme ja tegevusele orienteeritud juhtimisalaseid teadusteenuseid. Teised riigid, kes osalevad korrapäraselt ESAMI juhtimisarenduse programmides, on Lesotho, Botswana, Lõuna-Aafrika, Angola, Ruanda, Sierra Leone, Nigeeria, Eritrea, Elevandiluurannik, Libeeria, Ghana, Gambia, Sudaan, Etioopia ja Burkina Faso.

1997. aasta mais nimetas ÜRO Aafrika majanduskomisjon ametlikult ESAMI-d Aafrika juhtimisarenduse tippkeskuseks. Selle tunnustamise tõttu on vaja ESAMI-l laiendada oma teenuseid kõikidele Aafrika riikidele. Uue aastatuhande Aafrika juhtimisküsimuste lahendamiseks pakub ESAMI endiselt kõrgekvaliteedilist, kliendikeskne juhtimisarenduse sekkumist kogu Aafrikas.

Volitus

ESAMI volitused on parandada Aafrika avalike, era- ja rahvusvaheliste organisatsioonide tulemuslikkust ja juhtimise tõhusust. Seda tehakse järgmiste tegevuste kaudu:

 • Juhtimiskoolitus ja haridus;
 • Juhtimiskonsultatsiooni- ja nõustamisteenused;
 • Juhtimisuuringud, teadmiste genereerimine ja väljaanded;
 • Heade tavade edendamine juhtimises.

Visioon

2020. aastaks on ESAMI rahvusvaheliselt tunnustatud juhtkonna ja ettevõtete ümberkujundamise keskus

Missioon

Meie ülesanne on muuta institutsioonid juhtimisarenduse, uuendusliku hariduse, juhtimiskoolituse, uute teadmiste genereerimise ja nõustamisteenuste kaudu.

Meie klientide universumiks on üksikisikud, avalikud, era- ja rahvusvahelised organisatsioonid.

ESAMI: minevik ja olevik

Alates selle loomisest 1980. aastal on ESAMI teinud märkimisväärset panust inimressursside ja juhtimise arendamisse piirkonnas. Selle tähtsus Regionaalse juhtimisarengu instituudi rolli järele on oluliselt kasvanud, kuna piirkonnas ja riikides on klientide nõudlus suurenenud. Praeguseks on instituudi pakutavad avatud juhtimisarenduse programmid üle 75 000 kesk- ja kõrgema tasandi töötajad valitsuse, avaliku sektori, era- ja kodanikuühiskonna organisatsioonides.

ESAMI strateegiline tõukejõu

ESAMI programmid põhinevad kliendi tekkivatel vajadustel kogu kontinendil. Instituut on jätkuvalt veendunud, et programmid saavad kasu uuringutest, mis viiakse läbi vajaduste hindamise ja osalejate tagasiside vormis. Programmi hindamine, märgistamisuuringud ja mõju hindamine moodustavad olulise osa ESAMI väljaõppe ja suutlikkuse suurendamise protsessist. Käesolevas prospektis esitatud koolitusprogrammid omavad tugevat seost juhtimise ja tulemuslikkuse parandamise vahel nii üksikisiku kui ka organisatsiooni tasandil.

Kliendiprobleemide ja -probleemide lahendamiseks tehakse spetsiaalseid programme. Need viiakse tavaliselt läbi nõudmisel, kliendi jaoks sobivates kohtades ja kuupäevadel.

ESAMI käivitas Executive MBA programmi, mis on osutunud üsna edukaks. Praeguseks on ärikooli registreerimine 3600 õpilasega, kes levitavad kümmet ülikoolilinnakut Aafrikas.

ESAMI on ka sisse seadnud ärijuhtimise tunnistuse, diplomi ja bakalaureuse kraadiõppeprogrammid.

ESAMI võime ja võrdlevad eelised

Halduskeskuse arendamise keskusena on ESAMI ühine keskus, kus kogunevad erinevatest riikidest pärit inimesed, et jagada ja vahetada kogemusi piirkondlikus raamistikus. Instituudi eesmärk on seda suhtlust tõhustada, et hõlbustada kliendiorganisatsioonide juhtimisalast tegevust ja tõhusust. ESAMI üks suurimaid Aafrika piirkondlikke institutsioone ja juhtimisarengu peamine juhtpartner on suuresti juurdunud järgmistes omadustes:

 • Selle tuum on erinevate põliselanike, kõrge kvalifikatsiooniga ja kvalifitseeritud töötajatel, kes mõistavad riike, kellega nad hästi töötavad
 • Edukas asutus, mida haldavad Aafrika spetsialistid, kes tunnevad Aafrika keskkonda ja on oma teenistuses pühendunud.
 • ESAMI laiaulatuslik ja paindlik mandaat, mille juhivad dünaamiline juhatajate nõukogu
 • ESAMI finantsalase iseseisvuse tase koolitusest ja konsultatsioonitulust, mis ei sõltu elatusvahenditest
 • Töötajad, kes soovivad ja pühenduvad tõhusale paranemisele ja uuendustele.
 • ESAMI suutlikkus oma professionaalsete töötajate kiireks juurutamiseks, mida täiendavad oma klientidega tegelevate büroode võrgustik
 • Aastate jooksul omandatud rikkalik kogemus erinevatelt taustadelt ja riikidelt koosnevate klientidega
 • Institutsionaalsete ja individuaalsete kontaktide võrgustik
 • Paindlikkus ja valmisolek kohaneda muutuva keskkonna ja ootustega
 • Regionaalne maitse ja iseloom, mis sobivad instituudi tegevustega ja reageerivad kiiresti konkreetsete nõuete, murede ja prioriteetidega.
Programmide õpetamise keel:
 • Inglise

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

Esami Business School

Õhtusöök MPA programm on spetsiaalselt kavandatud avalikus sektoris töötavate juhtivtöötajate jaoks. See näeb ette juunioride ja tippjuhtide väljaarendamist, mis kuuluvad ... [+]

Struktuur

Õhtusöök MPA programm on spetsiaalselt kavandatud avalikus sektoris töötavate juhtivtöötajate jaoks. See näeb ette juunioride ja tippjuhtide väljaarendamist, mis kuuluvad juhtivtöötajate juhtimiskavasse.

MPA programme pakutakse õhtuti kell 17.00-10.00. Klassid kestavad kaks kuni kolm nädalat iga kahe ja poole kuni kolme kuu järel.

Programmikohad

Õhtuklassi MPA pakutakse ESAMI liikmesriikides järgmistes kohtades: - Arusha, Dar es Salaam ja Mwanza, Tansaania; Nairobi, Kenya; Kampala, Uganda; Lusaka, Sambia; Lilongwe ja Blantyre, Malawi; Harare, Zimbabwe; Windhoek ja Oshakati, Namiibia; Mbabane, Svaasimaa; Maputo, Mosambiik; Mahe, Seišellid.

Tasu struktuur... [-]
Tansaania Arusha Kenya Nairobi Dar es Salaam Sambia Lusaka Uganda Kampala Namiibia Windhoek Svaasimaa Mbabane Zimbabwe Harare Mosambiik Maputo Malawi Lilongwe  + 15 Rohkem
September 2019
Inglise
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Esami Business School

Programm on struktureeritud nii, et kombineerida kohapealseid õpitöid väljaspool kohapealseid tegevusi. Intensiivse kohapealse õpetamise eelneb ettevalmistav lugemine ja ... [+]

Eesmärgid

Programmi eesmärk on kasu üksikisikutele, organisatsioonidele ja kogu Aafrika ühiskonnale. Ettevõtlikku tegevust edendatakse kogu maailmas. Igas ühiskonnas ei saa uue ettevõtte vajadust ületada. Olemasolevad organisatsioonid nõuavad ka loomingulisi ideesid ja uuendusi, mis aitaksid neid ära kasutada ja arendada uusi ärilisi lähenemisviise, samuti laiendada, mitmekesistada ja parandada konkurentsivõimet. Kõik need on karjäärivõimalused õpilastele selles programmis.

Programmi struktuur

Programm on struktureeritud nii, et kombineerida kohapealseid õpitöid väljaspool kohapealseid tegevusi. Intensiivse kohapealse õpetamise eelneb ettevalmistav lugemine ja sellega seotud harjutused koolile esitamiseks. Samuti on järgnev istungjärgu järeltegevus, mis hõlmab selliseid tegevusi nagu probleemide lahendamine, väliuuringute aluseks olevad paberkirjed ja iseseisev lugemine.... [-]

Tansaania Arusha Kenya Nairobi Dar es Salaam Sambia Lusaka Uganda Kampala Namiibia Windhoek Svaasimaa Mbabane Zimbabwe Harare Mosambiik Maputo Malawi Lilongwe  + 15 Rohkem
September 2019
Inglise
Osakoormus
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

MSc

Esami Business School

Selle programmi eesmärk on rahuldada Aafrika avaliku ja erasektori ettevõtete kasvavat vajadust projektijuhtimise valdkonnas. Investorid ja juhid muutuvad üha rohkem tähe ... [+]

Struktuur

Selle programmi eesmärk on rahuldada Aafrika avaliku ja erasektori ettevõtete kasvavat vajadust projektijuhtimise valdkonnas. Investorid ja juhid muutuvad üha rohkem tähelepanu nappe kasutamisele ja rahaliste vahendite sageli raskesti kasutusele võtmisele. Vahepeal on suurenenud avaliku ja erasektori investeeringute kvaliteedi nõudlus ja juhtimine. See kursus arendab põhjalikult arusaamist erinevatest lähenemisviisidest arengukavale ja majanduspoliitilistele küsimustele, põhjalikult koolitades tehnikaid Aafrika arendusprojektide ja -programmide kavandamiseks, kujundamiseks ja majandusanalüüsiks. Projekti kavandamisel ja kulude-tulude analüüsimisel on valikuid puudutavad küsimused ja analüütilised meetodid tugevalt rõhutatud. Keskkonnanalüüs kajastub üksikasjalikult, et kajastada vajadust loodusvarade parema haldamise järele.... [-]

Tansaania Arusha Kenya Nairobi Dar es Salaam Sambia Lusaka Uganda Kampala Namiibia Windhoek Svaasimaa Mbabane Zimbabwe Harare Mosambiik Maputo Malawi Lilongwe  + 15 Rohkem
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Esami Business School
Address
Headquarters P. O. BOX 3030, Arusha, Tanzânia
Arusha, Arusha Region, Tansaania
Koduleht
Telefon
+255 27 297 0070/1/2/3
ESAMI KENYA
Address
ESAMI KENYA 4th Floor International House P. O. Box 566628 – 00200
Nairobi, Nairobi County, Kenya
Koduleht
Telefon
+254 20 222 8233
ESAMI DAR ES SALAAM
Address
ESAMI DAR ES SALAAM 3rd Floor, NIC Investment House P.O. Box 22290
Dar es Salaam, Dar es Salaam, Tansaania
Koduleht
Telefon
+255 22 211 2670/ 213 5046
ESAMI - ZAMBIA
Address
ESAMI - ZAMBIA 2ND Floor, Superannuation House Ben Bella Road P.O. Box 32132
Lusaka, Lusaka Province, Sambia
Koduleht
Telefon
+260 211 222937
ESAMI – UGANDA
Address
ESAMI – UGANDA ESAMI Centre, Plot 52 Bombo Road P.O. Box 824
Kampala, Central Region, Uganda
Koduleht
Telefon
+256 41 4 254 222 / 343 397
ESAMI – NAMIBIA
Address
ESAMI – NAMIBIA Cnr Nelson Mandela/Sam Nujoma HIDAS Centre P.O. Box 1836,
9000 Windhoek, Khomas Region, Namiibia
Koduleht
Telefon
+264 61 236 965/6
ESAMI – eSWATINI
Address
ESAMI – eSWATINI 3RD Floor, Lilunga House Somhlolo Rd P.O. Box 4234
Mbabane, Hhohho Region, Svaasimaa
Koduleht
Telefon
+268 240 48494
ESAMI – ZIMBABWE
Address
ESAMI – ZIMBABWE 6 Bantry Road, Alexandra Park P.O. Box 2627
Harare, Harare Province, Zimbabwe
Koduleht
Telefon
+263 242 744364/ 744935
ESAMI MOZAMBIQUE
Address
ESAMI MOZAMBIQUE No. 657 Floor No. 1 Avenida Julius Nyerere P.O. Box 2077
Maputo, Maputo, Mosambiik
Koduleht
Telefon
+ 258 21 487375
ESAMI MALAWI
Address
ESAMI MALAWI 1st Floor, Development House, City Centre P.O. Box 31127 Lilongwe 3
Lilongwe, Central Region, Malawi
Koduleht
Telefon
+265 1 774423/770253