Loe ametlikku kirjeldust

Oleme Mavericks

Texase ülikool Arlingtonis on Põhja-Texase piirkonna õitsengu juht, kes kasvatab meelt selles keskkonnas, mis väärtustab tipptaset, leidlikkust ja mitmekesisust. UTA on pühendunud elukestva õppurite ja kriitiliste mõtlejate loomisele meie piirkonna ja rahva nõudluse kaudu.


Eristatav ülikool

UTA on kasvav Carnegie Research-1 "kõrgeim uurimisaktiivsus", mis on pühendunud elukvaliteedi avastamisele, uuenduslikule juhendamisele ja hoolivate kogukonna kaasamisele.

Excellence ja saavutused on külluses Texase Ülikoolis Arlingtonis. Meie kõrgelt hinnatud akadeemilised programmid meelitavad parimaid ja eredamaid teadlasi kogu maailmast ning meie õppejõud ja üliõpilased saavad pidevalt riiklike ja rahvusvaheliste tunnustuste oma saavutuste eest. Nende õpetuste laius ja sügavus rõhutavad UTA staatust intellektuaalseks jälitamise eelispaigaks ja positiivsete muutuste juurest.


Ülikooli edetabel

 • UTA-le anti R-1: doktorikraadiga ülikoolid - kõrgemate teadustegevuse määramine Carnegie kõrgkoolide klassifikaatori poolt, lõplik nimekiri tippteadlaste doktorantidele Ameerika Ühendriikides. See paneb ülikooli 115 asutuste eliitgruppi, sealhulgas Harvardi, MIT-i ja Johns Hopkinsi.
 • USA uudised
 • USA uudised
 • Military Times sõnul on UTA nelja-aastase Texase ülikooli kõrgeim nimekiri 2018. aasta parimaks loomaarstide kollektsioonide loendis nr 12.
 • UTA on 2018. aasta Victory Media'i numbriks 9, mis on sõjaväeline sõbralik ülikool, mis hindab kõrgharidusasutusi juhtivate väljaannete tutvustamiseks sõjaväeõpilaste värbamisel ja toetamisel.
 • Ülikool tõusis maailmatasemel edetabelis aastatel 2018-1916 kokku 16 laigust riigis ja kolmes maailmas. UTA on maailmas 150. kohal ja maailmas 558. kohal.
 • Princetoni ülevaade nimega UTA kui "Lääne parim" oma 2019. aasta parimates kolledžites: piirkondade kaupa regioonide pingeread.
 • Mitmekesine: kõrgharidusega seotud probleemid tõstavad UTA riikide kõrgemate ülikoolide seas, et anda vähemuste õpilastele kraadi. Aastal 2017 oli UTA Texases 1-st bakalaureuse- ja magistriõppe kraadidele Aafrika-Ameerika üliõpilastele, Põhja-Texasele nr 1 ja 12 riigis Hispaanias lõpetanud üliõpilaste magistrikraadidele, nr 1 Põhja-Texases. ja Hispaanias õppivate üliõpilaste maakonnakirjanikele nr 18 Hispaanias õppivatele õpilastele, Põhja-Texasele nr 1 ja Texases kõigile vähemusõpilastele antud magistrikraadidele, ja 21. kohal riigis bakalaureuse- ja magistriõppekavades kõik vähemusõpilased.
 • Kolledži fakultatiivne koht UTA-l 15 protsendil USA kolledžites ja ülikoolides veteranide sõbralikkuse jaoks. Hinne põhineb veteranide, aktiivsete sõjaväelaste õpilaste ja nende perede õpitulemustel.
 • Sõjaline kõrgharidus
 • Ajakirja Winds of Change nimega UTA oma 2017.-18. Aasta loendina 200 populaarseima üliõpilase kooli jaoks, kes taotlevad STEM-kraadi, kolmandat aastat järjest on see tunnustatud.
 • UTA on number "50 täiskasvanuhariduse parimat kolledžit", mis esitatakse suurte väärtuste kolledžite 2017.-18.
 • Forbes järjestatud UTA nr 191 oma 2018 Best Value Colleges nimekirja.
 • UTA nimetas Latino Leadersi ajakirja "Parimate koolide jaoks Latinos".
 • Brookingsi Instituudi aruanne on Texase Ülikool Arlingtonis riigi rahvuslike ülikoolide seas kõrge kvaliteediga kõrghariduse omandamisel kõigile sissetulekute tudengitele.
 • Matemaatika-naiste assotsiatsioon kiitis UTA ​​AWMi õpilaste peatüki 2017. aastal oma inauguratsioonifondi rahaliste vahendite kogumise ja jätkusuutlikkuse nimel.
 • Aastal 2018 nimetas UTA ​​üheks NetCulture.com-le mittetraditsiooniliste üliõpilaste parimaks internetikoolideks. See oli loendis nr 8.
 • UTA kuulus rahvusliku tippkeskuse "Cool koolid" hulka 2017. aastal Sierra klubi riikliku ajakirjaga Sierra. Sierra hindab igal aastal koolide paljusid säästvusmõõdikuid, sealhulgas transporti, jäätmete kõrvaldamist, energiat, toitu ja ülikoolilinnakute uuendusi.
 • Ameerika Ühendriikide tsiviilehituse instituudi ehituskonstruktsioonide instituut kiitis UTA ​​ASCE magistriõppeasutuse peatüki aasta lõpus 2017. aastal.
 • Hispanic Network Magazine pakkus UTA ​​hulka rahva parimatest koolidest 2017. aastal.
 • UTA määrati Carnegie kogukonna teenistuskoolituse edendamise sihtasutuse ja riikliku koolisüsteemi raames Carnegie kogukonna kaasatud ülikooliks 2010-2020.
 • Princetoni ülevaade sisaldas UTA ​​oma loendis "Parim 381 kolledž: 2017 väljaanne".
 • ValueColleges.com sai 2017. aastal top 50 Best Value Graduate Schooli hulgas UTA. Hindajad ütlesid, et UTA asukoht annab õpilastele juurdepääsu ühe riigi juhtivatele majanduskeskustele.
 • Maailma ülikoolide edetabeli keskus pani 2017. aasta nimekirja USA-sse numbri 166 Ameerika Ühendriikides. See on kasv 175ni 2016. aastal, 2015. aastal nr 185 ja 2014. aastal nr 196.
 • UTA tuli 36. kohalseks Wall Street Journal'i ja kõrgkooli kõrgkoolide kollektsiooni edetabeliks "Environmental Pillar" 2017. aastal. Sillar hindab üliõpilaskonna moodustumist igas ülikoolilinnakus, aidates õpilastel mõista, kas nad leiavad end mitmekesistes, toetavates, ja kaasav keskkond kolledži juures.
 • UTA oli 1. koha Texases ja 49. kohal rahvas Washingtoni igakuise 2017. aasta Ameerika parimate nelja-aastaste täiskasvanute koolide nimekirjaga. Ajakiri valis kolledžid Haridusministri integreeritud keskastme hariduse andmekeskuste uuringu ja nende College Scorecardi andmebaasi andmetel.
 • ValueColleges.com on 2017. aasta Best Value Online Graduate Schooli loendis UTA ​​number 42.
 • Times Kõrgharidus järjestatud UTA nr 126 oma nimekirja parimad ülikoolid Ameerika Ühendriikides 2018.
 • UTA-l on USA uudis number 141
 • USA uudised
 • UTA on üks Phis Theta Kappa 2017 Transfer Honor Roll'ist, mis tunnistab tipptasemel kogukondade kolleegiumi üleviimise Pathways .
 • UTA oli Texas Hold'emis ValueColleges.com's Best Online Colleges'is 8. kohal.

Põhja-Texase südames on state-of-the-art ülikool

Üha enamate ülikoolilinnakohtade elanikega on UTA saanud esimese valikuvõimaluse ülikooliks üliõpilastele, kes otsivad elavat kolledži kogemust. Meie üliõpilased osalevad ühisõppeprogrammide jõulises tegevuses, mis valmistab neid ette järgmise põlvkonna juhidena.

Rajatised

Rohkem ressursse. Vähem konkurentsi.

Meil on Texase Ülikoolis mõned kõige uskumatumad õpikeskkonnad. Siis tulevad üliõpilased, et neil on juurdepääs sellele kõigile. Kunstnikud, kes näitavad UTA galeriis oma tööd tulevastele õdedele, mis reageerivad meie aruka haigla hädaolukordadele, annavad meie tudengitele võimaluse töötada ruumides, mis hägustavad joont kogu maailmas, mida nad õpivad, ja seda, mida nad saavad kujundada .


Meie vilistlaste ajalugu

Umbes 65 protsenti ülikooli 210 000 vilistlasest elab Põhja-Texases ja annavad panuse meie aastasest majanduslikust mõjust 12,8 miljardi dollarini.


Meie juhid

Me ühendame õpilased oma karjääriga. Me anname oma õppejõule võimaluse oma huve järgida. Ja me tarnime maailma värskete ideede ja väljapaistvate talentidega. See, mis muudab kõik need võimalused võimalikuks, on meie tugev keskne organisatsioon, mis töötab tõhususe, selguse ja terviklikkusega.

Programmide õpetamise keel:
 • Inglise

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

University of Texas Arlington

Master of Construction Management kraadi on interdistsiplinaarne programm, mis keskendub ehitusprojektide juhtimisele. See hõlmab valikaineid arhitektuuri, äri ja juhtimi ... [+]

Master of Construction Management kraadi on interdistsiplinaarne programm, mis keskendub ehitusprojektide juhtimisele. See hõlmab valikaineid arhitektuuri, äri ja juhtimise valdkonnas. See magistrikraad on mõeldud peamiselt kandidaatidele, kellel on bakalaureusekraad tsiviilehituses, kuid üliõpilased, kellel on erinevad bakalaureuseõppe erialad, saavad siseneda programmis, võttes vastavaid nivelleerimiskursusi.

Ehituse juhtimine

Ehitustehnoloogiate, rahastamise ja meetodite väljatöötamine rõhutab ehitusprojektide usaldusväärse ja süstemaatilise juhtimise vajadust. Organisatsioonistruktuurid, ärimudelid ja uute tehnoloogiate rakendamise võimekus eeldavad ehitusjuhtimise alast põhjalikku uurimist. Ehitusjuhtimise magistri kraad pakub interdistsiplinaarseid uuringuid äri-, elamute, raskete / maanteede ja tööstuslike rakenduste jaoks, et lahendada mitmesuguseid ehitushalduse valdkonna väljakutseid.... [-]

Ameerika Ühendriigid Arlington
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
Osakoormus
2 - 3 semestrid
Ülikool
Online
Loe edasi eesti keeles

MSc

University of Texas Arlington

Programmi "Arvutiteadus" (CS) eesmärk on hõlbustada üliõpilase jätkuvat erialast ja teaduslikku arengut. Magistrikraad (MS) programm on mõeldud õpilase teadmiste laiendam ... [+]

Programmi Computer Sc (CS) kraadiõppe eesmärk on hõlbustada õpilase jätkuvat erialast ja teaduslikku arengut. Magistrikraad (MS) programm on mõeldud õpilase teadmiste laiendamiseks ja rõhutama konkreetset kontsentratsiooni valdkonda.

Tüüpilised kontsentratsioonipiirkonnad hõlmavad järgmist:

ArvutisüsteemidIntelligentsed süsteemidTarkvaraarendusAndmebaasSideÕppekava

Magistrikraad Arvutiteaduse mittesooria võimalusi pakuvad erialast arengut arvuti teaduses. Struktureeritud valik nõuab 36 krediidi tundi.

Nõutavad kursused

CSE 5311: täpsemad algoritmidCSE 5301: Andmete analüüs ja modelleerimismeetodid võiCSE 5306: operatsioonisüsteemid II võiCSE 5317: kompilaatorite projekteerimine ja ehitus... [-]
Ameerika Ühendriigid Arlington
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
Osakoormus
2 - 3 semestrid
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Texas Arlington

Arvutitehnika (CpE) kraadiõppe programmide eesmärk on hõlbustada õpilase jätkuvat professionaalset ja teaduslikku arengut. Magistrikraad (MS) programm on mõeldud õpilase ... [+]

Arvutitehnika (CpE) kraadiõppe programmide eesmärk on hõlbustada õpilase jätkuvat professionaalset ja teaduslikku arengut. Magistrikraad (MS) programm on mõeldud õpilase teadmiste laiendamiseks ja rõhutama konkreetset kontsentratsiooni valdkonda.

Tüüpilised kontsentratsioonipiirkonnad hõlmavad järgmist:

ArvutisüsteemidIntelligentsed süsteemidTarkvaraarendusAndmebaasSideÕppekava

Nõutavad kursused

CSE 5311: täpsemad algoritmidCSE 5301: Andmete analüüs ja modelleerimismeetodid võiCSE 5306: operatsioonisüsteemid II võiCSE 5317: kompilaatorite projekteerimine ja ehitus

Laius kursused

Laiuskursused on määratletud kui kõik CSE kursused, mis ei kuulu üliõpilase põhivaldkondade hulka. Iga laiuskursus peaks olema võimalikult erinev õppetööst. Struktureeritud variandi õpilased valivad KOLM ulatusliku kursuse.... [-]

Ameerika Ühendriigid Arlington
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
Osakoormus
2 - 3 semestrid
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Texas Arlington

Kursuse pakkumised pakuvad üliõpilasel võimalust oma teadmisi laiendada ja süvendada paljudes elektrotehnika valdkondades. Üliõpilane võib õppejõu nõustaja abiga planeeri ... [+]

Kursuse pakkumised pakuvad üliõpilasel võimalust oma teadmisi laiendada ja süvendada paljudes elektrotehnika valdkondades. Üliõpilane võib õppejõu nõustaja abiga planeerida programmi ühel paljudest spetsialiseerumise valdkondadest elektrotehnika valdkonnas või vastavate teadus- ja tehnikaosakondade pakkumistest.

Magistriõpe ja teadustöö pakutakse järgmistes valdkondades:

Digitaalsed ja mikroprotsessor / kontrolleridTahkete osakeste seadmed, ahelad ja süsteemidSüsteemid ja juhtimisseadmedElektromagnetilised väljad ja rakendusedDigitaalignaali ja pilditöötlusTelekommunikatsioon ja infosüsteemidPower SystemsOptilised seadmed ja süsteemidNanotehnoloogia ja MEMS - materjalid ja seadmedTaastuvenergia süsteemid ja transpordiseadmed... [-]
Ameerika Ühendriigid Arlington
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
Osakoormus
2 - 3 semestrid
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Texas Arlington

Inseneri juhtimisprogramm on interdistsiplinaarne programm, mis ühendab inseneri- ja ärikontseptsioone. Õppekava valmistab kogenud professionaalse inseneri või teadlat ju ... [+]

Inseneri juhtimisprogramm on interdistsiplinaarne programm, mis ühendab inseneri- ja ärikontseptsioone. Õppekava valmistab kogenud professionaalse inseneri või teadlat juhtrolli ettevõtete tehnoloogiliste ressursside, sealhulgas inimeste, tehnoloogia ja protsesside kavandamisel, arendamisel ja juhtimisel. Lõpetajad omandavad arusaamise, kuidas kasutada tehnilist baasi, et saavutada organisatsiooni operatiivsed, strateegilised ja konkurentsivõimelised eesmärgid. Seda programmi pakutakse koostöös ärijuhtimise kolledžiga.

Vastuvõtutingimused

MS programmide taotlejatele peab olema vastav bakalaureusekraad ja nad peavad vastama allpool kirjeldatud tingimusteta sissepääsukriteeriumidele. Kandidaatidele, kes ei vasta kõikidele kriteeriumidele, võidakse anda katseajal või ajutiselt.... [-]

Ameerika Ühendriigid Arlington
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
Osakoormus
2 - 3 semestrid
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Texas Arlington

Industrial Engineering Program eesmärk on anda üliõpilane põhiteadmised mitmes valdkonnas tööstuse insener. Üliõpilane võib jätkata laiapõhjalist kraadi või spetsialiseer ... [+]

Tööstusarhitektuuri kraadiõppekava eesmärk on anda üliõpilane põhiteadmisi tööstustehnoloogia eri valdkondades ja võimalust rõhutada konkreetses valdkonnas. Magistriõppe üliõpilane võib spetsialiseeruda ükskõik millisele tööstustehnoloogia valdkonnale, nagu näiteks üldine tööstusintegratsioon, operatsiooniuuringud ja rakendusstatistika, tootmissüsteemid, logistika, ettevõttesüsteemid, ettevõtete juhtimine ja ergonoomika.

Magistrikraad tööstusliku inseneri teadus-orienteeritud programm, mis koosneb väitekirja võimalus, väitekirja asendaja võimalus ja mitte-väitekirja võimalus.

MS kraad tööstuse inseneri nõuab 30 tundi muidugi lisaks bakalaureuse kraadi mitte-väitekirja võimalus. Programm hõlmab selliseid kursusi nagu:... [-]

Ameerika Ühendriigid Arlington
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
Osakoormus
2 - 3 semestrid
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Texas Arlington

Eesmärk magistri kraad infosüsteemide on pakkuda kvalifitseeritud üliõpilastele nii üldine teadmisi äri-ja spetsialiseeritud teadmisi infosüsteemide. Õpilased puutuvad ko ... [+]

Infosüsteemide karjäär võib olla põnev ja keeruline. IS on kasvav valdkond, millel on palju võimalusi. IS bakalaureusetöötajate tasud on kõrgemad kui bakalaureuseõppe ja magistri kraadi tüüpilised äriülesanded.

Magistrikraad Infosüsteemide eesmärk on anda lõpetajale nii üldised teadmised äri-ja spetsialiseeritud teadmisi infosüsteemide. Õpilased puutuvad kokku arvukate infosüsteemide valdkondade, sealhulgas juhtimisinfosüsteemide, andmebaaside haldussüsteemide, süsteemide analüüsi ja disaini ning andmeside teoreetika, uurimistöö ja praktiliste rakendustega. ja võib võtta valikained üldiselt süsteemide kontseptsioonide, elektroonilise kaubanduse, äri analüüsi, probleemide formuleerimine, infotehnoloogia, juhtimise teaduste, teadusuuringute ja muude seotud valdkondades. Programmi eesmärk on valmistada üliõpilasi ette infosüsteemide karjäär äri- ja tööstusettevõtetes, samuti valitsus- ja mittetulunduslikes organisatsioonides.MSIS-programmi tüüpiline õppekava on:BSTAT 5325 täiustatud statistikaINSY 5337 Andmete säilitamine ja ärinõustamineINSY 5339 Andmete kaevandamineINSY 5376 Big Data või INSY 5377 veebianalüüs või INSY 5378 andmeteadusINSY 5373 projektijuhtimineINSY 5375 Infotehnoloogia juhtiminevalikainete hindamine, mille on heaks kiitnud kraadiõpetaja **MSIS-programm võimaldab paindlikkust valikute valimisel ja programmi tempos. Kõik kursused pakutakse Arlingtonis, Texases asuvas ülikoolilinnakus õhtuti.** Neile õpilastele, kellel on ebapiisavad IT kursused, on valikained kohustuslikud INSY 5309, INSY 5335 ja INSY 5341.VastuvõtutingimusedVastuvõtmise MS infosüsteemide (MSIS) programm põhineb lõpule üldine vastuvõtu nõuetele, nagu on määratletud Graduate vastuvõtu nõuded ja protseduurid Graduate Catalog.Osakonnal on kaks alternatiivset tingimuste kogumit, mis võimaldavad taotlejatel ilma tingimusteta tunnustada osakonna kõrghariduse õppekomitee poolt läbivaatamist. MSISi kraadide nõustaja vaatab läbi kõik taotlused ja otsustab, kas nad vastavad ühele kahest kriteeriumide kogumikust. Taotlejad, kes ei täida tingimusteta sissepääsu tingimustele ühtegi järgmistest tingimustest, suunatakse osakondade magistriõppekomiteele arutamiseks.Tingimusteta sissepääs ilma komitee läbivaatamisetaTaotlejad saavad tingimusteta sissepääsu, ilma et osakondadevaheline kõrghariduskomisjon peaks neid läbi vaatama, kui nad vastavad ühele... [-]
Ameerika Ühendriigid Arlington
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
Osakoormus
2 - 3 semestrid
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Texas Arlington

Tsiviilehituse kraadiõppe programmi eesmärk on valmistada üliõpilasi ette nende professionaalse ja teadusliku arendamise jätkamiseks, mis on kooskõlas nende tehniliste hu ... [+]

Eesmärk

Tsiviilehituse kraadiõppe programmi eesmärk on valmistada üliõpilasi ette nende professionaalse ja teadusliku arendamise jätkamiseks, mis on kooskõlas nende tehniliste huvidega. Õpilased abistavad oma huvivaldkonna teaduskonna nõunikku oma õppekavasid ühes tsiviilehituse tehnilisest valdkonnast. Tüüpilised programmid ja uurimisvaldkonnad on järgmised:

Ehitusinsener ja -juhtimine;Keskkonnakaitse (vee- ja õhukvaliteedi kontroll, tahkete ja ohtlike ainete kontroll);Geotehnilised (pinnase mehaanika ja sihtasutused);Infrastruktuuri süsteemide juhtimine ja haldamine;Struktuurid ja rakenduslik mehaanika;Transport (liikluse planeerimine, maanteed, lennujaamad ja transiit);Veeressursid (hüdroloogia ja hüdraulika)ÕppekavaEhitustehnika ja juhtimispiirkond... [-]
Ameerika Ühendriigid Arlington
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
Osakoormus
2 - 3 semestrid
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Texas Arlington

Ettevõtte analüüsi magistrikraad eesmärk on valmistada ette lõpetajad, et nad saaksid kindlaks teha ja rakendada ärialase analüüsi strateegilise kasutamise võimalusi, rõh ... [+]

Ettevõtte analüüsi magistrikraad eesmärk on valmistada ette lõpetajad, et nad saaksid kindlaks teha ja rakendada ärialase analüüsi strateegilise kasutamise võimalusi, rõhutades äritegevust. Õpilased saavad teadmisi paljudest erialadest ja funktsioonidest ettevõttes, samuti erialaseid teadmisi ärianalüütikast ja sellega kaasnevatest oskuste kogumitest. Intensiivne õppekava, mis hõlmab äriintelligentsi, andmete kaevandamist, ökonomeetria, turundusuuringuid, statistilisi tehnikaid, valmistab ette õpilasi äritegevuse analüüsi valdkonnas.

MSBA programm on loodud koostöös tööstusharu paneeliga, mis hõlmab piirkonna tipptasemel ettevõtteid. Magistrikraadiga Business Analytics, lõpetajad... [-]

Ameerika Ühendriigid Arlington
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
Osakoormus
2 - 3 semestrid
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
University of Texas Arlington

Kraadiõppeprogramm pakub kutsehariduse võimalusi sellistes vormides nagu: koolituskursused tehnilise pädevuse suurendamiseks masinaehitustööde valdkondades; koolitus läbi ... [+]

Kraadiõppeprogramm pakub kutsehariduse võimalusi sellistes vormides nagu: koolituskursused tehnilise pädevuse suurendamiseks masinaehitustööde valdkondades; koolitus läbi erinevate kogemuste kavandamise, arendamise, uurimise, katsetamise ja / või analüüsi ühiste jõupingutuste teaduskonna ja eakaaslastega; erialakursused, mis on vajalikud mehaanilise inseneri distsipliiniga seotud karjäärivõimalustega sisenemiseks; juhitud isikliku õppega teaduskonna juhendamisel; ja toetav kursuste programmide juhtimine karjääri, mis vajab interdistsiplinaarse pädevuse.

Õppejõu nõustaja abiga planeerib programmi, mis vastab tema tehnilistele huvidele ja olemasolevatele rajatistele ja kursuste pakkumistele. Tavaliselt on programmid klassifitseeritud järgmiselt:... [-]

Ameerika Ühendriigid Arlington
Võta kooliga ühendust
Inglise
Päevane õpe
Osakoormus
2 - 3 semestrid
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

Turn it up