Loe ametlikku kirjeldust

Eötvös Loránd University (ELTE) - õpilaste ja töötajate arvu, hariduse ja teaduse kvaliteedi ning rahvusvaheliste suhete osas - on Ungari avaliku kõrghariduse prestiižne institutsioon, mis tegutseb pidevalt alates selle loomisest 1635. aastal. Tipptasemel Ungari teaduskõrgkool on taotlejate hulgas kõige populaarsem kõrgkool ja viie Nobeli preemia laureaatide algaja ning Ungari tehnoloogia, avaliku korra ja kultuuri juhtnöörid. ELTE-l on laialdased rahvusvahelised suhted. Sellel on kahepoolsed kokkulepped koostööks ja vahetuseks ligikaudu 600 kõrgharidusasutuse partneriga. See on aktiivne prestiižikate rahvusvaheliste ülikoolide võrgustike liige ja osaleb ühisõppeprogrammides. Praegu õpib ELTE kaheksa teaduskonda 29 000 üliõpilast, kus on umbes 3000 rahvusvahelist tudengit üle 100 riigi. ELTE pakub 45 bakalaureuseõppekava, 101 magistriõppekava, 295 õpetajakoolituse põhitõdesid ja üle 60 haridusprogrammi, mis pakutakse võõrkeeltes (peamiselt inglise keeles) rahvusvahelistele üliõpilastele. ELTE on Ungari suurim teadusüksus, kus on 16 doktorikooli ja 126 doktorikraadi.

Annie Spratt / Unsplash

Faktid ELTE kohta

 • Parim Ungari ülikool, mis põhineb õppejõu ja üliõpilaste kompetentsil
 • See on 15-25-aastaste Ungari ülikooli paremusjärjestus
 • Turu-uuringud näitavad, et see on üks populaarsemaid Ungari tootemarke
 • Kõrgemas järjekorras Ungari ülikool ARWU ülemaailmse ülikooli pingereas
 • Ainuke Ungari ülikool, mis on Leideni ülikooli koostatud pingereas top 200 Euroopa ülikoolis
 • ELTE pakub Ungaris kõige laiemat kõrgharidust
  • 8 teaduskonda
  • 38 bakalaureusekraadi
  • 96 magistriõppe programmi
  • 80 kombineeritud bakalaureuse kraadiõppeprogrammid
  • 8 õpetajakoolituskooli ja lasteaiast, 3 riiklikult tunnustatud õpetajakoolituskooli
  • 13 162 kursust
  • 64 keelt humanitaarteaduste teaduskonnas
  • Rohkem kui 50 võõrkeeleprogrammi
 • Ungari suurim teadusasutus
 • 73 akadeemilist lektorit (20% kõigist Ungari õppejõududest)
 • 16 Ph.D. koolid, 118 Ph.D. programmid
 • 5 kolledžit
 • Ungari populaarseim ülikool
 • 28 400 üliõpilast
 • 20% kõikidest lõpetanutest taotles ELTE 2015. aastal lubamist
 • 86% meie õpilastest pakub ELTE parimaid kursusi oma vastavates valdkondades riigis

Rahvusvahelised suhted

ELTE õpilased on pärit rohkem kui 70 erinevast riigist.

Kuna 450 kõrgharidusasutuse usaldusväärne partner ja 9 prestii rahvusvaheliste ülikoolide organisatsioonide aktiivne liige, on meil tihedad sidemed kogu maailmas.

Liikuvus

Meie suurepäraste programmide abil, nagu näiteks Erasmus, CEEPUS, EMP ja Norra stipendiumid, Campus Ungari ja kahepoolsed koostööprojektid, läheb enam kui 1000 meie üliõpilast välismaale või saab igal aastal välismaalt.

Õppimine parimast

ELTE korraldab korrapäraselt mitmeid rahvusvahelisi konverentse ja paneb erilise rõhu erinevate valdkondade juhtivate teadlaste kutsumiseks intensiivsetele töötubadele ja loengusarjadele.

Ühisprogrammid

EIT ICT Labsi magistriprogramm ja humanitaarteaduste teaduskonna Atelier'i osakonna ajalugu (esimene Ungari ülikooli koordineeritud Erasmus Munduse programm) on kaks väljapaistvat näidet meie programmidest, mis pakuvad sertifikaate koostöös Euroopa parimate ülikoolidega.

Prantsuse uuringute institutsioonidevaheline keskus

Prantsuse-Ungari kahepoolse lepingu alusel on Interuniversitaire d'Études Francaise'i (CIEF) keskne eesmärk toetada prantsuse keele ning prantsuse kirjanduse ja kultuuri haridust. Pedagoogilise metoodika materjalide raamatukogu on ainulaadne Ungaris.

EIT ICT Labs

See MA ja Ph.D. Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia programm põhineb Euroopa ülikoolide ja ettevõtete koostööl ning Budapesti on ainus baas Kesk- ja Ida-Euroopa piirkondades. ELTE on Budapesti assotsieerunud partnerrühma liider.

Suveülikoolid

ELTE Ungari Karpaatide basseini suveülikool pakub naaberriikide ungari vähemuste noortele võimaluse laiendada oma teaduslikke teadmisi nende vastavate valdkondade konkreetses valdkonnas: populaarne programm on igal aastal üle 150 osaleja. ELTE pakub mitmeid muid kursusi, näiteks Ungari keele ja kultuuri Ungari keele ja kultuuri suveülikool, tervishoiutehnoloogia hindamine, Heidelbergi ülikool - ELTE ühine suveülikoolide programm.

Programmide õpetamise keel:
 • Inglise

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

Eötvös Loránd University

TEMA Euroopa territooriumid: pärand ja areng on kaheaastane (120 EAP), kakskeelne (inglise ja prantsuse keeles) Erasmus Munduse ühine magistrikraadiprogramm (EMJMD), mis ... [+]

TEMA Euroopa territooriumid: pärand ja areng on kaheaastane (120 EAP), kakskeelne (inglise ja prantsuse keeles) Erasmus Munduse ühine magistrikraadiprogramm (EMJMD), mis hõlmab viit ülikooli EList ja Kanadast. TEMA konsortsiumi koordineerib ELTE ja selle moodustavad Pariisis École des Hautes en Sciences Sociales (EHESS), Catania ülikool (UNICT), Praha Karli ülikool (CUNI) ja Lavali ülikool Kanadast (UL). koostöö Euroopa kultuuripärandi märgise (EHL) ja erinevate UNESCO kontoritega.

Selle programmi eesmärk on anda rahvusvaheliste, interdistsiplinaarsete lähenemisviiside abil parem ülevaade kultuuripärandi kasvavast kohalolekust ja tähtsusest Euroopa kontekstis. Viimase kümne aasta jooksul on teadlased hakanud teadvustama Euroopa kultuuripärandi olulisust ja mõju identiteedile ja kaasaegsele kultuurile. Sel põhjusel on konsortsium otsustanud kasutada oma teadmisi uue interdistsiplinaarse programmi ja õppekava väljatöötamiseks ning esimese Euroopa kultuuripärandi uuringute ühise magistriprogrammi loomiseks, mis ühendab sotsiaal- ja humanitaarteaduste akadeemilisi valdkondi.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise,Prantsuse
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

MA

Eötvös Loránd University

Programmi üldine eesmärk on anda üliõpilastele asjakohaseid teadmisi nende kultuuriliste antropoloogiate vaatevinklist seoses nende mitmekesiste ja keerukate ilmingute üh ... [+]

Programmi üldine eesmärk on anda üliõpilastele asjakohaseid teadmisi nende kultuuriliste antropoloogiate vaatevinklist seoses nende mitmekesiste ja keerukate ilmingute ühiste universaalsete omaduste ja väärtustega.

Kultuurantropoloogia põhineb kriitilisel ja tõlgendaval mõtlemisel ning kasutab sotsiaalteaduste lähenemisviise ja metoodikat. Kultuurantropoloogial on rakenduslik perspektiiv; meetodid hõlmavad suulist ja välitegevust.

Antropoloogid püüavad mõista ühiskonda ja kultuuri oma igapäevaelus, sotsiaalsete interaktsioonide ja kultuurilise suhtluse mikro- ja isiklikku taset. Pealegi tõlgendavad antropoloogid oma mikrofokusseerimisega seotud uuringuid terviklikul viisil, põhjalikult analüüsivad oma ala ajaloolist ja sotsioloogilist konteksti.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Magistriprogramm, mis ühendab teoreetilisi ja praktilisi teadmisi, võimaldab õpilastel süvendada põhialaseid teadmisi, mis on omandatud kogu bakalaureuse programmi jooksu ... [+]

Magistriprogramm, mis ühendab teoreetilisi ja praktilisi teadmisi, võimaldab õpilastel süvendada põhialaseid teadmisi, mis on omandatud kogu bakalaureuse programmi jooksul filmi ajaloo, filmi analüüsi, filmi teooria või praktiliste oskuste valdkonnas.

Programm hõlmab kahte spetsialiseerumist: filmiteooria spetsialiseerumine ja filmitegevuse spetsialiseerumine.

Filmiteooria spetsialiseerumine pakub üldist ülevaadet filmiajaloost ja -teooriast, samuti kriitilist arusaamist populaarse filmikultuuri mehhanismidest ja žanritest, rõhuasetusega akadeemilisel ja kriitilisel kirjutamisel. Õpilased saavad tuttavaks Ungari ja kogu maailma filmiajaloo erinevate perioodidega, filmiõpetuse ja filmižanrite erinevate teoreetiliste käsitlustega ning arendavad oma oskusi teoreetiliste tekstide lugemiseks ja filmide tõlgendamiseks. Konsultatsioonide ajal aitab teaduskond neil arendada teadusuuringute huve ja saada pühendunud spetsialistideks, kes on võimelised jätkama akadeemilist karjääri.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärk on koolitada täiuslikke spetsialiste haridusteaduste teoreetilistest alustest ja põhimeetoditest. Õpilased saavad integreeritud teadmisi haridus- ... [+]

Selle programmi eesmärk on koolitada täiuslikke spetsialiste haridusteaduste teoreetilistest alustest ja põhimeetoditest.

Õpilased saavad integreeritud teadmisi haridus- ja pedagoogilise praktika ning naabruses (filosoofia, psühholoogia, sotsioloogia, majandus ja õigus).

See programm pakub õpilastele põhjalikke teadmisi töötamiseks valitsusasutustes ja ettevõtetes, teadusasutustes, samuti eraettevõtete, avaliku halduse, rahvusvaheliste organisatsioonide ja valitsusväliste organisatsioonide (valitsusväliste organisatsioonide) jaoks.

Spetsialisatsioonid:

Lapsepõlve uuringudUuringudHaridustehnoloogiaHaridusjuhtimineProgrammi tugevus

Eötvös Loránd University haridus- ja psühholoogiateaduskond on üks Ungari haridusuuringute peamiseid institutsioone. Instituudi peamine jõud on haridusteaduste ja pedagoogilise praktika integreerimine. Meil on head kutseühendused erinevate institutsioonide ja koolidega, mis pakuvad meie õpilastele praktikakohti. Nendes koolides omandavad meie õpilased kogemusi ja ideid õpetamise, õppimise ja haridussüsteemide kohta.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

See täistööajaga magistriõppekava eesmärk on anda osalejatele teadmisi, oskusi ja kogemusi, mis võimaldavad neil saada täieõiguslikeks professionaalideks inglise keele ku ... [+]

See täistööajaga magistriõppekava eesmärk on anda osalejatele teadmisi, oskusi ja kogemusi, mis võimaldavad neil saada täieõiguslikeks professionaalideks inglise keele kui võõrkeele õpetamisel. See sisaldab kolme peamist komponenti:

Õpetatud moodulite seeria (ülikoolilinnakus korraldatavad seminarid ja loengud), mis hõlmavad mõlema semestri asjakohaseid ainevaldkondi.Juhendatud praktilise õpetamise periood (teise semestri jooksul 50 tundi), mille jooksul osalejad töötavad inglise keele kui võõrkeele tõeliste õppijatega.Teaduspõhine väitekiri või muu projektipõhine töö, mis tuleb esitada igal ajal kahe aasta jooksul pärast seda, kui osaleja on omandanud kõik õpetatud kursuste eest saadud laenud.... [-]
Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Programmi eesmärk on koolitada eksperte, kes oma inim-, majandusliku ja arenenud interdistsiplinaarse lähenemisviisi valdajana on võimelised põhjalikke analüüse tegema, l ... [+]

Programmi eesmärk on koolitada eksperte, kes oma inim-, majandusliku ja arenenud interdistsiplinaarse lähenemisviisi valdajana on võimelised põhjalikke analüüse tegema, leidma globaalseid ja erilisi korrelatsioone ning korraldama organisatsioonide maailmas nõustamist ja hindamist , töö, tööhõive ja haridus. Nad rakendavad oma ametialaseid oskusi, toetavad inimressursi juhtimise ja hariduse makrotasandi protsesse vastavalt konkreetse töökoha erinevatele kutsealastele nõuetele. Nad suudavad tuvastada eriprobleeme ja määratleda neile praktilisi lahendusi. Nad pakuvad inimestele abi, et teha karjääriplaneerimise otsuseid. Nende nõustamistegevust määravad nende teadmised HR turust ja organisatsioonilistest protsessidest. Nad on valmis jätkama õpinguid Ph.D. programm.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Programm keskendub loogikale ja selle rakendustele teaduse filosoofias, eriti matemaatika, füüsika, keeleteaduse ja sotsiaalteaduste alustes. Lisaks mõnele põhikursusele ... [+]

Programm keskendub loogikale ja selle rakendustele teaduse filosoofias, eriti matemaatika, füüsika, keeleteaduse ja sotsiaalteaduste alustes. Lisaks mõnele põhikursusele ja ühisele nelja semestri seminaride sarjale, mis pakub kõigile õpilastele ühist tausta, pakume nelja kursuste temaatilist rühma: loogika ja matemaatika filosoofia, füüsika alused, lingvistika loogika ja Sotsiaalteadused - õpilane peab neist 7 valima.

Üldiselt on programm orienteeritud teadusele, mille eesmärk on valmistada üliõpilasi ette doktorikraadiga. programm. Programmi eesmärk on arendada õpilaste uurimisvõimalusi. Selle keskne osa on loogika osakonna loogika ja selle rakenduste seminar, kus üliõpilased ja töötajad arutavad oma käimasolevat tööd. Seminari kõige sagedamini esinevad teemad seavad teooria ja mudeliteooria filosoofilistes ühendustes, matemaatika filosoofias üldiselt, füüsiliste teooriate formaalsuse, nagu eriline ja üldine relatiivsus erinevates loogilistes raamistikes. Õpilased tutvuvad osakonna töötajate ja tema partneri teadustöödega ning ühinevad uurimistööga, et kirjutada oma doktoritöö. Nad peavad esitama kaks ettekannet oma töö kohta kahe aasta jooksul.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Programmi eesmärk on koolitada psühholoogi spetsialiste, kes õpivad kõrgtasemel psühholoogiaalase teaduse teooriat ja meetodeid, kes valdavad psühholoogide erinevaid vald ... [+]

Programmi eesmärk on koolitada psühholoogi spetsialiste, kes õpivad kõrgtasemel psühholoogiaalase teaduse teooriat ja meetodeid, kes valdavad psühholoogide erinevaid valdkondi ja kellel on psühholoogi eriala oskused ja tehnikad ning kes suudavad rakendage neid, et aidata üksikisikutel, rühmitustel või organisatsioonidel areneda ja täiustada.

Edasised eesmärgid on esitada hiljutisi teoreetilisi ja praktilisi materjale, et kujundada psühholoogia erialaoskust ja -kohustusi sellisel tasemel, mis annab tugeva aluse teadmistest, mis võimaldavad õpilasel praktiseerida psühholoogiat iseseisvalt kutses magistri tasemel , osalema magistriõppes ja osalema täiendkoolitusel doktorikoolides.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärk on anda õpilastele teadmisi kultuuridevaheliste küsimuste mitmekülgsuse, mitmekultuurilise / kultuuridevahelise suhtluse ja sotsiaalse integratsio ... [+]

Selle programmi eesmärk on anda õpilastele teadmised kultuuridevaheliste küsimuste, multikultuursuse ja sotsiaalse integratsiooni mitmetahulisuse kohta multidistsiplinaarse lähenemisviisi abil, mis hõlmab psühholoogiat, haridust, sotsioloogiat ja antropoloogiat. Programm on nii teooriapõhine kui ka praktikale orienteeritud. Kursused põhinevad uusimatel uuringutel vastavates valdkondades ning õpilastele antakse võimalus oma teoreetilisi teadmisi testida ja rakendada praktilistes olukordades. Ligikaudu pool programmist koosneb koolitusest, seminaridest ja välitöödest.

See programm on soovitatav taotlejatele, kes on huvitatud psühholoogia ja hariduse kultuurilistest, kultuuridevahelistest ja sotsiaalsetest aspektidest. Otsime neid taotlejaid, kes näevad suurt väljakutset erineva sotsiaal-kultuurilise taustaga inimeste koostöö korraldamisel, kultuuridevahelise dialoogi algatamisel ja pidamisel, tekkivate konfliktide tõhusal lahendamisel ja ühiskonna varade kasumlikustamisel mitmekesisust ning erinevate vähemuste ja enamuste rühmade kooselu edendamist ja edukat koostööd.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Semiootika on pika ajalooga vana kunst, millel on 19. sajandil tugev teoreetiline alus ja viimase 50 aasta jooksul kasvav tähtsus. See distsipliin on tänapäeva teaduse ka ... [+]

Semiootika on pika ajalooga vana kunst, millel on 19. sajandil tugev teoreetiline alus ja viimase 50 aasta jooksul kasvav tähtsus. See distsipliin on tänapäeva teaduse kaardil väga intensiivse, kontsentreeritud uurimistöö ja enesetunnetuse perioodil.

ELTE interdistsiplinaarne semiootika magistriõpe õpetab üliõpilasi saada kultuuride semiootika hästi koolitatud spetsialistid, kellel on globaalne ülevaade humanitaarteaduste eri valdkondadest: kirjandusteadused, lingvistika, filosoofia, visuaalkunstid ja üldised kunstiõpetused - sealhulgas kunstiteosed, filmid, teater ja muusika - ning ka kõige kaasaegsemad teaduslikud meetodid, mis on sünteesitud semiootilisest metoodilisest vaatepunktist. Samal ajal saab diplomitöö erivaldkonna valimine omandada erialaseid teadmisi humanitaarteaduste semiootika alamvaldkonnas (nt kirjanduslik, visuaalne, muusikaline, teoreetiline semiootika ja etnoseemiootika). Programmi eesmärk on olla paindlik, et motiveerida õpilasi leidma antud valdkonnas sobivaid Ungari spetsialiste ning aitama neil osaleda rahvusvahelises uurimises ja dialoogides välismaiste teadlaste ja õppejõududega. Õppekava koosneb semiootika ajaloo ja teooria kursustest; keel, kommunikatsioon, tekstid ja tõlkimine; tähenduse teooria, loogika, argumentatsioon; kultuurilised, riiklikud ja spetsiaalsed semiootilised süsteemid; üldiselt rakendusliku semiootika ja semiootilise pragmaatika mitmesugused vormid. Programmis keskendutakse ka doktoriõppe üliõpilaste ettevalmistamisele. oma karjääri planeerimiseks.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

MSc

Eötvös Loránd University

Materjaliteaduse programm on interdistsiplinaarne MS programm, mille eesmärgiks on tagada ranget haridus materiaalteaduste ning põhi füüsika ja keemia, mis selle distsipl ... [+]

Materjaliteaduse programm on interdistsiplinaarne MS programm, mille eesmärgiks on tagada ranget haridus materiaalteaduste ning põhi füüsika ja keemia, mis selle distsipliini aluseks. Haridusalased eesmärgid saavutatakse nii kursuste ja koolituse kaudu, kui tegemist on teadusharude liikme juhitud teadusharudevaheliste teadusuuringutega. Kursused pakuvad ülevaadet materjalide tüüpidest; nende keemilised ja füüsilised struktuurid; ja omadused.

Edukas taotlejal peab olema bakalaureusekraad. keemia, keemiatehnoloogia ja keskkonnaprotsessi inseneri, füüsika, materjalide inseneri või mõne muu sarnase taseme, sealhulgas õppekavaga seotud mõistliku hulga loodusteaduste (vähemalt 40 ECTS) kraadi.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärk on koolitada arvutiteadlast, kellel on professionaalsetel teadmistel põhinevad kindlad teoreetilised taustteadmised. Neil on oskused osaleda progr ... [+]

Selle programmi eesmärk on koolitada arvutiteadlast, kellel on professionaalsetel teadmistel põhinevad kindlad teoreetilised taustteadmised. Neil on oskused osaleda programmi väljatöötamises, infosüsteemide arendamises ja süsteemide haldamises erinevates valdkondades. Arvutiteadlane tegutseb sageli vahendajana infosüsteemide klientide ja tootjate vahel. Sel viisil sünteesib arvutiteadlase töö inseneride konstruktiivse tegevuse matemaatikute üldise probleemilahendusliku hoiakuga, osaledes samal ajal suuremahuliste projektide meeskondades.

Meie programmid pakuvad õpilastele laiahaardelist arvutiteadust koos spetsialiseeritud tööga programmeerimiskeelte, küberturbe, andmetöötluse, veebitehnika, autonoomsete süsteemide, multimeediumidisaini jms alal.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärk on koolitada arvutiteadlast, kellel on professionaalsetel teadmistel põhinevad kindlad teoreetilised taustteadmised. Arvutiteadlane tegutseb sagel ... [+]

Selle programmi eesmärk on koolitada arvutiteadlasi professionaalsete teadmistega, tuginedes tugevatele teoreetilistele teadmistele. Arvutiteadlane tegutseb sageli vahendajana infosüsteemide klientide ja tootjate vahel. Sel viisil sünteesib arvutiteadlase töö inseneride konstruktiivset tegevust matemaatikute üldise probleemide lahendamise suhtumisega, osaledes samal ajal suuremahuliste projektide meeskondades.

Meie programmid pakuvad õpilastele laialdast arvutiteaduse haridust koos tehisintellekti, programmeerimiskeelte, küberturbe, andmetöötluse, veebitehnika, autonoomsete süsteemide, multimeediumidisaini jms erialase tööga.

Õpilased õpivad arvutisüsteemide väljatöötamisel ja rakendamisel teooriat ning meetodeid ja tehnikaid. Praktilisemaid programmitöö kursuseid toetavad mitmed kursused puhta ja rakendusliku matemaatika ja teoreetiliste infotehnoloogia kursuste kogu õppekava.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärgiks on valmistada üliõpilasi ette intelligentsete süsteemide, sealhulgas näiteks autonoomsete autode tarkvara kavandamiseks ja arendamiseks. Õpilas ... [+]

Selle programmi eesmärk on valmistada õpilasi ette intelligentsete süsteemide, sealhulgas autonoomsete autode tarkvara väljatöötamiseks ja arendamiseks. Õpilased saavad ajakohaseid teadmisi tulevikus kõige kiiremini kasvava ja domineeriva tehnoloogia suundumuse osas. Koolitus pakub õpilastele võimalust omandada väärtuslikke teadmisi ja pädevusi tarkvaratehnoloogia, reaalajasüsteemide, tehisintellekti, robootika ja süvaõppe, andmete kaevandamise, arvutipiltide ja signaalide töötlemise, protsesside juhtimise, arvutigraafika ja nägemise alal. Valikainete hulka kuuluvad GIS-süsteemid, autonoomsete süsteemide turvaküsimused ja tööstusmatemaatika. Õpilased kaasatakse teaduslaborite töösse ja saavad koos autonoomsete süsteemide ja autonoomse juhtimisega seotud juhtivate ettevõtete spetsialistidega teha reaalseid tööstusuuringuid.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Õpilased osalevad intensiivsetes kõrgemates ja kõrgemates kursustes erinevates bioloogia valdkondades, mis on nende spetsialiseerumise seisukohast kõige olulisemad, et na ... [+]

Õpilased osalevad bioloogia eri valdkondade intensiivsetel edasijõudnute ja kõrgetasemelistel kursustel, mis on nende spetsialiseerumise jaoks kõige olulisemad, et nad oleksid kursis viimaste arengute ja eesliiniprobleemidega. Ligikaudu 60% ajast on praktilised tunnid (kulutatud laboratoorsele praktikale või teadustööle), mis tagavad teadmise tehnika taseme meetoditest.

Õppekava on kokku pandud intensiivsetest kõrgtaseme kursustest valitud erialade teoreetiliste aspektide kohta ja spetsiaalsetest seminarisarjadest kitsama teadusvaldkonna probleemide kohta.

Programm hõlmab ka praktilisi kursusi ja juhendatud teadustegevust, mis on vajalikud programmi „M.Sc. Lõputöö ”. Kahel esimesel semestril on rõhk teoorial ja põhilistel labori- või välipraktikatel. Kolmas ja neljas semester on pühendatud uurimistööle ja lõputöö ettevalmistamisele. Koolitusvahend on inglise keel, et õpilased saaksid paremini omandada akadeemilise inglise keele oskuse erinevates bioloogia valdkondades.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärgiks on koolitada professionaalseid füüsikuid, kellel on laialdane ülevaade kaasaegsest füüsikast ja on võimelised ühinema teadustööga oma erialadel ... [+]

Selle programmi eesmärgiks on koolitada professionaalseid füüsikuid, kellel on laialdane ülevaade kaasaegsest füüsikast ja on võimelised ühinema teadustööga oma erialadel.

See programm on soovitatav taotlejatele, kes juba on oma bakalaureusekraadi füüsika ja tahavad uurida füüsikud, süvendades oma teadmisi.

See programm võimaldab õpilastel omada laia tausta füüsika suurtes valdkondades (aatom- ja molekulaarfüüsika, kondenseerunud füüsika, tuumafüüsika, osakeste füüsika, statistiline füüsika) ja on spetsialiseerunud valitud valdkondadele (astrofüüsika, aatomi ja molekulaarfüüsika, tuuma- ja raskeioonioonifüüsika, biofüüsika, kondenseerunud füüsika, arvutusfüüsika, keskkonnafüüsika, osakeste füüsika, statistiline füüsika ja komplekssüsteem).... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Programm pakub geoloogias täiendõpet geoloogiliste probleemide lahendamiseks. Meie lõpetajal on tugev teadmiste alus geoloogiateaduste (mineraloogia, petroloogia, geokeem ... [+]

Programm pakub geoloogias täiendõpet geoloogiliste probleemide lahendamiseks. Meie lõpetajal on tugev teadmiste alus geoloogiateaduste (mineraloogia, petroloogia, geokeemia ja paleontoloogia) erinevatel põhialadel, millele lisanduvad täiendatud oskused spetsialiseeritud uuringute abil valitud valdkondades. Väljakomponent sisaldab kolme nädala geoloogilise kaardistamise väliskooli.

Programmis keskendutakse ka mineraalide uurimise, nafta geoloogia, hüdrogeoloogia ja keskkonna geoloogiaga seotud praktilistele kursustele. Nafta geoloogia ja / või hüdrogeoloogia spetsialiseerumine pakub põhjalikku väljaõpet tulevastele spetsialistidele nendes valdkondades. Õppekava valmistab ette nii jätkuvat õpingut pärast doktoriprogrammi kandmist kui ka geoloogi tööd peamiselt naftatööstuses, hüdrogeoloogias või sellega seotud töökohtades avalikus sektoris.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärk on koolitada arvutiteadlast, kellel on professionaalsetel teadmistel põhinevad kindlad teoreetilised taustteadmised. Neil on oskused osaleda progr ... [+]

Selle programmi eesmärk on koolitada arvutiteadlast, kellel on professionaalsetel teadmistel põhinevad kindlad teoreetilised taustteadmised. Neil on oskused osaleda programmi väljatöötamises, infosüsteemide arendamises ja süsteemide haldamises erinevates valdkondades. Arvutiteadlane tegutseb sageli vahendajana infosüsteemide klientide ja tootjate vahel. Sel viisil sünteesib arvutiteadlase töö inseneride konstruktiivse tegevuse matemaatikute üldise probleemilahendusliku hoiakuga, osaledes samal ajal suuremahuliste projektide meeskondades.

Meie programmid pakuvad õpilastele laiahaardelist arvutiteadust koos spetsialiseeritud tööga programmeerimiskeelte, küberturbe, andmetöötluse, veebitehnika, autonoomsete süsteemide, multimeediumidisaini jms alal.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärk on koolitada arvutiteadlast, kellel on professionaalsetel teadmistel põhinevad kindlad teoreetilised taustteadmised. Neil on oskused osaleda progr ... [+]

Selle programmi eesmärk on koolitada arvutiteadlast, kellel on professionaalsetel teadmistel põhinevad kindlad teoreetilised taustteadmised. Neil on oskused osaleda programmi väljatöötamises, infosüsteemide arendamises ja süsteemide haldamises erinevates valdkondades. Arvutiteadlane tegutseb sageli vahendajana infosüsteemide klientide ja tootjate vahel. Sel viisil sünteesib arvutiteadlase töö inseneride konstruktiivse tegevuse matemaatikute üldise probleemilahendusliku hoiakuga, osaledes samal ajal suuremahuliste projektide meeskondades.

Meie programmid pakuvad õpilastele laiahaardelist arvutiteadust koos spetsialiseeritud tööga programmeerimiskeelte, küberturbe, andmetöötluse, veebitehnika, autonoomsete süsteemide, multimeediumidisaini jms alal.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärk on koolitada professionaalsete kartograafiliste lähenemistega kartograafe, tuginedes kõrgetasemelistele teoreetilistele ja praktilistele teadmiste ... [+]

Selle programmi eesmärk on koolitada professionaalsete kartograafiliste lähenemistega kartograafe, tuginedes kõrgetasemelistele teoreetilistele ja praktilistele teadmistele.

See programm on soovitatav taotlejatele, kes soovivad hallata ja koordineerida kartograafilisi ja geoinformaatika uurimisprojekte ning omandada teadmisi ja oskusi traditsiooniliste kartograafiliste või infotehnoloogiliste probleemide lahendamiseks.

See programm annab üliõpilastele laialdase teadmisi kartograafias ja geoinformaatikas koos geograafia, teiste maateaduste, infotehnoloogia, andmebaaside haldamise, veebipõhiste kaardistamisteenuste jms kaudu. Õpilased omandavad teaduse ja meetodite arendamise ja uusima visualiseerimise tehnika rakendamine.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärk on anda kõrgtasemelPh.D. teadmised analüütilise, anorgaanilise, orgaanilise ja füüsikalise keemia põhivaldkondades. Programm hõlmab kohustuslikke ... [+]

Selle programmi eesmärk on anda kõrgtasemelPh.D. teadmised analüütilise, anorgaanilise, orgaanilise ja füüsikalise keemia põhivaldkondades. Programm hõlmab kohustuslikke loenguid ja laboritegevust kõigis neljas valdkonnas. (Pool) valikained pakuvad võimalust muuta programmi sisu vastavalt huvidele.

See programm on soovitatav taotlejatele, kes on valmis korraldama oma kursuste ajakava. Bakalaureuse taseme keemia hea taust võimaldab õpilastel keskenduda oma huvialatele algusest peale. Põhikemeele vähem kogenud teadlased peavad läbima jätkukursused.

Programmi raames saab teadustegevuse kogemusi omandada vähemalt ühes keemia põhiküsimuses. Uurimisprojekti ideede väljatöötamisel ja rakendamisel saab omandada oskusi.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Keskkonnauuringute MSc programm on keeruline interdistsiplinaarne teadusuuringute moodul keskkonnateadlikkusega. Meie kursused on suunatud keskkonnale ja protsessidele, m ... [+]

Keskkonnauuringute MSc programm on keeruline interdistsiplinaarne teadusuuringute moodul keskkonnateadlikkusega.

Meie kursused on suunatud keskkonnale ja protsessidele, mis toetavad elu Maal, mõistmise parandamiseks. Oleme eriti huvitatud inimtegevuse mõjust meie ümbritsevas maailmas ja keskkonnasäästlikkuse saavutamiseks kasutatavate lähenemisviiside väljatöötamisel.

See programm on soovitatav taotlejatele, kes soovivad rakendada "rohelise keemia" lähenemisviisi ja õppida keskkonnatehnoloogiaid. Peamine eesmärk on, et keskkonnateadlased saaksid keskkonnamõju hindamist ja keskkonnaalast sertifitseerimist kindlaks teha ja neid käsitleda.

Programmi tugevus

ELTE loodusteaduste teaduskonnas on teadmisi kõikides loodusteaduste valdkondades ning seega on see klassikalistele teadustegevusega tihedalt seotud keskkonnateaduste suurepärane õppekeskkond. Teadusteaduskonnas on saadaval märkimisväärsed raamatud ja ajakirjad, samuti suur infrastruktuur ja laboritingimused, mis võimaldab üliõpilastel ja teadlastel uutel teaduslikel tulemustel ajakohastada.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Programm annab põhjalikud teadmised mitmest matemaatikavaldkonnast ja tutvustab õpilastele teadusuuringuid teoreetilises ja / või rakendusmatemaatikas. Lisaks puhtteoreet ... [+]

Programm annab põhjalikud teadmised mitmest matemaatikavaldkonnast ja tutvustab õpilastele teadusuuringuid teoreetilises ja / või rakendusmatemaatikas. Lisaks puhtteoreetilistele kursustele on paljud kursused ka rakendusele orienteeritud. Kursusi pakutakse algebras, arvuteoorias, reaal- ja kompleksanalüüsis, topoloogias, geomeetrias, tõenäosusteoorias ja statistikas, diskreetsetes matemaatika- ja operatsiooniuuringutes, aga ka sellistes interdistsiplinaarsetes ainetes nagu bioinformaatika ja teoreetiline arvutiteadus. Õpilased võivad valida ka kõrgetasemeliste rakendustele orienteeritud kursuste hulgast, mis tutvustavad antud valdkonna nüüdisaegseid probleeme, näiteks keerulised süsteemid, finantsmatemaatika jne. Programm on suunatud õpilastele, kellel on vähemalt BSc kraad matemaatikas või sellega seotud valdkond (füüsika, informaatika, tehnika jne). Viimasel juhul on varasemate õpingute korral nõutav teatud arv (65) matemaatilisi ainepunkte.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärk on laiendada BSc-tasemete üliõpilaste teadmisi ning õppida erinevate meteoroloogiliste nähtuste, nende liikumapanevate jõudude kohta ning omandada ... [+]

Selle programmi eesmärk on laiendada BSc-tasemete üliõpilaste teadmisi ning õppida erinevate meteoroloogiliste nähtuste, nende liikumapanevate jõudude kohta ning omandada teadmisi praktikas kasutatud ja kaasaegse metoodika kohta. kliimamuutused ja selle tagajärjed keskkonnale . Õpilased peavad õppima meteoroloogia multidistsiplinaarsest olemusest ja võimalikest seostest erinevate teadusvaldkondade ja sektoritega.

See programm on soovitatav taotlejatele, kellel on tugev füüsika, matemaatika ja meteoroloogia või keskkonnateaduse taust. Taotlejatel peaks olema sügav motivatsioon ja oskus õppida ilmateooria ja kliimamudelite teooriat ning neil peaks olema võimalik oma teadmisi praktikas rakendada. Taotlejad peaksid saama aru erinevatest ruumilistest skaaladest, mis on seotud mitmesuguste meteoroloogiliste nähtustega.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Programm annab põhjalikud teadmised mitmest rakendusmatemaatika valdkonnast. Edasijõudnute kursused tutvustavad antud valdkonna nüüdisaegseid probleeme, nt statistiliste ... [+]

Programm annab põhjalikud teadmised mitmest rakendusmatemaatika valdkonnast. Edasijõudnute kursused tutvustavad antud valdkonna nüüdisaegseid probleeme, nt statistiliste meetodite, finantsmatemaatika, kooditeooria, numbriliste meetodite jms osas.

Selle programmi eesmärk on arendada õpilase matemaatilisi oskusi lahendada tööstuslikke ja teisi reaalseid probleeme ja arendustegevusi uuenduslikel viisidel.

See programm võimaldab õpilastel omandada põhilisi võimeid, näiteks:

modelleerimine ja analüütilised oskused,numbriliste meetodite tundmineprogrammeerimise ja simulatsiooni oskusedkogemus selliste matemaatiliste mudelitega nagu tööstus või majandus,võime käsitleda tohutuid andmeid, integreerides matemaatilised, numbrilised ja statistilised meetodid.Programmi tugevus... [-]
Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

Meet ELTE - English version