Loe ametlikku kirjeldust

Eötvös Loránd University (ELTE) - õpilaste ja töötajate arvu, hariduse ja teaduse kvaliteedi ning rahvusvaheliste suhete osas - on Ungari avaliku kõrghariduse prestiižne institutsioon, mis tegutseb pidevalt alates selle loomisest 1635. aastal. Tipptasemel Ungari teaduskõrgkool on taotlejate hulgas kõige populaarsem kõrgkool ja viie Nobeli preemia laureaatide algaja ning Ungari tehnoloogia, avaliku korra ja kultuuri juhtnöörid. ELTE-l on laialdased rahvusvahelised suhted. Sellel on kahepoolsed kokkulepped koostööks ja vahetuseks ligikaudu 600 kõrgharidusasutuse partneriga. See on aktiivne prestiižikate rahvusvaheliste ülikoolide võrgustike liige ja osaleb ühisõppeprogrammides. Praegu õpib ELTE kaheksa teaduskonda 29 000 üliõpilast, kus on umbes 3000 rahvusvahelist tudengit üle 100 riigi. ELTE pakub 45 bakalaureuseõppekava, 101 magistriõppekava, 295 õpetajakoolituse põhitõdesid ja üle 60 haridusprogrammi, mis pakutakse võõrkeeltes (peamiselt inglise keeles) rahvusvahelistele üliõpilastele. ELTE on Ungari suurim teadusüksus, kus on 16 doktorikooli ja 126 doktorikraadi.

Annie Spratt / Unsplash

Faktid ELTE kohta

 • Parim Ungari ülikool, mis põhineb õppejõu ja üliõpilaste kompetentsil
 • See on 15-25-aastaste Ungari ülikooli paremusjärjestus
 • Turu-uuringud näitavad, et see on üks populaarsemaid Ungari tootemarke
 • Kõrgemas järjekorras Ungari ülikool ARWU ülemaailmse ülikooli pingereas
 • Ainuke Ungari ülikool, mis on Leideni ülikooli koostatud pingereas top 200 Euroopa ülikoolis
 • ELTE pakub Ungaris kõige laiemat kõrgharidust
  • 8 teaduskonda
  • 38 bakalaureusekraadi
  • 96 magistriõppe programmi
  • 80 kombineeritud bakalaureuse kraadiõppeprogrammid
  • 8 õpetajakoolituskooli ja lasteaiast, 3 riiklikult tunnustatud õpetajakoolituskooli
  • 13 162 kursust
  • 64 keelt humanitaarteaduste teaduskonnas
  • Rohkem kui 50 võõrkeeleprogrammi
 • Ungari suurim teadusasutus
 • 73 akadeemilist lektorit (20% kõigist Ungari õppejõududest)
 • 16 Ph.D. koolid, 118 Ph.D. programmid
 • 5 kolledžit
 • Ungari populaarseim ülikool
 • 28 400 üliõpilast
 • 20% kõikidest lõpetanutest taotles ELTE 2015. aastal lubamist
 • 86% meie õpilastest pakub ELTE parimaid kursusi oma vastavates valdkondades riigis

Rahvusvahelised suhted

ELTE õpilased on pärit rohkem kui 70 erinevast riigist.

Kuna 450 kõrgharidusasutuse usaldusväärne partner ja 9 prestii rahvusvaheliste ülikoolide organisatsioonide aktiivne liige, on meil tihedad sidemed kogu maailmas.

Liikuvus

Meie suurepäraste programmide abil, nagu näiteks Erasmus, CEEPUS, EMP ja Norra stipendiumid, Campus Ungari ja kahepoolsed koostööprojektid, läheb enam kui 1000 meie üliõpilast välismaale või saab igal aastal välismaalt.

Õppimine parimast

ELTE korraldab korrapäraselt mitmeid rahvusvahelisi konverentse ja paneb erilise rõhu erinevate valdkondade juhtivate teadlaste kutsumiseks intensiivsetele töötubadele ja loengusarjadele.

Ühisprogrammid

EIT ICT Labsi magistriprogramm ja humanitaarteaduste teaduskonna Atelier'i osakonna ajalugu (esimene Ungari ülikooli koordineeritud Erasmus Munduse programm) on kaks väljapaistvat näidet meie programmidest, mis pakuvad sertifikaate koostöös Euroopa parimate ülikoolidega.

Prantsuse uuringute institutsioonidevaheline keskus

Prantsuse-Ungari kahepoolse lepingu alusel on Interuniversitaire d'Études Francaise'i (CIEF) keskne eesmärk toetada prantsuse keele ning prantsuse kirjanduse ja kultuuri haridust. Pedagoogilise metoodika materjalide raamatukogu on ainulaadne Ungaris.

EIT ICT Labs

See MA ja Ph.D. Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia programm põhineb Euroopa ülikoolide ja ettevõtete koostööl ning Budapesti on ainus baas Kesk- ja Ida-Euroopa piirkondades. ELTE on Budapesti assotsieerunud partnerrühma liider.

Suveülikoolid

ELTE Ungari Karpaatide basseini suveülikool pakub naaberriikide ungari vähemuste noortele võimaluse laiendada oma teaduslikke teadmisi nende vastavate valdkondade konkreetses valdkonnas: populaarne programm on igal aastal üle 150 osaleja. ELTE pakub mitmeid muid kursusi, näiteks Ungari keele ja kultuuri Ungari keele ja kultuuri suveülikool, tervishoiutehnoloogia hindamine, Heidelbergi ülikool - ELTE ühine suveülikoolide programm.

Programmide õpetamise keel:
Inglise

See ülikool pakub ka:

Juhtimisalased kursused

Eötvös Loránd University

TEMA Euroopa territooriumid: kultuuripärand ja areng on kaheaastane (120 ECTS) kakskeelne (inglise ja prantsuse) Erasmus Munduse magistriprogramm (EMJMD), mis hõlmab viit ... [+]

TEMA Euroopa territooriumid: kultuuripärand ja areng on kaheaastane (120 ECTS) kakskeelne (inglise ja prantsuse) Erasmus Munduse magistriprogramm (EMJMD), mis hõlmab viit ülikooli EList ja Kanadast. TEMA konsortsiumi koordineerib ELTE ja moodustab Pariisi École des Hautes en Sciences Sociales (EHESS), Catania Ülikool (UNICT), Charles Ülikool, Praha (CUNI) ja Kanada Lavali ülikool (UL). koostöö Euroopa kultuuripärandi märgisega (EHL) ja erinevate UNESCO büroodega.

Selle programmi eesmärk on paremini mõista kultuuripärandi kasvavat kohalolu ja tähtsust Euroopa kontekstis, rakendades rahvusvahelist, interdistsiplinaarset lähenemisviisi. Viimasel kümnendil on akadeemikud hakanud tunnustama Euroopa kultuuripärandi tähtsust ja mõju identiteedile ja kaasaegsele kultuurile. Seetõttu konsortsium otsustas üldiselt kasutada oma teadmisi uue interdistsiplinaarse programmi ja õppekava väljatöötamiseks ning luua esimene Euroopa ühine magistriprogramm Euroopa kultuuripärandi uuringute kohta, mis ühendab sotsiaalteaduste ja humanitaarteaduste akadeemilisi valdkondi.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise,Prantsuse
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

MA

Eötvös Loránd University

Programmi üldine eesmärk on anda üliõpilastele asjakohaseid teadmisi nende kultuuriliste antropoloogiate vaatevinklist seoses nende mitmekesiste ja keerukate ilmingute üh ... [+]

Programmi üldine eesmärk on anda üliõpilastele asjakohaseid teadmisi nende kultuuriliste antropoloogiate vaatevinklist seoses nende mitmekesiste ja keerukate ilmingute ühiste universaalsete omaduste ja väärtustega.

Kultuurantropoloogia põhineb kriitilisel ja tõlgendaval mõtlemisel ning kasutab sotsiaalteaduste lähenemisviise ja metoodikat. Kultuurantropoloogial on rakenduslik perspektiiv; meetodid hõlmavad suulist ja välitegevust.

Antropoloogid püüavad mõista ühiskonda ja kultuuri oma igapäevaelus, sotsiaalsete interaktsioonide ja kultuurilise suhtluse mikro- ja isiklikku taset. Pealegi tõlgendavad antropoloogid oma mikrofokusseerimisega seotud uuringuid terviklikul viisil, põhjalikult analüüsivad oma ala ajaloolist ja sotsioloogilist konteksti.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Magistriprogramm, mis ühendab teoreetilisi ja praktilisi teadmisi, võimaldab õpilastel süvendada põhialaseid teadmisi, mis on omandatud kogu bakalaureuse programmi jooksu ... [+]

Magistriprogramm, mis ühendab teoreetilisi ja praktilisi teadmisi, võimaldab õpilastel süvendada põhialaseid teadmisi, mis on omandatud kogu bakalaureuse programmi jooksul filmi ajaloo, filmi analüüsi, filmi teooria või praktiliste oskuste valdkonnas.

Programm hõlmab kahte eriala: filmi teooria spetsialiseerumine ja filmide eriala.

Filmi teooria eriala pakub üldist ülevaadet filmi ajaloost ja teooriast, samuti kriitilist arusaamist popkivilakultuuri mehhanismidest ja žanritest, rõhutades akadeemilist ja kriitilist kirjutamist. Õpilased tunnevad Ungari ja maailma filmiajalugu, ajakirjanduse erinevaid teoreetilisi lähenemisi ja filmidežanreid ning arendavad oma oskusi teoreetiliste tekstide ja tõlkimisfilmide lugemiseks. Konsultatsioonide käigus aitab teaduskond oma teadustegevuse huvi arendada ja saada pühendunud spetsialistiks, kes suudab akadeemilise karjääri jätkata.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärk on koolitada täiuslikke spetsialiste haridusteaduste teoreetilistest alustest ja põhimeetoditest. Õpilased saavad integreeritud teadmisi haridus- ... [+]

Selle programmi eesmärk on koolitada täiuslikke spetsialiste haridusteaduste teoreetilistest alustest ja põhimeetoditest.

Õpilased saavad integreeritud teadmisi haridus- ja pedagoogilise praktika ning naabruses (filosoofia, psühholoogia, sotsioloogia, majandus ja õigus).

See programm pakub õpilastele põhjalikke teadmisi töötamiseks valitsusasutustes ja ettevõtetes, teadusasutustes, samuti eraettevõtete, avaliku halduse, rahvusvaheliste organisatsioonide ja valitsusväliste organisatsioonide (valitsusväliste organisatsioonide) jaoks.

Spetsialisatsioonid:

Lapsepõlve uuringudUuringudHaridustehnoloogiaHaridusjuhtimineProgrammi tugevus

Eötvös Loránd University haridus- ja psühholoogiateaduskond on üks Ungari haridusuuringute peamiseid institutsioone. Instituudi peamine jõud on haridusteaduste ja pedagoogilise praktika integreerimine. Meil on head kutseühendused erinevate institutsioonide ja koolidega, mis pakuvad meie õpilastele praktikakohti. Nendes koolides omandavad meie õpilased kogemusi ja ideid õpetamise, õppimise ja haridussüsteemide kohta.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

See täisajaga magistriõppekava on mõeldud selleks, et anda osalejatele teadmised, oskused ja kogemused, mis võimaldavad neil saada täieõiguslikeks spetsialistideks inglis ... [+]

See täisajaga magistriõppekava on mõeldud selleks, et anda osalejatele teadmised, oskused ja kogemused, mis võimaldavad neil saada täieõiguslikeks spetsialistideks inglise keele kui võõrkeele õpetamise valdkonnas. See sisaldab kolme põhikomponenti:

Mitmed õpetatud moodulid (ülikooliseminarid ja loengud), mis hõlmavad mõlema semestri asjakohaseid valdkondi;Järelevalve praktilise õpetamise periood (50 tundi teisel poolaastal), mille jooksul osalejad töötavad inglise keele kui võõrkeele reaalsete õppijatega;Teaduspõhine väitekiri või muu projektipõhine töö, mis tuleb esitada igal ajal kahe aasta jooksul pärast seda, kui osaleja on omandanud kõik õpetatud kursuste eest saadud laenud.... [-]
Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
1 aasta
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Programmi eesmärk on koolitada eksperte, kes oma inim-, majandusliku ja arenenud interdistsiplinaarse lähenemisviisi valdajana on võimelised põhjalikke analüüse tegema, l ... [+]

Programmi eesmärk on koolitada eksperte, kes oma inim-, majandusliku ja arenenud interdistsiplinaarse lähenemisviisi valdajana on võimelised põhjalikke analüüse tegema, leidma globaalseid ja erilisi korrelatsioone ning korraldama organisatsioonide maailmas nõustamist ja hindamist , töö, tööhõive ja haridus. Nad rakendavad oma ametialaseid oskusi, toetavad inimressursi juhtimise ja hariduse makrotasandi protsesse vastavalt konkreetse töökoha erinevatele kutsealastele nõuetele. Nad suudavad tuvastada eriprobleeme ja määratleda neile praktilisi lahendusi. Nad pakuvad inimestele abi, et teha karjääriplaneerimise otsuseid. Nende nõustamistegevust määravad nende teadmised HR turust ja organisatsioonilistest protsessidest. Nad on valmis jätkama õpinguid Ph.D. programm.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Programm keskendub loogikale ja selle rakendustele teaduse filosoofias, eriti matemaatika, füüsika, keeleteaduse ja sotsiaalteaduste alustes. Lisaks mõnele põhikursusele ... [+]

Programm keskendub loogikale ja selle rakendustele teaduse filosoofias, eriti matemaatika, füüsika, keeleteaduse ja sotsiaalteaduste alustes. Lisaks mõnele põhikursusele ja ühisele nelja semestri seminaride sarjale, mis pakub kõigile õpilastele ühist tausta, pakume nelja kursuste temaatilist rühma: loogika ja matemaatika filosoofia, füüsika alused, lingvistika loogika ja Sotsiaalteadused - õpilane peab neist 7 valima.

Üldiselt on programm orienteeritud teadusele, mille eesmärk on valmistada üliõpilasi ette doktorikraadiga. programm. Programmi eesmärk on arendada õpilaste uurimisvõimalusi. Selle keskne osa on loogika osakonna loogika ja selle rakenduste seminar, kus üliõpilased ja töötajad arutavad oma käimasolevat tööd. Seminari kõige sagedamini esinevad teemad seavad teooria ja mudeliteooria filosoofilistes ühendustes, matemaatika filosoofias üldiselt, füüsiliste teooriate formaalsuse, nagu eriline ja üldine relatiivsus erinevates loogilistes raamistikes. Õpilased tutvuvad osakonna töötajate ja tema partneri teadustöödega ning ühinevad uurimistööga, et kirjutada oma doktoritöö. Nad peavad esitama kaks ettekannet oma töö kohta kahe aasta jooksul.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Programmi eesmärk on koolitada psühholoogi spetsialiste, kes õpivad kõrgtasemel psühholoogiaalase teaduse teooriat ja meetodeid, kes valdavad psühholoogide erinevaid vald ... [+]

Programmi eesmärk on koolitada psühholoogi spetsialiste, kes õpivad kõrgtasemel psühholoogiaalase teaduse teooriat ja meetodeid, kes valdavad psühholoogide erinevaid valdkondi ja kellel on psühholoogi eriala oskused ja tehnikad ning kes suudavad rakendage neid, et aidata üksikisikutel, rühmitustel või organisatsioonidel areneda ja täiustada.

Edasised eesmärgid on esitada hiljutisi teoreetilisi ja praktilisi materjale, et kujundada psühholoogia erialaoskust ja -kohustusi sellisel tasemel, mis annab tugeva aluse teadmistest, mis võimaldavad õpilasel praktiseerida psühholoogiat iseseisvalt kutses magistri tasemel , osalema magistriõppes ja osalema täiendkoolitusel doktorikoolides.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärk on anda õpilastele teadmisi kultuuridevaheliste küsimuste mitmekülgsuse, mitmekultuurilise / kultuuridevahelise suhtluse ja sotsiaalse integratsio ... [+]

Selle programmi eesmärk on anda õpilastele teadmisi kultuuridevaheliste küsimuste mitmekülgsuse, mitmekultuurilise / kultuuridevahelise suhtluse ja sotsiaalse integratsiooni kohta multidistsiplinaarse lähenemise kaudu, mis hõlmab psühholoogiat, haridust, sotsioloogiat ja antropoloogiat. Programm on nii teooriapõhine kui ka praktikas orienteeritud. Kursused põhinevad viimastel uuringutel vastavates valdkondades ja õpilastele antakse võimalus katsetada ja rakendada oma teoreetilisi teadmisi praktilistes olukordades. Ligikaudu pool programmi sisaldab koolitusi, seminare ja välitöid.

See programm on soovitatav taotlejatele, kes on huvitatud psühholoogia ja hariduse kultuurilisest, kultuuridevahelisest ja sotsiaalsest aspektist. Me otsime neid taotlejaid, kes näevad välja suur väljakutse erinevate sotsiaalse ja kultuurilise taustaga inimeste töökorraldamisel, kultuuridevahelise dialoogi algatamisel ja säilitamisel, tekkivate konfliktide tõhusas lahendamises ja mitmekesisuse varade kasuks samuti erinevate vähemuste ja enamusgruppide kooselu elavdamiseks ja edukaks koostööks.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Semiootika on pika ajalooga vana kunst, millel on 19. sajandil tugev teoreetiline alus ja viimase 50 aasta jooksul kasvav tähtsus. See distsipliin on tänapäeva teaduse ka ... [+]

Semiootika on pika ajalooga vana kunst, millel on 19. sajandil tugev teoreetiline alus ja viimase 50 aasta jooksul kasvav tähtsus. See distsipliin on tänapäeva teaduse kaardil väga intensiivse, kontsentreeritud uurimistöö ja enesetunnetuse perioodil.

ELTE interdistsiplinaarne semiootika magistriõpe õpetab üliõpilasi saada kultuuride semiootika hästi koolitatud spetsialistid, kellel on globaalne ülevaade humanitaarteaduste eri valdkondadest: kirjandusteadused, lingvistika, filosoofia, visuaalkunstid ja üldised kunstiõpetused - sealhulgas kunstiteosed, filmid, teater ja muusika - ning ka kõige kaasaegsemad teaduslikud meetodid, mis on sünteesitud semiootilisest metoodilisest vaatepunktist. Samal ajal saab diplomitöö erivaldkonna valimine omandada erialaseid teadmisi humanitaarteaduste semiootika alamvaldkonnas (nt kirjanduslik, visuaalne, muusikaline, teoreetiline semiootika ja etnoseemiootika). Programmi eesmärk on olla paindlik, et motiveerida õpilasi leidma antud valdkonnas sobivaid Ungari spetsialiste ning aitama neil osaleda rahvusvahelises uurimises ja dialoogides välismaiste teadlaste ja õppejõududega. Õppekava koosneb semiootika ajaloo ja teooria kursustest; keel, kommunikatsioon, tekstid ja tõlkimine; tähenduse teooria, loogika, argumentatsioon; kultuurilised, riiklikud ja spetsiaalsed semiootilised süsteemid; üldiselt rakendusliku semiootika ja semiootilise pragmaatika mitmesugused vormid. Programmis keskendutakse ka doktoriõppe üliõpilaste ettevalmistamisele. oma karjääri planeerimiseks.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

MSc

Eötvös Loránd University

Materjaliteaduse programm on interdistsiplinaarne MS programm, mille eesmärgiks on tagada ranget haridus materiaalteaduste ning põhi füüsika ja keemia, mis selle distsipl ... [+]

Materjaliteaduse programm on interdistsiplinaarne MS programm, mille eesmärgiks on tagada ranget haridus materiaalteaduste ning põhi füüsika ja keemia, mis selle distsipliini aluseks. Haridusalased eesmärgid saavutatakse nii kursuste ja koolituse kaudu, kui tegemist on teadusharude liikme juhitud teadusharudevaheliste teadusuuringutega. Kursused pakuvad ülevaadet materjalide tüüpidest; nende keemilised ja füüsilised struktuurid; ja omadused.

Edukas taotlejal peab olema bakalaureusekraad. keemia, keemiatehnoloogia ja keskkonnaprotsessi inseneri, füüsika, materjalide inseneri või mõne muu sarnase taseme, sealhulgas õppekavaga seotud mõistliku hulga loodusteaduste (vähemalt 40 ECTS) kraadi.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärgiks on koolitada arvutiteadlane, kellel on põhjalikud teoreetilised taustainteadmised. Neil on oskused osaleda programmiarenduses, infosüsteemide j ... [+]

Selle programmi eesmärgiks on koolitada arvutiteadlane, kellel on põhjalikud teoreetilised taustainteadmised. Neil on oskused osaleda programmiarenduses, infosüsteemide ja süsteemide juhtimise arendamisel erinevates valdkondades. Arvutiteadlane tegutseb sageli infosüsteemide klientide ja tootjate vahendajana. Sel moel süvendab Computer Scientisti töö inseneride konstruktiivset tegevust matemaatikute üldise probleemide lahendamise seisukohalt, osaledes suurprojektide meeskonnas.

Meie programmid annavad üliõpilastele laiaulatusliku hariduse infotehnoloogias koos spetsialiseeritud tööga programmeerimiskeeledes, küberjulgeoleku, andmeteaduse, veebitehnika, autonoomsete süsteemide, multimeedia disain jne.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärk on koolitada arvutiteadlast professionaalsete teadmistega, mis tuginevad tugevatele teoreetilistele teadmistele. Arvutiteadlane tegutseb sageli va ... [+]

Selle programmi eesmärk on koolitada arvutiteadlasi professionaalsete teadmistega, tuginedes tugevatele teoreetilistele teadmistele. Arvutiteadlane tegutseb sageli vahendajana infosüsteemide klientide ja tootjate vahel. Sel viisil sünteesib arvutiteadlase töö inseneride konstruktiivset tegevust matemaatikute üldise probleemide lahendamise suhtumisega, osaledes samal ajal suuremahuliste projektide meeskondades.

Meie programmid annavad üliõpilastele laialdase hariduse arvutiteaduses koos spetsialiseeritud tööga tehisintellekti, programmeerimiskeeltega, küberjulgeoleku, andmeteaduse, veebitehnoloogia, autonoomsete süsteemide, multimeedia disaini jms.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärgiks on valmistada üliõpilasi ette intelligentsete süsteemide, sealhulgas näiteks autonoomsete autode tarkvara kavandamiseks ja arendamiseks. Õpilas ... [+]

Selle programmi eesmärgiks on valmistada üliõpilasi ette intelligentsete süsteemide, sealhulgas näiteks autonoomsete autode tarkvara kavandamiseks ja arendamiseks. Õpilased saavad ajakohaseid teadmisi ühena tulevikus kõige kiiremini kasvavast ja domineerivast tehnoloogilisest arengust. Koolitus pakub õpilastele võimalust omandada väärtuslikke teadmisi ja oskusi tarkvaratehnoloogias, reaalajas süsteemides, tehisintellektist, robootika ja sügavast õppest, andmete kaevandamisest, arvutipildist ja signaali töötlemisest, protsesside juhtimisest, arvutigraafikust ja visioonist. Valikainete hulka kuuluvad GIS-süsteemid, autonoomse süsteemi turvalisuse küsimused ja tööstuslik matemaatika. Õpilased osalevad uurimislaborite töös ning saavad töötada tõeliste tööstusuuringutega koos autosüsteemide ja autonoomse juhtimisega huvitatud juhtivate spetsialistidega.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Õpilased osalevad intensiivsetes kõrgemates ja kõrgemates kursustes erinevates bioloogia valdkondades, mis on nende spetsialiseerumise seisukohast kõige olulisemad, et na ... [+]

Õpilased osalevad intensiivsetes kõrgemates ja kõrgemates kursustes erinevates bioloogia valdkondades, mis on nende spetsialiseerumise seisukohast kõige olulisemad, et nad saaksid kursis viimaste arengute ja eesliiniprobleemidega. Ligikaudu 60% ajast on praktilised tundid (kulutatud laborite / praktikavõimaluste ja teadustegevuse jaoks), mis tagavad teadmised nüüdisaegsete meetodite kohta. Õppekava koosneb intensiivsetest kõrgematest kursustest valitud erialade teoreetiliste aspektide ja spetsiifiliste seminaride sarjade kohta kitsama teaduse valdkonna probleemide kohta. Programm hõlmab ka praktilisi kursusi ja järelevalvet teostatavat teadustegevust, mis on vajalik "M.Sc. Väitekiri ". Esimesel kahel semestril on rõhk teooria ja põhilaborite või -praktika valdkonnas. Kolmas ja neljas semester on pühendatud uurimistööle ja doktoritöö ettevalmistamisele. Koolituskeskkond on inglise keel, nii et õpilased saavad akadeemilist inglise keelt paremini juhtida erinevates bioloogia valdkondades.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärgiks on koolitada professionaalseid füüsikuid, kellel on laialdane ülevaade kaasaegsest füüsikast ja on võimelised ühinema teadustööga oma erialadel ... [+]

Selle programmi eesmärgiks on koolitada professionaalseid füüsikuid, kellel on laialdane ülevaade kaasaegsest füüsikast ja on võimelised ühinema teadustööga oma erialadel.

See programm on soovitatav taotlejatele, kes juba on oma bakalaureusekraadi füüsika ja tahavad uurida füüsikud, süvendades oma teadmisi.

See programm võimaldab üliõpilastel saada laiaulatuslikku tausta füüsika (aatomi ja molekulaarfüüsika, kondenseeritud aine füüsika, tuumafüüsika, osakeste füüsika, statistiline füüsika) ja spetsialiseerunud valitud valdkondades (astrofüüsika, aatomi ja molekulaarfüüsika, tuuma- ja raske ioonfüüsika, biofüüsika, kondenseeritud aine füüsika, arvutusfüüsika, keskkonna füüsika, osakeste füüsika, statistiline füüsika ja kompleksne süsteem).... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Programm pakub geoloogias täiendõpet geoloogiliste probleemide lahendamiseks. Meie lõpetajal on tugev teadmiste alus geoloogiateaduste (mineraloogia, petroloogia, geokeem ... [+]

Programm pakub geoloogias täiendõpet geoloogiliste probleemide lahendamiseks. Meie lõpetajal on tugev teadmiste alus geoloogiateaduste (mineraloogia, petroloogia, geokeemia ja paleontoloogia) erinevatel põhialadel, millele lisanduvad täiendatud oskused spetsialiseeritud uuringute abil valitud valdkondades. Väljakomponent sisaldab kolme nädala geoloogilise kaardistamise väliskooli.

Programmis keskendutakse ka mineraalide uurimise, nafta geoloogia, hüdrogeoloogia ja keskkonna geoloogiaga seotud praktilistele kursustele. Nafta geoloogia ja / või hüdrogeoloogia spetsialiseerumine pakub põhjalikku väljaõpet tulevastele spetsialistidele nendes valdkondades. Õppekava valmistab ette nii jätkuvat õpingut pärast doktoriprogrammi kandmist kui ka geoloogi tööd peamiselt naftatööstuses, hüdrogeoloogias või sellega seotud töökohtades avalikus sektoris.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärgiks on koolitada arvutiteadlane, kellel on põhjalikud teoreetilised taustainteadmised. Neil on oskused osaleda programmiarenduses, infosüsteemide j ... [+]

Selle programmi eesmärgiks on koolitada arvutiteadlane, kellel on põhjalikud teoreetilised taustainteadmised. Neil on oskused osaleda programmiarenduses, infosüsteemide ja süsteemide juhtimise arendamisel erinevates valdkondades. Arvutiteadlane tegutseb sageli infosüsteemide klientide ja tootjate vahendajana. Sel moel süvendab Computer Scientisti töö inseneride konstruktiivset tegevust matemaatikute üldise probleemide lahendamise seisukohalt, osaledes suurprojektide meeskonnas.

Meie programmid annavad üliõpilastele laiaulatusliku hariduse infotehnoloogias koos spetsialiseeritud tööga programmeerimiskeeledes, küberjulgeoleku, andmeteaduse, veebitehnika, autonoomsete süsteemide, multimeedia disain jne.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärgiks on koolitada arvutiteadlane, kellel on põhjalikud teoreetilised taustainteadmised. Neil on oskused osaleda programmiarenduses, infosüsteemide j ... [+]

Selle programmi eesmärgiks on koolitada arvutiteadlane, kellel on põhjalikud teoreetilised taustainteadmised. Neil on oskused osaleda programmiarenduses, infosüsteemide ja süsteemide juhtimise arendamisel erinevates valdkondades. Arvutiteadlane tegutseb sageli infosüsteemide klientide ja tootjate vahendajana. Sel moel süvendab Computer Scientisti töö inseneride konstruktiivset tegevust matemaatikute üldise probleemide lahendamise seisukohalt, osaledes suurprojektide meeskonnas.

Meie programmid annavad üliõpilastele laiaulatusliku hariduse infotehnoloogias koos spetsialiseeritud tööga programmeerimiskeeledes, küberjulgeoleku, andmeteaduse, veebitehnika, autonoomsete süsteemide, multimeedia disain jne.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärk on koolitada professionaalsete kartograafiliste lähenemistega kartograafe, tuginedes kõrgetasemelistele teoreetilistele ja praktilistele teadmiste ... [+]

Selle programmi eesmärk on koolitada professionaalsete kartograafiliste lähenemistega kartograafe, tuginedes kõrgetasemelistele teoreetilistele ja praktilistele teadmistele.

See programm on soovitatav taotlejatele, kes soovivad hallata ja koordineerida kartograafilisi ja geoinformaatika uurimisprojekte ning omandada teadmisi ja oskusi traditsiooniliste kartograafiliste või infotehnoloogiliste probleemide lahendamiseks.

See programm annab üliõpilastele laialdase teadmisi kartograafias ja geoinformaatikas koos geograafia, teiste maateaduste, infotehnoloogia, andmebaaside haldamise, veebipõhiste kaardistamisteenuste jms kaudu. Õpilased omandavad teaduse ja meetodite arendamise ja uusima visualiseerimise tehnika rakendamine.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärk on anda kõrgtasemelPh.D. teadmised analüütilise, anorgaanilise, orgaanilise ja füüsikalise keemia põhivaldkondades. Programm hõlmab kohustuslikke ... [+]

Selle programmi eesmärk on anda kõrgtasemelPh.D. teadmised analüütilise, anorgaanilise, orgaanilise ja füüsikalise keemia põhivaldkondades. Programm hõlmab kohustuslikke loenguid ja laboritegevust kõigis neljas valdkonnas. (Pool) valikained pakuvad võimalust muuta programmi sisu vastavalt huvidele.

See programm on soovitatav taotlejatele, kes on valmis korraldama oma kursuste ajakava. Bakalaureuse taseme keemia hea taust võimaldab õpilastel keskenduda oma huvialatele algusest peale. Põhikemeele vähem kogenud teadlased peavad läbima jätkukursused.

Programmi raames saab teadustegevuse kogemusi omandada vähemalt ühes keemia põhiküsimuses. Uurimisprojekti ideede väljatöötamisel ja rakendamisel saab omandada oskusi.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Keskkonnauuringute MSc programm on keeruline interdistsiplinaarne teadusuuringute moodul keskkonnateadlikkusega. Meie kursused on suunatud keskkonnale ja protsessidele, m ... [+]

Keskkonnauuringute MSc programm on keeruline interdistsiplinaarne teadusuuringute moodul keskkonnateadlikkusega.

Meie kursused on suunatud keskkonnale ja protsessidele, mis toetavad elu Maal, mõistmise parandamiseks. Oleme eriti huvitatud inimtegevuse mõjust meie ümbritsevas maailmas ja keskkonnasäästlikkuse saavutamiseks kasutatavate lähenemisviiside väljatöötamisel.

See programm on soovitatav taotlejatele, kes soovivad rakendada "rohelise keemia" lähenemisviisi ja õppida keskkonnatehnoloogiaid. Peamine eesmärk on, et keskkonnateadlased saaksid keskkonnamõju hindamist ja keskkonnaalast sertifitseerimist kindlaks teha ja neid käsitleda.

Programmi tugevus

ELTE loodusteaduste teaduskonnas on teadmisi kõikides loodusteaduste valdkondades ning seega on see klassikalistele teadustegevusega tihedalt seotud keskkonnateaduste suurepärane õppekeskkond. Teadusteaduskonnas on saadaval märkimisväärsed raamatud ja ajakirjad, samuti suur infrastruktuur ja laboritingimused, mis võimaldab üliõpilastel ja teadlastel uutel teaduslikel tulemustel ajakohastada.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Programm annab põhjalikke teadmisi mitmetest matemaatika valdkondadest ja tutvustab õpilastele teoreetilise ja / või rakendatud matemaatika uurimist. Lisaks puhtalt teore ... [+]

Programm annab põhjalikke teadmisi mitmetest matemaatika valdkondadest ja tutvustab õpilastele teoreetilise ja / või rakendatud matemaatika uurimist. Lisaks puhtalt teoreetilistele kursustele on paljud kursused rakendusele orienteeritud. Kursusi pakutakse algebras, arvuteoorias, reaalses ja keerulises analüüsis, topoloogias, geomeetria, tõenäosusteoorias ja statistikas, diskreetses matemaatikas ja operatsiooniuuringus, aga ka sellistes interdistsiplinaarsetes ainetes nagu bioinformaatika ja teoreetiline arvutiteadus. Üliõpilased võivad valida ka kõrgetasemeliste rakenduste orienteeritud kursuste hulgast, mis annavad antud valdkonnas kaasaegseid küsimusi, nagu keerulised süsteemid, finantsmatemaatika jne. Programm on suunatud üliõpilastele, kellel on vähemalt bakalaureusekraad matemaatikas või sellega seotud valdkond (füüsika, infotehnoloogia, tehnika jne). Viimasel juhul nõutakse varasematest uuringutest teatud arvu (65) matemaatilisi krediite.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Selle programmi eesmärk on laiendada BSc-tasemete üliõpilaste teadmisi ning õppida erinevate meteoroloogiliste nähtuste, nende liikumapanevate jõudude kohta ning omandada ... [+]

Selle programmi eesmärk on laiendada BSc-tasemete üliõpilaste teadmisi ning õppida erinevate meteoroloogiliste nähtuste, nende liikumapanevate jõudude kohta ning omandada teadmisi praktikas kasutatud ja kaasaegse metoodika kohta. kliimamuutused ja selle tagajärjed keskkonnale . Õpilased peavad õppima meteoroloogia multidistsiplinaarsest olemusest ja võimalikest seostest erinevate teadusvaldkondade ja sektoritega.

See programm on soovitatav taotlejatele, kellel on tugev füüsika, matemaatika ja meteoroloogia või keskkonnateaduse taust. Taotlejatel peaks olema sügav motivatsioon ja võime õppida ilmaprognoosi ja kliimamudelleerimise teooriast ning neil peaks olema võimalik oma teadmisi praktikas rakendada. Taotlejad peaksid suutma mõista erinevaid ruumilisi skaalasid, mis on seotud meteoroloogiliste nähtuste mitmekesisusega.... [-]

Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles
Eötvös Loránd University

Programm annab põhjalikke teadmisi mitmes valdkonnas rakendusmatemaatika. Täiustatud kursused pakuvad antud valdkonna aktuaalsetest küsimustest, nt statistilistel meetodi ... [+]

Programm annab põhjalikke teadmisi mitmes valdkonnas rakendusmatemaatika. Täiustatud kursused pakuvad antud valdkonna aktuaalsetest küsimustest, nt statistilistel meetoditel, finantsmatemaatika, koodide teooria, arvutusmeetodid jne.

Selle programmi eesmärk on arendada õpilase matemaatilisi oskusi lahendada tööstuslikke ja teisi reaalseid probleeme ja arendustegevusi uuenduslikel viisidel.

See programm võimaldab õpilastel omandada põhilisi võimeid, näiteks:

modelleerimine ja analüütilised oskused,numbriliste meetodite tundmineprogrammeerimise ja simulatsiooni oskusedkogemus selliste matemaatiliste mudelitega nagu tööstus või majandus,võime käsitleda tohutuid andmeid, integreerides matemaatilised, numbrilised ja statistilised meetodid.Programmi tugevus... [-]
Ungari District V.
September 2019
Inglise
Päevane õpe
2 aastat
Ülikool
Loe edasi eesti keeles

Meet ELTE - English version