University of Dunaújváros

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Meist

Rektori tervitus

"Talent leiab oma tee" - nagu vanas ütluses öeldakse: kuigi igal tarkusel ja rahva vaatlusel on oma põhitõde, minu arvates on meie kiiresti muutuvas maailma täiustuses vaja talenti, kuid talent leiab oma tee, aidates samas hoida seda õigel teel ja väiksemate raskuste kõrvaldamine on meie vastutus, instruktorite, õpetajate ja spetsialistide ülesanne, selle filosoofia vaimus tervitan teid University of Dunaújváros , kus oleme uhked, et meie õpilased pole lihtsalt koodid Neptuni süsteemis, kuid nad on pereliikmed, kus inimesed üksteist abistavad ja hoolitsevad.See põhimõte aitas meid luua programmi, mis keskendub üliõpilaste edu nimele HASIT.

Oleme uhked oma edukuse ja tulemuste üle rakendusteaduste valdkonnas nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil; meie õppejõudude ja teadlaste teaduslik tunnustamine, eriti tehnilises ja informatiivses valdkonnas; meie koostöö võimalus konkurentsivõimelise sektoriga; meie tulemused kahes ja professionaalses koolituses.

Noh, meie eesmärgid on samad: leida, õpetada ja toetada andekaid, anda maailmale vastutustundlik, lõpetanud inimene, kes on valmis õppima ja tegelema valitud kutseala ülesannetega. Meie kiire tempoga maailmas saavad inimesed tugineda mõnele väärtusele ja ma loodan, et University of Dunaújváros on üks neist väärtustest.

Edu!

Habil András István

Rektor

Dunaújvárosi Egyetemi ülikool112264_attractive-background-beautiful-756453.jpg

Ülikooli lühiajalugu

Esimene ja ainus kõrgharidusasutus Dunaújvárosis, Metallurgia ja masinaehituse tehnik, meie eelkäija asutati 1953. aastal. Kuna meie ülikool on üks väheseid ülikoole, mis kaitsevad ja edendavad ligi 270 aastat vanad üliõpilaste traditsioonid. Selmecbánya (ja selle UOD-i peetakse endise Selmecbánya Akadeemia järglaseks), võib meie ülikooli kirjeldada suhteliselt noorena ülikoolina, mille juured ulatuvad sajandeid tagasi.

Ajavahemikud 1735–1953

1735 Bergschola

Selmecbánya (praegu Slovakkias asuv Banská Štiavnica) Bergschola rajamine Selmecbánya Akadeemia eelkäijaks. Seda kuupäeva peetakse Ungari tehnilise kõrghariduse alustamise kuupäevaks.

1761 Academia Montanistica

Bergschola muudetakse 1761. aastal akadeemiaks nimega Academia Montanistica eesmärgiga harida kaevandamise ja metallurgia eksperte nii Ungari kui ka kogu Austria-Ungari impeeriumi jaoks.

1868 Kuninglik Ungari kaevandus- ja metsandusakadeemia

Akadeemia sai 1868. aastal iseseisva Ungari institutsiooni ja ungari keele õppekeelena on sisse viidud kuningliku dekreediga.

1904 Akadeemia uus nimi on kaevandus- ja metsanduskolledž.

1919 Kolmas on ümber paigutatud Sopronisse pärast Trianoni dekreedi järgseid territoriaalseid muutusi.

1949 Miskolci Ülikool

Metallurgiainseneride ja kaevanduste inseneride haridus viiakse Sopronist välja uutesse Miskolci ülikoolidesse.112265_achievement-adult-agreement-1153213.jpg

Vahepeatused aastatel 1953–2016

1953 Metallurgia ja masinaehituse tehnik

Metallurgia ja masinaehituse Technicum loodi Dunaújlinnas 1953. aastal, et tarnida Duna raudteetöid (Dunaferr Rt) asjakohaste spetsialistidega.

1969 Metallurgia ja metallitööde teaduskond

Dunaújlinnas asuv Technicum omandab kolledži edetabeli, muutudes Miskolci rasketööstuse tehnikumi teaduskonnaks. Lisaks teaduskonna traditsioonilistele tehnilistele õppeprogrammidele, metallurgia- ja masinaehituse kursustele laiendatakse selle ulatust tehnilise õpetaja, inseneriõpetajate ja inseneri infotehnoloogia kursuste läbiviimisel.

1993 Miskolci Ülikooli Dunaújváros teaduskond

Teaduskond nimetatakse ümber ja laiendatakse oma majandusteaduse ja järgnevatel aastatel tehnilise juhtimise, materjaliehituse abil;

2000 Dunaújváros Kolledž

Asutusest saab iseseisev kõrgkool Dunaújváros kolledži nime all. Alates 2003. aastast muutub kommunikatsiooni- ja meediaprogramm kättesaadavaks.

2006 Õppekava tutvustamine täielikult inglise keeles

Alates õppeaastast 2006/2007 avab kolledž inseneri ärijuhtimise bakalaureuseõppe kursuse rahvusvahelistele üliõpilastele.

2016 University of Dunaújváros

Dunaújváros Kolledž saab ülikooli staatuse ja alates sellest kuupäevast jätkab meie institutsioon University of Dunaújváros nime all.

Tänapäeval peetakse meie ülikooli üheks kõige dünaamilisemalt arenevaks kõrgkooliks Ungaris. Riiklikul tasandil sai UOD ümbritseva piirkonna kõrghariduskeskuseks ning viimastel aastatel järgitud rahvusvahelistumisstrateegia tulemusena on meie institutsioonil uhke, et meil on lai rahvusvaheline suhtlusvõrgustik Euroopas ja kogu maailmas. Praegu pakume täielikult inglise keelt õpetama 6 bakalaureuse- ja 2 magistriõpet ning peaaegu 10% meie õpilastest on rahvusvahelised üliõpilased, kes saabuvad kõikjalt maailmast.

Asukohad

Dunaújváros

Address
H-2400 Hungary, Dunaújváros
Táncsics M. str. 1/A.

2400 Dunaújváros, Ungari