European University at St. Petersburg

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Euroopa Peterburi linnavolikogu 1994. aastal asutatud Euroopa Ülikool alustas 1996. aastal sotsiaalteaduste ja humanitaarteaduste eliidi lõpetanud kooli. Alates selle loomisest on EUSP missiooniks täita Vene koolitades uue põlvkonna õpetajaid ja teadlasi parimates vene ja lääne traditsioonides. Euroopa Ülikool on üks väheseid mittearstitutsioone omavaid ülikoole, mille haridusministeerium on täielikult kvalifitseeritud kõrgemate kraadide andmiseks. Umbes 20 aasta jooksul on EUSP saanud oma rahvusvahelise teaduskonna suurepärase stipendiumi rahvusvahelise maine ning Venemaa parimad ja säravamad üliõpilased kõige kõrgemal rahvusvahelisel tasandil.

Nagu parimad eraülikoolid väljaspool Venemaad, on EUSP sõltumatus nii intellektuaalne kui ka poliitiline. Suur osa õppejõud, kellel on juhtivate Lääne institutsioonide kraadid, ning lähedased suhted Stanfordi, Michigani, Cambridge'i Ülikooli, Georgetowni, Harvardi, Helsingi Ülikooli ja Michigani Ülikooli Berkeley'ga Ann Arbor; Cambridge'i Ülikool (UK); Helsingi Ülikool (Soome) ja Firenze Euroopa Ülikooli Instituut on EUSP-l kindlalt pühendunud Venemaa stipendiumi integreerimisele stipendiumiga Euroopas ja Ameerikas. Venemaa intellektuaalsest ja sotsiaalsest vaatepunktist on läänest pärit ajalooline kaugus, mis on põhimõtteliselt oluline seisukoht, mis soodustab liikuvust ja julgustab kõrgkoolilõpetajaid jätkama õpingute ja teaduslike karjäärivõimalusi kodumaal. Mittevenelaste jaoks on rahvusvaheline vene õppekeelega magister Venemaal ainuke alaline programm, mis pakub Põhja-Ameerika, Euroopa ja Aasia üliõpilastele sotsioloogia-, politoloogia- ja kultuuriuuringuid.

Ülikool on uuenduste ja muutuste oluline tegur ka muul viisil. Nagu Vene valitsus ise tunnistas, on selle demokraatlik juhtimissüsteem eeskujuks teistele Venemaa institutsioonidele, kes püüavad saavutada rahvusvahelist tunnustamist. EUSP oli erainvesteeringute rahastamise algataja, mis nüüd on muutunud standardiks teistes ülikoolides ja kultuuriasutustes. Kuigi ülikool on täiesti sõltumatu riigikontrollist, omab ülikool tihtipeale olulisi valitsuse andmeid, samuti vene ja rahvusvahelisi teadlasi, kes osalevad seminaridel ja loengutes sotsiaalse tähtsusega küsimustes. Vene Föderatsiooni avalikus kojas, majandusarengu ministeeriumis ja haridus- ja teadusministeeriumis kutsutakse regulaarselt EUSPi teaduskonda ja personali.

Ülikool osaleb aktiivselt ka Peterburi rahvusvahelises majandusfoorumis, Peterburi dialoogifoorumis ja Krasnojarski majandusfoorumis. Osaliselt sellel põhjusel, osaliselt seetõttu, et meie lõpetajate hulgas on Venemaa parimad, paljud ei pea mitte ainult juhtivate ülikoolide positsioone, vaid neil on olulised ametikohad nii valitsus- kui ka valitsusvälistel organisatsioonidel ning juhtivatel Venemaa ja rahvusvahelistel ettevõtetel. Rohkem kui nelikümmend protsenti nendest, kes on lõpetanud oma põhilise õppeprogrammi, on oma doktoritöö edukalt kaitsnud.

Ülikooli missioon on rahuldada ühiskondlikke vajadusi spetsialistide kutsekvalifikatsiooni tõstmisel ja laiendamisel ning nende loova ja teadusliku potentsiaali arendamisel Venemaa ja rahvusvahelise kogemuse ja koostöö saavutuste põhjal.

Tänu oma suurepärasele professionaalsusele ja ainulaadsele teaduslikule potentsiaalile on EUSP saanud maine üheks kõige dünaamilisemaks ja kaasaegseks haridusasutuseks riigis.

Viis olulist punkti European University at St. Petersburg

  1. EUSP-l on Venemaa valitsuse bürokraatiast suurem sõltumatus kui enamikul teistest Venemaa ülikoolidest. See sõltumatus on oluline nii intellektuaalsetel kui ka poliitilistel põhjustel. Venemaal olid traditsiooniliselt valitsuse kontrolli all olevad ülikoolid juhtimis- ja teadustöö sisu, poliitilise ideoloogia ja halduse küsimuste ulatuses.
  2. EUSP-s on suur osa õppejõududest tuntud Lääne ülikoolide kraadi. Ülikool töötab venelasi doktorantidega sellistest tunnustatud koolidest nagu California Ülikool, Berkeley; Michigani Ülikool, Ann Arbor; Cambridge'i Ülikool (UK); Helsingi Ülikool (Soome), ao
  3. EUSP on pühendunud Vene stipendiumi integreerimisele stipendiumiga Euroopas ja Ameerikas. Vene teaduse jätkuva eraldatuse tõttu läände taustal on see põhimõtteliselt oluline positsioon.
  4. EUSP innustab liikuvust, kuid võitleb ajude äravoolu. Selle asemel, et edendada kraadiõppurite lahkumist läände, kutsub EUSP Lääne tudengeid Venemaale tulema ja õppima. Rahvusvaheline vene õppekeelega magistriõpe on AINULT alaline programm kraadiõppe tasemel Venemaal, mis pakub sotsioloogia, politoloogia ja kultuuriuuringute taset Põhja-Ameerika, Euroopa ja Aasia õpilastele (umbes 50 üliõpilast aastas). Nii rahvusvahelisel kui ka vene üliõpilasel on eelised õppimiseks tõelises rahvusvahelises keskkonnas.
  5. EUSP on innovatsiooni- ja muutuste otsustavaks teguriks, uute haridussüsteemi standardite ja tavade tutvustamiseks ja levitamiseks.

EUSP haridusprogrammid on populaarsed mitte ainult vene ülikoolide andekate lõpetajatest, kes praegu tegutsevad viiskümmend neli Vene piirkonda, vaid ka välisõppe ülikoolide (peamiselt Lääne-Euroopas ja Põhja-Ameerikas) lõpetanute seas. Nende õpilaste jaoks pakub EUSP spetsiaalseid rahvusvahelisi programme, mida õpetatakse täielikult inglise keeles.

EUSP õppejõudude töötajad on tuntud akadeemikud, kes on saavutanud märkimisväärseid tulemusi ja tunnustamist oma valdkonnas. Paljud neist said oma doktorikraadi Euroopa ja USA parimatest ülikoolidest ning neil on välisõppe ülikoolides õpetamise kogemus.

Meie professorid on rahvusvahelise humanitaarteaduste assotsiatsiooni alalised liikmed

Igal aastal korraldab EUSP interdistsiplinaarse konverentsi "Akadeemiliste teadusuuringute saavutuste näitus" - ülikooli akadeemilises elus keskne üritus, mis on juba saanud platvormi, mis koondab teadlasi erinevatest EUSP osakondadest ja annab oma kolleegidele võimaluse tutvuda meie teadustööga saavutused.

EUSP lõpetanud töötavad prestiižsetes akadeemilistes ja uurimisinstituutides ning võtavad olulisi ametikohti nii valitsusasutustes kui ka valitsusvälistel organisatsioonidel ning juhtivatel Venemaa ja rahvusvahelistel ettevõtetel. Rohkem kui nelikümmend protsenti neist, kes on lõpetanud oma põhilise hariduse, on oma doktoritöö edukalt kaitsnud.

Kuna EUSP on oma töö aluseks eeskujuks, et kombineerida õpetamist tipptasemel teadustööga, on see esimene Vene ülikool, mis on korduvalt edukalt selliseid ülikoole teinud nagu Harvard ja UC Berkeley. Uuringute ülikoolide mudel ei peegelda mitte ainult EUSP strateegilist plaani ja igapäevast praktikat, vaid ka selle organisatsioonilist struktuuri. Ülikool koosneb viiest osakonnast ja üksteist uurimiskeskust. Suur osa nende töö hõlmab rakendatud interdistsiplinaarseid teadusuuringuid.

EUSP osutab teadmisi riigi arengu oluliste reformide ettevalmistamisel ja rakendamisel. Eelkõige kutsuvad ülikooli töötajad regulaarselt ekspertkonsultantideks Vene Föderatsiooni avalikku koja, majandusarengu ministeeriumi ning haridus- ja teadusministeeriumi. EUSP osaleb aktiivselt Peterburi rahvusvahelises majandusfoorumis, Peterburi dialoogifoorumis ja Krasnojarski majandusfoorumis.

Asukohad

Peterburi

Address
Independent not-for-profit educational organization of higher education “European University at St. Petersburg” 6/1A Gagarinskaya st., St. Petersburg 191187 Russia
Peterburi, Sankt-Peterburg, Venemaa