M. K. Ammosov North-Eastern Federal University

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Ammosov Põhja-Ida föderaalringkond Ülikool on üks kümnest föderaalse ülikoolid, mis on orienteeritud lahendamine geopoliitiline ülesandeid, kohtumine personal vajab suurte piirkondadevahelise investeerida projektidesse.
NEFU loodi ametlikult aprill, 2010 põhjal Ammosov jakuudi State University, mis on 75-aastane ajalugu.
Ülikool on oma nime saanud MK Ammosov, tuntud poliitiline liider, kes oli üks riigi rajajatest süsteemi Jakuutias ja Kõrgõzstani.
Täna NEFU on mitmekülgne ülikooli omavad suure võimsusega koolitus-, õppe- ja teadustööd filiaalid Mirnõi, Neryungri ja Anadyr (Tšuktši).
Igal kuul 100 õpilasega võimalus saada arstiabi "Smena" õpilane puhata ja puhkekeskus.
NEFU teadusraamatukogu on seisund vabariiklike ja muu-ülikooli raamatukogu, see on teadus- ja metoodilist keskus teiste raamatukogude ja akadeemiliste asutustega. Selle raamatukogu laos on üle 1300000 raamatuid.

f0a1aa2db72c507d1821789340430a4e

Kirde-föderaalne ülikool lühidalt

NEFU kogu tudeng ja rahvaarv on umbes 17.358.

1601 õppejõudude töötab praegu ülikoolis. Neist 209 kätte doktorikraadi, 845 kandidaadi kraadiga.

Rohkem kui 500 õpilasega tegelevad kraadiõppe töö.

13 instituudid, 5 teaduskonnad, 3 ülikooli filiaali Mirnõi, Nerungry ja Tšuktši, 6 suurt uurimisasutused.

119 kraadi kursused on saadaval meie õpilastele.

Ülikooli kulub 40 hoonete ja 12 ühiselamut asuvad enamasti üliõpilaskülas. Juurdepääsetavate ja lustakas mõõtme campus teeb õpilased tunnevad kodus; välisüliõpilased on hästi integreerunud, sest see on lihtne kontakti õppejõud, halduse ja teiste õpilastega. On õpilane sööklad peaaegu kõikjal kogu campus, et pakkuda erineva roa soodsa hinnaga.

Seal on 1 500,000 raamatud, ajakirjad ja muud esemed Ülikooli Raamatukogu. Arvuti jaamad moodustavad ülikooli raamatukogu ressursse kasutajatele kättesaadavaks kogu campus. Lisaks sellele on juurdepääs käeulatuses andmebaasi elektrooniliste vahendite, sealhulgas nii vene kui ka välismaa perioodika (EBSCO, Science, JSTOR, Oxford University Press jne) Ülikoolil on geoloogia Field Station, Arheoloogiamuuseum ja etnograafiamuuseum, Botaanikaaed ja Talveaias avatud personali ja üliõpilaste teadus- ja õppida.

Ülikool on staadion, ujula, seltsimajas.

Meie õpilased ja töötajad on vaba juurdepääs Ethernet ja WiFi kõigis ülikooli hooned ja ühiselamu

NEFU loodi ametlikult aprillis 2010. tuginedes MK Ammosov Jakutsk State University, ülikooli 75 aastat ajalugu.

Ülikool sai nime Maksim Kirovich Ammosov, väljapaistev riigimees, poeg jakuudi rahvas ja üks asutajatest Jakuutias ja Kyrgizstan riikluse.

Seal on 6 teadusasutuste nagu matemaatika instituudi Instituut Tervise Instituut Applied Ecology of the North, Institute of regionaalmajandust Põhja-Instituut AE Kulakovsky, kindlasti Instituut Olonkho.

Ülikooli prioriteeti:

  • Uus kvaliteet ülikooli
  • Kaitse ökoloogilise turvalisuse ja tõhusa reprodutseerimine mineraal- ja tooraine baasi; ratsionaalse olemuse juhtimise
  • Tehnoloogia kasutamine ja tootmine Põhja-
  • Elatustaseme tõusu Põhja-
  • Säilitamine ja arendamine Arktika rahva kultuuri

Asukohad

Jakutsk

Address
58 Belinsky str,
Republic of Sakha (Yakutia), Russia,

677027 Jakutsk, Sahha Vabariik, Venemaa