Russian International Olympic University

Sissejuhatus

Loe ametlikku kirjeldust

Autonoomne mittetulunduslik organisatsioon " Russian International Olympic University " ( RIOU ) asutati 21. oktoobril 2009 Rahvusvahelise Olümpiakomitee (IOC), Sochi 2014. aasta korralduskomitee ja Vene olümpiakomitee vahelise vastastikuse mõistmise memorandumi alusel ning dekreedi alusel Vene Föderatsiooni nr 774. Ülikooli asutajad on Vene Föderatsiooni spordiministeerium, Vene olümpiakomitee (ROC) ja Interrosi erainvesteeringufirma.

RIOU juhatuse esimees on Vene Föderatsiooni president Vladimir Putin.

RIOU on maailma esimene RIOU ülikool, mis pakub ainulaadseid programme, mis on lisatud olümpia väärtustele ja kogemustele. RIOU tegevus keskendub Vene ja rahvusvahelise spordivaldkonna spordihalduse spetsialistide väljaõppele ning olümpia ja paraolümpia liikumisele. Ülikooli haridusprogrammid katavad spordihariduse peamised aspektid: koht ja infrastruktuuri haldamine, võistlused, massiteabevahendid, diplomaatia ja haldamine ning karjäärijuhtimine.

2010. RIOU käivitas RIOU Sochi 2014 töötajale üle 10 erikoolituse. Alates 2011. aastast on ülikool käivitanud Vene piirkondlike spordi juhtide, "Olympstroy" State Corporationi töötajate ja Sotši linnavalitsuse ametialaste edutamisprogrammide.

Aastal 2013 on RIOU käivitanud oma RIOU Master of Sport Administration (MSA) kursuse, mis on suunatud kogenud spordisektori juhtidele ja kes soovivad parandada nende arusaamist sporditegevusest, arendada end kõige paremini klassi tööriistade ja tavadega ning kiirendada nende karjääriarengut.

RIOU õpetajad ja professorid on tuntud Vene ja rahvusvahelised spordi juhtimise eksperdid. Ülikooli eesmärk on arendada süstemaatilist partnerlust juhtivate Venemaa ja välismaiste ülikoolidega. Meie praegune partnerite loend sisaldab järgmist: Applied Sciences University Kufstein (Austria), Coventry Ülikool (Suurbritannia), Bruneli Ülikool (UK), Ida-Londoni Ülikool (UK), Sheffield Hallami Ülikool (UK), IPC Akadeemia (UK), Maailma Akadeemia Sport (Suurbritannia), Barcelona autonoomse ülikooli olümpiakursuste keskus, Capilano ülikool (Kanada), Lomonosov Moskva Riiklik Ülikool, Moskva Tööstus- ja Rahandusülikool.

2011. RIOU käivitas RIOU ainulaadse kirjastusprogrammi, mis sisaldab kord kvartalis populaarteaduslikku perioodikaväljaannet « RIOU Herald», samuti memuaaride, arhiivimaterjalide, olümpiaajaloo ja filosoofia alaste teadustööde seeria « RIOU raamatukogu» ning enimmüüdud vene ja välismaa raamatute sport ja olümpiaharidus.

RIOU haridusalased tegevused asuvad praegu Sochi linnas, kus asuvad RIOU kaasaegsed ülikoolilinnakud. RIOU peakontor asub Moskvas.

Russian International Olympic University on maavärinprojekt ja 2014. aasta Sotši mängude humanitaarse pärandi põhielement. RIOU lõpetajad moodustavad uue põlvkonna tõhusad spordi juhid, kes on varustatud teadmiste ja oskustega, et edukalt hallata spordiorganisatsioone, üritusi ja kohtumisi mis tahes majanduskeskkonnas. Nende karjäärivõimaluste hulka kuuluvad Venemaa ja rahvusvaheliste olümpia- ja paraolümpiakomitee struktuurid; riigi- ja kohalikud juhtorganid; spordiliidud ja klubid; spordi meedia; spordimüügiettevõtted ja spordikaupade tootjad.

RIOU rektor on professor Lev Belousov.

Asukohad

Moskva

Russian International Olympic University

Address
23 Novoslobodskaya Street
127055 Moskva, Moskva, Venemaa
Telefon
+7 495 956-24-30

Sotši

Russian International Olympic University

Address
ул. Орджоникидзе, д. 11
 Сочи, Россия, 354000
354000 Sotši, Krasnodari krai, Venemaa
Telefon
+7 862 262-32-00

Programmid