MA geograafias

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Kuidas mõista meie planeedi geograafilist arengut ja eristumist?

Geograafia, University of Helsinki , hoiab 2018. aastal Shanghai edetabelis 42. kohta ja on ka 2018. aasta QS World University Rankings by Subject maailmas 50 parima seas. Igal sügisel alustab õpinguid ligi 60 magistranti.

Meie geograafia magistriprogramm põhineb kvaliteetsetel uurimisrühmadel, mis tegutsevad mõnes geograafia põhivaldkonnas. See on jagatud kolmeks õppesuunaks:

 1. füüsiline geograafia,
 2. - inimese geograafia ja -
 3. geoinformaatika.

Õpilastele pakutakse oskusi, mis on tänapäevasel tööturul hädavajalikud. Geograafia teadusharu on rahvusvaheliselt tunnustatud ja elujõuline teadusringkond, kes tervitab teid õppima University of Helsinki .

Õppimine

Geograafia magistriõppe lõpetanud õpilastel on tugevad teoreetilised ja praktilised oskused. Geograafiaalane haridus pakub laiapõhjalist arusaamist praegustest sotsiaalsetest ja keskkonnaprobleemidest.

Meie õpilased saavad töötada oma ala ekspertidena, nii iseseisvalt kui ka mitme professionaalse meeskonna liikmena . Programmi sisene õpetamine on seotud geograafia uurimisrühmade tööga. Sageli on lõputöö võimalik kirjutada ühe uurimisrühma või sellega seotud valdkonna uurimisinstituudi töö osana.

Miks just geograafia?

Meie magistriprogrammi teadusuuringute ja ekspertiisi osas läbinud tudengite tugevused on:

 • nende võime rakendada teoreetilisi teadmisi
 • mitmekihiliste piirkondlike probleemide lai mõistmine
 • tugevad suhtlemisoskused multidistsiplinaarsete spetsialistide rühmades
 • nende võime suhelda geograafiliste nähtuste ja uurimistulemuste kohta kirjalikult, suuliselt ja graafiliselt
 • nende võime kasutada ja tõlgendada mitmesuguseid uurimisandmeid
 • nende mitmekülgsed teadmised metoodikast geograafias
 • nende võime rakendada uusimaid meetodeid geoinformaatikas ja kartograafias
 • nende vastutustundlike ja eetiliste teaduslike tavade omaksvõtmine.

Struktuur ja sisu

Geograafia magistriprogramm koosneb 120 ainepunktist (ECTS) ja te peaksite lõpetama magistrikraadina kahel õppeaastal. Kraad hõlmab järgmisi õppeüksusi:

 • 60 ainepunkti edasijõudnutele kursustele vastavalt õppesuunale (sh magistritöö 30 ainepunkti)
 • 60 ainepunkti muid kursusi teie enda või muude programmide kaudu
 • Õpetajakoolituse üliõpilastele - 60 ainepunkti pedagoogika kursusi
 • Muud õpingud võivad hõlmata tööelu või rahvusvahelise töö või õppimise perioode
 • Tööelule orienteeritus ja karjääri kavandamine
 • Isiklik õppeplaan

Magistriprogramm sisaldab nii üldisi kui ka õppekavasid. Geograafia magistriprogrammi raames toimuv õpe on sujuvalt seotud linnauuringute ja planeerimise magistriprogrammiga (USP), mida rakendatakse koos Aalto ülikooliga.

Kursused ja õpetamine

Geograafia magistriprogramm on jagatud õpperadadeks. Õpperajad pakuvad õpilastele võimalust spetsialiseeruda geograafia eri valdkondadele. Magistriprogramm sisaldab nii üldisi kui ka õppekavasid. Geograafia magistriprogrammi õpetamine on sujuvalt seotud linnaõppe ja planeerimise magistriprogrammiga, mida rakendatakse koos Aalto ülikooliga.

Õpetamise ja struktuuri teave erinevatel õpperadadel:

Magistritöö

Magistritöö (Pro gradu) on juhendatud lõplik uurimisprojekt, mille käigus süvendate oma teadmisi geograafiast ja arendate teadlase oskusi. Lõputöö maht on 30 ainepunkti.

Lõputöö eesmärk on arendada oma võimeid iseseisvas teabe otsimises, olemasoleva teabe analüüsimisel ja selle kriitilisel tõlgendamisel. Oma magistritöös demonstreerite oma põhjalikke teadmisi oma aine kesksest probleemist või nähtusest ja oma võimet rakendada teadusuuringute meetodeid. Teeneterikas magistritöö annab uusi teadmisi geograafiliste nähtuste kohta ning annab tulemustest aru selgelt ja vastavalt heale teaduspraktikale.

Sageli on lõputöö võimalik kirjutada ühe uurimisrühma või sellega seotud valdkonna uurimisinstituudi töö osana.

Õpilased ja üliõpilaselu

Üliõpilaselu ja eriti üliõpilasorganisatsioonide kultuur on Soomes erakordselt rikas ja mitmekesine. Ka University of Helsinki üliõpilaskond väga aktiivne. University of Helsinki üliõpilasesinduses (HYY) tegutseb üle 250 üliõpilasorganisatsiooni , alates teaduskondade ja aineorganisatsioonidest ning lõpetades poliitiliste ja ühiskondlike organisatsioonidega ning alates kooridest ja orkestritest ning lõpetades spordi- ja mänguklubidega. Nende tegevus hõlmab aastapäeva tähistamist, akadeemilisi õhtusööke, kultuuriüritusi, kokkutulekuid ja ekskursioone.

Üliõpilasena ja üliõpilasesinduse (HYY) liikmena on teil õigus paljudele soodustustele ja teenustele. Näiteks taskukohane õpilaskodu, põhilised tervishoiuteenused, spordirajatised ja õpilase hinnaga toitlustus . Samuti saate arvukalt allahindlusi, näiteks ühistranspordi teenustasudele kogu riigis.

Karjäär

Geograafia magistriprogrammi lõpetanutel on tugevad teoreetilised ja praktilised oskused ning lai arusaam aktuaalsetest sotsiaal- ja keskkonnaprobleemidest. Meie õpilased on pärast programmi lõpetamist olnud väga edukad tööturul, töötades oma ala ekspertidena, nii iseseisvalt kui ka multiprofessionaalsete meeskondade liikmetena. Pärast magistrikraadi omandamist on võimalik jätkata ka kraadiõppega.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. ... Loe edasi

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. All programmes comply with the national legislation governing university education and are, therefore, recognised globally. Näita vähem