AMIS - uuenduslike ja jätkusuutlikumate materjalide magister

Üldine

Saadaval 5 asukohta

Programmi kirjeldus

EIT märgis määrati 2016. aastal

Väljakutse

Kuna globaalsed ja ELi elanikud suurenevad koos heaolu ja heaoluga, kasvab ka tarbimine elaniku kohta. Eelkõige ELis on tarbimine tootlikkust ületanud, seda eriti keerulisemate, ressursimahukamate tehnoloogiate ja toodete puhul, mis on muutunud igapäevaseks eluks. Selle tulemusena suureneb jätkuvalt ringlussevõtu ja ümara majanduse tähtsus, et mitmekesistada tarneallikaid ja rahuldada meie vajadused.

AMIS on kõrgtehnoloogiliste uuenduste ja jätkusuutlikkuse materjalide magistriprogramm. Programmi peaeesmärk on anda õpilastele arusaama kogu toorainete väärtusahelast ning innovatsiooni ja ettevõtluse mõtteviisist, keskendudes jätkusuutlikkusele. AMIS tegeleb selle väljakutsega, keskendudes kolmele teemale - kõik need on EIT RawMaterialsi kesksed teemad:

 • Kriitiliste või toksiliste ainete asendamine toodetega ja optimeeritud toimivus
 • Kasutuselt kõrvaldatud toodete materjali ahela optimeerimine
 • Ümara majanduse jaoks mõeldud toodete ja teenuste disain

AMIS keskendub peamiselt metalli- ja mineraalsetele toorainetele. Kuid bio-baasil ja polümeermaterjalidel on nende asendamisvõimalusi ja ka teisi materjale mitmematerjalise toote ringlussevõtu kontekstis.

AMIS eesmärk on koolitada T-kujulisi spetsialiste - konkreetse toorainete distsipliini eksperte, millel on ülevaade kogu toorainete väärtusahelast. T-kujulised spetsialistid teevad tihedat koostööd ka tööstusega, et uurida, kuidas innovatsioon ja ettevõtlus saaksid tugevdada toorainete lahenduste turuletoomist.

Programmi kaudu saavad AMISe õpilased toorainete, eriti säästvate funktsionaalsete materjalide valdkonnas eksperdid, omandades väärtushinnangu ja protsessi ahela tervikliku ülevaate.


Programmi struktuur

AMIS on kaheaastane programm:

1. aasta toimub Grenoble INP, Aalto ülikoolis või TU Darmstadtis. Kui üliõpilased on valinud oma sisenemise ülikooli, pakub AMIS üldist õppekava materiaalteaduste, sealhulgas kohustuslike kursuste kohta täiustatud funktsionaalsete materjalide ja innovatsiooni, ettevõtluse ja ettevõtluse alal.

2. aasta on spetsialiseerumise aasta ja see toimub ühel viiest konsortsiumi partnerülikoolist. 2. aasta sisaldab kohustuslikke kursusi kõrgtehnoloogilistes materjalides, mis on spetsialiseerunud materjalide liidestele, nanomaterjalidele, keraamikale või hübriidele, samuti magistritööle, teadus-ja arendustegevuse kogemusele materjali teaduses, mida ühiselt kontrollivad koduülikoolide professorid ja mitteakadeemilised partnerid. Üliõpilaste liikuvus on programmi integreeritud osa, mis hõlmab õppimist kahel viiest konsortsiumipartnerkõrgkest, sõltuvalt valitud erialast. 1. ja 2. aasta tuleb võtta eri riikide ülikoolides.

Innovatsioon ja ettevõtluskoolitus

Tugev ettevõtluskoolitus on AMISi nurgakivi. Õpilasel on kasu hästiarenenud, praktilisest innovatsioonist ja ettevõtluskoolitusest, mis varustab neid professionaalse tulevikuga, sealhulgas AMIS partneritega ühised koostöökursused:
 • Projektipõhised kursused (Inno Projects I ja II), mis keskenduvad uute tehnoloogiate turustamisprotsessi ärimudelite väljatöötamisele.
 • Ühe nädala pikkune intensiivne suvekool, kes töötab meeskonnas tööstusharu juhtumiuuringute käigus uute või oluliselt täiustatud toodete, teenuste, protsesside, poliitikate, uute ärimudelite või töökohtade loomiseks.
 • Inno-mission Internship: ettevõtte või uurimisasutuse töökogemus, mis arendab välja lahenduspõhise lähenemisviisi, muutes uuendused teostatavateks ärilahendusteks ja uute tehnoloogiate turustamiseks.
 • Praktiline töö mitmesugustes tööstusprojektides, mis on integreeritud innovatsiooni ja ettevõtluse sisuga.
Kogu programmi raames on õpilastel võimalus kohtuda asjakohaste akadeemiliste kontaktidega innovatsiooni ja ettevõtluse ökosüsteemis, samuti mitteakadeemiliste partneritega (tööstusharud, teadus- ja koolitusorganisatsioonid, ettevõtjad), kes toetavad ka tulevasi karjäärivõimalusi. Eesmärk on jagada parimaid tavasid, et võimaldada õppimist nende meetoditelt ja vigadest. Kui magistritöö tulemusi peetakse sobilikeks, võivad AMISi lõpetajad oodata partnerite abi ka ettevõtte loomisel või spin-off.


Professionaalsed profiilid pärast lõpetamist

Kas olete õpilane, kes on:
 • Kas soovite toorainete sektoris innovatsiooni hankida?
 • Kas soovite ettevõtlikuks muutuda ja oma firma alustada?
 • Motiveeritud leida tegelikke lahendusi keskkonna- ja ühiskondlikele väljakutsetele?
 • Kas olete huvitatud tööstus- ja teadusfirmade praktilist õppimist?
AMISi vilistlaste oskused ja teadmised arenevad kõrgelt materiaalteaduste valdkonna tööstusharudes või laborites, eriti järgmistes valdkondades: mikroelektroonika, optika, biotehnoloogia, energia, kommunikatsioon ja keskkond.
Ressursside insenerina on potentsiaalsed karjäärivõimalused järgmised:
Akadeemiline karjäär / teadustöö: ülikoolides, teadusasutustes, üliõpilastele või juhtivatel kohtadel. Teadlased, kellel on kõrge kommertsialiseerumise teadlikkus, teadmised ja pädevus; keegi, kes suudab tõhusalt edastada oma teadusliku uurimistöö kaubanduslikku väärtust.
Ressursitööstus: keemia-, uurimis-, rohelise energia, masinate ja seadmete ehituse, metallitööstuse, keraamika, keskkonnahoiu (R
Vabakutseline ja ettevõtja: looge oma ettevõte või muutub konsultandiks.
Laiem ühiskond: teaduse ajakirjandus, nõustamine, projektiarendus ja juhtimine, poliitikakujundajate nõustajad, administratsioon, spetsialiseerunud asutused, meedia jne.


Nõuded

Abikõlblikele kandidaatidele peab olema bakalaureusekraad teaduses, tehnoloogias või insener (füüsika, keemia, materjaliteadus) või selle ekvivalent, samuti ingliskeelne tunnistus.


Tasud

 • 1000 eurot aastas ELi õppuritele
 • 8000 EUR aastas ELi mittekuuluvatele tudengitele


Stipendiumid

Üliõpilastele, kes algavad 2020. aasta septembris, on saadaval EIT-Label stipendiumid EIT RawMaterialsilt 13 500 eurot õpilase kohta. Lisateavet EIT-Labeli stipendiumide määramise ja selle kohta, kes on abikõlblikud, pöörduge otse koordineeriva ülikooli poole: contact@amis-master.eu

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

EIT RawMaterials is able to offer students a unique opportunity to learn in a dynamic environment, focusing on real-life challenges. EIT RawMaterials is initiated and funded by the EIT (European Insti ... Loe edasi

EIT RawMaterials is able to offer students a unique opportunity to learn in a dynamic environment, focusing on real-life challenges. EIT RawMaterials is initiated and funded by the EIT (European Institute of Innovation and Technology), a body of the European Union. The EIT Label is a certificate of quality that is awarded only to excellent educational programmes at the Master and Doctoral level. As a student of an EIT RawMaterials Labelled programme, you’ll be part of the largest European raw materials partnership – with more than 120 core and associate partners and 180 project partners from over 22 European countries coming from higher education, research institutions and industry. As an EIT Label student, you will have the opportunity to become part of this committed partnership as well as champion and contribute to the EIT RawMaterials objective of finding new, innovative solutions to secure the sustainable supply of raw materials across the value chain – from exploration, mining and extraction, to mineral processing, recycling and developing circular economy strategies. Näita vähem
Espoos , Stolberg (Rheinland) , Delft , Bordeaux , Darmstadt , Grenoble , Liège , Metz , Luule , Freiberg , Genti , Alsike , Leuven , Leoben , Trento , Milano + 15 Rohkem Vähem