Ajalugu MPhil

Üldine

Programmi kirjeldus

Ajalugu MPhil

Tavaline Kestus: 2 aastat (täisajaga)

Koht: Hongkong

Lingnani ajaloo osakonnas on praegu kümme täiskohaga õppejõudu ja nende uurimisvaldkonnad hõlmavad kogu Hiina ajalugu, Hongkongi ajalugu, Briti ja Euroopa tänapäevast ajalugu, Venemaa ja Kesk-Aasia ajalugu ning Ameerika ajalugu. Osakond on eriti huvitatud rahvusvahelisest ajaloost huvitatud tudengite värbamisest.

Professor Lau Chi-pang on Hongkongi ajaloo, Mingi ja Qingi Hiina, Kaasaegse Hiina ja Hiina intellektuaalajaloo spetsialist.

Professor William Guanglin Liu uurimistöö keskendub Hiina majandusajaloole, hilise keiserliku Hiina poliitökonoomiale, Hiina sõjaajaloole, uuskonfutsianismile ja turumajandusele ajaloolises perspektiivis.

Dotsent Chunmei Du on Hiina kaasaegse intellektuaalse ja kultuuriloo ajaloo eriala. Tema hiljutises töös uuritakse Hiina konservatismi, Hiina diasporaa ja Hiina sõjavägi 1940. aastatel globaalses ja võrdlevas kontekstis.

Dotsent Mark Hampton on spetsialist 19. ja 20. sajandi Suurbritannia, meedia ajaloo eriti. Tema hiljutised tööd on nihkunud keiserlikule kultuurile: Hongkongi koht 20. sajandi Briti kultuuris, kui Hong Kong oli Suurbritannia koloonia. Ta on osa ajalooteaduskonna klastrist, kes töötavad Hong Kongi ja Lõuna-Hiina alal.

Dotsent Diana Lemberg on spetsialiseerunud 20. sajandi USA ajaloole, 20. sajandi Euroopa ajaloole, koloniaal- ja keiserlikele koosseisudele, inimõiguste ajaloole, kultuuriloolisele, tehnoloogiaajaloole ja globaalsele inglise keelele.

Dotsent Vincent S. Leung on Hiina varase ajaloo spetsialist. Teda huvitab eriti Vana-Hiina poliitiline ja intellektuaalne ajalugu. Tema teadusuuringute huvid hõlmavad keiserlikke formatsioone, historiograafia ajalugu ja majandusliku mõtte arengut Vana-Hiinas ja Euraasias laiemalt.

Dotsent Niccolò Pianciola spetsialiseerub Kesk-Aasia hiliskaristlikule ja varajasele nõukogude ajalooga. Tema teosed on käsitlenud etnilise mitmekesisuse juhtimist, sunniviisilist rahvasiirdeid ning põllumajandusliku koloniseerimise ja sotsiaalmajandusliku ümberkujundamise poliitikat.

Abiprofessor Zhang Lei on kaasaegse Hiina spetsialist. Nii ajaloolase kui ka geograafina koolitatud teadustöö keskendub Hiina linnaajaloole, keskkonnaajaloole ja ajaloolisele geograafiale.

Sissepääsu taotlus

Taotlejad, kes on huvitatud MPhili programmi lubamisest, peaksid otse ülikooli pöörduma. Edukatele kandidaatidele antakse tavaliselt kraadiõppe üliõpilastoetus, mille igakuine stipendium on 17 140 HK * (1 USD = 7 HK).

(* määr aastateks 2019-20, vaadatakse üle igal aastal)

Taotlemise periood

Ülikool kutsub kandideerima 1. novembrist 2019 kuni 24. jaanuarini 2020 . Hiline taotlus võetakse arvesse individuaalselt, sõltuvalt kohtade olemasolust.

Üldõppe nõuded

  1. MPhili astme kandidaadile kandideerimise taotleja peaks tavaliselt:
    a. omama vastavat bakalaureusekraadi esimese või teise klassi auhindadega või samaväärsel tasemel, mille on välja andnud kõrgkoolis tunnustatud ülikool; või
    b. on saanud samaväärse kvalifikatsiooni; või
    c. on esitanud rahuldavaid tõendeid akadeemiliste ja kutsealaste saavutuste kohta.
  2. Lisaks eeltoodule peaks taotleja, kelle kraad ei ole pärit Hongkongi või ingliskeelses riigis asuvast kolmanda taseme õppeasutusest, saama testis vähemalt 550 punkti (paberipõhine test) või 79 punkti (Interneti-põhine test). Inglise keel võõrkeelena (TOEFL) või ribavahemik 6,5 või üle selle rahvusvahelises inglise keele testimise süsteemis (IELTS) või samaväärne tulemus tunnustatud testis või samaväärne kvalifikatsioon oma keeleoskuse tõestamiseks, mis tuleb arvestada igal üksikjuhul eraldi. Taotlejad peavad vastama lisanõuetele, kui need on kehtestatud programmides, millesse nad sisseastumist taotlevad.

    [Märkus. IELTSi ja TOEFLi kvalifikatsiooni saamiseks alates 2020. – 21. Aasta sisseastumiseni ja edaspidi aktsepteerib ülikool ainult tulemusi, mis kehtivad kehtivusaja jooksul, st. 2 aastat alates konkreetse sissetuleku kohordi sisseastumisavalduse esitamisest.]

Programmispetsiifilised sissepääsu nõuded

Inglise keele kui võõrkeele (TOEFL) / rahvusvahelise keele testimise süsteemi (IELTS) hinded asemel võib taotleja omandada C-klassi või kõrgema taseme Cambridge'i inglise keele oskuse testi; või C-klassi või kõrgema taseme hariduse ülemaailmses üldtunnistuses (GCE) inglisekeeles.

Taotleja võib olla kohustatud tõendama oma võimeid inglise ja / või hiina keeles intervjuu abil.

Viimati uuendatud dets 2019

Teave kooli kohta

Lingnan University is the liberal arts university in Hong Kong and we have the longest established tradition among the local institutions of higher education. Our history can be dated back to 1888, wh ... Loe edasi

Lingnan University is the liberal arts university in Hong Kong and we have the longest established tradition among the local institutions of higher education. Our history can be dated back to 1888, when our forerunner, the Christian College in China, was founded in Guangzhou, and to 1967, when the institution, as Lingnan College, was re-established in Hong Kong. In 2015, Lingnan University was named as one of the “Top 10 Liberal Arts College in Asia” by Forbes. Näita vähem