Ancient, keskaja ja renessansi uuringute magister

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Meie iidsete, keskaegsete ja renessanssuuringute magistriprogramm keskendub interdistsiplinaarsele uurimusele Euroopa (sealhulgas Vahemere piirkonna) materiaalsetest, sotsiaalsetest ja intellektuaalsetest arengutest antiigist keskajast renessansini. Selle pika perioodi jooksul saate keskenduda oma akadeemilistele huvidele, valides ühe järgmistest paladest:

 • Ancient Studies
 • Keskaegsed uuringud
 • Keskaegsed saarekeelsed keeled ja kultuurid
 • Renessanssuuringud

Igas loos saate töötada lähtematerjalidega nende algkeeltes, sealhulgas käsikirja kujul. Muinasuuringute pala tunneb suurt huvi kultuuriliste koosmõjude vastu iidsete tsivilisatsioonide sees ja nende vahel ning hõlmab antiikmaailma uurimiseks mitmesuguseid uurimismeetodeid, näiteks arheoloogiat ja epigraafiat. Keskaja ja renessansi uuringud lähevad kaugemale üksnes ajaloolisest lähenemisviisist, hõlmates kirjanduse, lingvistika, kunstiajaloo, muusikateaduse ja ajaloo kursusi. Keskaja uuringute rajal võite spetsialiseeruda kas keskaja ajaloole, keskaegsele kunstiajaloole, keskaegsele kirjandusele või keskaegsele muusikateadusele. Keskaja keldi uuringud ühendavad kirjandusuuringud ajaloolise lingvistikaga. Loe lugude kohta lähemalt.

Programmi täiendab teadustöö, mille viivad läbi õppejõud, kes on oma erialadel rahvusvaheliselt tuntud. Teid julgustatakse töötama koos nende õppejõududega uurimisprojektides ja saate veeta semestri välismaal ühes paljudest ülikoolidest, millega meil on teadussidemeid. Pärast kooli lõpetamist astub umbes 50% lõpetajatest doktorikraadi omandama kas Hollandis või välismaal.

Neile, kes tegelevad väljaspool teadustööga seotud ambitsioonidega, arendatakse kursusi "Pärand ja kultuuriline ülekanne" (sealhulgas praktika materiaalses kultuuris, nt kirjalike tekstide puhul objektidena) ning vanade ja keskaegsete keelte kasutusalad.

Rahvusvaheline kogukond

Programm meelitab tudengeid Hollandist ja välismaalt. Rahvusvahelised üliõpilased leiavad kaasaegsete tsivilisatsioonide uurimisel rahvusvaheliselt ainulaadse interdistsiplinaarse lähenemise. Nad tunnevad end kiiresti õpetajate ja õpilaste kogukonnas teretulnuna ning osalevad täielikult programmi õpingute elus.

Lisateavet meie õpetamise ja uurimiskeskkonna kohta, kaasa arvatud meie õppejõud.

Peale kooli lõpetamist

See teadusuuringute magistriprogramm annab teile teadmised ja oskused, mis on vajalikud doktorikraadi saamiseks. programmid valitud erialal; Samuti saate läbi viia iseseisvaid uuringuid ja lõpule viia oma doktoritöö. Programm annab teile edaspidiseks karjääriks vajalikud oskused, sealhulgas teaduslike uuringute tegemise, mis avaldatakse eelretsenseeritavates ajakirjades.

Meie programm valmistab teid ette ka karjääriks väljaspool akadeemilisi ringkondi juhtimises, poliitikas või kunstis. Programm on nii akadeemiliselt kui ka sotsiaalselt asjakohane; arendades oma kutseoskusi ja iseseisvalt töötamise oskust, valmistate end hästi kaasaegse tööturu väljakutseteks. Loe lähemalt võimalike karjäärivõimaluste kohta.

Karjääri väljavaated

Teadusuuringute magistriprogramm on mõeldud üliõpilastele, kellel on võime ja ambitsioonid akadeemilise karjääri tegemiseks. 2014. aasta juuni seisuga oli 50% lõpetanutest doktorikraadi omandanud. programmi Hollandis või välismaal. Teised jäid akadeemilisse sfääri karjäärina kesk- ja kõrghariduses, muuseumides, arhiivides, kirjastamisel, tõlkimisel jne. Kuid teised on leidnud töö juhtimises, poliitikas ja kunstis. Peaaegu kõik lõpetajad leidsid töö kahe aasta jooksul pärast kooli lõpetamist.

Kultuuriülekanne

Et aidata teil eluks pärast ülikooli kui antiikajast, keskaegsest või renessansi õpetajast elule ettevalmistamist, pakume teisel aastal kolme kultuuriüritust "kultuuriülekanne". Nendes kursustes tutvute "tänapäevaste kontekstitega eelmodernistlike allikate", "materiaalse ja immateriaalse pärandi" ning "arheoloogia ja ausamba säilitamise teooria ja praktikaga". Sul on ka õigus saada töökohta iidsetes, keskaegsetes ja renessanssuuringutes.

Akadeemiline karjäär

Selle programmi lõpetanud on saanud doktorikraadiga pakkumisi (muu hulgas):

 • University of Wales
 • Princetoni Ülikool
 • Genti ülikool
 • Antverpeni ülikool
 • Cambridge'i Ülikool
 • Glasgowi ülikool
 • Leedsi ülikool
 • Ruhr-Universität Bochum
 • Viini Ülikool
 • Aberystwythi Ülikool

Alumnus Roy van Wijk on Utrecht University nooremlektor. Alumna Nike Stam on doktorikraad Utrecht University .

Mitteakadeemiline karjäär

Võite jätkata ka professionaalset karjääri selles valdkonnas.

 • Ajaloolane Marc van Hasselt töötab Archeoni sündmuste juhina
 • Broadview Pressi müügiesindus
 • Sonnenborghi muuseumi muuseumi juhend

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... Loe edasi

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. Näita vähem