Andmeteaduse magister

Üldine

Programmi kirjeldus

Andmeteaduse ja teadusliku arvutamise magistriõppe eesmärk on koolitada tuleviku spetsialiste: eksperdid, kes on ühiskonna digiteerimise ja tööstuse 4.0 arengu tõttu suure nõudlusega.

Magistriõpet pakuvad Trieste ja Udine ülikoolid koostöös SISSA-ga (Rahvusvaheline kõrgkoolide keskus), ICTP (Teoreetilise füüsika rahvusvahelise keskusega) ning paljude teiste teadusasutuste ja -ettevõtetega. DSSC on rahvusvaheline kursus ja õpetatakse inglise keeles.

Õpilased omandavad teoreetilisi teadmisi ja õpivad, kuidas seda rakendada praktiliste probleemide lahendamiseks individuaalsete harjutuste, grupiprojektide, seminaride ja praktikakohtade kaudu. Lõpetajad võivad siseneda otseselt ärimaailma või jätkata õpinguid Ph.D.

ÕPPEKAVA

Kõik õpilased saavad koolituse programmeerimine, HPC, andmete analüüsimise ja modelleerimise alused. Õpilased võivad valida kahe õppekava vahel, millest igaüks pakub spetsialiseerumist mitmes rakendusvaldkonnas.

DATA SCIENCE: keskendumine andmehaldusele, masin õppele, tehisintelligentsus, statistilised meetodid, suured andmed.

ARVUTITE TEADUS JA INŽENIIT: keskenduma arvutuslikule modelleerimisele, optimeerimisele, teaduslikule programmeerimisele ja simulatsioonile.

STIPENDIUM

Andmeteaduse ja teadusliku infotehnoloogia magistrikraad annab mõned andekatele õpilastele stipendiumi 2800 eurot - mida rahastavad ettevõtted ja institutsioonid - registreerimise tasu ja osalise toetuse katmiseks. Sponsoreerivad ettevõtted pakuvad praktikakohti ja juhendamist rahastatud üliõpilastele.

Alates 2018.-2019. Õppeaastast pakutakse ka stipendiume, mida sponsoreerivad SISSA ja UniTS, mis hõlmab täielikku toetust.

TÖÖPERSPEKTIIVID

Andmete suurenev esinemine igapäevaelus on muutnud tööturge: UUED EKSPERTID ON VAJALIK. Itaalias viis 2015. aastast 2016. aastani andmete teadustöötajate taotluste juurde 76%. (allikas: aruanne suurte andmete kohta, MIUR).

Euroopa Andmeteadusakadeemia kinnitas seda kasvavat suundumust ka Euroopas: aastatel 2014-2016 andis hinnang andmetele rohkem kui 500 000 tööpakkujat - andmehaldust, andmeanalüütikat ja HPC-spetsialiste -. Lisaks on alates 2016. aastast kõige rohkem vajalikke oskusi tööturul on spetsialiseerumine suurtele andmetele ja andmeteadustele. (allikas: Euroopa Andmeteadusakadeemia).

IBMi sõnul on viimase kahe aasta jooksul loodud 90% ülemaailmsest DIGITAALANDMETEST

Euroopa Andmebaasi hinnangul on 2014.-2016. Aastal andmeteaduste valdkonnas hinnanguliselt 500 000 töövõimalust.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Founded in 1924, the University of Trieste is a medium-sized university with a student population of approximately 16,000. It offers a wide range of degree programmes at bachelor, master and doctoral ... Loe edasi

Founded in 1924, the University of Trieste is a medium-sized university with a student population of approximately 16,000. It offers a wide range of degree programmes at bachelor, master and doctoral level, as well as short vocational masters, advanced masters and specialisation programmes, most of which are in the medical area. Some degree programmes are taught in English. Näita vähem