Animatsiooni meister

Üldine

Programmi kirjeldus

Rakenda kohe!

7705_5.jpg

Department of Animation loodi Estonian Academy of Arts 2006. aastal ja alates 2007. aastast on pakkunud kaheaastase MA Animatsioon (õpetatakse inglise keeles). Programmi peamine eesmärk on animafilmide loojate edukas õpetamine, pakkudes neile teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi. Kaugem eesmärk on aidata kaasa animatsiooni kui kunstivormi globaalsele arengule.

Animatsioon on edukas meedium ja areneb kiiremas tempos kui kunagi varem. Sellest on saanud massikultuuri osa, aga ka üks selle põhivorme. Animatsiooni saab näha digitaalses ekraanigraafikas, arvutimängudes, muusikavideotes, filmides jne.

Kuna meie magistrandid on pärit väga erinevatest maailma piirkondadest ja neil on erinev hariduslik taust, püüame julgustada nende individuaalset lähenemist filmindusele. Filmid varieeruvad narratiividest eksperimentaalsemateni. Enamik teoseid teostatakse traditsioonilises 2D või stop motion tehnikas. Viimasel ajal oleme hakanud pakkuma ka põhjalikumaid CGI kursusi. Kutsume mitmeid tuntud animatsioonikunstnikke korraldama seminare, kus nad pakuvad oma inspiratsiooni ja erinevaid lähenemisi animatsioonile.

Animatsiooni magistriõppe lõpetamisel on õpilased omandanud põhjalikud teoreetilised ja praktilised animatsioonioskused. Õpilased saavad spetsialiseeruda konkreetsetele animatsioonitehnikatele ja luua sobivas tehnikas individuaalseid projekte. Pärast kooli lõpetamist on tudengid kvalifitseeritud realiseerima end animafilmide loojate, loomemajanduse spetsialistide või oma ala õpetajatena. Üliõpilased, kes on läbinud magistriõppe, on samuti kvalifitseeritud õpingute jätkamiseks ja doktorikraadi omandamiseks.

„Klassid olid hämmastavad . Õppisin lugude jutustamist, filmide (mitte ainult animatsiooni) analüüsimist, skriptide kirjutamist. Olin õpetajatest lummatud. Nad olid professionaalid , mitte pedagoogid. Programm tegi minust animafilmi režissööri. Sellest ajast alates on mu elu olnud seotud animatsiooniga. Sain ka tohutu kontaktide ringi, imelisi inimesi, kellega kohtusin nii kursuse jooksul kui ka pärast seda. Ütlen inimestele alati, et nad peaksid õppima EAA magistriõppes animatsiooni, kui nad tahavad olla animatsioonirežissöörid. ”

- Urte Oettinger, MA Animatsioon '10, WIRED FLY kaasasutaja

Tudengifilmid on võitnud rahvusvahelistel festivalidel üle 50 auhinna. Meie magistriõppe endiste tudengite hulka kuuluvad rahvusvaheliselt tunnustatud filmitegijad Kristjan Holm, Martinus Daane Klemet, Anu Laura Tuttelberg (Eesti), Edmunds Jansons, Zane Oborenko (Läti), Michael Frey (Šveits), Lucija Mrzljak (Horvaatia), Teemu Hotti ja Heta Jäälinoja (Soome). Animatsiooni osakond on täiuslik sulatusahi erinevate riikide tudengitele. Meie praegused õpilased on pärit 15 riigist.

Uuringud

Eestis on animatsiooni alal rikas traditsioon - siin tegutsevad stuudiod nagu Eesti Joonisfilm, Nukufilm ja mitmed väiksemad, andes Tallinnale õitsva animatsioonimaastiku.

EKA animatsiooniprogrammi on loonud Eesti silmapaistvam autor Priit Pärn ja praegu juhib Priit Tender. Laias valikus kursusi õpetavad kogenud filmitegijad. Õppekavas pakutavad on õppetükid süžeeskeemide, filmiajaloo, animatsioonitehnikate ning mitmesuguste töötubade teemal. Sageli tuuakse külalisanimatoreid loenguid pidama, töötubasid juhtima ja õpilastega nõu pidama. Programmi peamine eesmärk on animafilmide režissööride harimine.

EKA animatsiooniosakonnas on elav rahvusvaheline kogukond - selle õpilased on pärit kogu maailmast. Programmis on õppinud üliõpilasi nii Tai, USA, Austraalia, Brasiilia kui ka Hongkongi riikidest.

Õppekava struktuur

See on rahvusvaheline programm ja juhendamine toimub inglise keeles. Õppetöö toimub nii loengute, seminaride ja meistriklasside kui ka individuaalsete ja juhendavate tundidena. Üldiselt moodustavad õppetunnid 60–70% õppekavast. Muud tunnid jagunevad praktilise ja iseseisva töö vahel. Õppetöö toimub koostöös peaaegu kõigi Tallinna kõrgkoolidega. Õpilased osalevad aktiivselt loengutel Balti Filmi- ja Meediakoolis (BFM) ja Tallinna ülikoolis. Koostöö toimub ka Eesti Animatsiooni Liidu ja Eesti suuremate stuudiotega. Programmi juhendajad ja õppejõud on aktiivsed kunstnikud ja spetsialistid, kelle töid tutvustatakse regulaarselt rahvusvahelistel üritustel.

Õpetatud kursused

  • Filosoofia
  • Eetika ja esteetika
  • Filmiteooria
  • Filmi ajalugu
  • Animatsioonide ajalugu
  • Animatsioonitehnika
  • Loovus
  • Filmi tootmine
  • Filmitööstus
  • Animatsiooniprojektid 1 ja 2
Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The Estonian Academy of Arts, founded in 1914, is the only public university in Estonia offering higher education in fine arts, design, architecture, media, visual studies, art culture, cultural herit ... Loe edasi

The Estonian Academy of Arts, founded in 1914, is the only public university in Estonia offering higher education in fine arts, design, architecture, media, visual studies, art culture, cultural heritage and conservation. Located in the capital city, Tallinn, it is an active study and research institution and the leading national centre of innovation in visual culture. Näita vähem