Arheoloogia magister: maastik ja pärand

Üldine

Programmi kirjeldus

Üheaastase magistriprogrammi Arheoloogia: maastik ja pärandi alal uurite nii tänapäevase kui ka ajaloolise maastiku dünaamilist minevikku ning uurite nende säilitamise ja arheoloogilise pärandina säilitamise viise.

Maastiku ja pärandi arheoloogia
Spetsialiseerumine Maastik ja pärand keskendub ajalooliste maastike ja materjalide olulisusele nii hilisemal perioodil kui ka kaasaegses maailmas. Programmis on esindatud nii maastikuarheoloogia kultuuriline kui ka teaduspõhisem käsitlus. Arheoloogilise pärandi pool keskendub arheoloogiliste jäänuste mitmetahulistele tähendustele tänapäeva ühiskonnas. Säilitus- ja majandamisprotsessid, arheoloogia roll ruumilises planeerimises ja selle ühiskondlik mõju Euroopas on mõned võtmeprobleemid, millega selles magistriprogrammis käsitletakse.

Miks õppida Amsterdamis arheoloogiat?

  • Seda magistrikraadi programmi pakuvad kaks ülikooli. Amsterdami ülikool ja VU Amsterdam ühendasid oma teadmised muinasajaloo ja arheoloogia alal Amsterdami muinasuuringute ja arheoloogia keskuses (ACASA). Erinevate akadeemiliste erialade spetsialistide liitmine loob koostöö- ja õppimiskeskkonna.
  • Maailmatasemel haridus: nii UvA kui ka VU Amsterdam omavad rahvusvahelisi juhtivaid positsioone maastiku ja pärandi alal, teadusuuringutes ja õpetamises.
  • Programm on loonud tihedad sidemed mitmete arheoloogiaasutustega, näiteks Allard Piersoni muuseumiga.
  • Võimalus õppida ajaloolist arheoloogiat Amsterdami juhtivates teadusülikoolides, elavas Euroopa keskuses, millel on rikkalik ajaloo- ja kultuuripärand.
  • Programm tõmbab tihedaid seoseid õpetamise ja käimasoleva uurimistöö vahel.


See on see, mida teete
Magistriprogramm Maastik ja pärand koosneb kolmest põhikursusest ja kahest ühiskursusest. Programmi saate kohandada vastavalt oma huvidele, valides valikulise valiku laiast magistriõppe programmist. Iga õpilane peab tegema kas uurimistöö juhendamise või praktika ja täitma individuaalse magistritöö.

Samuti saate välja töötada individuaalse programmi, mis ühendab kursusi teistest ACASA magistriprogrammidest. Sellise individuaalse programmi ettepaneku peab heaks kiitma programmi eksamikomisjon.

Programmi ülesehitus
Programm koosneb 60 EAP-st:

  • Core kursuste eest 18 ainepunkti
  • 12 ainepunkti jagatud kursuste eest
  • Valikainete puhul 6 ainepunkti
  • 6 ainepunkti õppetöö jaoks
  • 18 ainepunkti magistritöö jaoks

Põhikursused:
- ajaloolised maastikud ja arheoloogiline pärand
- Arheoloogia, muuseumid ja avalikkus
- Maastike elulugu

Jagatud kursused:
- tipptasemel arheoloogias: inimeste liikuvus
- Arheoloogia, pärand ja ühiskond

Valikained
Valikainete võib valida paljude kursuste hulgast, seotud teemadel nagu arheoloogia, pärandiuuringud, ajalugu, iidsed õpingud või klassika.

Õpetus
See magistriprogramm sisaldab individuaalset õpetust, mille käigus saate teha oma arheoloogilisi uuringuid, minna välitöid tegema või teha praktika muuseumis või muinsuskaitseasutuses.

Välitööd
Õpid olulisi oskusi välitööde tegemiseks, näiteks väliandmete analüüsimiseks, aruandluseks ja esitamiseks, aga ka välitööde haldamiseks ja läbiviimiseks. Neid oskusi saate arendada juhendaja kaudu ühes UvA / VU Amsterdam praeguses uurimiskohas Hollandis ja Vahemeres, välitööprojektides Itaalias (Satricum ja Muro Tenente), Türgis (Troy) ja Kreekas (Karystos ja Halos). Arheoloogilised välitööd, mis toimuvad tihedas koostöös kohalike arheoloogiateenistustega, koosnevad väljakaevamistest, põldvaatlustest, kaugseirest ja maastikuanalüüsist.

Lõputöö
Oluline osa programmist, magistritöö võimaldab teil teha originaalseid uuringuid ühe töötaja järelevalve all. Töö teema peavad üliõpilane ja akadeemiline nõustaja omavahel kokku leppima.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,00 ... Loe edasi

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,000 students from all over the world. Students and staff of 122 nationalities create a dynamic international academic community. The University distinguishes itself in research and education through four interdisciplinary themes: Human Health and Life Sciences, Science for Sustainability, Connected World and Governance for Society. Näita vähem