Avaliku ajaloo meister

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Avaliku ajaloo programm on adresseeritud kõigile BA lõpetajatele , mitte ainult ajaloos ja isegi mitte ainult humanitaarteadustes, kes sooviksid läbi viia uurimistööd ja edendada ajaloo avalikku kasutamist. Ajalugu on alates 1970. aastatest toiminud ajaloo alamdistsipliinina, kuid ka eraldi akadeemilise distsipliinina. Seda nimetatakse ajaloos "rahvale, rahvale, inimestele, inimestele" ja käsitletakse kõiki ajaloolise hariduse (ka akadeemilise hariduse) väliseid ajaloo aspekte. Ta tegutseb aastaid ülikoolides üle kogu maailma ja omab üliõpilaste seas suurt populaarsust.

Ajalugu ise keskendub mineviku uurimisele (mille eesmärk on vastata küsimusele "kuidas see seal oli?"), Samas kui avalik ajalugu viib läbi uuringuid selle kohta, kuidas on teadmised minevikust olemas sotsiaalses teadvuses ja kuidas see on (ja võib) olla sisestatud selles teadvuses, keskseks küsimuseks "mida (kas / tahab) inimesed teavad, kuidas see oli?" See keskendub ajaloolisele mälule, mis on "traditsioonilises" ajaloo uuringus üsna marginaalne. Avaliku ajaloo programmi kursused keskenduvad ajaloolise teadvuse (või kollektiivse mälu) kujundamise viisidele - nii oma teoreetilise raamistiku kui ka mehhanismi kontekstis (kaasa arvatud näiteks ajaloopoliitika) ja erinevatel praktilistel viisidel (tööriistad / tehnikad). selle mälu ja teadvuse mõjutamine, alustades mineviku tunnistuste kogumisest ja töötlemisest kõnekirjelduse ja muude tekstide ettevalmistamise kaudu, mis edendavad ajaloolisi teadmisi, näitusi, ajaloolisi rajatisi, ajalooliste elementide leidmist massimeedias, meelelahutuses või virtuaalses keskkonnas . kõige laiemas tähenduses. Sellepärast keskendub ka üldine kronoloogiline ülevaade minevikust, mis on pandud avalikku ajalugu käsitlevasse õppekavasse, elementidesse (nähtused, sündmused, protsessid, üksikisikud), mis tekitavad arutelusid ja vastuolusid - st on avalikus sfääris - ja kas mitte korrata traditsioonilist akadeemilise ajaloo õppekava.

Avaliku ajaloo lõpetaja saab teada, kuidas mineviku teadmisi avalikus sfääris esineb ja kuidas neid võimalusi mõjutada. Ta suudab teadlikult ja pädeval viisil koguda, säilitada, töödelda ja edendada mineviku pärandit ning uurida, kuidas teised seda teevad.

Need pädevused viivad ta tööle minevikumälestuse säilitamise, kujundamise ja levitamisega tegelevates asutustes, mis tegelevad järgmistes valdkondades:

 • Ajaloo poliitika - erakonnad, kohalikud omavalitsused, seltsid, valitsusasutused ja muud riigiasutused.
 • Klassiväline ajalooõpe - raamatukogud, kohalikud ja riiklikud haridusasutused.
 • Ajaloo ja kunstiajaloo kombinatsioon - muuseumid, vabaõhumuuseumid, loomingulised kunstigrupid ja ettevõtted (nt ajalooliste filmide, mängude, ürituste eksperdid).
 • Ajaloo ja meedia kombinatsioon (kirjastused, ajakirjandus, uus meedia, veebilehed, temaatilised telekanalid).
 • Arhiivihaldus ja suuline ajalugu (eraisikud, kohalik omavalitsus).
 • Rahvusvaheline koostöö (nt Euroopa institutsioonid).

Lõpetajad on ka võimalus jätkata oma haridust Ph.D. humanitaarteadustes.

Vastuvõtutingimused

 • Teie bakalaureuse diplomi tõestatud koopiad
 • Teie akadeemiliste dokumentide tõestatud koopiad
 • Teie inglise keele oskuse tõestatud koopiad (B2 tase)
 • Digitaalse passi foto
 • Passi koopia
 • Arstitõend
 • Makse registreerimise tasu kinnitamine ülikooli kontol

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The University of Wroc?aw has a rich history of more than three centuries. Founded by Leopold I Habsburg the university evolved from a modest school run by Jesuits into one of the biggest academic ins ... Loe edasi

The University of Wroc?aw has a rich history of more than three centuries. Founded by Leopold I Habsburg the university evolved from a modest school run by Jesuits into one of the biggest academic institutions in Poland. Näita vähem