Avaliku ajaloo meister

Üldine

Programmi kirjeldus

Avalik ajalugu

Avaliku ajaloo programm on suunatud kõigile BA lõpetajatele mitte ainult ajaloos ja isegi mitte ainult humanitaarteadustes, kes sooviksid uurida ja edendada ajaloo avalikke kasutusi. Avalik ajalugu on tegutsenud alates 1970. aastatest kui ajaloo alamdistsipliini, aga ka eraldi akadeemilisest distsipliinist. Seda nimetatakse ajalooks "rahva, rahva, rahva ja rahva jaoks" ning käsitletakse kõiki formaalse hariduse (sh akadeemilise hariduse) ajaloo aspekte. Ta tegutseb juba mitu aastat ülikoolides üle kogu maailma ja naudib üliõpilaste märkimisväärset populaarsust.

Ajalugu ise keskendub minevikute uurimisele (eesmärgiga vastata küsimusele "kuidas see seal oli?"), Samal ajal kui avalik ajalugu viib läbi uurimusi selle kohta, kuidas teadmised minevikust on olemas ühiskondlikus teadvuses ja kuidas see on (ja võib-olla) sisse tuua selles teadvuses keskne küsimus, mida inimesed teavad, kuidas see on? See keskendub ajaloolisele mälestisele, mis on traditsioonilise ajaloo uurimisel üsna marginaalne. Avaliku ajaloo programmi kursused keskenduvad ajaloolise teadvuse (või kollektiivse mälu) kujundamise viisidele - nii tema teoreetilise raamistiku ja mehhanismi kontekstis (sh nt ajaloo poliitika) kui ka erinevatel praktilistel viisidel (tööriistad / tehnikad) mis mõjutab seda mälu ja teadvust, alustades mineviku tunnistuste kogumisest ja töötlemisest kõne kirjutamise ja muude tekstide ettevalmistamise kaudu, mis propageerivad ajaloolisi teadmisi, näitusi, ajaloolisi rajatisi, ajalooliste elementide leidmiseks massiteabevahendites, meelelahutuses või virtuaalses keskkonnas laiem mõiste. Sellepärast keskendub isegi üldine ajaloolise õppekavasse mineviku üldine kronoloogiline ülevaade elementidest (nähtused, sündmused, protsessid, üksikisikud), mis tekitavad arutelusid ja vastuolusid - st on avalikus sfääris - ega mitte korrata traditsioonilist akadeemilise ajaloo õppekava.

Avaliku ajaloo lõpetaja saab teada, kuidas mineviku teadmisi avalikus sfääris esineb ja kuidas neid võimalusi mõjutada. Ta suudab teadlikult ja pädeval viisil koguda, säilitada, töödelda ja edendada mineviku pärandit ning uurida, kuidas teised seda teevad.

Need pädevused toovad teda tööle institutsioonides, mis tegelevad mineviku mälestuse säilitamise, kujunemise ja levitamisega ning on seotud järgmiste valdkondadega:

1) ajaloo poliitika - erakonnad, kohalikud omavalitsused, ühiskonnad, valitsusasutused ja muud riigiasutused

2) ajaloolise täiendkoolituse - raamatukogud, kohalikud ja riiklikud haridusasutused

3) ajaloo ja kunstiajaloo kombinatsioon - muuseumid, vabaõhumuuseumid, loovkunstnikud ja ettevõtted (nt ajalooliste filmide, mängude, sündmuste eksperdid)

4) ajaloo ja meedia kombinatsioon (kirjastused, ajakirjandus, uued meediumid, veebilehed, temaatilised telekanalid)

5) arhiivijuhtimine ja suuline ajalugu (eraisikud, kohalik omavalitsus)

6) rahvusvaheline koostöö (nt Euroopa institutsioonid)

Lõpetajad saavad ka võimaluse jätkata õpinguid humanitaarteaduste doktoriõppes.

Programmi struktuur

1. semester:

2. semester:

3. semester:

4. semester:

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The Faculty of History and Pedagogy is organized into seven institutes and offers full-time and part-time courses in areas of study including history, psychology, pedagogy, archaeology, culture, and a ... Loe edasi

The Faculty of History and Pedagogy is organized into seven institutes and offers full-time and part-time courses in areas of study including history, psychology, pedagogy, archaeology, culture, and anthropology. The Faculty has over 250 Faculty members and around 6400 students and over 260 PhD students in the areas of history, psychology and pedagogy. Näita vähem