Belgia

Uuring Belgias

Kõrgharidus

Kõrgkoolid Belgias pakutakse bakalaureuse-, magistri-ja doktorikraadi. Belgia on kahte liiki kõrgkoole:

Ülikooli haridus on pakutud ülikoolide ja sisaldab hariduse valitud distsipliin koos teadusuuringuid.
Non-ülikooli kõrgharidus hõlmab nii ülikoolide kolledžite ja kunstiakadeemiad. Ülikooli kolledžites valmistada õpilasi ette teatud kutsealal. Kunstiakadeemiad õpetada teooria ja praktika erinevaid kunsti.
Paljud magistriõppe kursustel õpetatakse hollandi või prantsuse keeles, ja mõned programmid ja kursustel õpetatakse inglise keeles.

 

Miks Uuring Belgias?

Belgia on Euroopa südames, vaid lühikese rongisõidu kaugusel suur kultuuriline linnades nagu Pariis ja Berliin. Nagu teelahkmel Europe, Belgia on tuntud oma multikultuursuse ja külalislahke suhtumine välisüliõpilased.

Belgia kõrgharidusasutuste tunnustatakse kogu maailmas, nii äri-ja teadusringkondade oma kõrge kvaliteedi. Belgia ka paatide kõrget elukvaliteeti, sealhulgas madal õppemaks, hea arstiabi ja jõuline ühistranspordi võrgustik.

 

Ülikoolid

Belgia on kuus ülikooli, et katta magistri kõigis õppeainetes, nagu majandus-, inseneri-, keele-ja psühholoogia.

Belgia 21 ülikooli kolledžid pakuvad magistriprogramme kaheksas valdkonnas: agronomics, tarbekunsti-, majandus-, meditsiiniga seotud, haridus-, sotsiaal-, tehnoloogia-, tõlke-ja tõlgendus.

Belgia on ka 17 kunstiakadeemiad mis pakuvad magistriõpet üks neljast põhilisi valdkondi: kaunid kunstid, muusika-, draama-kunsti ja ringhäälingu tehnikat.

 

Õppemaks ja Programmi kestus

Õppemaksu 2012-2013 ülikoolide üliõpilastele ELi riikides on 835 €. Õpilased mitte-ELi riikides maksma täiendavat tasu umbes 2000 € kuni 4000 € sõltuvalt nende õppetöö ja ülikoolis.

Õppemaks ülikooli kolledžid ja kunstiakadeemiad on madalam. 2012-2013 õppemaksu magistriõppekava on 351 € aastas, välja arvatud viimasel aastal, mis on 455 €. Jällegi lisatasud võivad kehtida üliõpilastele ELi mittekuuluvate riikidega. Konkreetne asutus võib anda teavet nende täiendavat tasu.

Magistriõpe programmid on 1 aasta (60 AP) või 2 aastat (120 ainepunkti), sõltuvalt õppesuunal. Lisaks õpilastele, kes on juba magistrikraadi saavad Täiendav magistrikraadi, vähemalt 60 ainepunkti spetsialiseerunud elukutse.

 

Õppeaasta

Õppeaasta koosneb kolmest osas. Esimese ametiaja algab septembri keskel ja kestab kuni detsembri lõpuni, seejärel eksamid jaanuaris. Teiseks ametiajaks algab veebruari algul ja jookseb küll mai keskel, järgnesid eksamid lõpus mais või juuni alguses. Kolmandaks ametiajaks jookseb kogu suve. Üliõpilased, kes ei suuda eksameid võib uuesti võtma neid istungjärgu jooksul, mis töötab alates augusti keskpaigast kuni septembri keskpaigani.

 

Post-Graduate võimalused

Rahvusvahelised õpilased, kes omandavad magistrikraadi Belgia võib töötada Belgia äriühing pärast lõpetamist. Kuid õigus töötada ei ole automaatne, nii et õpilased peaksid kontrollima kehtivate õigusaktide kui neile pakutakse positsioon. Vähemalt, õpilased võivad olla vajalikud, et saada tööluba, see kehtib õpilastele nii ELi kui ka kolmandate riikidega.

Üliõpilased, kes soovivad jätkata õpinguid võib lubada doktorantuuris ja ühineda uurimisrühm Saanud oma magistrikraadi Belgias.

 

Viisakohustuse

Õpilased EL / EMP riikidega ei vaja viisat õppida Belgias. Üliõpilased teistes riikides võidakse nõuda viisat, kuid kuna vajadus oleneb iga riigi tulevane õpilased peaksid ühendust Belgia saatkonna või konsulaadi oma kodumaal.

 

Ravikindlustus

ELi mittekuuluvad õpilased, kellel ei ole ravikindlustust oma kodumaalt, mis hõlmab viibimist Belgia on kohustatud liituma "mutuelle" saada tervishoiuteenuse hüvitist. Õpilased peavad ELi liikmesriigid on Euroopa ravikindlustuskaart oma kodumaalt, see kaart võimaldab neil liituda mutuelle samadel tingimustel nagu Belgia kodanik.Ravikindlustuse kulud umbes 50 € per kvartal iga inimene ja tuleb maksta tähtaja jooksul uuring.

 

Tips

Kuna Prantsusmaa ja Hollandi on keelte valik juhendamine Belgias sisseastujatele mõnda magistriõppekava võib olla vajalik läbida hollandi või prantsuse keele oskuse eksam. Erinõudeid, õpilased peaksid taotlema institutsioonilt nad on huvitatud osaleda. Enamik institutsioonid pakuvad täiendavat keeleõpet õpilased, kellel on raskusi keelega õppemaksu.

Kuigi maksumus õpib Belgias on madal, on siiski veel palju stipendiume kättesaadavad üliõpilastele magistriõppes kes vajavad täiendavat abi.

Umbes Belgia

Belgia asub Lääne-Euroopas, mille piirid on Põhjameres, Prantsusmaa, Saksamaa, Luksemburg ja Holland. Pealinnas Brüsselis asub keset riiki ja on peakorter mitmeid olulisi Euroopa organisatsioonid, sealhulgas Euroopa Liidu, Euroopa Komisjoni ja Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooni (NATO). Lisaks šokolaadi ja õlut, Belgia on kuulus võttes esimene ajaleht maailmas, mis oli trükitud Antwerpenis.

 

Kliima

Tänu Belgia väike pindala, kliima on suhteliselt ühtlane üle kogu riigi. Üldine kliima on mõõdukas, pehmed talved ja jahedad suved ja tüüpiline päev on veidi vihmane ja vahelduva pilvisusega ilm. Maastikule korter tasandikud, jooksva mäed ja mäed.

 

Kultuur

Belgia on tuntud leegion kultuuriürituste ja spordiürituste kättesaadav, eriti Brüsselis. Õpilased leiavad ürituste ja toimumiskohtade muusika, maali-, teatri-, filmi-ja muud kunstid. Mitmed sündmused nagu kontserdid ja konverentsid on vähendatud kättesaadavad üliõpilastele.

 

Elukallidus

Elukalliduse õpilased Belgias on suhteliselt madal. Lisaks õppemaksu ja tasud, õpilased võivad oodata kulutada umbes 800 € kuus elamiskulud, umbes pool sellest läheb eluase. Olenemata rahvusest, täistööajaga üliõpilased on lubatud töötada, et aidata kulusid katma kulud. Õpilased väljaspool Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) võib nõuda, et saada tööluba.