Bioteaduste magistriprogramm: molekulaarsüsteemide bioloogia

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

utu.fi/kraadid

Molekulaarsete süsteemide bioloogia rada pakub ulatuslikku koolitust moodsa molekulaarbioloogia alal ja haridust, mis keskendub süsteemibioloogiale (genoomika, transkriptoomika, proteoomika, geenide ja valkude struktuuri ja funktsioonide vahelised seosed), keskendudes praktilistele laborioskustele ja molekulaarsete interaktsioonide võrgustikele.

Selle programmi kaudu aastal 2006

Programmi struktuur

Kursused hõlmavad erinevaid õppemeetodeid, sealhulgas loenguid, harjutusi, laboratooriumi- ja arvutipraktikat, õpilaspõhiseid esitlusi ning iseseisva uurimisprojekti (MS Thesis) lõpuleviimist. Õppekava osaks on bioloogiliste andmete numbriline analüüs, sealhulgas bioinformaatika ja muud statistilised analüüsid.

Biosuuringute magistrikraad on kaheaastane programm, maht 120 EAP. Mõlemad lood järgivad oma kursuste õppekava. Kraad koosneb:

 • Ühised kursused, mis pakuvad teile vajalikke olulisi teadmisi ja edasikantavaid oskusi, sealhulgas kohustuslikke keeleõppeid.
 • Teespetsiifilised suuremad aineõpingud, mis pakuvad valdkonnaga seotud moodsaid teooriaid ja praktilisi oskusi.
 • Valitavad uuringud, mis laiendavad teie teadmisi valitud teemadel ja teemadel.
 • Magistritöö, kus rakendate oma värskelt omandatud teadmisi.

Magistritöö

Õpingute lõpuleviimiseks viime läbi magistritööle suunatud lõppprojekti, mis on iseseisev ja eksperimentaalne, juhendatud uurimisprojekt. Magistritöö eesmärk on näidata omandatud oskusi andmete kogumisel, andmete analüüsimisel ja analüüside tõlgendamisel, samuti tutvustada oma projekti teaduslikule kirjandusele toetudes laiemas teaduslikus taustal. Te tutvustate oma projekti ja selle tulemusi magistriseminaril, mis järgib teaduskoosolekutel kasutatavaid protseduure. Kirjutate ka magistritöö, mis kirjeldab teie katsetööd ja selle tulemusi ning sisaldab asjakohase taustkirjanduse ülevaadet.

Spetsialiseerumise lood

Programm pakub kahte pala:

Molekulaarsete süsteemide bioloogia rada pakub ulatuslikku koolitust moodsa molekulaarbioloogia alal ja haridust, mis keskendub süsteemibioloogiale (genoomika, transkriptoomika, proteoomika, geenide ja valkude struktuuri ja funktsioonide vahelised seosed), keskendudes praktilistele laborioskustele ja molekulaarsete interaktsioonide võrgustikele.

Evolutsioonibioloogia rajal on tähelepanu keskmes evolutsioonibioloogia, ökoloogia, geneetika ja füsioloogia teadmiste süvendamine, pöörates erilist tähelepanu bioinformaatikale ja arvutusmeetoditele evolutsiooniliste ja NGS-i andmete, nii moodsa kui ka iidse DNA, analüüsimiseks ja tõlgendamiseks.

65603_Students_all_prgms.jpg

Pädevuse kirjeldus

Molekulaarsete süsteemide bioloogia teekonnal saate põhjaliku ülevaate teooriatest ja kontseptsioonidest, mis tagavad moodsaimate tehnoloogiate, mida kasutatakse süsteemibioloogia uuringutes mitmesuguste molekulaarsete bioteaduste valdkondade moodsaimate tehnoloogiate taga. Praktilistel kursustel ja uurimisprojektides pakutav praktiline koolitus võimaldab teil arendada metoodilisi oskusi praeguste süsteemibioloogia tehnikate alal. Kursus hõlbustab tugevat asjatundlikkust ja aktiivset osalemist kaasaegsetes bioteaduste uuringutes.

Töövõimalused

Bioteaduste magistriprogramm koolitab tulevasi eksperte akadeemiliste ringkondade, tööstuse ja avaliku sektori ametikohtadele. Programmi lõpetanud üliõpilased võivad saada kraadiõppe kraadiõppesse ja võivad töötada muu hulgas järgmiselt:

 • Teadustöötaja
 • Lektor
 • Projektijuht
 • Teadustöö koordinaator

Teadustöö karjäär

Magistriõpe annab teile õiguse saada teaduslikke kraadiõppe kraadiõppeid. Aspirantuur on doktorikraad ja magistrikraad. Kraadid saab lõpetada University of Turku

Sisenemise nõuded

Üldõppe nõuded

Üldine nõue

Te olete abikõlblik magistriõppe taotleja, kui:

 • teil on riiklikult tunnustatud esimese tsükli kraad - tavaliselt bakalaureusekraad - akrediteeritud kõrgkoolist,
 • teie kraad vastab vähemalt 180 EAP-le (Euroopa ainepunktid) või kolmeaastasele täisajaga õppele,
 • teie kraad on teie magistrikraadi programmi jaoks vastavas valdkonnas, kuhu kandideerite. Täpsemad kraadinõuded leiate programmi lehelt.

Keelenõuded

Taotlejatel peab olema suurepärane inglise keele oskus ja neid oskusi tõendav tunnistus. Oma keeleoskuse määramiseks peate sooritama ühe rahvusvaheliselt tunnustatud inglise keele testidest.

Taotlejad peavad jõudma minimaalselt nõutavatesse katsetulemustesse, et neid saaks University of Turku kandideerida. Erandeid ei tehta.

Teespetsiifilised sissepääsunõuded

Taotleja eelnev kraad, mille alusel ta taotleb vastuvõtmist bioteaduste magistriprogrammi, peab olema vastavas õppevaldkonnas. Varasemad molekulaarsüsteemide bioloogia jälgimise uuringute valdkonnad on molekulaarsed bioteadused, sealhulgas:

 • Biokeemia
 • Rakkude ja molekulaarbioloogia
 • Molekulaarse taimebioloogia
 • Molekulaarne mikrobioloogia

Samuti on vaja põhiteadmisi bioloogiliste andmete arvandmete analüüsist, nt bioinformaatika või statistilised analüüsid.

Võite kandideerida programmi mõlemale spetsialiseerumisväljale, kuid valikud tuleb taotlusvormil esikohale seada.

Rakenduse hindamine

Aastas võetakse bioteaduste magistriprogrammi vastu 15 tudengit. Vastuvõtmise otsus põhineb:

 • Taotleja antud kraadi (te) asjakohasus,
 • Kursuste suurus, asjakohasus ja hinded kraadides,
 • Keeletesti tulemus,
 • Motivatsioonikiri,
 • Võimalikud vastused taotluses sisalduvatele valikulistele küsimustele,
 • Võimalik asjaomane töökogemus,
 • Võimalik intervjuu.

Loodus- ja inseneriteaduskonnas on võimalik saada ainult üks bakalaureuse- või magistriõpe. Seetõttu kaotab üliõpilane pakutud õppekoha vastuvõtmisel kõik varasemad BSc-d. või MSc. õppida otse loodus- ja inseneriteaduskonnas.

Siit leiate lisateavet

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees wi ... Loe edasi

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees with over 100 different nationalities. Näita vähem
Turu , Windhoek , Rauma + 2 Rohkem Vähem