EMC - Euroopa mäetööde kursus

Üldine

Saadaval 3 asukohta

Programmi kirjeldus

EIT märgis määrati 2017. aastal

Väljakutse

Maailma kasvava elanikkonna ja ülemaailmse heaolu suurenemisega suureneb enamiku metallide ja mineraalide nõudlus. Samal ajal ei ole metalli- ja materjaliturud alati prognoositavad ja orgaalide klassid aja jooksul vähenevad, muutes väljakutse ressursside tuvastamiseks ja eraldamiseks mastaabisäästu kaudu veelgi keerulisemaks. Sellesse keerukusse lisandub ka keskkonnateadlikkusega seotud teadlikkus ning maailm eeldab, et ressursse saab vastutustundlikult välja tõmmata. Tulevase kaevandusinseneri ülesanne on edukalt selles keerulises keskkonnas toimida.

Tänu toorainete sektori kiirele arengule eeldatakse, et kaevandustehnika insenerid saavad omandada olulise innovatsiooni ja ettevõtlusoskuste ja -oskuste oskuse, mõistes jätkusuutlikkust nende väljakutsetega tegelemiseks. Rahvusvaheliselt ja kultuuriliselt mitmekesise keskkonnaga kokkupuude on muutunud ka atraktiivseks ja soovitud kvaliteediks, kuna üleilmastumine on üha olulisem kõigis tööstusharudes, sealhulgas kaevandussektoris ja ulatuslikes tarneahelates.


Euroopa mäetööde kursus (EMC): tuleviku kaevandamise insenerid

Euroopa magistrikraadi magistriõpp (EMC) hõlmab kolme aspekti: maavarade elutsükli kõik aspektid. See on magistriõppekava, mille eesmärk on anda maailmakaubandustööstusele kindel arusaam ja võttes kogu kaevandamisväärtuse ahela ulatuses kasutusele elutsüklil põhineva lähenemisviisi. See pakub kaasaegset tehnilist baasi ressursside modelleerimisel, kaevanduste projekteerimisel ja majanduslikul hindamisel. Tehnilisi teadmisi täiendavad ka teemad, mis käsitlevad majandustegevust, eetikat, keskkonnatehnoloogiat ja selgelt määratletud ja struktureeritud programmi tervishoiu, ohutuse ja keskkonna juhtimiseks.

EMC eesmärk on koolitada professionaalseid inimesi, kes hakkavad tulevasteks otsustajateks ja mängijateks mineraalide ressursside ja nendega seotud inseneritööstuse kaubanduses, millel on tugev nägemus selle tööstusharu edaspidistest arengutest. EMC toetab õpilaste arengut adaptiivsetele, uuenduslikele ja ettevõtlikele orienteeritud inseneridele, kes on võimelised kindlaks määrama parimad meetodid maavarade sadevee optimaalse väärtuse saamiseks.


Programmi struktuur

EMC on kaheaastane programm. Õpilased õpivad ühes semestris kõigis kolmes ülikoolis ja liiguvad riikide vahel rühmana.

120 ainepunkti (ECTS) programm algab sügisel Aalto ülikoolis (Soomes). Pärast vaheaega, mille jooksul üliõpilastel on võimalus praktikale ettevõtet läbida, lähevad õpilased RWTH Aacheni ülikoolile (Saksamaa) ja seejärel jätkuvad kolmandal semestril TU Delftis (Hollandis). Lõplik semester kulutatakse ühele kolmest partnerülikoolist, et töötada väitekirja projektiga, mis võib toimuda koostöös ettevõttega. Pärast lõpetamist saavad üliõpilased kolmest ülikoolist kolmeastmeline diplom.

Innovatsioon ja ettevõtluskoolitus

EMC eesmärk on lõpetada adaptiivsed, uuenduslikud ja ettevõtlikumalt orienteeritud insenerid. Selleks on kogu programmi jooksul integreeritud innovatsioon ja ettevõtlus kursuste sisu, juhtumiuuringute, projektitoimingute, väljasõitude ning kutsealaste kontaktide ja tugiteenuste kaudu. Mõned näited on järgmised:
 • Aalto Ülikooli semester 1 jooksul toimuv EIT RawMaterials projekt, mille eesmärk on edendada üliõpilaste ettevõtliku mõtteviisi arendamist ja ringikujunduse mõistmist, mida toetab "Circular Economy Design Forum".
 • Aalto Ülikooli kursused, kus uuritakse, kuidas ettevõtted tegelevad ärikeskkonna tehniliste väljakutsetega, sealhulgas jälgivad seda, kuidas nad on kogenud praktilist kogemust ja kõva kivi kaevandamise projekti, mis koosneb ühe nädala möödumisest erinevatele kaevandamistegevustele ja seadmete tootjad Soomes.
 • Kõik EMC üliõpilased tutvustatakse YES-ile! Delft, üks Euroopa tipptehnoloogia inkubaatoritest. YES Delft Inkubaatori programmid keskenduvad paljutõotavate tehnoloogiate valideerimisele ja kasvamisele edukates ettevõtetes.
 • TU Delftis on kursused kaevandusprojektide rahastamiseks, ärimudeliteks ja optimeerimisstrateegiate rakendamiseks ärijuhiste täiustamiseks, võttes samas arvesse optimeerimislahenduse sotsiaal-keskkonnamõjusid.
 • Lektorid, mis hõlmavad tööstust, õppereisid ja partnerite külastusi, et näha reaalmaailma toiminguid. Õpilastele antakse ka võimalus saada tööstuslikke praktikakohti EMC programmi partnerettevõtetes. Lisaks õpilastele julgustatakse sooritama oma doktoritööde projekti koostöös ettevõtetega. Väitekirja koostamise protsess sujutab teie võimet õppida ja mõelda nagu ettevõtja.


Professionaalsed profiilid pärast lõpetamist

Kas olete õpilane, kes on:
 • Kas olete huvitatud kaevandamislahenduste elutsüklil põhineva lähenemisviisi kasutamisest?
 • Kas soovite õppida olulisi uuendusi ja ettevõtlusoskusi, mis aitavad teil oma ettevõtet alustada?
 • Motiveeritud tegema tihedat koostööd tööstuse, väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete ja alustajatega kolmes kõrgemas ülikoolis?
Arvestades ülemaailmset nõudlust mäetööstuse ja mineraalide inseneriteaduse ja juhtimise spetsialistide järele, on EMC lõpetanutele paljutõotavad karjäärivõimalused. EMC lõpetajad saavad töötama:
 • Kaevandusettevõtted ja mineraalide ja metallide töötlemise tehnoloogiaga tegelevad ettevõtted
 • Raua hoiuste ja integreeritud tootmisega tegelevad ettevõtted
 • Turgude juhid tõhusas süvendamises ja kaevandamises
 • Koondab ettevõtteid
 • Valitsusagentuurid
 • Inseneri- ja konsultatsioonifirmad
 • Teadmiste asutused, uurimisinstituudid ja ekspertrühmad
Alternatiivina saate ettevõtluse ja uuenduslike oskuste arendamiseks, mida olete programmi käigus välja töötanud, aidata teil oma äri luua.

Nõuded

Bakalaureuse kraad vähemalt 180 ECTS vastavatel teemavaldkondadel (nt inseneriteadus, maateadused, keskkonnateadused, maavarade inseneriteadus), mille annab välja üks partnerülikoolidest; või bakalaureusekraad või bakalaureusekraad vähemalt 180 ECTS ainepunkti või samaväärne ülikoolide kvalifikatsioon teistest ülemaailmsetest ülikoolidest kogu maailmas, eespool nimetatud asjakohastes valdkondades.


Tasud

 • EL / EFTA tudengid 2018: 2 083 eurot aastas
 • EL-i / EFTA välised õppurid 2018: 18 750 eurot aastas
2020. aasta riiki sisenemise eest tuleb tasusid suurendada umbes 3%. Lisateabe saamiseks pöörduge otse koordineeriva ülikooli poole: info@emmep.org

Stipendiumid
Üliõpilastele, kes algavad 2020. aasta septembris, on saadaval EIT-Label stipendiumid EIT RawMaterialsilt 13 500 eurot õpilase kohta. Lisateavet EIT-Labeli stipendiumide määramise ja selle kohta, kes on abikõlblikud, pöörduge otse koordineeriva ülikooli poole: info@emmep.org
Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

EIT RawMaterials is able to offer students a unique opportunity to learn in a dynamic environment, focusing on real-life challenges. EIT RawMaterials is initiated and funded by the EIT (European Insti ... Loe edasi

EIT RawMaterials is able to offer students a unique opportunity to learn in a dynamic environment, focusing on real-life challenges. EIT RawMaterials is initiated and funded by the EIT (European Institute of Innovation and Technology), a body of the European Union. The EIT Label is a certificate of quality that is awarded only to excellent educational programmes at the Master and Doctoral level. As a student of an EIT RawMaterials Labelled programme, you’ll be part of the largest European raw materials partnership – with more than 120 core and associate partners and 180 project partners from over 22 European countries coming from higher education, research institutions and industry. As an EIT Label student, you will have the opportunity to become part of this committed partnership as well as champion and contribute to the EIT RawMaterials objective of finding new, innovative solutions to secure the sustainable supply of raw materials across the value chain – from exploration, mining and extraction, to mineral processing, recycling and developing circular economy strategies. Näita vähem
Espoos , Stolberg (Rheinland) , Delft , Bordeaux , Darmstadt , Grenoble , Liège , Metz , Luule , Freiberg , Genti , Alsike , Leuven , Leoben , Trento , Milano + 15 Rohkem Vähem