EMerald: Ressursside insener (innovatiivne haridus geomeetrilagilises ja ringkirjas majanduses)

Üldine

Saadaval 4 asukohta

Programmi kirjeldus

EIT märgis määrati 2016. aastal

Väljakutse

EMerald Master programm loodi selleks, et vastata Euroopa Liidu väljendatud kiireloomulisele vajadusele luua ressursitõhus Euroopa. Kuna EL tunnistas meie kaasaegses majanduses mineraalide ja metalli ressursside tähtsust, mõistis ka see, et toorainetööstusele on tekkinud kriitiline oskuste puudus.

EMeraldi magistriprogrammi eesmärk on koolitada uue põlvkonna insenerid, kellel on ettevõtlusalane mõtteviis ja väärtusahela ülemaailmne nägemus, pannes maavarade ja metallide ressursside kaevandamise ringi alguses, mis lõpeb kasutuselt kõrvaldatud toodete kogumisega ja väärtuslike materjalide taastamine linnamägetistest (ringikujundus). Seetõttu keskendub magistrikursus kahele aspektile:

 • Geoloogilise uurimise ja mineraalide töötlemise vahelise lõhe ületamine, pakkudes innovatiivset haridust geometallurgias.
 • Aidata silmust sulgeda ressursitõhusal viisil, moodustades spetsialistid, kes tunnevad töötlemisprobleeme ja vajadust täita eesmärgid seoses ringlussevõtuga.


Programmi struktuur

EMerald on jaotatud neljaks semestriks ja moodustab 120 ECTS või 30 ECTS semestri kohta.

Programmi esimese aasta eesmärk on ühtlustada õpilaste teadmisi ja aidata neil leida õige tasakaal ressursside iseloomustamise ja modelleerimise ning töötlemise ja juhtimise meetodite vahel (multidistsiplinaarsus). Kahe ülikooli pakutavaid temaatilisi kursusi (ULiège ja UL) täiendab tugev programm, mis võimaldab välja töötada valdkonnaüleseid oskusi. Tööstuse eksperdid ja kutsutud teadlased on võtmeroll ettevõtete sotsiaalse vastutuse, majanduse, elutsükli analüüsi ja muude tänapäevaste säästlike projekteerimistegevuse oluliste aspektidega.

Kõik kursused pakuvad teoreetiliste loengute ja praktilise töö segu laborites. Õpilased töötavad tihti tõelises juhtumiuuringus rühmadena, selgitades ise välja keeruliste maakide ja jäätmematerjalide töötlemisliinid.

Kolmas semester pakub üliõpilastele võimalust spetsialiseeruda TUBAF-i (esmased ressursid) või allavoolu (täiendavad ressursid) kõrgemal tasemel. Lõpp semester võib kulutada ülalmainitud asutuste sõltuvalt doktoritöö spetsialiseerumine. Sõltumata asukohast lõpetatakse magistritöö tihedas koostöös tööstuspartneriga või uurimiskeskusega, mis korraldab ka üliõpilasi internatuuri jaoks.

Kogu kursuste kataloog on saadaval EMeraldi veebisaidil www.em-georesources.eu

Innovatsioon ja ettevõtluskoolitus

EIT-märgisega programmi eesmärk on lõpetada interdistsiplinaarsed insenerid, kellel pole mitte ainult sügavaid teadmisi geograafiliste ressursside kohta, vaid ka kogu toorainete väärtusahela terviklikku vaadet ning ettevõtlikku ja loovat mõtteviisi.
EMeraldi programm:
 • Annab teile võimaluse tutvuda tööstusmaailmaga ning tõsta teadlikkust ja mõistmist kogu toorainete väärtusahelast professionaalsete seminaride ja tehniliste külastuste kaudu.
 • Pakub palju kursusi, mille eesmärk on hõlbustada ettevõtlusoskuste omandamist. Õpime töötama meeskonnas ja edastama oma tulemusi laiale avalikkusele. Teatud kursustel viiakse teid läbi andmete integreerimisel tegelike juhtumiuuringute ressursside, sealhulgas majanduslike aspektide hindamise.
 • Integreerib teadustöö dimensioone koos töötubade ja magistritööga, samuti võimalused osaleda rahvusvahelistel kohtumistel (nt iga-aastased üldhariduse konverentsi koosolekud), mille käigus saate uurijatega kohtuda ja uurida võimalusi, kui soovite jätkata karjääri uurimisvaldkonnas.
 • Saab toetust juhtivatele ettevõtetele, kellel on programmi kaudu nõuandev roll Strateegilise nõuandekogu (SAB) kaudu, mis tagab, et programmi kursused vastavad nende professionaalsetele ootustele.
Esimese ja teise aasta jooksul korraldab EMeraldi meister suvekeskkool, kolme nädala intensiivkursus, mis toimub augustis Freibergis. EMeraldi üliõpilasega saate võimaluse võtta kindlaid juhtimiskursusi rahanduses, turunduses, ärimudelites ja tegevuste juhtimises, pakkudes teile põhjalikke teadmisi sellest, kuidas insenerilahendusi ühiskonnale ja tööstusele rakendada ja kuidas neid rakendada.


Professionaalsed profiilid pärast lõpetamist

Kas olete õpilane, kes on:
 • Kas soovite toorainete sektoris innovatsiooni hankida?
 • Kas soovite ettevõtlikuks muutuda ja oma firma alustada?
 • Kas olete huvitatud geoloogia ja metallurgia vahelise lõhe ületamisest?
 • Kas uudishimu saadakse arusaam kogu toorainete väärtusahelast?
 • Kas olete motiveeritud oma ametialase võrgustiku laiendamiseks õppides vähemalt kolme Euroopa ülikooli?
Teadmised ja oskused EMerald lõpetajatele kasu on kõrgelt hinnatud tööstuses ja kaugemalgi. Mitte ainult EMeraldi lõpetanuid, kes on kvalifitseeritud töötama kaevandamise, ehitusmaterjalide (tsement, agregaadid), värviliste metallide tootmise, metallide ja mineraalide keemia ümmarguse majandamise valdkonnas, hõlmavad ka võimalikud karjäärivõimalused:
 • Geoloogilised uuringud
 • Juunioride uurimisfirmad
 • Investeerimispangad (ressursside sektor)
 • Riskikapital (ressursside sektor)
 • Euroopa Komisjon (tooraine ja tööstus)
 • Riiklikud / piirkondlikud omavalitsused (kaevandamise seadused, ringikujulise majanduse rakendamine, mineraalide tööstus).
 • EMerald valmistab teid ka edasiseks uurimiseks (doktorikraad) mineraalide töötlemisel, geometallurgias, ressursside / reservide hindamisel, protsesside arendamisel, mineraalide tööstuses jne.


Nõuded

Abikõlblikele kandidaatidele peab olema inseneriõppe bakalaureuse kraad põhiteadmiste kohta geoloogias või bakalaureusekraad mineraalide inseneri-, kaevandus-, keemia-, geoloogiatehnika, metallurgiainstituudi või geoloogia magistri kraadiga.

Nõutav on vähemalt 22,5 ECTS ülikooli tasemel matemaatika.


Tasud

 • 4 500 EUR aastas ELi õppuritele
 • 9000 EUR aastas ELi mittekuuluvatele tudengitele


Stipendiumid

Üliõpilastele, kes algavad 2020. aasta septembris, on saadaval EIT-Label stipendiumid EIT RawMaterialsilt 13 500 eurot õpilase kohta.

Teavet EIT-etiketi stipendiumide andmise kohta ja selle kohta, kes on abikõlblikud, võtke palun ühendust koordineeriva ülikooliga otse: emerald@uliege.be

Saadaval on mitmed Erasmus Munduse ühise magistriõppe stipendiumid, mis katavad kõik õppemaksud ja elamiskulud - lisateabe saamiseks külastage veebisaiti http://em-georesources.eu.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

EIT RawMaterials is able to offer students a unique opportunity to learn in a dynamic environment, focusing on real-life challenges. EIT RawMaterials is initiated and funded by the EIT (European Insti ... Loe edasi

EIT RawMaterials is able to offer students a unique opportunity to learn in a dynamic environment, focusing on real-life challenges. EIT RawMaterials is initiated and funded by the EIT (European Institute of Innovation and Technology), a body of the European Union. The EIT Label is a certificate of quality that is awarded only to excellent educational programmes at the Master and Doctoral level. As a student of an EIT RawMaterials Labelled programme, you’ll be part of the largest European raw materials partnership – with more than 120 core and associate partners and 180 project partners from over 22 European countries coming from higher education, research institutions and industry. As an EIT Label student, you will have the opportunity to become part of this committed partnership as well as champion and contribute to the EIT RawMaterials objective of finding new, innovative solutions to secure the sustainable supply of raw materials across the value chain – from exploration, mining and extraction, to mineral processing, recycling and developing circular economy strategies. Näita vähem
Espoos , Stolberg (Rheinland) , Delft , Bordeaux , Darmstadt , Grenoble , Liège , Metz , Luule , Freiberg , Genti , Alsike , Leuven , Leoben , Trento , Milano + 15 Rohkem Vähem