Elektrotehnika magistriprogramm - arukad võrgud

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Arukate inimeste ja arukate süsteemide arukad võrgud

Arukad võrgud on uus elektrisüsteemide kavandamise ja haldamise viis.

Arukad võrgud on mõeldud süsteemide tõhususe, stabiilsuse ja usaldusväärsuse suurendamiseks ning jaotatud energiavarude integreerimiseks süsteemi haldamisse. Need on olulised taastuvate energiaallikate osakaalu suurendamiseks, kahjustamata konkurentsivõimet ja süsteemi turvalisust.

Arukate võrkude magistrikraad programm arendab süsteemide mõtlemise oskusi ja annab õpilastele laia valikut tehnilise disaini ja analüüsi oskusi. Sobivate taustade hulka kuuluvad bakalaureusekraadi (tehnoloogia) kraadid elektrienergiatööstuses, jõuelektroonika, elektriturud või taastuvad energiaallikad.

Teave õpingute kohta

 • Tüüp: magistrikraad
 • Kraad omandatud: Magistrikraad (Tehnoloogia)
 • Planeeritud kestus: 2 aastat
 • Õppe maht: 120 EAP
 • Linn: Tampere
 • Ülikoolilinnak: Hervanta ülikoolilinnak
 • Õppetasu mitte-EL / EMP kodanikele: 12000 €

Uuringu eesmärgid

Õppekava ulatus hõlmab kõike alates komponentide tasemest (jõuelektrooniliste muundurite kavandamine ja juhtimine) kuni võrkude (jaotus- ja ülekandevõrgud) ja süsteemide (elektriturg ja IKT / automatiseerimine). Pärast programmi lõpetamist saavad meie lõpetajad kvalifikatsiooni töötada elektriettevõtetes, energeetikatööstuses ja teadusinstituutides ning neil on teadmised ja oskused rakenduste arendamiseks sellistes valdkondades nagu aktiivne võrguhaldus, hajutatud energiaressursside integreerimine või neid võimaldavad faktid tehnoloogia.

Rohkem õppekeele kohta

Programmi ametlik keel on inglise keel, mis tähendab, et kõik kursused, eksamid ja tudengiteenused korraldatakse inglise keeles. Järelikult on nii kirjaliku kui ka suulise inglise keele oskus absoluutne eeltingimus. Õpilased peavad sisseastumise taotlemisel esitama kinnitatud keeleoskuse tunnistuse. Lisaks peavad õpilased läbima soome keele kursuse. Kursus tutvustab neile igapäevast soome ja soome kultuuri.

Õppetöö sisu

Nutivõrkude õpingud ühendavad jõuelektroonika ja elektrienergia ehitusega seotud tehnilised teadmised ja oskused laiemate juhtimis-, elektriturgude ja IKT / automaatika vaadetega. Õppemoodulis ja kursustel uuritakse olemasolevaid tavasid ja võimalikke tulevasi ideid nutivõrkude kavandamiseks, juurutamiseks ja hooldamiseks, mis on tulevaste elektrisüsteemide kriitiline infrastruktuur. Õppemoodul sisaldab kahte võimalust, elektrienergia tootmine ja jõuelektroonika, mis võimaldab õpilastel süvendada oma valdkonna praktilisi teadmisi ja oskusi. Meie ülikool viib läbi teadusuuringuid erinevates nutivõrkudega seotud valdkondades ning õppetöösse integreeritakse uusi teadusuuringute kaudu loodud teadmisi. Kursused ühendavad teoreetilise mõistmise ja analüüsi koos arvutisimulatsioonide ja laboratoorsete ülesannete lähenemisega õppimise teel.

Pakume oma tudengitele võimalust laialdaseks, valdkondadevaheliseks hariduseks. Saadaval on hulgaliselt väiksemaid uuringuid ja lisakursusi ning võimalus keskenduda ainult põhiuuringutele. Tegelikult on iga aste ainulaadne uuringute kombinatsioon, mida üksinda üliõpilane on leidnud kõige huvitavamaks.

Õppemaksud

Programmi õppetasu on 12 000 eurot õppeaastas Euroopa Liitu mittekuuluvate / EMP riikide üliõpilaste jaoks, kellel on tasuliste üliõpilaste stipendiumisüsteem.

Õppetöö struktuur

Programm koosneb 120 EAPst. Kursuste väärtus on 90 EAP ja ülejäänud 30 EAP antakse magistritöö eduka täitmise eest. Iga ECTS on võrdne keskmise tööajaga 27 tundi, sealhulgas loengud, harjutused, ülesanded, iseseisev õpe ja eksam. Programmi kestus on kaks aastat. Õpilased veedavad kolm semestrit kursuste läbimisel ja ühe semestri lõppprojekti (magistritöö) ettevalmistamisel. Õpingud algavad augusti lõpus ja õppeaasta lõpeb mai lõpus.

Karjäärivõimalused

Meie lõpetajatel on lai valik karjäärivõimalusi kõikides nutivõrkude valdkondades. Jõuelektroonikat, energeetikat ja spetsialiseeritud nutivõrgu komponente tootvad ettevõtted otsivad töötajaid projekteerimis-, uurimis- ja arendustegevuse, projektijuhtimise ja turunduse rollide täitmiseks. Sarnastele ametikohtadele otsivad töötajaid ka elektritootmis-, ülekande- ja jaotusettevõtted, energiamüüjad ja muud energiaettevõtted. Lisaks nendele traditsioonilistele tööandjatele on üha rohkem teenuseid (ehitamine, hooldus, teabevahetus, energiasääst, turuanalüüs, elektrikaubandus jne), tarkvara müüjaid ja idufirmasid, mis on spetsialiseerunud energiaärile ja nutikatele võred. Paljud meie lõpetajad jätkavad ka doktorikraadi omandamist Soomes või välismaal.

Koostöö teiste osapooltega

Lisaks õpingutele oma kraadiõppe programmis võivad tudengid täiel määral ära kasutada Tampere kõrghariduskogukonna pakutavat õpet alates tehnilistest ja lõpetades kutseõppega erinevates valdkondades.

Abikõlblikkuse kriteeriumid

Magistriprogrammide abikõlblikkuse kriteeriumid koosnevad kahest osast: Tampere University üldised abikõlblikkuse kriteeriumid ja programmipõhised abikõlblikkuse kriteeriumid, mis täpsustavad ja / või lisavad teavet üldistele kriteeriumidele. Abikõlblikuks saamiseks peate vastama mõlemale. Tampere University üliõpilasteks ei valita kandidaate, kes ei vasta nii üldisele abikõlblikkusele kui ka programmispetsiifilistele abikõlblikkuse kriteeriumidele.

Üldine abikõlblikkus

Tampere University magistriõppesse kandideerimiseks peab teil olema:

 1. Bakalaureusekraad - riiklikult tunnustatud esimese tsükli kraad
  • Mis vastab vähemalt 180 EAP-le (Euroopa ainepunktid) või kolmeaastasele täisajaga õppele
  • Magistriõpe programmi vastavast väljast, kuhu kandideerite
  • Akrediteeritud kõrgkoolist
 2. JA hea inglise keele oskus akadeemilistel eesmärkidel.

Väljaspool Soomet asuvas ülikoolis omandatud bakalaureusekraad peab võimaldama omandada kõrghariduse magistriõppes riigis, kus see anti.

Taotlejad bakalaureusekraadi viimasel aastal saavad kandideerida juhul, kui kraad valmib 31. juuliks 2020 . Sel juhul võidakse need tingimisi aktsepteerida .

Magistrikraadiga kandidaate võidakse lubada ainult hästi põhjendatud põhjustel ja ainult siis, kui nad suudavad näidata, et Tampere University uus kraad annab taotlejale olulisi uusi teadmisi ja oskusi.

Programmi konkreetsed abikõlblikkuse kriteeriumid

Eelmine kraad peaks olema valdkonnast, mis on tihedalt seotud magistriprogrammiga, kuhu kandideerite. Elektrotehnika magistriprogrammis peab eelnev kraad olema ühes järgmistest (või väga seotud) valdkondadest:

 • Elektrotehnika või muud kohaldatavad valdkonnad, milles valdavad matemaatika, füüsika ja elementaarsed programmeerimisoskused

Soomes kraadi omandanud taotlejad peavad vastama programmiga kehtestatud minimaalsele kumulatiivsele GPA-le. Miinimum on sama, mis sisseastumisel samale soome keele magistriprogrammile.

 • Soome Rakenduskõrgkoolis (AMK) läbitud bakalaureusekraadi minimaalne GPA: 3,20 / 5
 • Soome ülikoolis (ülikoolisto) läbitud bakalaureusekraadide minimaalne GPA: 2,80 / 5

ECTS-iga kaalutud kumulatiivse GPA loendamisel võetakse arvesse ainult numbrilise hinde väärtusega kursusi (sealhulgas lõputöö). Taotlejad oma bakalaureusekraadi viimasel aastal peavad kandideerimisel ja pärast lõpetamist vastama minimaalsele kumulatiivsele GPA-le.

Keeleoskuse nõuded

Kõik taotlejad peavad esitama tõendid hea inglise keele oskuse kohta akadeemilistel eesmärkidel. Inglise keele oskuse märkimiseks on kaks võimalust: keeletestid ja varasemad õpingud.

Inglise keele testi tulemuste miinimumnõuded

Testi nimi

 • TOEFL iBT: kokku 92, ilma sektsioonideta alla 20
 • IELTS (akadeemiline): 6,5 kokku, ilma ühegi sektsiooni alla 5,5
 • PTE (akadeemiline): kokku 62, ilma jaotisteta alla 42
 • C1 edasijõudnutele: C
 • C2 vilumus: C1
 • Soome riiklik keeleoskustunnistus (inglise keeles): 5. keeleoskustase

* Eelmine CAE ja CPE on ümbernimetatud C1 täiustatud ja C2 taseme oskuseks.

Varasemad uuringud

Keeletesti hinde esitamisest võib vabastada, kui olete läbinud teatud uuringud, mille on loetlenud Tampere University . Ainult neid uuringuid võetakse vastu. Kui kandideerite ilma kehtiva keeletesti tulemuseta, uurige hoolikalt erandeid.

Tarbimine

Elektrotehnika programmi võetakse vastu maksimaalselt 30 õpilast.

Elektrotehnika programm hõlmab järgmisi spetsialiseerumisi:

 • Nutikad võrgud ja traadita side- ja raadiosidesüsteemid.

Vastuvõtmise protseduur

Õpilased valitakse programmi nende kandidaatide hulgast, kes esitavad täieliku avalduse (taotlus ja taotlusdokumendid tähtajaks) ning vastavad ametlikele abikõlblikkuse kriteeriumidele.

Üliõpilaste valiku teostab vastuvõtukomisjon, lähtudes kandideerimisdokumentides näidatud akadeemilisest kvalifikatsioonist ja eelistest. Pange tähele, et mitte kõiki nõudeid täitvaid kandidaate ei saa vastu võtta.

Magistriõppesse vastuvõetud üliõpilastelt võidakse nõuda oma varasema kraadi täiendamist täiendavate õpingutega.

Kõik Soome Rakenduskõrgkooli (AMK) kraadi omandanud üliõpilased peavad täitma õppepaketi, mis hõlmab olenevalt üliõpilase taustast matemaatika, füüsika ja keemia kursusi. Vastuvõetud üliõpilasi teavitatakse nendest õpingutest üksikasjalikult, kui õpingud algavad 2020. aasta sügisel.

Hinded

Abikõlblike taotlejate arv aastas ületab vastuvõetavate üliõpilaste arvu. Õpilaste valiku teeb vastuvõtukomisjon taotlusdokumentides näidatud akadeemilise kvalifikatsiooni ja eeliste põhjal.

Selles programmis on taotlejad reastatud varasemate kvalifikatsioonide, sisseastumispunktide, inglise keele oskuse ja muude taotlust toetavate asjakohaste tegurite alusel.

Sisseastumispunktid (maksimaalselt 100 punkti) antakse järgmistes kategooriates:

 • Varasem kvalifikatsioon maksimaalselt 60 punkti
 • Inglise keele oskus maksimaalselt 10 punkti:
  • 5 punkti: nt TOEFL 92 / IELTS 6,5 ja kui see on tõestatud varasemate uuringutega, mille on heaks kiitnud Tampere University
  • 10 punkti: nt TOEFL 103 või kõrgem / IELTS 7,5 või kõrgem
 • Muud olulised tegurid, mis toetavad taotlust kuni 30 punkti
 • Selles kategoorias antud sisseastumispunktide aluseks on CV / Résumé ja koos taotlusega esitatud motivatsioonikiri.

Kuidas kandideerida

Rakenduse samm-sammuline kontrollnimekiri
 1. Kontrollige programmi / programme, mida soovite rakendada, üldised abikõlblikkuskriteeriumid. Teil on lubatud rakendada korraga kolme programmi.
 2. Lugege läbi kandideerimise juhised ja alustage taotlusdokumentide ettevalmistamist nii varakult kui võimalik!
 3. Vajadusel tehke keeletest, palun tutvuge keelenõuetega.
 4. Kui taotlusperiood avaneb, täitke taotlusperioodi jooksul veebipõhine taotlus Studyinfo.fi ja laadige üles rakenduse jaoks vajalikud lisad. Taotlusperiood 4. detsember 2019 kell 8:00 GMT - 15. jaanuar 2020 kell 15.00 GMT 2.
 5. Laadige üles kõik nõutavad karbid ja saatke haridusdokumendid postiga vastavalt riigipõhistele nõuetele, kui see on olemas. Dokumendid peavad jõudma Tampere University vastuvõtukabinetti 31. jaanuariks 2020 kell 15.00 GMT 2. Dokumendid peavad jõudma ülikooli määratud tähtajaks.
 6. Oodake vastuvõtutulemusi teatavaks 2020. aasta aprilli alguses.
 7. Kui teile pakutakse õppekohta, ärge unustage seda ettenähtud tähtajaks vastu võtta.
 8. Makske vajadusel õppemaksu. Alustage Soome saabumise ettevalmistamist.
 9. Registreeri end tudengiks ja liitu Tampere University kogukonnaga!
Online-taotlusvorm

Veebipõhine taotlusvorm on taotlusperioodil saadaval ainult Studyinfo.fi lehel. Taotlusperiood algab 4. detsembril 2019 kell 8.00 (GMT 2) ja lõpeb 15. jaanuaril 2020 kell 15.00 (GMT 2).

Karbid

Peate taotlusvormile lisama kõigi nõutavate dokumentide koopiad. Lisaks üldistele rakenduseümbristele on mõned programmid loetlenud täiendavaid programmispetsiifilisi kaitseümbriseid, mida on nende programmide rakendamisel vaja.

Peate oma taotlusvormile kõik nõutavad lisad üles laadima veebisaidil Studyinfo.fi. Lisaks üleslaadimisele peate esitama oma haridusdokumentide ametlikult kinnitatud koopiad posti teel Tampere University vastuvõtuosakonnale. Kandidaadid, kelle kraad on antud teatavates riikides, peavad erilist tähelepanu pöörama nende riikide dokumentidele ja dokumentidele tuleb esitada konkreetsel viisil. Neid riigipõhiseid nõudeid tuleb alati enne tavalisi nõudeid järgida.

Kandidaadid peavad haridusdokumendid postitama Tampere University vastuvõtubüroosse, et nad jõuaksid kohale 31. jaanuariks 2020.

Selle programmi rakendamisel pole ühtegi programmispetsiifilist lisa.

Vastuvõtu tulemused ja edasikaebused

Sisseastumistulemused tehakse teatavaks aprilli alguses 2020. Kõiki kandidaate teavitatakse vastuvõtu tulemustest.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The University of Tampere and Tampere University of Technology merged on January 2019. The new foundation-based Tampere University together with Tampere University of Applied Sciences form a new highe ... Loe edasi

The University of Tampere and Tampere University of Technology merged on January 2019. The new foundation-based Tampere University together with Tampere University of Applied Sciences form a new higher education community in Tampere with competitive edges in technology, health and society. Our higher education community is the second largest university community in Finland with our 35 000 students, 50 international degree programmes, 3 500 international students and 1 000 international partnerships. Näita vähem