Energiamajanduse magister

Üldine

Programmi kirjeldus

Energiamajanduse magister (MEECON) on 12-kuuline täistööajaga magistriprogramm, mille eesmärk on harida energeetikasektoris tulevasi juhte ja strateegilisi mõtlejaid. Õpilased arendavad oskusi pakkuda energiaturgude mõistvat analüüsi, et saada teavet tuleviku turule orienteerituse, kapitalivaraga seotud otsuste ja kindla strateegilise suuna kohta. Ehitatud majanduse osakonna ja Bakeri Instituudi energeetikauuringute keskuse (CES) programmidele, pakub energiamajanduse magister energeetikaspetsialistidele uut võimalust arendada äriarenduse ja / või strateegilise planeerimise rollide jaoks olulist inimkapitali.

Programmi kohta

Master of Energy Economics (MEECON) koolitab osalejaid andma mõistvat analüüsi ja teavitama selliseid asju nagu kapitalivarade otsused, kindel strateegiline suund ja tulevikus turule orienteerumine, ühendades turu ja majanduslike põhimõtete distsiplineeritud uurimine sügava mõistmisega toimimisest ja energiatööstuse ühendused.

Oleme eriti uhked, et pakume programmi siin Houstonis, mis on maailma laialt tunnustatud energiapealinn. Meie programm teeb koostööd mainekate teadlastega kogu riigist, et õpetada programmi valikaineid ja anda sügavamat arusaamist erialadest, samuti anda osalejatele võimalus võrgu- ja valdkonnaküsimuste loomiseks otse ekspertidele.

Täpsemalt: osalejad:

 • Õppige analüüsima energiaturge ning erinevate stiimulite mikro- ja makromõjusid;
 • Arendada kvantitatiivseid oskusi andmete paremaks kasutamiseks strateegiliste otsuste tegemisel;
 • Hankige praktika kaudu praktikale suunatud ärianalüüsi ülevaade.
 • Saage parem ülevaade teguritest, mis aitavad kaasa dünaamilistele ja püsivalt muutuvatele energiaturgudele.

Vastuvõtutingimused

Programmi MEECON taotlusi võetakse vastu jooksvalt. Pakkumisi tehakse kaks korda aastas. Taotlejad, kes soovivad varasemat aktsepteerimist, peavad oma taotlused esitama 1. veebruariks . Korralise otsuse taotluste esitamise tähtaeg on 30. aprill . Hiliseid taotlusi võib kaaluda. Kandidaadid, kes jäävad mööda 30. aprilli tähtajast, seavad end aga üha konkurentsitumale positsioonile.

Taotlemise nõuded
 • Taotlustasu: 85 dollarit
 • Professionaalne jätk
 • Eesmärkide avaldus
 • Kolm soovituskirja
 • Osalesid kõigi kolledžite ja ülikoolide ametlikud ärakirjad
 • TOEFL-i kinnitatud hinded taotlejatele, kelle emakeel pole inglise keel ja kes ei saanud kraadi riigist, kus ametlik suhtluskeel on inglise keel ( Rice University code 6609)
 • Taotlejad on soovitatav, kuid ei pea esitama hindeid kas Graduate Record Examination (GRE) või Graduate Management Sissepääs Test (GMAT). ( Rice University GRE kood 6609; Rice University GMAT kood 3WS-MT-34)

2020. aasta sügisel registreerumise taotlused on nüüd avatud. Varase vastuvõtmise taotluste tähtaeg on 1. veebruar ja tavapärase otsuse taotluste esitamise tähtaeg on 30. aprill .

Õppeprogramm, kuhu kandideerite: Energiamajandus

Aste, mida otsite: energeetikamajanduse magister

2019-2020 Praegune õpilasprofiil

 • Klassi suurus: 26
 • Keskmine vanus: 28
 • Vanusevahemik: 22–47
 • Keskmine töökogemus: 5 aastat

Esindatud riigid: Alžeeria, Brasiilia, Kanada, Hiina, Ghana, Mehhiko, Pakistan, Saudi Araabia, Rootsi, Türgi, Ameerika Ühendriigid, Venezuela

Esindatud bakalaureusekraadid: raamatupidamine, ettevõtlus, keemia, majandus, elektrooniline kaubandus, rahandus, valitsus ja avalikud suhted, tööstustehnika, matemaatiline statistika, masinaehitus, naftaehitus

Viimane roll energeetikasektoris: uuringuanalüütik, strateegiline planeerimine, tootearendus, tootmisinsener, investeerimisnõustaja, maakler, väärtpaberianalüütik, valitsusasjad, investeerimispangandus, konsultant, projektikoordinaator

Tööhõive Tulemused

Energiamajanduse magister uurib igal aastal meie viimaseid lõpetajaid. Meie andmebaasis esitatud teave on kokkuvõte meie 2016. aasta, 2017. aasta ja 2018. aasta tööhõivetulemustest. Selle teabe ülevaatamisel pidage meeles eelnevat haridust, koolitust ja huvid mängivad olulist rolli ametikohtadel, mida meie lõpetajad otsivad ja saavad. Paljud meie õpilased tulevad Rice'isse eelneva erialase kraadi ja eelneva töökogemusega. Mõned õpilased kasutavad oma riisiharidust praeguste rollide laiendamiseks, teised muudavad aga täielikult oma karjääri suunda.

Professionaalsed ressursid

Ehkki programm pakub kogu õppeaasta vältel abi karjäärinõustamisel, tööandja visiitidel ja võrgustikuüritustel, on see iga energeetikamajanduse magistrandi ainupädevuses oma praktika ja töökoha saamiseks. Kõigil energeetikamajanduse magistrantidel on täielik juurdepääs Rice'i karjääriarengu keskusele (CCD) ja nad saavad üheaastase tasuta liikmelisuse James A. Bakeri, III avaliku poliitika instituudi noore professionaalse ümarlaua (RYP) liikmeks.

Õpilasi julgustatakse alustama oma akadeemilise ametiaja täiendamist ametialase arengu võimalustega ja kasutama ära olemasolevaid ressursse, niipea kui nad riisi immatrikuleeruvad. Kas õpilased otsivad algtaseme positsioone või ülespoole liikuvust oma praeguse organisatsiooni piires, on edukate üliõpilaste arvates hädavajalik säilitada süsteemne lähenemisviis, et tõhusalt tasakaalustada programmi akadeemilist rangust ja tõhusat tööotsingut.

Viimati uuendatud sept 2019

Teave kooli kohta

Rice University's School of Social Sciences is a vibrant, inclusive community of scholars, students, and educators committed to connecting our teaching and research with policy for the betterment of s ... Loe edasi

Rice University's School of Social Sciences is a vibrant, inclusive community of scholars, students, and educators committed to connecting our teaching and research with policy for the betterment of society. We are seven departments with one mission: to tackle society's greatest challenges with an unconventional vision toward shaping a future that we can all thrive in, both individually and collectively. Näita vähem