Füüsika magister, fotoonika

Üldine

Saadaval 2 asukohta

Programmi kirjeldus

Kavandatud magistriõppe programmi eesmärk on koolitada üliõpilasi nii teoreetilises kui ka eksperimentaalses füüsikas rakendustega fotoonikas, nanotehnoloogias ja kvanttehnoloogiates. See kombinatsioon, mis on innovatiivne magistriõppe programmi tasandil, on hästi kooskõlas Euroopa ja rahvusvahelisel tasandil tehtavate teadusuuringute prioriteetsete investeeringutega, kusjuures temaatilised valdkonnad kasvavad nõudlus kõrgelt kvalifitseeritud üliõpilaste järele, kes suudavad alustada doktoriõppesse.

See kaheaastane magistriõppekava, mis on täielikult õpetatud inglise keeltest rahvusvahelistele üliõpilastele, kuulub University Bourgogne Franche-Comté (UBFC) . See koosneb nii õppetundidest kui ka uurimisprojektist (3 kuud esimese aasta jooksul) / praktikast (5 kuud teise aasta jooksul).

See koolitusprogramm põhineb rahvusvaheliselt kõrgelt tunnustatud ICB, Dijoni ja FEMTO-ST laboratooriumidel, Besançonil.

Programmi kirjeldus

See kaheaastane magistriõppekava, mis on täielikult õpetatud inglise keeles rahvusvahelistele üliõpilastele, ühendab makroskoopilise nano- ja kvantmõõtmega teemasid. Programmi eesmärk on arendada ja parandada õpilaste oskusi põhilise optilise füüsika, kiudoptilise side, optoelektroonika, lasertehnoloogiate, ultraflastse femtosekundi optika, kvantinfoteaduse, nanofotoonika, nano-mikroskoopia ja nano-bioteaduste valdkonnas. See kombinatsioon, mis on innovatiivne magistriõppe tasemel, on hästi kooskõlas prioriteetsete investeeringutega Euroopa ja rahvusvahelisel tasandil ning temaatiliste valdkondadega, kus kasvab nõudlus kõrgelt koolitatud üliõpilaste järele.

Magistriprogramm on osa University Bourgogne Franche-Comté (UBFC) , inseneriteadusest ja innovatsioonist füüsikaliste teaduste ja kõrgtehnoloogiate (EIPHI) kaudu, mis hõlmab ka samade teemade doktoriõppe programmi.

Peaaegu pool programmist on pühendatud uurimisprojektidele (3 kuud esimese aasta jooksul)

Õpetamine koosneb rahvusvaheliste teadlaste loengutest, seminaridest (mõlemad ICB-lt)

Tulevased karjäärivõimalused

Fotoonika on Euroopas väga dünaamiline tööstussektor ja tal on potentsiaal suureks turukasvuks. See mõjutab oluliselt Euroopa majandust ja tööjõudu: 20–30% majandusest ja 10% tööjõust sõltuvad fotoonikast, mis mõjutab otseselt umbes 30 miljonit töökohta.

See magistriõppekava pakub intensiivseid haridusalaseid tegevusi, mis põhinevad fotoonika, sealhulgas nanofotoonika ja kvanttehnoloogiate uurimistegevusel. See keskendub põhilisele

Vajadus magistrikraadi üliõpilastele fotoonika valdkonnas

Magistriõppeasutus aitab vilistlastel üksteisega suhelda ja korraldada vilistlaste üritusi.

Riiki sisenemise nõuded

Õpilased, kellel on õigus saada magistriõppe programmi PPN, peavad olema omandanud bakalaureusekraadiga võrdse või kõrgema kraadi. Taustteadmised üldises füüsikas, optikas, elektromagnetis ja kvantfüüsikas on kohustuslikud. Kandidaatidel peab olema väga hea akadeemiline kvalifikatsioon ja väga hea inglise keele praktika.

Esimesel aastal peavad üliõpilased läbima magistrikraadiga 1 seotud eksamid (60 ECTS ainepunkti), et jätkata teist aastat, Master 2 (60 ECTS), sealhulgas uurimisprojekti ja magistritöö (33 ECTS).

Taotlemise kord

Prantsuse diplomiga õpilasi tuleks pöörduda professori S. Guerini poole.

Kandidaadid, kellel on Euroopa Liidu riikide, Euroopa Majanduspiirkonna riikide või Šveitsi Konföderatsiooni kodakondsus:

Rakenda UBFC rakenduste portaali kaudu

  • Avamise kuupäev: 14. veebruar 2019
  • Tähtaeg: 21. juuni 2019

Kandidaadid, kellel on väljaspool Euroopa Liitu, Euroopa Majanduspiirkonda ja Šveitsi Konföderatsiooni kuuluvate riikide kodakondsus ja kes elavad ühes Campus France'i bürooga järgmistest riikidest:

Alžeeria, Argentina, Benin, Brasiilia, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Tšiili, Hiina, Colombia, Komoorid, Kongo Demokraatlik Vabariik, Djibouti, Egiptus, Gabon, India, Indoneesia, Iraan, Côte d'Ivoire, Jaapan, Kuveit, Liibanon, Madagaskar, Mali, Mauritaania, Mauritius, Mehhiko, Maroko, Peruu, Kongo Vabariik, Guinea Vabariik (Guinea-Conakry), Venemaa, Senegal, Singapur, Lõuna-Korea, Süüria, Taiwan, Togo, Tuneesia, Türgi, USA, Vietnam .

Rakenda UBFC rakenduste portaali kaudu

  • Avamise kuupäev: 14. veebruar 2019
  • Tähtaeg: 21. juuni 2019

Kui saate ametliku teate vastuvõtmise kohta, peate looma oma elukohariigi Campus France'i veebisaidil konto ja täitma oma failid vahekaardilt «Je suis accepté» või «Olen vastu võetud» ja taotlen viisat.

Kandidaadid kõigist teistest riikidest:

Rakenda UBFC rakenduste portaali kaudu

  • Avamise kuupäev: 14. veebruar 2019
  • Tähtaeg: 21. juuni 2019

Toetused

Kvaliteetsetele välisüliõpilastele antakse igal aastal palju stipendiume.

Koolituse asukoht

Kaheaastane magistriõpe toimub Burgundia-Franche Comté ülikoolis, mis asub Dijoni maalilistes linnades.

Viimati uuendatud Aprill 2019

Teave kooli kohta

University Bourgogne Franche-Comté (UBFC) is a public university federating 7 Higher Education and Research (HER) Institutions operating in the Bourgogne - Franche-Comté (BFC) Region. Its strategic go ... Loe edasi

University Bourgogne Franche-Comté (UBFC) is a public university federating 7 Higher Education and Research (HER) Institutions operating in the Bourgogne - Franche-Comté (BFC) Region. Its strategic goals are to foster Excellence and Internationalization of BFC Higher Education and Research; increase attractiveness for national & international Students, Professors & Researchers; develop Innovation, Transfer and socioeconomic Partnerships. Näita vähem
Besançon , Dijon + 1 Rohkem Vähem