CompuPhys'i kapten pakub terviklikku programmi põhifüüsikas (kvantfüüsika, kerge aine koostoime, kondenseerunud aine füüsika), numbrilistes simulatsioonimeetodites ja andmeseadustes. Koolitusprogrammis uuritakse konkreetseid rakendusi elu füüsikale, astrofüüsikale, atmosfääri ja keskkonna füüsikale ning kvantinformatsioonile. Suur osa programmist on pühendatud aktiivsetele õppemeetoditele (praktikapõhine õpe, projektipõhine õpe, probleemipõhine õpe ja peidetud klassiruum) ning digitaalsete tööriistade kasutamine. Magistriõppe programmi eesmärk on koolitada füüsikate arvuliste meetoditega kõrgetasemelisi oskusi, füüsiliste süsteemide numbrilisteks simulatsiooniks spetsialiseerunud programmeerijad ning füüsiliste seadmete andurite ja võrkude füüsilistele andmetele spetsialiseerunud teadusteadlased.

Programmi kirjeldus

Füüsika magistrikraad

Arvulisi lähenemisviise kasutatakse kõikides füüsika valdkondades transversaalselt, mis võimaldab koolitusprogrammi ajal käsitleda mitut domeeni: kondenseerunud aine, molekulaarne füüsika, spektroskoopia, kvantinformatsioon, teoreetiline füüsika, astrofüüsika, elufüüsika, atmosfäärifüüsika. See eesmärk saavutatakse akadeemiliste kursuste, aga ka arvukate projektidena või probleemipõhise õppe raames korraldatud õpetamise suure osaga. Need arvulised projektid (üks semester), kursusel põhinevad probleemipõhised õppe- ja praktikatoimingud kohandatakse iga õpilase jaoks vastavalt oma professionaalsele projektile ja tema isiklikele huvidele, võimaldades spetsialiseerumist konkreetsele füüsikavaldkonnale või digitaalsete oskuste süvendamisele .

Digitaalsete oskuste osas hõlmab koolitusprogramm nii suurandmeid kui ka arvulisi simulatsioonimeetodeid, et hõlmata kogu arvutuslik lähenemine: ab initio simulatsioonid; füüsilise andmete kogumine, töötlemine ja analüüsimine; vaatluste ja katsetulemuste võrdlemine digitaalsete võrdlusmudelitega. Digitaalsete tööstusharude areng vajab andmete teadlasi, kes on spetsialiseerunud füüsilistest anduritest ja / või füüsiliste seadmete võrkudest kogutud andmetele. See kehtib näiteks asjade interneti, e-tervise (sealhulgas ka eluteadmiste füüsika) ja kliimaandmete analüüsi puhul. Teaduslikel alustel, nagu astrofüüsikas, kus vaatlusandmeid töödeldakse, on arvulistel simulatsioonidel oluline roll. Paljudes tööstusharudes ja teaduslikes uuringutes teostatakse arvulisi simulatsioone näiteks materjalitööstuses, farmaatsiatööstuses (kus molekulaarse dünaamika simulatsioone kasutatakse uute aktiivsete molekulide otsimiseks või aktiivse molekuli efektiivsuse parandamiseks) kosmosetööstuses taevase mehaanika uuringutes ja teoreetilises füüsikas (põhiline kvantmehaanika ja üldine suhtelisus).

Magistriõppesse kuulub ka koolitus dünaamiliste süsteemide tööriistade ja võrguteooriate kohta, mis on andmete teaduse ja numbrilise simulatsiooni teaduse ristumiskohas. Viimane kujutab endast universaalset rakendust füüsilistest ja sotsiaalsetest süsteemidest. Lisaks hõlmab magistriõpe kvantinformatsiooni teooria koolitust. Mõned kvanttehnoloogiad on tänapäeval laienemas ja kvantarvutus on kindlasti digitaalse tööstuse tulevik. Füüsika

Nende eesmärkide saavutamiseks on koolitusprogramm jagatud kolme teadusblokki (kvantfüüsika, kerge aine koostoime, kondenseerunud aine füüsika), kolm tehnilist plokki (numbrilised simulatsioonid)

Õppekava

Magister 1

S7 semester

 • Kvantfüüsika (4 ECTS, 30 tundi loenguid / harjutusi, 10 tundi praktiline)
 • Kondenseeritud aine füüsika (4 ECTS, 22 tundi loenguid / treeninguid, 18 tundi praktilist)
 • Statistiline füüsika (4 ECTS, 30 tundi loeng / harjutused, 10 tundi praktiline)
 • Algoritmika
 • Signaali töötlemine, statistika ja suured andmed (5 ECTS, 23 tundi loenguid / harjutusi, 24 tundi praktiline)
 • Pehmed oskused 1: suhtlemine
 • Inglise või prantsuse keel (3 ECTS, 24 tundi)
 • Numbriline projekt 1 (2 ECTS, 2 nädalat)

S8 semester

 • Kvantoptika ja valgusmõju (4 ECTS, 40 tundi loenguid / treeninguid)
 • Laserfüüsika (4 ECTS, 31 tundi loenguid / harjutusi, 9 tundi praktiline)
 • Molekulaarne spektroskoopia (4 ECTS, 40 tundi loenguid / treeninguid)
 • Kondenseeritud aine füüsika (4 ECTS, 31 tundi loenguid / harjutusi, 9 tundi praktiline)
 • Numbrilised simulatsioonid
 • Andmebaasid SQL (1 ECTS, 3 tundi loenguid / harjutusi, 6 tundi praktiline)
 • Pehmed oskused 2: digitaalne turvalisus, digitaalsed õigused, vastastikune tootmine, tarkvara tehas, epistemoloogia (3 ECTS, 18 tundi)
 • Numbriline projekt 2

Magister 2

S9 semester

 • Quantum Optics (4 ECTS, 40 tundi loenguid / harjutusi)
 • Kvantfüüsika (4 ECTS, 18 tundi loenguid / harjutusi, 22 tundi praktiline)
 • Rakendatud spektroskoopia: atmosfääriteadused
 • Numbrilised simulatsioonid, dünaamilised süsteemid
 • Astronoomiline andmetöötlus
 • Masinõpe (1 ECTS, 10 tundi praktiline)
 • Paralleel
 • Inglise või prantsuse keel (3 ECTS, 18 tundi)
 • Numbriline projekt 3 (3 ECTS, 1 päev nädalas)

S10 semester

 • Praktika laboris või ettevõttes (30 ECTS, 5 kuud)

(Praktiline õpetamine koosneb arvutitegevusest).

Tulevased karjäärivõimalused

Pärast kaptenit saavad õpilased andmeteadlase füüsiku postuleerida arvutusteaduse inseneri, programmeerija - füüsikuna, kes on spetsialiseerunud numbrilistele simulatsioonidele. Nad võivad programmi küsimuses integreerida ettevõtte tehnilise osakonna, ülikooli akadeemilise labori või avaliku teadusasutuse. Neil võib olla ka võimalus valmistada Ph.D. füüsikaõpetus akadeemilises laboris.

Riiki sisenemise nõuded

Taotleja üliõpilased peavad olema füüsika bakalaureusekraad, bakalaureusekraad füüsika ja matemaatika, arvutiteaduse või keemia alal, või bakalaureusekraad suuremate matemaatika- või infotehnoloogia erialal ja füüsikainstituut. B2-tasemel TOEIC (või samaväärne) inglise keeles ja praktilised teadmised arvutitest on vajalikud.

Taotlemise kord

Kõigile kandidaatidele

kohaldatakse e-kandidaadi kaudu

 • Avamise kuupäev: 14. veebruar 2019
 • Tähtaeg: 21. juuni 2019

Oluline: Kandidaadid, kellel on väljaspool Euroopa Liitu, Euroopa Majanduspiirkonda ja Šveitsi Konföderatsiooni kuuluvate riikide kodakondsus ja kes elavad ühes järgmistest riikidest Campus France'i bürooga:

Alžeeria, Argentina, Benin, Brasiilia, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Tšiili, Hiina, Colombia, Komoorid, Kongo Demokraatlik Vabariik, Djibouti, Egiptus, Gabon, India, Indoneesia, Iraan, Côte d'Ivoire, Jaapan, Kuveit, Liibanon, Madagaskar, Mali, Mauritaania, Mauritius, Mehhiko, Maroko, Peruu, Kongo Vabariik, Guinea Vabariik (Guinea-Conakry), Venemaa, Senegal, Singapur, Lõuna-Korea, Süüria, Taiwan, Togo, Tuneesia, Türgi, USA, Vietnam .

Kui saate ametliku teate vastuvõtmise kohta, peate looma oma elukohariigi Campus France'i veebisaidil konto ja täitma oma failid vahekaardilt «Je suis accepté» või «Olen vastu võetud» ja taotlema viisat

Toetused

Kvaliteetsetele välisüliõpilastele antakse igal aastal kuni viis stipendiumitoetust (800 eurot kuus, kuni 10 kuud), pöörates erilist tähelepanu Vahemere maadest ja Kariibi mere saartelt pärit riikidele ja territooriumidele.

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 14 kursust University Bourgogne Franche-Comté (UBFC)is »

Viimati uuendatud Aprill 11, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 2019
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
243 EUR
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2019
End Date
Juuni 30, 2021
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

sept 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date
Juuni 30, 2021