Füüsika magistrikraad (magistrikraad)

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Füüsika magistrant, millel on suur rõhk nanofüüsikal , on ainulaadne keskendumisega nanosüsteemide põnevate nähtuste põhifüüsikale. Programm keskendub kaasaegsetele teoreetilistele mudelitele ja arvutustehnikatele, elektronmikroskoopiale ja spektroskoopiale nanostruktuuride iseloomustamiseks ning praktilisele arvutuslikule ja eksperimentaalsele kogemusele.

Programmi sisu

Nanofüüsika erialale spetsialiseerunud füüsika magister pakub põhjaliku füüsika kursusi , mis määravad struktuuri ja reguleerib dünaamikat nanomeetri skaalal. Otseselt huvipakkuvad teemad on kvantfüüsika ja keemia, nanoosakesed, nanotorud ja fullereenid, grafeen, nanobioloogia, nanomagnetism, ülijuhtivus, elektronmikroskoopia ja spektroskoopia, tomograafia jne.

128938_CampusGroenborgerpreview_GebouwZ65.jpg

Kursusi õpetavad oma ala tunnustatud teadlased . Programmi võõrustavatel uurimisrühmadel on nanofüüsika teoreetiliste, arvutuslike ja eksperimentaalsete tehnikate pikaajalised traditsioonid. Soodustatakse suhtlemist professorite, doktorantide ja teiste õppejõududega, kuna see suurendab õpilaste teadustööpädevusi. Lõppkokkuvõttes õpivad õpilased mõtlema väljastpoolt ja reageerima adekvaatselt tekkivate ja tulevaste tehnoloogiate väljakutsetega.

Oma magistritöö jaoks saavad õpilased teha eesliinilisi teadusuuringuid nii teoreetilises, arvutuslikus kui ka eksperimentaalses nanofüüsikas sellistes uurimisrühmades nagu materjaliteaduse elektronmikroskoopia (EMAT), eksperimentaalse kondenseeritud materjali füüsika (ECM), kondenseeritud materjali teooria (CMT) või teooria. Kvantsüsteemid ja komplekssüsteemid (TQC).

Programm on rahvusvaheliselt tunnustatud ja on Nanomati programmi (www.nanomatmaster.eu) lahutamatu osa koos partneritega Pariisis ja Uppsalas. Tudengitel on võimalus õppida oma kompetentside mitmekesistamiseks teistes Euroopa ülikoolides, laborites ja teadusasutustes. Nii omandavad nad sügava ja isikupärase nanofüüsika tipptaseme , mida muidu pole võimalik saavutada.

Karjäär

Lõpetajad saavad füüsika magistrikraadi, mille spetsialiseerumine on nanofüüsika, andes sellega diplomi nii füüsika üldises valdkonnas kui ka nanofüüsika eksperdivaldkonnas. Programm on osa Nanomati programmist (www.nanomatmaster.eu) ning tudengid, kes veedavad semestri Pierre et Marie Curie ülikoolis (Pariis, Prantsusmaa) või Uppsala ülikoolis (Uppsala, Rootsi), võivad saada topeltkraadi. Lõpetajad on ette nähtud spetsialiseeritud tegevuseks tööstuse, teadus- ja arendustegevuse, aga ka teadusega seotud ettevõtluse ja hariduse valdkonnas.

Kõik omandatud pädevused aitavad hõlpsalt integreeruda akadeemilisse maailma, Euroopa teadus- ja arendustegevuse baasi ning ka eratööturule. Suur osa meie lõpetajatest jätkab oma haridusteed doktoriõppes, millele nad on hõlbustanud juurdepääsu University of Antwerp .

Miks valida UAntwerp ?

„Pärast bakalaureuseõppe lõpetamist Belgradi ülikoolis otsustasin astuda magistriõppesse välismaal. See oli minu soov kogeda elu väljaspool kodumaad ja magistriprogrammi abil sain seda teha ülikoolidiplomi saamise ajal, mis tundus olevat win-win olukord. Sain teada, et University of Antwerp on üks produktiivsemaid rühmi ja parimaid eksperte grafeeniuuringute valdkonnas - teema, mis mind tõesti huvitab. Magistridiplomiga omandasin teadmisi füüsika erinevates valdkondades. Kursused annavad sügavama ülevaate füüsikalistest protsessidest nanomõõtmetel, molekulaarsel ja aatomi tasandil. Üliõpilased on alati teretulnud küsima õppejõududelt loengute kohta täiendavaid selgitusi, õppematerjale või arutama mis tahes muu teema üle. Minu kogemuse kohaselt lähevad professorid rahvusvaheliste üliõpilastega suheldes täiendava miili. ”

Slaviša Milovanović | Serbia

127149_1180op361_gold-silica-emat-AR.jpg

Loe iseloomustust kooli kodulehelt

Viimati uuendatud apr 2020

Teave kooli kohta

The University of Antwerp is ranked 7th in THE Young Universities Rankings 2019: Millenial universities. It has about 20,000 students, which makes it the third-largest university in Flanders. 19% of o ... Loe edasi

The University of Antwerp is ranked 7th in THE Young Universities Rankings 2019: Millenial universities. It has about 20,000 students, which makes it the third-largest university in Flanders. 19% of our student population comes from abroad. Näita vähem