Filosoofia magister rahu ja konfliktide ümberkujundamisel

Üldine

Programmi kirjeldus

Magistriõppe programm pakub põhjalikku arusaamist peamistest küsimustest, mis teavitavad rahu ja konfliktide uurimist. See annab interdistsiplinaarseid teadmisi konfliktide olemuse ja põhjuste kohta ning jõupingutusi rahu kindlustamiseks ja usalduse taastamiseks konflikti mõjutatud ühiskondade institutsioonides. Ta võtab aktiivselt tööle Põhjamaade ja Põhjamaade õpilasi, et luua ja edendada kultuuridevahelist õpetamist ja õppimist.

Programmi kirjeldus

Rahu- ja konfliktide ümberkujundamise magistriõppekava (MPCT) pakub interdistsiplinaarseid teadmisi konfliktide olemuse ja põhjuste kohta ning analüütilisi oskusi konfliktide lahendamiseks rahumeelsete vahenditega.

Programm tugineb Tromsø linna ajaloolisele ja geograafilisele asukohale suhteliselt rahulikus Põhja-Eestis, et viia innovatsioon rahu ja konfliktide uurimisse. Kohalike etniliste ja kultuuriliste rühmituste rahumeelse kooseksisteerimisega töötamise pika ajaloo vältel pakub see piirkond ainulaadset võimalust uurida, kuidas muuta indiviidide, rühmituste ja institutsioonide vahel suhted destruktiivsete ja konstruktiivsete sidemetega.

Õppetöö on intensiivne juba esimesel aastal, sest põhiväljakutel ja vaatenurkadel käsitletakse kohustuslikke kursusi.

Teine aasta keskendub peamiselt magistritööd projektidele. Need lõputööprojekte kujundavad õpilased ise sõltuvalt nende erinevatest huvidest ja kogemustest. Selliseid iseseisvalt valitud magistritööde projekti toetamiseks on võimalik koguda andmeid ühestki maailmast.

Õpitulemused

Programmi läbimisel peab kandidaadil olema järgmised õpitulemused:

Teadmised

Arenenud teadmised:

 • rahu ja konfliktide õpingute ajalugu ja areng eraldi õppevaldkonnana
 • peamised teooriad, arutelud ja küsimused, mis teavitavad rahu ja konfliktide uurimist
 • vägivaldsete konfliktide olemus ja põhjused kõigil inimestevahelistel suhetel - interpersonaalsed, rühmadevahelised, ühiskondlikud, riiklikud ja globaalsed
 • mitmesugused mehhanismid üksikisikute, rühmituste ja institutsioonide vaheliste vastuoluliste suhete muutmiseks konstruktiivsetesse võlakirjadesse
 • erinevad mehhanismid vägivaldsete konfliktide tagajärgede käsitlemiseks
 • olemasolev teadmiste tase tihedalt seotud õppevaldkondades üldiselt multidistsiplinaarsest vaatenurgast

Oskused

Võimsus:

 • määratleda ja läbi vaadata asjakohased kirjandus konkreetsetes küsimustes
 • sõnastada uurimisküsimused ja valida sobivad teoreetilised ja metoodilised raamistikud
 • kavandada ja läbi viia sõltumatu uurimisprojekt, mis hõlmab järelevalve all erinevate andmeallikate kasutamist
 • kogub, koondab ja tõlgendab suuri andmemahtu ja tõhusalt tulemusi
 • hinnata teiste teadustööde aluseks olevate teoreetiliste ja metodoloogiliste väljavaadete kvaliteeti

Pädevus

Võime:

 • esitlema ja arutama oma enda tööga seotud aspekte akadeemilisel ja avalikul arenemisel
 • lugema ja omandama teksti nüansse mõistmise ning pakkuma kriitilist ja konstruktiivset tagasisidet
 • analüüsida asjakohaseid akadeemilisi ja teaduslikke eetilisi probleeme
 • rakendada teadmisi ja oskusi uutes valdkondades, et täita kõrgemaid ülesandeid ja projekte
 • aitavad kaasa uutele mõtlemisele ja innovatsiooniprotsessidele

Õpetamine ja hindamine

Määrake õppekava täiskoormusega õpe 2 aastat, umbes 1500-1800 töötundi aastas.

Tegevused on loengud, seminarid, üliõpilaste ettekanded ja vastastikused eksperdihinnangud, individuaalne juhendamine, ekskursioonid ja külaliste loengud.

Õpetamis- ja õppimismeetodid on probleemipõhised, st probleemide ja probleemide kasutamine, mis teavitavad igapäevaelu õppematerjalina. Õpetamine hõlmab loenguid, seminare ja enese lugemist. Mitmed õpetamismeetodid on mõeldud õpilaste probleemide lahendamise võimaluste hõlbustamiseks. Igal üliõpilasel määratakse esimesel õppeaastal doktoritöö juhendaja. Järelevalve toimub seminaride ja individuaalsete juhendamiste kaudu.

Tööpakkumisi

MPCT valmistab ette õpilasi karjääri väljakutseks sellistes valdkondades nagu julgeolek ja diplomaatilised teenistused, erakorraline ja humanitaarabi, rahvusvaheline abi ja doonorifondid ning valitsusvälised organisatsioonid. Lisaks pakub MPCT väärtuslikke pädevusi ja oskusi neile, kes soovivad jätkata koolitust sellistes valdkondades nagu ajakirjandus ja õpetamine. Lõppkokkuvõttes võivad MPCT kandidaadid taotleda vastavate doktoriõppekavade vastuvõtmist.

Juurdepääs edasistele uuringutele

Õppekava edukal lõpetamisel võivad üliõpilased saada doktoriprogrammi kandideerimiseks paljudes akadeemilistes valdkondades UIT The Arctic University of Norway või mujal.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

UIT The Arctic University of Norway is the northernmost university of the world. Its location on the edge of the Arctic implies a mission. The Arctic is of increasing global importance. Climate change ... Loe edasi

UIT The Arctic University of Norway is the northernmost university of the world. Its location on the edge of the Arctic implies a mission. The Arctic is of increasing global importance. Climate change, the exploitation of Arctic resources and environmental threats are topics of great public concern, and which the University of Tromsø takes special interest in. At UiT The Arctic University of Norway you can explore global issues from a close-up perspective. Näita vähem
Tromsø , Alta , Narvik + 2 Rohkem Vähem