Filosoofia magister

Üldine

Programmi kirjeldus

Uurige põhifolosoofilisi küsimusi ja nende ajalugu

Kas teil on tugev soov parandada ja selgitada lahtine argumente ja ebamääraseid mõisteid, millega me kõik kokku puutuvad ajaleheartiklites, õpikute lugemites ja igapäevastes vestlustes? Kas olete vähemalt huvitatud vastustest küsimuste vastamisest? Filosoofiaalaste teadustöö magister annab väljakutsele suunatud teadustööprogrammi, mis valmistab teid ette rahvusvahelistel filosoofilistel kogukondadel toimuvatel aruteludel osalema ning arendab oma teadustöö panust selles valdkonnas.

Filosoofia on selektiivne kaheaastane inglisekeelne programm, mis rõhutab aktiivset osalust teadustöös. Õppimise ajal arendate välja oskused, teadmised ja kogemused, mis on vajalikud edukaks teaduriks - kas jätkate doktoriõpinguid filosoofias (meie lõpetajate jaoks on doktoriõppe toetuste saamisel väga edukad) või karjääri jätkamiseks ühes paljudest valdkondadest, mis vajavad peamisi teadustöö oskusi. Lõpetanud selle programmi, suudate läheneda oma jätkuvale tööle analüütilise täpsusega, kontseptuaalse selguselt, väljendusrikka täpsusega, veenva argumenteerimisega ja aktiivse teadlikkusega ajaloolistest perspektiividest.

TAUST FOND PLUS SPECIALIZED KNOWLEDGE

Programm ühendab arenenud madalikule põhiteemad ja tekstid filosoofia rohkelt võimalusi ja paindlikkust spetsialiseerumine. Läbi plaaniliste seminaride, spetsialiseeritud juhendamise ja seminaride Hollandi või välismaal asuvates ülikoolides on teil võimalus oma teadustööprojekti keskmes olevatele probleemidele, meetoditele ja filosoofidele sukelduda. Lisaks, kui teete oma teadustööd postdokumentide, doktorantide ja kõrgemate töötajate aktiivsel teadustöö kogukonnal, omandate praktilisi kogemusi filosoofias praeguste rahvusvaheliste arutelude uurija ja osalejana.

PEALE KOOLI LÕPETAMIST

Selle teadustöö magistriõppe programmi jooksul arendate teadmisi ja oskusi, et osaleda filosoofias rahvusvahelises teadusringkonnas. Meie kursuste sisu pakub kõrget analüütilise täpsuse, kontseptuaalse selgususe, ekspressiivse täpsuse, kaalukaid argumente ja ajaloolisi perspektiive.

Teie õpingud aitavad teil ka omandada:

  • Laialdased teadmised kesksetest filosoofilistest aruteludest, meetoditest ja tekstidest.
  • Täpsemad teadmised valitud eriala valdkonnast.
  • Võimalus mõista ja analüüsida filosoofilises tekstis esitatud nõudeid ja argumente (nii klassikalisi tekste kui ka kaasaegseid teadustöö väljaandeid).
  • Võimalus filosoofia uurimisprobleemide lahendamiseks määratleda, sõnastada, uurida ja pakkuda lahendusi.
  • Võime ennast tõhusalt ja järjepidevalt väljendada kirjalikult ja kõneldavas inglise keeles, sealhulgas erialase terminoloogia kasutamine valdkonnas.

Filosoofid leiavad üllatavalt paljusid karjäärivõimalusi, alates ajakirjandusest ja poliitikast kuni pangandusse ja nõustamisse. Need, kes jätkavad filosoofia doktorikraadi, võivad jätkata mitmeid erinevaid rolle, mida professionaalsed filosoofid ühiskonnas mängivad.

VÕIMALIKUD PROSPEKTID

Filosoofid leiavad üllatavalt paljusid karjäärivõimalusi, alates ajakirjandusest ja poliitikast kuni pangandusse ja nõustamisse. Need, kes jätkavad filosoofia doktorikraadi, võivad jätkata mitmeid erinevaid rolle, mida professionaalsed filosoofid ühiskonnas mängivad. Mõned õpetavad või omavad juhtrolli ülikoolides, teised töötavad valitsuse poliitika kontekstis või valitsusvälistel organisatsioonidel. Filosoofid mängivad tihti oma ühiskondade kultuurilises ja intellektuaalses elus olulist rolli.

Kõigil neil erinevatel filosoofilistel karjäärivõimalustel on ühine rõhk analüütiliste ja kontseptuaalsete oskuste kasutamisele olemasolevate tavade kriitilisel uurimisel ning ideaalis mõttetu ja kõikehõlmava ja kontseptuaalselt uuendusliku mõtlemise kohta uute võimaluste ja nende (ja nende vastu) põhjuste kohta.

AKADEEMILISED KARJERID

Kui olete huvitatud filosoofia uurija ja õpetaja akadeemilisest karjäärist, on parim teadustöö magistri kraad. Lõpetanud filosoofiaprogrammi olete valmis ette valmistama doktoriprojekti.

Lisaks sellele valmistab programm ette, et saate edukalt konkureerida doktoriõpinguid Hollandi ja välismaal asuvates ülikoolides. Sageli töötavad üliõpilased tihedat koostööd akadeemilise personali poolt selliste taotluste rahastamiseks toetusetaotluste väljatöötamisel ning viimastel aastatel on lõpetajatel olnud erakordselt edukas - 66% on kindlustanud filosoofias doktorikraadi täiskohaga.

  • Harmen Ghijsen on doktorant KU Leuvenis.
  • Laura Menenghello on doktorikandidaat Justus-Liebig-Universitat Giesse'is.

Mitteakadeemilised karjäärid

Filosoofia lõpetajad ütlevad sageli, et nende filosoofiline koolitus annab neile eelise töökoha loomisel ja edasiarendamisel, eriti organisatsioonides, kus otsustamine ja kommunikatsioon nõuab põhjalikke kontseptuaalseid eristusi, argumentide selgitamist ja keerukate tekstide ja olukordade analüüsimist. Allpool leiate filosoofide jaoks eriti ühised professionaalsed kontekstid.

  • Anna van Dijk veetis mitu aastat pärast lõpetamist töörühma GroenLinksi erakonna mõttekojas. Praegu töötab ta vabakutselisena ajakirjanikuna ja on avaldanud mitmeid artikleid De Groene Amsterdammeris .
  • Teine õpilane on täistööajaga poliitikaanalüütik organisatsioonile, mis tegeleb LGBT-de inimõiguste kaitsega tegeleva organisatsiooniga COC Nederland, ning tal on ÜROga eriline nõuandev roll. Ta keskendub rahvusvahelisele inimõiguste kaitsmisele.

Filosoofid tegutsevad üha enam kultuurisektori ettevõtjatega, töötavad klientidega, kes pakuvad mitmesuguseid teenuseid filosoofilise nõustamise ja pideva hariduse valdkonnas väljaspool akadeemikute seinu. Näiteks meie programmi lõpetaja korraldab filosoofilisi seminare ja koolitusi filosoofia ja psühholoogia ristumiste kohta.

Pealegi jätkavad mõned meie lõpetajad keskkooli tasemel karjääriõpetuse filosoofiat.

Viimati uuendatud sept 2019

Teave kooli kohta

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... Loe edasi

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. Näita vähem