Filosoofia magistriõpe

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Avalduste 2020–2021 taotlemine UniTo-s on avatud 30. aprillini 2020. Kandideerimine toimub aadressil href = "https://apply.unito.it

Alates 2016. aasta oktoobrist pakkus University of Turin filosoofia uue magistriprogrammi, mida õpetati täielikult inglise keeles: rahvusvaheline filosoofia õppekava. Programmi eesmärk on anda põhjalik ülevaade põhjalikest filosoofilistest probleemidest ja arendada edasi arenenud filosoofilisest haridusest tulenevaid eristatavaid ülekantavaid oskusi. Olemas on klassikaliste tekstide ja küsimuste põhiõppekava ning kursused, mis on suunatud arutelude esiplaanile mitte ainult praeguse filosoofia, vaid ka tänapäeva poliitika, kunsti ja teaduste aluste osas.

Filosoofia rahvusvaheline õppekava eesmärk on edendada üliõpilaste integreerumist rahvusvahelisse teadus- ja töökeskkonda. See annab üliõpilastele teoreetilisi teadmisi nii metafüüsika ja ontoloogia, keele ja meele filosoofia, teaduse loogika ja filosoofia, kunsti esteetika ja filosoofia valdkonnas kui ka praktilise filosoofia valdkonnas seoses - nagu Itaalia traditsioonis õppetöö - filosoofilise ja teadusliku mõtte ajalugu. Õppekava on oluline võimalus omandada kasulikke oskusi õpetamiseks, uurimiseks ja töövõimalusteks, mis nõuavad filosoofilisele koolitusele iseloomulikku argumenteerimist ja kriitilist analüüsi, samuti filosoofia ja meele teaduse ristumiskohaga seotud teadmisi.132094_ScreenShot2020-03-01at9.48.17PM.png foto viisakalt University of Turin

Edasised detailid

Filosoofia MA on kaheaastane programm (120 EAP). Programmi lõpuleviimine nõuab lõpliku väitekirja esitamist ja kaitsmist. Tavaliselt on õpilastel filosoofia bakalaureusekraad, kuid kaalutakse ka teiste seotud valdkondade taustaga kandidaatide taotlusi. Programmis osalemiseks eeldatakse, et õpilastel on inglise keele oskus Euroopa Nõukogu raamistiku B2 tasemel.

Turina University of Turin aastane õppemaksu määr on esimese osamakse kohta umbes 580 eurot, teine osamaksu suurus on vähemalt 0 ja maksimaalselt ca. 2300 eurot proportsionaalselt sissetulekuga. Taotlejad valitakse nende varasemate akadeemiliste saavutuste kvalitatiivse hindamise kaudu ja intervjuu (võib-olla pikamaa) vastuvõtukomisjoniga.

Uus õppekava on suunatud rahvusvahelistele üliõpilastele, kuid see on avatud ka Itaalia üliõpilastele ning Erasmuse liikuvusele Euroopa riikidest.

Filosoofia osakond

Torino filosoofia ja haridusteaduste osakond sisaldab nii kõrgemaid teaduskonna liikmeid kui ka noori teadlasi, kelle teadustöö kasvab. Nii teadustööd kui ka õpetamine viiakse läbi elavas ja avatud keskkonnas, tuginedes ebatavaliselt laiale filosoofiliste traditsioonide ulatusele ja edendades nende aktiivset ja viljakat suhtlemist. Lisaks ametlikule õppekavale on magistrantidel võimalus osaleda mitmetes täiendavates tegevustes, kaasa arvatud kollokviumide sarjad, seminarid ja konverentsid, mida korraldavad rahvusvahelised õppekavad (filosoofia õppekava). Filosoofiline ja teaduslik mõte, loogika, keele ja tunnetuse keskus, ontoloogia labor ja kommunikatsiooni interdistsiplinaarse uurimiskeskus), tihti koostöös riiklike ja rahvusvaheliste institutsiooniliste partneritega.

Esimene aasta

 • Filosoofilised argumendid
 • Akadeemiline inglise keel
 • Filosoofia ajalugu I
 • Mängud, eelistused ja otsused
 • kolm kursust järgmiste seast: metafüüsika, ontoloogia, loogika, mõistus ja keel, bioeetika
 • üks kursus, mis valitakse järgmistest valdkondadest: kunsti filosoofia, ideede ajalugu
 • üks valikainete kursus

Teine aasta

 • Filosoofia ajalugu II
 • Teaduse ajalugu
 • üks kursus, mis valitakse järgmiste hulgast: teadusfilosoofia (või formaalne epistemoloogia ja teadusfilosoofia), mandri filosoofia, ontoloogia, loogika, mõistus ja keel, bioeetika.
 • üks kursus, mis valitakse järgmistest valdkondadest: kunstifilosoofia, kirjandusfilosoofia, ideede ajalugu.
 • üks valikainete kursus
 • Dissertatsioon

Iga kursus lisab kuni 6 ECTS ainepunkti, kuid filosoofilistele argumentidele, mis moodustavad 12 ECTS ainepunkti. Õpilased peavad saama 60 ECTS ainepunkti aastas, sealhulgas 30 ainepunkti, mis on reserveeritud väitekirjale.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The University of Turin is today one of the largest Italian Universities, open to international research and training. It carries out scientific research and organizes courses in almost all discipline ... Loe edasi

The University of Turin is today one of the largest Italian Universities, open to international research and training. It carries out scientific research and organizes courses in almost all disciplines. It is an integral part of the community, acting for reviving urban and suburban areas, promoting cultural interaction, social integration and development, encouraging dialogue and insight into current realities. Näita vähem