Ülevaade

Filosoofiateaduskond koostöös äri- ja haldusinstituudiga on hea meel teatada, et alates 2017. aasta oktoobrist on nende uus ühiselt organiseeritud filosoofia, poliitika ja majanduse magistriprogrammi käivitamine. See on esimene PPE programm Rumeenias ja üks väheseid Ida-Euroopas.

Rahvusvaheliselt on PPE-programmid kõige edukamad kõige prestii ülikoolides, mis tulenevad peamiselt neile pakutavate oskuste, perspektiivide ja analüütiliste vahendite ainulaadsest kombinatsioonist. Esimesed PPE õppekavad asutati Oxfordis 1920. aastatel ja mudelit peagi järgiti kogu maailmas. Täna pakuvad ülikoolid nagu Oxford, London School of Economics, Warwick, Princeton, Yale või Duke eri tasanditel PPE kraadi. Pärast 1990. aastat on PPE programmid omandanud ka kontinentaalses Euroopas ja neid pakuvad muu hulgas Leiden, Lund, Amsterdam, Berliin, Zürich, Graz, Hamburg, Milano, Praha ja nüüd Bukaresti.

Inimeste jaoks, kellel on suurepärane intellektuaalset liikuvust, on üha suurenev nõudmine tööjõuturul, kes suudavad analüüsida kriitiliselt mitut kriteeriumit hõlmavaid vahendeid ja kes suudavad mõista otsustusprotsessi erinevaid probleeme (eetilised, majanduslikud, sotsiaalsed jne) . Meie PPE õppekava eesmärk on rahuldada seda nõudlust, koolitada tulevasi spetsialiste, kes suudavad täita kergesti erinevaid organisatsioonilisi rolle äri-, valitsuse, poliitika või teadustöös).

Suur hulk PPE-i vilistlasi, kellel on suurepärased karjäärivõimalused (anda vaid üks näide, Suurbritannias 2015. aastal olid nii peaminister kui ka opositsiooniliider endised PPE õpilased), on parim näide paljude võimaluste kohta, mida PPE programmid järjepidevalt pakuvad.

Filosoofia, poliitika ja majanduse magistriõppes on oma olemuselt väga interdistsiplinaarne. Kursuste ja seminaride juhendajad on filosoofia- ja ärijuhtimise teaduskondade tuntud professorid ja teadlased ning kutsutud eksperdid oma põhikirjajärgse õiguse, politoloogia või majanduse alal.

Õppekava

 • Kriitiline mõtlemine sotsiaalteadustes (Sorin Costreie, filosoofiateaduskond)
 • Kaasaegne poliitiline mõtlemine (Dorina Pătrunsu, filosoofiateaduskond)
 • Majandusmõtlemise elemendid (Cătălin Ghinăraru, töö- ja sotsiaalkaitse riiklik uurimisinstituut ning haldus- ja ettevõtlusosakond)
 • Võrdlev poliitika (Franz-Lothar Altmann, UNESCO õppetool, University of Bucharest ja SOG München)
 • Eetika ja majandus (Emanuel Socaciu, filosoofiateaduskond)
 • Poliitiline majandus (Călin Vâlsan, Williams Business School, Piiskopi Ülikool, Kanada ja haldus- ja ettevõtlusosakond)
 • Õppekava praktiline koolitus
 • Moral and Law (Romlus Brâncoveanu ja Laurenţiu Gheorghe, filosoofiateaduskond)
 • Sotsiaalne ja poliitiline filosoofia (Adrian Paul Iliescu, filosoofiateaduskond)
 • Majanduse teooria (Elena Druica, haldus- ja ettevõtlusosakond)
 • Moral, äri ja uued meediad (Constantin Vică, filosoofiateaduskond)
 • Põhiseaduslik demokraatia (Simina Elena Tănăsescu, õigusteaduskond)
 • Kaasaegsed majandusarutelud (Rodica Ianole, haldus- ja ettevõtlusosakond)
 • Teadustöö väitekirja jaoks

Sissepääs

Sissepääs toimub juulis ja septembris.

Taotluskutse on avatud Rumeenia kodanikele - BA (või samaväärsed) lõpetajatele -, samuti ELi, EMP liikmesriikide, Šveitsi Konföderatsiooni kodanike ja ELi mittekuuluvate kodanike kodanikele.

Kandidaadid, kellel on varasemad uuringud välismaal, sisaldavad välismaal omandatud õpingute tunnistust, mis on välja antud haridusministeeriumi erialase osakonna poolt.

Õppemaksud

Riiklikele subsideeritavatele kohtadele õppemaksu pole. Need kohad on saadaval ELi, EMP ja Šveitsi kodanike jaoks

Üliõpilastele maksmiseks:

 • 3100 RON / aastas Rumeenia üliõpilastele ja üliõpilastele, kes tulevad ELi, EMP liikmesriikidest ja Šveitsi Konföderatsioonist
 • 220 € / kuu mitte-ELi kodanike jaoks

Taotlused

Rakenduste pakett, eesmärgist ja intervjuud: http://filosofie.unibuc.ro/studii_masterat/

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 25 kursust University of Bucharestis »

See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
- 3100 RON aastas Rumeenia üliõpilastele ja üliõpilastele, kes on pärit ELi, EMP liikmesriikidest ja Šveitsi Konföderatsioonist. 220 € / kuu mitte-ELi kodanike jaoks.
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
End Date
Juuni 30, 2020
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date
Juuni 30, 2020