Fotograafia magistriõpe

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Tere tulemast Aalto University fotograafia Aalto University ! Kunsti-, disaini- ja arhitektuurikoolis ühendab inspireeriv õpetamine kaasaegse fotograafia sügava mõistmise.

Meie kraadiõppekava pakub mitmekesiseid ja inspireerivaid õpinguid kaasaegse fotograafia, dokumentaalfotograafia ja kunstilise uurimistöö alal. Meie ambitsioonikas ja professionaalses kogukonnas arendate oma väljendusoskusi ja teoreetilist mõtlemist ning omandate ka erialase kvalifikatsiooni valdkonnas töötamiseks. Meie programmi peamised tugevused on meie tugev kunstiline visioon ja rõhuasetus visuaalsusele koos võimega kontseptuaalselt mõelda.

Programmis toetame teie isiklikku väljendusviisi ja pakume teoreetilist alust tänapäevaste fotograafiliste nähtuste mõistmiseks. Meie laias valikus kursusi on valikainete töötoad, mis käsitlevad selliseid teemasid nagu dokumentaal- ja lavastatud fotograafia praktikad, eksperimentaalstuudio, liikuv pilt, uued fotograafiaplatvormid ning mitmesugused kaasaegse kunsti töömeetodid ja teemad.

Meie kaasaegsed õpetamisvõimalused asuvad Väres, Otaniemi rahvusvahelises ülikoolilinnas, vaid 11-minutilise metrooreisi kaugusel Helsingi keskraudteejaamast.

Uuringute sisu

Uuringutes rõhutatakse fotograafiat kui iseseisvat ja multidistsiplinaarset väljendusvahendit ning püütakse arendada õpilaste kunstilist ja teadusele orienteeritud mõtlemist.

Fotograafia magistriprogrammi töötajad ja üliõpilased moodustavad akadeemilise ja loomingulise kogukonna. Õpingud nõuavad iseseisvat tööd ja täiskoormusega. Õpingud hõlmavad kutse-, kunsti- ja teaduskursusi ning koosnevad töötubadest, loengutest, seminaridest, iseseisvatest projektidest ja nende isiklikust juhendamisest. Üliõpilasena võite oma suuremaid õpinguid täiendada ka kunstiosakonna pakutavate kursustega või ühiskonna-, humanitaarteaduste või teiste kõrgkoolide tehniliste õpingutega.

Õpingud nõuavad sobivat taustaharidust, huvi fotograafia väljendusliku potentsiaali vastu ning isiklikku visiooni ja motivatsiooni. Õpingud võimaldavad arendada erialast kompetentsust, väljendusoskust ja teoreetilist mõtlemist. Uuringutulemused avaldatakse igal aastal arvukate kodumaiste ja rahvusvaheliste näituste, fotoajakirjade ja Helsingi kooli tegevuse kaudu.

Aalto-component-wrapper Aalto-component-wrapper--text-text">
Aalto-component">
Aalto-user-generated-content">

Uuringu eesmärgid

Sisu eesmärgid

 • Õpilased omandavad oskused erinevate väljendusvormide ja töömeetodite katsetamiseks ning oma kunstiteose arendamiseks.
 • Õpilased süvendavad oma väljendusvõimet, usaldust omaenda kunstilise nägemuse ja ametialase pädevuse vastu.
 • Õpilased saavad laialdase ülevaate kaasaegse kunsti ja visuaalkultuuri valdkonnast ning oskused oma tegevuste seostamiseks sellega.
 • Programmi lõpetanud saavad aru paljudest fotograafia kasutamise võimalustest ja nende eripäradest ning saavad ka iseseisvalt ja professionaalselt tegutseda visuaalse kultuuri ja kujutava kunsti alal.

Oskuste eesmärgid

 • Õpilased valdavad hästi tehnikaid ja töömeetodeid, mis toetavad nende väljendusrikast tööd.
 • Õpilased tunnevad erinevaid fotode esitusviise ning erinevaid avaldamisprotsesse ja -platvorme.
 • Õpilased saavad luua võrgustiku nii riiklikult kui ka rahvusvaheliselt ning tutvustada oma teadmisi erinevatele sihtrühmadele.
 • Pärast õpingute lõppu omandavad õpilased elukestvas õppes osalemiseks vajalikud oskused.

Akadeemilised oskused

 • Õpilased tunnevad fotograafia ja visuaalkultuuri uurimisel kasutatavaid suundumusi ja meetodeid, samuti nende teoreetilist tausta.
 • Õpilased saavad lugeda, analüüsida ja kirjutada uurimustekste ning kasutada erinevaid lähtematerjale.
 • Õpilased mõistavad erinevaid uurimis- ja kirjutamismeetodeid ning oskusi nende rakendamiseks kunstilises uurimistöös või muudes tegevustes.
 • Pärast magistriõppe lõpetamist on õpilastel doktoriõppe oskus.

Aalto-component-wrapper Aalto-component-wrapper--text-text">
Aalto-component">
Aalto-user-generated-content">

Lisateave õppekeelte kohta

Programmi õpetatakse soome ja inglise keeles. Õpilased võivad kirjutada oma magistritöö soome, rootsi või inglise keeles.

Aalto-component-wrapper Aalto-component-wrapper--text-text">
Aalto-component">
Aalto-user-generated-content">

C areer võimalused

Fotograafia magistriprogrammi eesmärk on aidata meie õpilastel avastada oma tugevusi ja luua eduvõimalusi pidevalt muutuvas ja arenevas valdkonnas. Meie programm pakub suurepäraseid võimalusi fotograafia ja kaasaegse kunsti alal töötamiseks ning tänu mitmetele meie rahvusvaheliselt edukatele vilistlastele on programm juba tuntuks saanud. Kunstide magistrikraad võimaldab üliõpilasel taotleda ka doktorikraadi omandavaid kraadiõppeid.

Töökoha pealkirjad

Magistriõpe annab teile oskused, mis on vajalikud erinevatel ametikohtadel, näiteks fotograafi, kunstniku, fotoajakirjaniku, fototoimetaja, fotograafiaõpetaja, uurijana või erinevates organisatsioonilistes ja nõuandvates rollides. Programmi lõpetajad ühendavad oma töös sageli erinevaid ülesandeid.

Aalto-component-wrapper Aalto-component-wrapper--text-text">
Aalto-component">
Aalto-user-generated-content">

Kraadiõppe võimalused

Pärast magistriõppe lõpetamist saab üliõpilane taotleda doktoriõpinguid fotograafias.

Aalto-component-wrapper Aalto-component-wrapper--text-text">
Aalto-component">
Aalto-user-generated-content">

Rahvusvahelistumine

Õppe eesmärk on anda õpilastele rahvusvahelisel alal töötamiseks vajalikud oskused. Meie magistriõppe üliõpilased on pärit maailma erinevatest piirkondadest ning enamus meie vahe- ja edasijõudnute õpingutest toimub inglise keeles. Toetatakse ja soovitatakse õpingute ajal osalemist rahvusvahelises üliõpilasvahetuses. Õpingute ajal on võimalik taotleda programme ja töötubasid, tutvustada oma portfooliot oma ala professionaalidele ja esitada oma kunstiteos, mis kaasatakse Helsingi kooli näitustesse.

Soovitatav on vahetusuuringuid läbi viia teise aasta sügisel. Üliõpilasel on ka võimalus õppida praegustest rahvusvahelistest uuringutest Helsingi fotomeedia konverentsil, mis toimub igal teisel aastal.

Aalto-component-wrapper Aalto-component-wrapper--text-text">
Aalto-component">
Aalto-user-generated-content">

Programmispetsiifiline vastuvõtukord ja hindamiskriteeriumid

Mida me taotlejalt ootame?

Eeldame, et meie taotlejatel on kunstiline visioon, eesmärgile orienteeritus ja arengupotentsiaal ning võime rakendada uusi vaatenurki ja töömeetodeid. Lisaks oodatakse kandidaatidelt tugevat motivatsiooni, koostööoskust ja võimet pühenduda täiskoormusega õppele.

Hindamiskriteeriumid

 • motivatsioonikiri (0-3 p)
 • portfell (0–6 p)

Teises etapis koosneb hindamiskriteerium järgmistest

 • sisseastumiseksami ülesanne (0-3 p)
 • intervjuu (0-3 p)

Esimene etapp ja nõutavad taotlusdokumendid

Hindamise esimeses etapis hindab valikukomisjon taotlusi taotlusdokumentide alusel. Õppevõimaluse nõuded taotlusdokumentidele on loetletud allpool. Pange tähele ka kandideerimise ülddokumentides esitatud taotlusdokumentide nõudeid. Lisage iga taotlusdokument elektroonilisel taotlusvormil PDF-vormingus.

Portfell

Taotleja nimi, aadress, telefoninumber ja taotletav isik peavad olema portfoolio esimesel lehel selgelt nähtavad. Soovitatav portfelli suurus on 20–30 lehekülge ja see tuleb süsteemi üles laadida ühe PDF-failina. Ling taotleja veebisaidil asuvasse portfelli ei ole piisav.

Portfell võib koosneda üksikute kunstiteoste fotodest, kunstiteose komplektidest ja näituste dokumenteerimisest. Portfell peab näitama hageja varasemat akadeemilist, erialast ja / või teaduslikku tegevust mitmekesisel ja terviklikul viisil. Taotleja võib ka lingid videofailidele (nt Vimeo, YouTube) saata kas parooliga kaitstud või ilma selleta osana portfellist. Võimalik parool tuleb portfellis esitada.

Kõigile tuleb märkida töö pealkiri ja / või teema, tootmisviis, kasutatud materjal, suurus, eesmärk ja täitmise aasta ning vajaduse korral koht, kus töö eksponeeriti, näidatakse või avaldatakse. töö.

CV

Taotlusele tuleb lisada taotleja elulookirjeldus (ühtne PDF-fail) koos isikuandmete, haridusalase tausta, töökogemuse, näituste, avaldatud kirjanduse ja artiklitega, auhindade ja toetustega, õppereisidega ja usalduspositsioonidega.

Motivatsioonikiri

Kandidaadid koostavad kirjaliku motivatsioonikirja (maksimaalselt 4000 tähemärki, üksainus PDF-fail), selgitades, miks nad soovivad kõnesolevale kraadiõppekavale kandideerida, millised on nende huvivaldkonnad selles valdkonnas ning millised on nende eesmärgid ja lootused seoses õpingutega kunstide, disaini ja arhitektuuri koolis. Taotlejad peaksid täpsustama oma isiklikud tugevused ja huvivaldkonnad, kunsti- ja kujundusvisioonid, kunstiteoste perspektiivid ja kunstilised eesmärgid.

Taotluse dokumentide keel

Kandideerimisdokumendid tuleb esitada soome (rootsi) või inglise keeles.

Teine etapp

Osa taotlejaid kutsutakse teisele etapile. Kutse teisele etapile saadetakse taotlejatele hiljemalt 7 päeva ette.

Vastuvõtumenetluse teises etapis täidavad taotlejad ülesande ettenähtud aja jooksul. Ülesanne võib olla kirjalik või visuaalne ning põhineb pakutaval materjalil. Teisele etapile kutsutud taotlejaid teavitatakse vajalikust varustusest individuaalselt.

Teine etapp hõlmab ka 20-minutist intervjuud.

Erijuhtudel saab vestluse ja tööülesanded läbi viia ka eemalt.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and desig ... Loe edasi

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and design, architecture, and technology in Finland. Näita vähem
Espoos , Helsingi , Pori , Mikkeli + 3 Rohkem Vähem