Fotokonkursil magistrikraad

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Maailmatasemel fotoonika uurimine

See magistriõppekava on väga rahvusvaheline, täielikult inglise keeles õpetatud ja pakub multidistsiplinaarset optika ja fotoonika valdkonda.

Me hindame ja julgustame tungivalt üliõpilaste taotlusi, kes on omandanud või kavatsevad saada bakalaureusekraadi või samaväärse kvalifikatsiooni füüsikas, loodusteadustes või inseneriteaduses.

Miks photonics?

Laseri leiutis 1960. aastal sillutas teed uude uurimisajastu optikasse ja fotoneemiasse. Optikute ja fotonikaga, mis toimivad võimendajatena ja katalüsaatorina, on fotonetehnoloogiate leiutistel kaugeleulatuvad tagajärjed, põhjustades revolutsiooni paljudes teaduse, meditsiini ja tehnoloogia valdkondades.

Olulised näited, mis on mõjutatud, on mikroskoopia ja pildistamine, spektroskoopia, meditsiiniline ravi, bioteadused, astronoomia, bioloogia, keemia ja kommunikatsioonitehnoloogia. Elektroonika, 20. sajandi domineeriv tehnoloogia kaotas 21. sajandil optika- ja fotoniküsimust, mida sageli nimetatakse "valguse sajandiks". Olulised väljakutsed alusuuringutes ja tohutu optiliselt domineerivate toodete turg soodustavad optika ja fotoonika arengut.

Fotonika on tänapäeval üks olulisemaid tehnoloogiaid 21. sajandi suurte väljakutsetega tegelemiseks, näiteks energeetika, liikuvuse, tervise, kommunikatsiooni, keskkonna ja julgeoleku vallas. On vähe tehnoloogiaid, mis juhivad ja reguleerivad meie igapäevaelus nii palju kui fotoonika.

114488_ger52502.jpg

Miks Jena?

Jena on kaasaegse fotoonika häll! Pole teist linna, kus fotonika on nii sügavalt sügavale ühiskonna igapäevaelus ja igapäevaelus. Jenal on pikaajaline traditsioon, mida iseloomustab sümbioos akadeemiliste uuringute ja kiiresti areneva optilise tööstuse vahel, sh nende Jena'i teerajajate Carl Zeissi, Otto Schott ja Ernst Abbe poolt juba dokumenteeritud uuenduste suur potentsiaal. Tegelikult on Jenast alates 17. sajandist olnud humanitaarteaduste ja teaduse uuenduste allikas. Selline multidistsiplinaarne lähenemisviis, mis ühine Jena'i teadlaste seas, Jena'i rahvusvaheline maine tippteaduste valdkonnas, maailma juhtivad fotonitehnoloogiat kasutavad firmad, ning äärmiselt hea elutatavus eristab Jenat kõikjalt mujalt maailmast.

Abbe fotonika koolis Jenas

Lai kaasaegse teaduskeskkonna kõrgeima rahvusvahelise taseme akadeemiline haridus pakub põhjalikke ajakohaseid teadmisi mitmesugustes valdkondades - alates fundamentaalteaduste ja laserfüüsika kuni materiaalsete ja bioteaduste valdkondadest - see on meie Abbe fotonika kool. Kõrgeimate rahvusvaheliste standardite kohased kaasaegsed laborid pakuvad optimaalseid tingimusi fotoonika piiride uurimiseks.

Meie filosoofia nurgakivi on meie Ph.D. ja doktorandid kui tõelised teadurid kõigis aspektides. Seega pakume individuaalselt kohandatud ja väga paindlikku programmi, mis vastab iga kandidaadi teaduslikule taustale ja huvidele. See tagab optimaalse ettevalmistuse võtme- ja juhtivate positsioonide ettevalmistamiseks teaduse, tööstuse või valitsuse seisukohtades.

114490_ACP-Lab_Limpert_Klas_ka.jpg

Meie lõpetajad

Meie vilistlaste programm võimaldab pikaajalisi professionaalseid sidemeid meie õpetajate ja peamiste teadlastega. Selle eesmärk on võimaldada vilistlastel saada esmakordselt teavet akadeemiliste ringkondade viimaste arengute kohta. Elukestev õpe ja võrgustike loomine on olulised eeldused teaduse, tehnoloogia ja hariduse kiiresti muutuvate suundumuste kohta. Vaadake meie magistriõpetajaid siin: www.asp.uni-jena.de/msc_alumni .

114491_ger21704.jpg

Teie Jena'i fotonika magistrikraad

  • Meie magistriprogramm põhineb aastakümnetepikkusel fotonikahariduse omandamisel rahvusvaheliselt tuntud Friedrich Schilleri ülikooli Jena Füüsika ja Astronoomia teaduskonnas.
  • Samal ajal on programm integreeritud fototeaduse juhtiva Euroopa keskuse Abbe'i fotonika keskuse kaasaegsesse teaduskeskkonda ning maailma tuntud Saksa teadusliitude Fraunhoferi, Leibnizi ja Helmholtzi kohalike fotoonikainstituutidega.
  • Magistriõpe on osa kogu Fondiarstiteaduse ja Astronoomia teaduskonna Friedrich-Schiller-Universität Jena spetsialiseerunud fotoonika alustades bakalaureuse tasemel (BSc in füüsika), jätkates magistriprogrammi ja lõpeb struktureeritud Ph.D. Programm (fotokonkursi kõrgkoolide uurimiskeskus). Iga moodul on spetsiaalselt välja töötatud selleks, et anda üliõpilastele vajalikke oskusi tööstuse ja akadeemiliste ringkondade piisavate ametikohtade täitmiseks.
  • Pakume stipendiume, mis hõlmavad täieliku rahalise toetuse parimatele taotlejatele.
  • Magistriõppe programm on seotud tuntud rahvusvaheliste ülikoolidega üle kogu maailma, mida toetavad erinevad Euroopa Liidu rahastatavad programmid. Seega saavad meie üliõpilased ühte ülikoolis õppida kuni üheaastast õpinguid. Nende partnerite pikk nimekiri sisaldab, kuid mitte ainult, Austraalia riikliku ülikooli Canberra ja Sydney ülikool (mõlemad Austraaliast), CREOL - Kesk-Florida ülikool, Arizona ülikool, Rochesteri ülikool (kõik USA), Toronto Ülikool, INRS - Universété de Rechèrche Montrealis, Universidad Laval Québec Cityis (kõik Kanada) ja Massey Ülikool Wellingtonis (Uus-Meremaa).

114492_j04101211.jpg

Programmi struktuur

Magistriõpe programm koosneb neljast haridusastmest ning seda täiendavad saksa ja inglise keele kursused ning ASP koolituskursused:

  • I - Kohandamine: See etapp annab üliõpilastele vajalikke taustteadmisi optika, materjali struktuuri ja kondenseerunud aine füüsikas.
  • II - Põhialused: See etapp annab üliõpilastele tugeva tausta järgmistes olulistes optika ja fotoonika teemadel: laserfüüsika, optiline metroloogia ja optiline disain. Samuti pakub see praktilist kogemust optilises laboris.

  • III - Spetsialiseerumine: See etapp võimaldab õpilastel omandada erialaseid teadmisi, mis on valitud umbes 20 kõrgkoolist.

  • IV - Praktiline fotoonikaõpe ja magistritöö: 8-nädalane tööstuspraktika on kavandatud iga õpilase jaoks pärast õpingute teist poolaastat. Oma eriala järgi teostavad õpilased üheksakuulist uurimisprojekti, mis põhineb praegusel uurimisteemal. Programmi lõpus viivad üliõpilased läbi kõrgtehnoloogilise fotoonika laboratoorse kursuse ja dokumenteerivad oma tulemused magistritööks.

ASP_MSc_program

Magistriõpe programmi täiendavad saksa keele kursused, kultuuridevaheline koolitus, rakenduskoolitus, hea teadusliku praktika koolitus, samuti rahvusvaheliselt tunnustatud külalisprofessorite erialased loengud ja kursused.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The Abbe School of Photonics (ASP) provides and coordinates the graduate studies in optics and photonics at the Friedrich Schiller University Jena, promoting their academic careers and providing job e ... Loe edasi

The Abbe School of Photonics (ASP) provides and coordinates the graduate studies in optics and photonics at the Friedrich Schiller University Jena, promoting their academic careers and providing job experience in the photonics industry. The School's interdisciplinary education programs are embedded within the framework of a world-class, cross-fertilizing research environment. Offered graduate degrees are our distinguished Master's degree programs (M.Sc. Photonics and M.Sc. Physics with focus on photonics) and a broad-based doctoral (PhD) program in optics and photonics. In the current Academic Ranking of World Universities, the so-called Shanghai ranking, the Friedrich Schiller University Jena ranks among the 400 best Universities worldwide. In the 2019 ranking, the University of Jena belongs to the 22 best German universities. Jena is traditionally one of the most important and famous places in the world for optics and photonics. Näita vähem